Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-01-2010
    Vendndodhja
    Maqedoni
    Postime
    97

    Universiteti i Prishtines

    Une kete vit mbaroj shkollen e mesme ketu ne Maqedoni dhe ende nuk e kam vendosur se ku do te vazhdoj me tej. Isha e interesuar per Universitetin e Prishtines Ekonomik por nuk dij shume rreth ketij universiteti keshtu nese mundet te me ndihmoni mbi gjithcka qe dini si aplikacionet,provimi pranues,cmimet etj mund te ma shkruani ketu ose te me shkruani ne mesazh privat. Me se shumti u lutem atyre qe kane ndjekur apo ndjekin studimet ne kete universitet.
    Nuk kam kohė tė urrej ata qė mė urrejnė, ngase jam shumė e zėnė duke dashur ata qė mė Duan!!!

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anėtarėsuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Pėrshėndetje!

    Tė drejtė konkurrimi nė Universitetin e Prishtinės kanė tė gjithė kandidatėt tė cilėt e kanė pėrfunduar me sukses shkollėn e mesme nė Kosovė dhe e kanė diplomėn pėr shkollimin e kryer. Nė Universitet mund tė pranohen edhe studentė nga shtetet tjera nė bazė tė kuotave tė pėrcaktuara nga ana e MASHT it.

    Kandidatėt jokosovarė dhe minoritarė kanė tė drejtė qė tė konkurrojnė dhe tė pranohen vetėm nė kuotat e parapara pėr ta. Kandidatė jokosovarė konsiderohen ata kandidatė qė e kanė mbaruar shkollimin e mesėm jashtė Kosove dhe me rastin e paraqitjes nė konkurs, duhet t′i kenė tė nostrifikuara dokumentet e shkollimit.

    Fakulteti Ekonomik ndodhet nė Prishtinė, por ka degė tė tij edhe nė Gjilan. Departamente tė kėtij Fakulteti janė:

    Financa, Banka dhe Kontabilitet;
    Menaxhment dhe Informatikė

    Pėr mė shumė informacion vizito: www.uni-pr.edu

    Mund tė mėsosh mė shumė informacion rreth procedurave tė konkurimit duke vizituar edhe kėtė pasqyrė pėrmbajtjesore:

    http://208.116.30.198/repository/doc....-Publikim.pdf

    Suksese!

    Dar_di
    "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-01-2010
    Vendndodhja
    Maqedoni
    Postime
    97
    flm shume Dar_di informacioni ishte shume i vlefshem nese dikush di dicka me shume mund ta shkoj
    Nuk kam kohė tė urrej ata qė mė urrejnė, ngase jam shumė e zėnė duke dashur ata qė mė Duan!!!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Gjergji_2x
    Anėtarėsuar
    03-03-2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1
    Une kam mbaruar shkollen e Mesme ne Tirane. Jam i interesuar qe te regjistrohem ne fakultetin e arteve ne Prishtine per art figurativ, por nuk di asgje rreth procedurave te regjistrimit. Mund te me ndihmoj ndokush ketu ju lutem?

    Mund te me dergoni edhe e-mail ne: gjergji_2x@hotmail.com

    Faleminderit dhe jam ne pritje te pergjigjieve tuaja.

  5. #5
    Medical Student Maska e Edmond.S
    Anėtarėsuar
    10-09-2008
    Vendndodhja
    nightingale's Dorf
    Postime
    734
    Citim Postuar mė parė nga angel-anna Lexo Postimin
    flm shume Dar_di informacioni ishte shume i vlefshem nese dikush di dicka me shume mund ta shkoj
    Aty ku jam une,fakulteti i Mjekesise,ka mjaft prej vendeve te huaja.si Shqiperia,Presheve e keto.Besoj qe eshte goxha lehte te pranohesh,se e kane si 'objektiv' regjistrimin e st. nderkombetar.Ma merr mendja qe ka nje lloj testi pranues,dhe je aty.

    Suksese

    p.s.shiqo per afatet se kur jane.Per pagesa,eshte lire,nese shkon student i rregullt e jo me korrespondece.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •