Close
Faqja 4 prej 15 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 293
  1. #61
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Citim Postuar më parë nga Kercovarja
    Per mua Gjakovaret jan me te mira se me pelqejn nag gjuha se folin me mire shqip femrat kosovare jan simpatike po nag gjuha se si folin i humbin piket )))
    N.q.s do ti gjykoja edhe une njerezit nga gjuha ( dialektet ), do uroja qe Kercovaret e tjera te mos shkruajne kaq "harrakat" sic ke shkruar ti, se perndryshe te gjitha do t'i humbin piket )))) ( te pakten ne mendjen time )

  2. #62
    Gentoo Maska e Betimi
    Anëtarësuar
    14-12-2003
    Vendndodhja
    Far From the Land of Eagles.
    Postime
    8
    Citim Postuar më parë nga stalion
    hi.E lexova temen me kujdes,dhe te them te drejte vajza kosovare te bukura jane
    por mend nuk kane. vetem kallij misri hane edhe te zi ne qofse ka mundesi. ....sorry but is tru story,i had 0ne. si mos u qofte kryt.
    Nuk e di se me cfare femre kosovare t'paska taku zoti, por mos i pergjithso ato. Ne Dardani (Kosove) si ne cdo vend tjeter t'botes ka njerez te shumellojshem.

    E verejta se disa kane mendimin se kosovaret jane me pak inteligjente apo jane llafazane, apo s'dijne te flasin etj.
    E di nje fenomen dhe besoj qe eshte shume i sakte. Po e formuloj: "Ndikimi i dialektit ne marrjen e vendimeve." Dialekti eshte nje faktor qe i disa njerez ketu mendojne ndryshe, duke u bazuar ne te. Une po flas nga pervoja dhe bazuar ne intelektin boteror se dialekti s'ka lidhje me inteligjence (edhe pse e di se te gjithe pajtoheni, por ne te verete ndikon ne prapavije pa e ditur dhe pa menduar fare). Une po i kuptoj disa forumista se pak a shume nje pershtypje te tille e marrin nga dialketi, sikurse edhe une ndonjehere gati qe mashtrohem (marr mendim te keq) kur bisedoj me ndonje vajze jo-prishtinase. Te them te drejten, vajzat nga Tirana me kallin , vetem se e kane akcentin shume sexy, dhe disi me hajne me ate ze t'embel e te mprehet. Keshtuqe mund te them se dialekti shume ndikon ne kesi lloj mendime...
    Edhe pse s'kam pase rast te shoqerohem aq shume me vajza te Shqiperise, ato qe i kam takuar me kane lene pershtypje fantastike jo vetem ne stil por edhe ne mendime.

    E sa i perket temes, Kosovaret jane te mira dhe loqka i kam ato. Po ti krahasoja ato me te Shqiperise, do t'thoja se nga dy anet veren gjera te mira dhe te keqija. Por ne pergjithsi nuk mund t'a verej ndonje tipare aq qe kishte vlejte me e permend.

    Ne pergjithsi kemi qika t'bukura, inteligjente ne krejt Shqiptarine. E ato qe i adhuroj jane Tiranaset.


  3. #63
    I Disekuilibruar ;) Maska e CEASAR
    Anëtarësuar
    10-05-2004
    Postime
    21
    Nga c'kam pare, Prishtinaliet me jane duke me te....... ''bomba''.

    Nga c'kam degjuar, Pejanet.

    Nga c'kam provuar,Gjakovaret.

  4. #64
    neper drite Maska e mbreta
    Anëtarësuar
    29-04-2004
    Postime
    297
    edhe une mendoj se vajzat e dukagjinit jane per te gjitha edhe te zonjat edhe te mira edhe te bukura te mecme edhe me kompletet tani me pelqes se si flasin

  5. #65
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    prishtinalijet per mua, me duken me te kohes si te thuash...
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-03-2004
    Vendndodhja
    GREQI
    Postime
    56
    moj arjeta vajzat e bjeshkeve te gjakoves jane vajzat me te bukura ne kosove keshtu mendoj une por edhe te qyteteve te tjera jane si rrush dhe do me pelqente te njihesha me ndonjeren jane vertete shume seksi ju uroj perzemersisht bye bye ..........

  7. #67
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anëtarësuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    Vajzat Kosovare jane si shpirt! Duhen te martohen me meshkuj nga Jugu i Shqiperise per permirsim rracor.

  8. #68
    i/e larguar Maska e Kumanovare
    Anëtarësuar
    11-06-2003
    Vendndodhja
    Kumanove ALB
    Postime
    43
    Kosovaret jane shume te bukura per bukuri dhe per sa i perket jetes private dhe te jashtme nuk ja kame iden ... sme ka ra kurre te takoj ose te kem shoqe nga kosova po nga bukuria jan 1+1 lol/j/k

    GJithe te Mirat

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    Njelloj jan femrat kudo, ca jan puntore ndersa shumica gold diggers. Po ca te bejn ato te shkretat kur burrat jan "douchebags" si ky shmeki. SHmeki shoku, jetojm ne 2004 sot jo ne 1404!

  10. #70
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Vajzat kosovare,
    Nuk kam mendim te sakte po besoj se jane gati te njejte si te gjitha vajzat tjera shqipetare.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  11. #71
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anëtarësuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    buha hej po cunat te Kosoves si ju duken...............

  12. #72
    bjondinaa Maska e bonitaa
    Anëtarësuar
    15-04-2004
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    3
    prishtinaliket jan bukuroshe be njeri si uen kshtu bukuroshe eheeh sk dhe te pejes me pelqej shum dhe ato ajn te bukura kam sshoqe ne pej shum bukuroshe tungi kalofsh super

  13. #73
    bjondinaa Maska e bonitaa
    Anëtarësuar
    15-04-2004
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    3
    drin flm per përshëndetje uen jam prishtianlike tugni kalofsh bukur

  14. #74
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    21-07-2004
    Postime
    118
    Jam i ri ne kete forum por prap do ta them mendimin tim ne lidhje me vajzat Kosovare...

    Qikat e Kosoves jane si qikate e mbare te bukures Shqiperi te zonja te dlira te bukura intelegjente...
    Ka edhe nga to qe mbas lufte u ka rreshqitur dheu nere kembe, por te gjithe duhet ta dine se vajzave ne Kosove u mungon shkollimi i vertet u mungojen shume gjera nuk eshte e lehte te perballesh me nje apartheid cfare ishte ai per 10 vite ne Kosove dhe si femer kan mbeture edhe ma te mbrapametura se mashkujt, eshte shume e vertet se arsimim jane dritaret e jetes, ka edhe disa prej tyre qe e kane kuptuar demokracin dhe civilizimin shume dallash po ku i dihet me kohen gjerat do bijen ne binaret e vete...

    P.S Ama ne mbare Shqiperin etnike per shijen time vajza me te bukura se Tirana nuk kam pare as ne bote se lere me diku ne tokat Shqipetare... O Zot asgje nuk do te doja me shume se te kisha nje lidhje apo shoqeri me Gocat e Tiranes si e flasin gjuhen shqipe sa bukur ohhh...

    ju pershendes o njerze te tokes sime...

  15. #75
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-08-2004
    Postime
    4
    mm ?
    vajzat shqiptare jan shum te mira a
    veq kur i livdojm pak ju rritet mendja shum edhe nuk folet me to mo. kete cilsi e kan te keqqe se keshtu mir jan mir ?
    veq perpara ikemi xix krejt

  16. #76
    Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
    Anëtarësuar
    20-08-2004
    Vendndodhja
    Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
    Postime
    142
    NO COMENT sja kam iden skam taku never veq kam par ne tv dhe video po them se jane te mrekullushme si gjith femrat shqiptare!!
    Ismet Jasharri yll epoke,
    Rreze drite vepra jote,
    Si vigan në shekuj rritesh,
    I pavdekshëm n'zemër t'Shqipes

  17. #77
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Pershndetje.


    Sa Per Vajza GJILANI\KAMENICA Ktu mund te thoni cka doni po sa per Qika jemi ne.

    Bye
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  18. #78
    i/e larguar Maska e selina_21
    Anëtarësuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    ≈ღ≈United States!ωho thє Hєll ωants to livє Hєяє Foяєvєя!!=Iм α cгαzу вαву...Hαte IT OR LOVE IT.ღ
    Postime
    1,099
    Hello every 1. Mendoj se qikat Gjilani i ka te bukura..

  19. #79
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    21-07-2004
    Postime
    118
    Ik be cfare Gjilani, Gjilangjiket jane te vogla shume nuk rriten hahahahha am te bukura jane deri diku

  20. #80
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar më parë nga BLACK_EAGLE_
    Vajzate kosovare as nuk ju afrohen vajzave te Shqiperise shteterore , as me bukuri , as me zgjuarsi , as me mentalitet te kthjellet dhe te paster , ju mund ti lavderoni sa te doni , por fakti eshte ky qe shkrova me siper ....
    hemmm 2.

    Sa per ti thene dy fjale per temen,vallai se di se cilat jane me te bukura se mua gjitha njesoj me duken
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 28-08-2004 më 07:09
    Kam vetem nje limit: qiellin!

Faqja 4 prej 15 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Tradita ilire tek shqiptarët e Maqedonisë
    Nga alibaba në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  2. Shkurorëzimet - Kanceri i shoqërisë kosovare
    Nga Davius në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 21-05-2005, 13:36
  3. Vajzat dhe adoleshenca
    Nga altin55 në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 14-01-2005, 17:10
  4. Vajzat dhe adoleshenca
    Nga altin55 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-10-2004, 15:54

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •