Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642

    EULEX me aktakuzë për dy ish-pjesëtarë të UÇK-së



    EULEX me aktakuzë për dy ish-pjesëtarë të UÇK-së

    Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë edhe kundër dy ish-pjesëtarëve të UÇK-së për krime luftë kundër popullatës civile në një kamp në Cahan të Shqipërisë.


    Haki Hajdari (48) nga Skenderaj, i njohur me nofkën “Haki Drenica” dhe Sali Rexhepi (55) nga Rashkoci i Gjakovës akuzohen nga një prokuror ndërkombëtar se në bashkëveprim me Riza Alijajn dhe anëtarë të tjerë të UÇK-s, të paidentifikuar deri tash, kanë trajtuar civilë shqiptarë në mënyrë çnjerëzore në Cahan të Shqipërisë nga prilli deri në mesin e qershorit 1999, shkruan Koha Ditore.

    Numri i të akuzuarve deri tash ka shkuar në pesë dhe pritet te ketë edhe të akuzuar tjerë për krime lufte. /Telegrafi/
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  2. #2
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Eu nonen sikur na ti kishim bere lufte serbise. ata pshtuan me nje millosh e neve na mbyten. Sa vete ne hage, ai magari tjeter i thote thaqit ke vra ciliv kta pisat tjere pjestare te uckse na sosen.

    Popull pa hater jemi...
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-05-2005
    Postime
    288
    na kan pa qe spe dojna njani tjetrin e nau kan gjue tash tan mi kry edhe mir po na e bajn se zoti cop don me na ba

  4. #4
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin


    EULEX me aktakuzë për dy ish-pjesëtarë të UÇK-së

    Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë edhe kundër dy ish-pjesëtarëve të UÇK-së për krime luftë kundër popullatës civile në një kamp në Cahan të Shqipërisë.


    Haki Hajdari (48) nga Skenderaj, i njohur me nofkën “Haki Drenica” dhe Sali Rexhepi (55) nga Rashkoci i Gjakovës akuzohen nga një prokuror ndërkombëtar se në bashkëveprim me Riza Alijajn dhe anëtarë të tjerë të UÇK-s, të paidentifikuar deri tash, kanë trajtuar civilë shqiptarë në mënyrë çnjerëzore në Cahan të Shqipërisë nga prilli deri në mesin e qershorit 1999, shkruan Koha Ditore.

    Numri i të akuzuarve deri tash ka shkuar në pesë dhe pritet te ketë edhe të akuzuar tjerë për krime lufte. /Telegrafi/
    Nuk di cka bahete valla ken tu e faru popullin keta serbet faqezit as kush nuk po akuzohet,se ka po i gjajne keta akuza per neve se!!!!
    2011*Pse të pështyjmë rrugës, kur ka njerëz që e meritojnë fytyrës ...

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin


    EULEX me aktakuzë për dy ish-pjesëtarë të UÇK-së

    Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë edhe kundër dy ish-pjesëtarëve të UÇK-së për krime luftë kundër popullatës civile në një kamp në Cahan të Shqipërisë.


    Haki Hajdari (48) nga Skenderaj, i njohur me nofkën “Haki Drenica” dhe Sali Rexhepi (55) nga Rashkoci i Gjakovës akuzohen nga një prokuror ndërkombëtar se në bashkëveprim me Riza Alijajn dhe anëtarë të tjerë të UÇK-s, të paidentifikuar deri tash, kanë trajtuar civilë shqiptarë në mënyrë çnjerëzore në Cahan të Shqipërisë nga prilli deri në mesin e qershorit 1999, shkruan Koha Ditore.

    Numri i të akuzuarve deri tash ka shkuar në pesë dhe pritet te ketë edhe të akuzuar tjerë për krime lufte. /Telegrafi/
    sabit geci keshtu ua ngul thiken shokve te vet nga burgu!
    eshte e ditme se sabit geci vetem te shpetoi veten do ua rras gjith bashkepuntoreve!

    prej llopovit nuk ka patriotizem!
    ky sabit geci u mundua edhe kryeministrin ta vrasi vite me par!

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin


    EULEX me aktakuzë për dy ish-pjesëtarë të UÇK-së

    Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë edhe kundër dy ish-pjesëtarëve të UÇK-së për krime luftë kundër popullatës civile në një kamp në Cahan të Shqipërisë.


    Haki Hajdari (48) nga Skenderaj, i njohur me nofkën “Haki Drenica” dhe Sali Rexhepi (55) nga Rashkoci i Gjakovës akuzohen nga një prokuror ndërkombëtar se në bashkëveprim me Riza Alijajn dhe anëtarë të tjerë të UÇK-s, të paidentifikuar deri tash, kanë trajtuar civilë shqiptarë në mënyrë çnjerëzore në Cahan të Shqipërisë nga prilli deri në mesin e qershorit 1999, shkruan Koha Ditore.

    Numri i të akuzuarve deri tash ka shkuar në pesë dhe pritet te ketë edhe të akuzuar tjerë për krime lufte. /Telegrafi/
    Ka qënë luftë e ashpër frontale ne Cahan të Shqiperisë.Eshtë luftuar dhëmbë për dhëmbë kundër armikut serb .
    Keta 2 dhe disa tjerë po bien shkas qe shqiptaret e Kosoves te jene kryetemë e mediave boterore.Sherri i tipave si këta dy i prishet imazhi edhe UCK-se edhe Kosovës në pergjithesi.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Silverwings Lexo Postimin
    Ka qënë luftë e ashpër frontale ne Cahan të Shqiperisë.Eshtë luftuar dhëmbë për dhëmbë kundër armikut serb .
    Keta 2 dhe disa tjerë po bien shkas qe shqiptaret e Kosoves te jene kryetemë e mediave boterore.Sherri i tipave si këta dy i prishet imazhi edhe UCK-se edhe Kosovës në pergjithesi.
    Nuk e luan as topi,por keta tani kan fillua ta qesin njeri tjetrin dhe akuzoin te tjeret

  8. #8
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Ka te shumt qe i gezohen ketij lajmi!Po nuk pritet gje tjeter prej ,,Gecve''valla!(Jo te gjitheve)
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Aksinja
    Anëtarësuar
    16-01-2011
    Vendndodhja
    kojshi me SkënderBeu-n
    Postime
    364
    Shum po hidhet balt mbi ish luftëtarët e luftës çlirimtare të Kosovës,
    nuk është mirë, ajo që më bën përshtypje është që ne si shqiptarë shpesh biem preh e thashethemeve dhe shpifjeve, dhe miratojm këtë veprim mos vlersues ndaj ishluftëtarëve, nuk është pak të marrësh vendim e të shkosh në mes të zjarrit të luftës
    Secili për vete, Zoti për të gjithë

  10. #10
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Të gjithë atyre që hedhin baltë e vrerë mbi luftën e UÇK-së i drejtohem me fjalet se ku ishit ju kur UÇK-ja bënte rezistencën.
    Ska fije dyshimi se ju jeni klysh të Dick Martyt (Dik piqkes) e sjeni as ju ma te mirë se ai.
    Falë ketyre djelmoshave ju sot shkruani këtu more të ndyrë.
    E kaluara e juaj nuk prek Çështjen Kombëtare, ndërkaq e kaluara e tyre lidhet direkt me çlirimin e Kosovës.
    Ngushëllimet më të përzemërta për moderatorët e forumit shqiptar të cilët kanë vdekur dhe kesi soji u lejohet ketyre të hedhin vrerë mbi luftën e lavdishme.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-09-2009
    Postime
    95
    Citim Postuar më parë nga Silverwings Lexo Postimin
    Ka qënë luftë e ashpër frontale ne Cahan të Shqiperisë.Eshtë luftuar dhëmbë për dhëmbë kundër armikut serb .
    Keta 2 dhe disa tjerë po bien shkas qe shqiptaret e Kosoves te jene kryetemë e mediave boterore.Sherri i tipave si këta dy i prishet imazhi edhe UCK-se edhe Kosovës në pergjithesi.
    O zotërrote ta kisha shtrue vetem nji pyetje A EDIN KU GJENDETË CAHANI e pastaj të tregoj pse ta bëra kët pyetje . FEJA E SHQIPTARITË ËSHTË SHQIPTARIA.

  12. #12
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    shkoni lexoni te tema e sabit gecit, ju kam thene se tane ka me nxan sabiti.
    Ne cahan ska pas front me serbin?!
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  13. #13
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216
    Citim Postuar më parë nga Silverwings Lexo Postimin
    Ka qënë luftë e ashpër frontale ne Cahan të Shqiperisë.Eshtë luftuar dhëmbë për dhëmbë kundër armikut serb :^inat.
    Keta 2 dhe disa tjerë po bien shkas qe shqiptaret e Kosoves te jene kryetemë e mediave boterore.Sherri i tipave si këta dy i prishet imazhi edhe UCK-se edhe Kosovës në pergjithesi.
    Nuk nai Burgosi EULEXI por ishe shpiunat e FARK-ut e te VETFUNDOSJES
    qe i shpiunuan edhe ate rrejshem bile

  14. #14
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    thone..

    thone qe drejtesia vonon por nuk harron..ja dalengadale korja e pitesh hiqet dhe lakrat dalin sheshit..te ashtuquajturit clirimtaret veq ne kosove nuk luftuan..luftuan para dashit te pjekur ne rogner apo ne kampet e te burgosurve ne kukes e ne cahan te hasit..keta te ashtuquajtur clirimtare veq nje plumb nuk e shkrepen ndaj serbeve por nuk hezituan ta shkrepin ndaj vellezerve te tyre...

    nuk eshte kurgje kjo qe po ndodh me keta te dy te ashtuquajtur luftetare..do dalin edhe te tjere..dhe qelite e burgjeve si ne hage si ne kosove nuk do ftohen..cdo dite do dale e verteta ne shesh dhe ne do jemi gjalle ta degjojme me veshet tane kete te vertete..kan ike ato kohe kur ti beje cka te doje dhe nuk te denonte kush..sot eshte koha e ligjit..dhe ligji nuk pyet nese je clirimtar i vertete apo i ashtuquajtur clirimtar...
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Keto te gjitha jane pjelle e shqipe folesev shqiptare ,,kur nuk din qka te bejen hajde ti akuzojmi uqk,,,dhe siq that edhe ju disa ketu keto jane shpifje ordiner te tradhtarev te keti poplli ,,po nes zgjatet edhe 10 vite ketu te gjithe shqiptaret kane me dhen pergjegjsi per luftrat ne ish jugosllavi dhe me tej,,se ashtu jave kurdisin se thuja se ne jemi fajtore e jo ish pushteti i kaluar ne kry me kry kriminelin millosheviq dhe bashkpuntoret e ti..
    serbija del sikur nuk ka ber asgj ne kosove dhe as kund,kures shqiptaret tani dalin krimi dhe shkiet dalin viktimat ,,dhe kush tjetr vetem shqipet mes veti turpi i turpi,,kur te gjithe shkiet e din se kush ka pre nga ta dh ka gri shqiptar ata nuk dalin kundr tyre dhe me thn jo ky ka be po e mbrojen at dhe mundohn ta qojen te ret e bardha,kurs tek shqiptaret eshte e kundrta edh hiq nese nuk e ka be ata ja ngjsin se i ka kry krimet edhe ndoshta nuk ka qen hiq ne lufte po ja kane inat dh hajt de burgosim ket dhe te tjeret esht turp per ket popull shqipetare,,,,,,,,,,,,,,,,,,,po qka ti bejmi kur edhe ne si shqiptare qe jemi fatkeqsishte ka shume te till qe ishin dalur pas lufte ne perndim kudo n shtetet evropjan qe nga viti 2000,,e deri ne vitin 2006 e kendej ,,dhe shqipatret kane ber fallso dokumenta se gjoja ne jemei te rrezikuar nga njerzit e luftes se ishim pjes e pushteti te kaluar dhe jemi ne rrezik ja ku i kemi dhe dokumeentet per keto se jemi te rrzikuar dhe ata shqipe folsa neper dekleratat e tyre dhe interevistat e marrura nga disa qarqe ,per ti fituar letrat ne perendim gjith qka te keqe kan ber vetem per perfitim te veta dhe behshin dshmitare te rrejshim qka jo,,dhe tani ata qellimin tyre e kane arritur letrat i kan fituar dhe merren me thash e them neper raportet e diky martit pse jo,,,,,,,,,,,,,Eshte per te ardhure keq se gjdo gje qe lidhet per te keq kudo qofeshin ato jane shqipatret dhe me keq....turpi nuk ka funde po shpresoj se te gjith atyr te gjitha te keqijat e bra kunder popllit te vetet zoti do jave kthej ne familjet e tyre qe gjith jeten mos te behen rahat ,me shume te keqija n familjt e tyre .................2011
    Ndryshuar për herë të fundit nga kruja78 : 20-02-2011 më 16:39

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga _MALSORI_ Lexo Postimin
    thone qe drejtesia vonon por nuk harron..ja dalengadale korja e pitesh hiqet dhe lakrat dalin sheshit..te ashtuquajturit clirimtaret veq ne kosove nuk luftuan..luftuan para dashit te pjekur ne rogner apo ne kampet e te burgosurve ne kukes e ne cahan te hasit..keta te ashtuquajtur clirimtare veq nje plumb nuk e shkrepen ndaj serbeve por nuk hezituan ta shkrepin ndaj vellezerve te tyre...

    nuk eshte kurgje kjo qe po ndodh me keta te dy te ashtuquajtur luftetare..do dalin edhe te tjere..dhe qelite e burgjeve si ne hage si ne kosove nuk do ftohen..cdo dite do dale e verteta ne shesh dhe ne do jemi gjalle ta degjojme me veshet tane kete te vertete..kan ike ato kohe kur ti beje cka te doje dhe nuk te denonte kush..sot eshte koha e ligjit..dhe ligji nuk pyet nese je clirimtar i vertete apo i ashtuquajtur clirimtar...
    Edhe ti je pjes e krimit qe esshte beer gjdo kunde kunder shqiptarev,,,po ku paten forec qlirimtaret me ei be ato krime oooooo kriminl qka thua ti aaaaaaaaa eshte per te ardhur keq qe ti shkruan kishe gjuhen shqipe se nuk je gjak shqiptari po je gjak tradhtari.....sa femi i prjti te gjall shkav dhe sa dhan llogari per to kures ti mor tradhtar lyp nga qlirimtaret llogari si ta shpurrn serrbin nga kosova eshte turp per ty dhe ata tee cilet mendoejn si ti....

    Sa masakra u ben ne kosove sa shki dhan llogari oooooo kok dwrr ,,po ti dhe shume si ti tregojen ftyren e vete dhe tradhtin ndaj popllit te vete kures shkiet si jan mbytur edhe nga vdeekjet e natyreshme i kerkon turp duhet me ju ardhe ju dhe jetes see juaj........

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •