Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375

    Nenforumi Shkenca dhe Jeta

    Pershendetje per gjithe ata qe e frekuentojne kete nenforum te shkences dhe jetes.

    Qfare eshte bere keto 2 vite qe ky nenforum ka humb per nga rendesia , jane mungesat e antarve apo temat jane konsumuar te gjitha?

    Perpara kishte lezet edhe forumi kur kishte diskutime ne at nenforum , por tani me jave kalojne e askush nuk shkruan gje .

    Qfare mendoni se ka ndodhe per nje mosperfillje te tille .

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anėtarėsuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Darius (me gjithe respektin per te) eshte pak i rrepte, fshine shkrime dhe nuk le te jap mendim...mua 2 here mi ka fshire shkrimet (edhe pse sme plas forte se une me shume frekontoj forume te huaja shkencore dhe ka disktutime taman si duhet se sa te lodhem ketu), por kam pare se shume ankohen per mos lejimin e mendimit.

    E kuptoj shume mire Dariusin qe nuk ka deshire te behet nenforumi te tipit spam, se e vertet shume antar postojne edhe kot por duhet krijohet mbase nje nenforum me vete qe pakten aty lejohet te jepen mendimet.

  3. #3
    Mendoj se eshte problemi tek ne, qe nuk kemi "muskujt" e duhur per ta perballuar ate nen-forum. Nuk ka rendesi shume se frekuntohet pak, sepse nuk ka shume rendesi sasia, por cilesia qe ben diferencen.

    Gjss xhamia, ta them miqesisht, qe kete problem qe t'i ngrite, t'ia thoje vete personalisht me MP Darius-it, te pakten ne respekt te gjithe asaj pune qe ka bere, qe une per vete si jesmine as qe do e kisha marre mundimin te bej ate pune qe ka bere ai, edhe sikur te te kisha gjithe dijen e njerezimit!

  4. #4
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Mbase shqiptaret sjane aq shume te zgjute sa mendon ti o xhamia.

    Popujt ballkanik e kane mendjen tek muzika e dollite , e jo tek shkenca e filozofia

  5. #5
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Darius (me gjithe respektin per te) eshte pak i rrepte, fshine shkrime dhe nuk le te jap mendim...mua 2 here mi ka fshire shkrimet (edhe pse sme plas forte se une me shume frekontoj forume te huaja shkencore dhe ka disktutime taman si duhet se sa te lodhem ketu), por kam pare se shume ankohen per mos lejimin e mendimit.

    E kuptoj shume mire Dariusin qe nuk ka deshire te behet nenforumi te tipit spam, se e vertet shume antar postojne edhe kot por duhet krijohet mbase nje nenforum me vete qe pakten aty lejohet te jepen mendimet.
    Sa kam pare une Darius fshin shkrime tek nenforumi i paranormales e jo tek Shkenca .
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Mendoj se eshte problemi tek ne, qe nuk kemi "muskujt" e duhur per ta perballuar ate nen-forum. Nuk ka rendesi shume se frekuntohet pak, sepse nuk ka shume rendesi sasia, por cilesia qe ben diferencen.

    Gjss xhamia, ta them miqesisht, qe kete problem qe t'i ngrite, t'ia thoje vete personalisht me MP Darius-it, te pakten ne respekt te gjithe asaj pune qe ka bere, qe une per vete si jesmine as qe do e kisha marre mundimin te bej ate pune qe ka bere ai, edhe sikur te te kisha gjithe dijen e njerezimit!
    Une nuk e konsideroj vetem Darius pergjegjes per mos frekuentim te atij nenforumi.

    Dhe perseri nuk pajtohem me ty sepse me mire nje shkrim i dopt , e sjell kunder-shkrim sesa asnje shkrim qe sjell asnje kunder-shkrim.
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Mbase shqiptaret sjane aq shume te zgjute sa mendon ti o xhamia.

    Popujt ballkanik e kane mendjen tek muzika e dollite , e jo tek shkenca e filozofia
    Po shqiptart ishin para 2 vjete , ka patur lloj lloj diskutimi per gjitha lemit shkencore.

    E popujve ballkanik ja kisha shtu edhe fen

  6. #6
    Ja fut kot fare,nen forumi vizitohet normalisht,pavarsishte postimeve.

    Mendoj se kjo tem duhet te mbyllet ktu.
    ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

  7. #7
    Tani xhamia ku e ke problemin: a e ke me shefin , apo do qe te behemi shkencetare?
    Sa i perket asaj qe me mire nje shkrim i dobet, une nuk jam dakort, se sinqerisht ka fillluar te me ike deshira ne forum pikerisht nga niveli i ulet i disave apo sjellja harbute qe tregojne, prandaj edhe jam duke i konsumuar disa tema shpejt e shpejt, qe me pas te them pashim pashim....

  8. #8
    Mjaft me keto tema komplet pa kuptim. Ne vend te falenderoni darius qe e beri ate nenforum model, llomotisni ketu ju qe nuk keni hedhur nje rrjesht per te kontribuar aty. Kam 8 vjet qe derdh trute ne ate nenforum, e mora me 10 tema gjithsej dhe e mbusha sa nuk ka ku te shkoje me. Problemi me ju qe ankoheni eshte se nuk ju pelqen te shkruani e te kontriboni po te merrni gjerat gati e me pas te llomotisni neper tema si ju teket. Ashtu nuk ka. Dhe meqe e ke vene re, eshte pjesmarrja skandaloze dhe e dobet ajo qe me ka bere te rrepte...Na fliskeni dhe per pergjegjesi mos frekuentimi tani. Ose merrni pjese ose mos merrni fare. Me zor nuk ju detyron njeri. Mos hajdeni te na jepni mend ketu sesi te mirembahen nenforumet. Forumi behet nga antaret dhe jo moderatoret. Shkruani gjera per te qene e me vlera dhe jeni te nderuar e te respektuar. Shkruani budallalliqe e chit chate dhe e merrni pergjigjen sic e moret.

    p.s. Po rishtoj dicka ne kete pergjigje. Per dijenine tuaj qe flisni pa karar, nenforumi i shkences per nga numri i leximeve eshte gjithmone perkrah nenforumit te letersise dhe historise. Jane ne menyre absolute tre nenforumet me te lexuara ne gjithe Forumin Shqiptar. Keto jane statistikat e forumit.

  9. #9
    Meqe ra fjala e pjesmarrjes normale: Shiko ku e ke hapur kete teme. Cfare mund te pres une nga nje si ty? Tema mbyllet ketu !!!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •