Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 81
  1. #1
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216

    Trevjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

    Trevjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës


  2. #2
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    .................................................. .
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  4. #4
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216
    Silverwings

    ne kosove jetoin edhe minoritetet
    e kesaj radhe ju uroi 3 vjetrorin e pavarsis edhe ty

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    370
    Ju uroj 3 vjetorin popullit kosovar( Ldd,Ldk,Aak,Pdk,Akr dhe minoriteteve tjera) se keta votuan ne
    parlament per pavaresin e Kosoves.

  6. #6
    Prijashtuar
    Anëtarësuar
    26-03-2009
    Postime
    30
    Citim Postuar më parë nga Hard Lexo Postimin
    ....haaaaaaaaaaaaa....

    edhe prej meje e kan te uruar tre vjetorin pakicat...
    pse veq pakicat , edhe shumica qe pi thaqit po detyrohen me qdo kusht me lshu kosoven , e po bohet kadal - kadal pakice ...

  7. #7
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216
    U.D. Presidenti organizon ceremoni në trevjetorin e Pavarësisë

    Me rastin e trevjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi, organizon Ceremoninë Shtetërore të shënimit të trevjetorit të shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës.

    Në këtë ceremoni janë ftuar që të marrin pjesë përfaqësuese të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare, kori diplomatik i akredituar në vendin tonë, përfaqësues të partive politike, personalitete të shquara të vendit si dhe përfaqësues të shoqërisë civile dhe të medieve.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-01-2011
    Vendndodhja
    Mitrovicë
    Postime
    4
    uroj te gjith shqiptarve 3 vjetorin e pavarsis

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Loti-99 Lexo Postimin
    BAC PO TE RREJN SE KEMI NGEL NE BALT ME DY KEMBET DHE ATE ME FAJIN E POLITIKUAJVE TAN

  10. #10
    Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
    Anëtarësuar
    19-11-2007
    Vendndodhja
    Ne mendjen tende!
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga Loti-99 Lexo Postimin
    Trevjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

    http://www.youtube.com/watch?v=ydFMt...eature=related
    Urime te gjithe
    2011*Pse të pështyjmë rrugës, kur ka njerëz që e meritojnë fytyrës ...

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar më parë nga Loti-99 Lexo Postimin
    Trevjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës

    http://www.youtube.com/watch?v=ydFMt...eature=related


    URIME URIME TE GJITHVEE

  12. #12
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Urime te gjithe atyre qe ja duan te miren vendit.

  13. #13
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216
    Krasniqi dekretoi faljen e 103 të dënuarve
    16-02-2011 18:41 CE


    Ushtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi, ka nxjerrë një dekret për faljen e dënimit të mbetur ose zvogëlimin e dënimit me burg për ata persona, të cilët janë duke vuajtur dënimet në burgjet e Kosovës, në bazë të aktgjykimeve të formës së prerë.

    103 persona të burgosur do të falen ose do t’i zbuten dënimet në përvjetorin e tretë të pavarësisë së Kosovës.

    “Në nxjerrjen e këtij dekreti, Krasniqi ka marrë në konsideratë dispozitat kushtetuese dhe të Ligjit për faljen, Kodin Penal të Republikës së Kosovës dhe Dekretin DF-001-2009 mbi Përcaktimin e Kritereve për Dhënien e Faljes Personave të Dënuar, si dhe të dhënat e rekomanduara nga Drejtoritë e Burgjeve të Kosovës dhe mendimin e Komisionit Profesional Ad Hoc, të themeluar nga ushtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës”, thuhet në një komunikatë të Presidencës.

  14. #14
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216



    Mesazh urimi i Jakup Krasniqit për qytetarët e Kosovës

    Publikuar: Sot, më 16 shkurt 2011


    Prishtinë, 16 shkurt - Ushtruesi i Detyrës së presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi iu drejtua qytetarëve të vendit me një mesazh me rastin e trevjetorit të pavarësisë.
    “Në këtë mbrëmje kremteje, gëzimi e hareje, por edhe krenarie të ligjshme, dëshiroj t’ju përcjell mesazhin tim të urimit për Ditën e madhe të Pavarësisë së Kosovës, 17 Shkurtin. Kjo datë historike i shtohet evenimenteve të mëdha të Kosovës, si dita e kurorëzimit të përpjekjeve të pareshtura të brezave të tërë, që sakrifikuan aq shumë për atdheun e tyre të lirë, të pavarur e demokratik.
    Shteti i pavarur i Kosovës nesër mbush vetëm tri vjet, por populli i tij ka rrënjë antike në truallin e vet.
    Gjatë këtyre tri viteve të pavarësisë, Kosova ndërtoi sistemin demokratik, institucionet e shtetësisë, ngriti një infrastrukturë të tërë ligjore e fizike, shënoi një zhvillim solid ekonomik e shoqëror, thelloi reformat e gjithanshme dhe sanksionoi me kushtetutë barazinë e qytetarëve të saj, si pjesëtarë të një shoqërie të lirë dhe demokratike.
    Por, ne nuk kemi arsye të vetëkënaqemi e të flemë mbi dafina. Vendi ynë dhe institucionet e tij, që do të ngrihen shpejt, sipas rezultateve të certifikuara të zgjedhjeve të përgjithshme të 12 dhjetorit 2010, do të kenë përpara objektiva të mëdha dhe sfida të vështira, të brendshme e të jashtme.
    Institucionet e Kosovës nuk mund t’i lejojnë vetes asnjë komoditet para detyrave të rënda të forcimit të subjektivitetit dhe kredibilitetit ndërkombëtar të vendit që përfaqësojnë, para qëllimit të papërmbushur të anëtarësimit të Kosovës në familjen e madhe të Kombeve të Bashkuara dhe në organizmat tjerë ndërkombëtarë. Ato duhet të vazhdojnë betejën e madhe të zhvillimit ekonomik dhe sundimit të ligjit, qeverisjes së mirë dhe forcimit të stabilitetit politik e të sigurisë, reformave të gjithanshme demokratike
    dhe liberalizimit të vizave e të integrimeve euroatlantike.
    Në këtë ditë të madhe, përulemi përpara gjakut të derdhur në themelet e shtetit tonë dhe përpjekjeve vetëmohuese të gjithë veteranëve të Lëvizjes Kombëtare e të Luftës së UCK-së, së lavdishme të Komandantit Legjendar, Adem Jashari.
    Ju uroj gëzuar 17 Shkurtin, Ditën e Pavarësisë së Kosovës sonë të dashur!”, thuhet në mesazh.

  15. #15
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216

  16. #16
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Urime festa e pavarësisë të gjithëve



    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  17. #17
    Citim Postuar më parë nga Loti-99 Lexo Postimin



    Mesazh urimi i Jakup Krasniqit për qytetarët e Kosovës

    Publikuar: Sot, më 16 shkurt 2011


    Prishtinë, 16 shkurt - Ushtruesi i Detyrës së presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi iu drejtua qytetarëve të vendit me një mesazh me rastin e trevjetorit të pavarësisë.
    “Në këtë mbrëmje kremteje, gëzimi e hareje, por edhe krenarie të ligjshme, dëshiroj t’ju përcjell mesazhin tim të urimit për Ditën e madhe të Pavarësisë së Kosovës, 17 Shkurtin. Kjo datë historike i shtohet evenimenteve të mëdha të Kosovës, si dita e kurorëzimit të përpjekjeve të pareshtura të brezave të tërë, që sakrifikuan aq shumë për atdheun e tyre të lirë, të pavarur e demokratik.
    Shteti i pavarur i Kosovës nesër mbush vetëm tri vjet, por populli i tij ka rrënjë antike në truallin e vet.
    Gjatë këtyre tri viteve të pavarësisë, Kosova ndërtoi sistemin demokratik, institucionet e shtetësisë, ngriti një infrastrukturë të tërë ligjore e fizike, shënoi një zhvillim solid ekonomik e shoqëror, thelloi reformat e gjithanshme dhe sanksionoi me kushtetutë barazinë e qytetarëve të saj, si pjesëtarë të një shoqërie të lirë dhe demokratike.
    Por, ne nuk kemi arsye të vetëkënaqemi e të flemë mbi dafina. Vendi ynë dhe institucionet e tij, që do të ngrihen shpejt, sipas rezultateve të certifikuara të zgjedhjeve të përgjithshme të 12 dhjetorit 2010, do të kenë përpara objektiva të mëdha dhe sfida të vështira, të brendshme e të jashtme.
    Institucionet e Kosovës nuk mund t’i lejojnë vetes asnjë komoditet para detyrave të rënda të forcimit të subjektivitetit dhe kredibilitetit ndërkombëtar të vendit që përfaqësojnë, para qëllimit të papërmbushur të anëtarësimit të Kosovës në familjen e madhe të Kombeve të Bashkuara dhe në organizmat tjerë ndërkombëtarë. Ato duhet të vazhdojnë betejën e madhe të zhvillimit ekonomik dhe sundimit të ligjit, qeverisjes së mirë dhe forcimit të stabilitetit politik e të sigurisë, reformave të gjithanshme demokratike
    dhe liberalizimit të vizave e të integrimeve euroatlantike.
    Në këtë ditë të madhe, përulemi përpara gjakut të derdhur në themelet e shtetit tonë dhe përpjekjeve vetëmohuese të gjithë veteranëve të Lëvizjes Kombëtare e të Luftës së UCK-së, së lavdishme të Komandantit Legjendar, Adem Jashari.
    Ju uroj gëzuar 17 Shkurtin, Ditën e Pavarësisë së Kosovës sonë të dashur!”, thuhet në mesazh.
    Bilbil prej goje na qenke o aga PO je treguar shum real zotri kupi si aj dosti yt Hashim Thaqoviq po bukur recitoni ore po embel sdi qysh spo ju vjen marre me dal televizor se

  18. #18
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216



    Hillary Clinton uron Kosovën për pavarësi

    Clinton uron Kosovën për pavarësi

    Nga Express më 17 shkurt 2011 në ora 10:48

    (E plotësuar) Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, i ka uruar Kosovës trevjetorin e pavarësisë, duke thënë se Uashingtoni është i përkushtuar për ardhmërinë e saj.

    Shtetet e Bashkuara “janë të përkushtuara për të ardhmen e juaj dhe ne jemi të nderuar të jemi miqtë e juaj dhe partnerë”, thuhet në deklaratën e zonjës Clinton.

    “Ju po e vijëzoni të ardhmen e re për vendin tuaj dhe për rajonin”, tha Hillary Clinton dhe shtoi se përvjetori është “rast i përshtatshëm për liderët e zgjedhur të Kosovës, ta forcojnë përsëri përkushtimin e tyre për qeverisje të mirë dhe transparencë, që janë esenciale për përmbushjen e integrimit euro-atlantik”.

    Më tutje, zonja Clinton tha se ishte “e impresionuar me premtimet e një vendi aq të ri”, gjatë vizitës së saj në tetor të vitit të kaluar, kur ajo ishte pritur me brohoritje nga masa e njerëzve, që i valëvitnin flamujt amerikanë dhe mbanin parulla të falënderimit për Shtetet e Bashkuara.

    Kosova shënon trevjetorin e Pavarësisë

    Republika e Kosovës sot shënon trevjetorin Pavarësisë, e cila deri më tani është njohur nga 75 shtete të botës. Për nder të kësaj dite, mbrëmë presidenti në detyrë, Jakup Krasniqi, ka organizuar një pritje, ndërsa qeveria në largim, nuk ka parapa të organizojë asnjë ceremoni festive.

    Por për dallim nga qeveria, Komuna e Prishtinës është përkujdesur që kryeqytetit t’i jep pamje festive, duke vendosur flamuj kombëtar, shtetëror dhe të vendeve që e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, do të organizojë edhe koncerte për fëmijë dhe të rritur dhe do të mbajë edhe një akademi solemne.

    Kosova është shpall shtet i Pavarur më 17 shkurt 2008, në ora 15:49, ditë e diel, nga Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme, solemne dhe historike.

    Pas leximit të Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës, nga kryeministri Hashim Thaçi, 109 deputetë të Kuvendit të Kosovës e miratuan atë njëzëshëm.

    Pas shpalljes së Pavarësisë, Kosova u njoh menjëherë nga shtete më të fuqishme të botës. Deri më tani shteti i Kosovës është njohur nga 75 vende demokratike.

  19. #19
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216


    Homazhe tek varri i komandantit Adem Jashari


    Nga Express më 17 shkurt 2011 në ora 10:51

    Për nder të trevjetorit të Pavarësisë së Kosovës, qytetarë të shumë dhe përfaqësues të institucioneve të Kosovës kanë filluar që të bëjnë homazhe pranë varrit të Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari dhe familjes Jashari në Prekaz.

    Nga të parët që kanë bërë homazhe ishte kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushaku, pastaj një delegacion i FSK-së i udhëhequr nga ministri në largim i Forcës së Sigurisë, Fehmi Mujota.

    Gjatë ditës pritet të bëjnë homazhe edhe presidenti në detyrë, Jakup Krasniqi, kryeministri në largim, Hashim Thaçi dhe përfaqësues të partive politike.

    Gjatë ditës, Kuvendi Komunal i Skenderajt do të mbajë një seancë solemne.

  20. #20
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216


    Në Prekaz është shtrati i pavarësisë
    17-02-2011 12:40 CET


    Me rastin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës, ushtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi vizitoi sot Kompleksin Memorial në Prekaz, ku vuri kurora lulesh para varrit të komandantit Legjendar Adem Jashari, dhe më pas vizitoi familjen Jashari, ku u prit nga Rifat Jashari.

    “Ne vijmë për çdo 17 shkurt në Prekaz, për faktin se këtu vërtet ka filluar kthesa e madhe. Këtu është bërë edhe sakrifica më e madhe, është bërë sakrifica më unike në historinë jo vetëm të popullit shqiptar, por edhe në historinë e përbotshme, për të qenë vend i lirë, për të qenë popull i lirë”, tha më këtë rast Krasniqi.

    Ai më tej shtoi se pikërisht në Kompleksin Memorial në Prekaz është shtrati i pavarësisë, është shtrati i kësaj feste kombëtare që ne e gëzojmë sot.

    “Lirisht mund të themi se këtu është shtrati i pavarësisë që e gëzojmë sot, që është formalizuar më 17 shkurt 2008 në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Prandaj, kjo tani është një festë kombëtare, një festë që kombet e kanë vetëm një herë. Për të gjithë shqiptarët dhe në mënyrë të veçantë për qytetarët e Kosovës, ky vend duhet të jetë vend për t’u vizituar sa herë që kombi ka vështirësi dhe vështirësitë e kombit janë të shpeshta, për të marrë energji për të ecur më tej. Të gjithë shqiptarëve, qytetarëve të Kosovës ju uroj Ditën e Pavarësisë, duke ju dëshiruar fat dhe mbarësi”, tha ushtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi gjatë vizitës në Prekaz. /Zëri/

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •