Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767

    Kjo është shtëpia e kryetarit të Kaçanikut

    FOTOLAJM:

    Është shtëpi! Por është më e madhe se sa një shtëpi normale për të jetuar një familje.
    Nuk është shtëpi e ndonjë biznesmeni të njohur shqiptar. Është shtëpia e kryetarit të komunës së Kaçanikut Xhabir Zharkut. Ai e ka nisur këtë shtëpi më herët dhe tash po e ndërton me “rrogën” që e merr si kryetar i komunës!
    Por shtrohet pyetja, a ka mundësi që një kryetar komune të marrë aq pagë të lartë sa të ndërtojë një shtëpi kaq të madhe? ! Madje jo një shtëpi por një kullë?!
    Megjithëse përgjigja dihet, pra jo nuk ka mundësi, përgjigja më e mirë mund të merret atëherë kur të miratohet të miratohet Ligji për prejardhjen e pasurisë së liderëve të Kosvoës?
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  2. #2
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Po jo ore,ase atehere nuk mund te dihet pergjigja, ase kur te miratohet 1 ligji i tille.
    Zharku ishte 1 nder targa mbeledhesit e vendlindja thrret ne emen te UCK-es dhe kosoves, po ashtu ishte nje nga papagallet e LPK-es qe perhapete propoganede perqamese nder shqyptare, nje enverist i vendos dhe anti Rugovist i rrept. Vetem shpenzimet e gjyses asaj ndertese gjigante, mund te ushqejn femit e Clirimtareve vertete qe nuk jetojen me.
    Per hajer na kofet qeveria me duar te pastra me K.Veselin minister...
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  3. #3
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Ngadale bre se gjyse i paska mbet,shife oborrin rremuj e paska!Ndoshta nderton rezidenc,ku e dini ju ose strehimore per ata qe nuk kan kulm mbi koke!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  4. #4
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Nese ashet ashtu at'here hallall i kjofet moj e panjohura, une fola per te kalumen e Zharkut, ate se ndryshon gje. Per kete qe thua ti pritet te shifet? shum paster e kam shkru; ishte e jo si do te jet zharku
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anëtarësuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Edhe ky i PDK................

  6. #6
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Une nuk ju akuzoj po me do zemra te jet ashtu si mendova une!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  7. #7
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga kriko-38 Lexo Postimin
    Edhe ky i PDK................
    Rri mer kikirik Ti,ne po flasim per personin jo per partit ketu,
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anëtarësuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Po mir ky person i ciles party eshte?Po mos isht partija do te isht kryetar ky Zharku.Cka po te dhem ty !!!!

  9. #9
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Fjala jote ne vesh te Zotit e nerumja e panjohura, po qysh faj kan ato 3 germa PDK ,se i ka ra ne hise dikuj te meshifet mbase atyne shkrolave!
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  10. #10
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar më parë nga kriko-38 Lexo Postimin
    Po mir ky person i ciles party eshte?Po mos isht partija do te isht kryetar ky Zharku.Cka po te dhem ty !!!!
    Po kriko, ky eshte i PDK-se.
    Si duket ka fillu gara te anetaret e PDK-se, cili do ta ndertoje shtepine/pallatin me te madh.
    Deri me tani po prin Hashimi me shtepine (me dimensione te nje shkolle) ne Veternik, ma larg nuk qendron as Fatmir Limaj...ai i ka ndertu 4-5 te njejta njera pas tjetres....Zharku si kryekriminel i asaj pjese te Kosoves po ju tregon se edhe ai eshte ketu dhe konkurenca nuk do te jete e lehte.

    Tema eshte shume e qelluar Fegi. Mendoj se do ta plotesojme pak nga pak edhe me makina personale e me llukse te tjera.

    Sa i perket ligjit per deklarimin e pasurise, mos prisni shume nga ai ligj...sepse ai ligj u pregadit dhe u aprovua nga te njejtit. Denimi per mosdeklarim te drejte te pasurise eshte 500 euro...po po peseqind euro. Cka me bo tash?...me vajtu e mos me u ndal.

  11. #11
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Po tashe qe kem nje qeveri me duar te pastra ndoshta ndryshojen dhe ligjet,
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
    Anëtarësuar
    27-06-2009
    Vendndodhja
    ne shkolle
    Postime
    2,050
    per mua me kete qe ka bere ky kryetari i komunes Kacanikut ka treguar se vetem i zgjuar nuk eshte ..... gjithcka mund te jete por i zgjuar aspak ....
    "They will not control us, We will be victorious"

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anëtarësuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    Po kriko, ky eshte i PDK-se.
    Si duket ka fillu gara te anetaret e PDK-se, cili do ta ndertoje shtepine/pallatin me te madh.
    Deri me tani po prin Hashimi me shtepine (me dimensione te nje shkolle) ne Veternik, ma larg nuk qendron as Fatmir Limaj...ai i ka ndertu 4-5 te njejta njera pas tjetres....Zharku si kryekriminel i asaj pjese te Kosoves po ju tregon se edhe ai eshte ketu dhe konkurenca nuk do te jete e lehte.

    Tema eshte shume e qelluar Fegi. Mendoj se do ta plotesojme pak nga pak edhe me makina personale e me llukse te tjera.

    Sa i perket ligjit per deklarimin e pasurise, mos prisni shume nga ai ligj...sepse ai ligj u pregadit dhe u aprovua nga te njejtit. Denimi per mosdeklarim te drejte te pasurise eshte 500 euro...po po peseqind euro. Cka me bo tash?...me vajtu e mos me u ndal.
    Flm illyrian dhe p.s.
    Tash e kuptova se e panjohura qenka simpatizuese e Hashimit.Te kem kujdes te mos te flasim dicka per pdk .Po me erdh cudi se i mberon edhe korupcionin dhe sa di une ky Zharku ka qen i akuzuar per korupcion mos gabofsha.............

  14. #14
    studenti Maska e erioni121
    Anëtarësuar
    07-02-2011
    Vendndodhja
    Nuk jetoj atje ku kisha dashur te jetoi
    Postime
    9
    kjo s'qenka shtepi , ketu qenkan gjashte shtepia ne nje shtepi ! nashta i sherben per motel ku i dihet ncncncnc

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Besoja
    Anëtarësuar
    24-07-2008
    Vendndodhja
    Prrenjas, Shqiperi
    Postime
    3,260
    Po edhe në këtu tek ne në Shqipëri,ku ka kryetar bashkie apo komune me shtëpi të vogla?
    Dhe nuk kanë vetëm nga një.
    Dhe nuk i kanë vetëm në një vënd.
    Po rob më të pangopur,nuk më kanë zënë sytë!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga fegi Lexo Postimin
    FOTOLAJM:

    Është shtëpi! Por është më e madhe se sa një shtëpi normale për të jetuar një familje.
    Nuk është shtëpi e ndonjë biznesmeni të njohur shqiptar. Është shtëpia e kryetarit të komunës së Kaçanikut Xhabir Zharkut. Ai e ka nisur këtë shtëpi më herët dhe tash po e ndërton me “rrogën” që e merr si kryetar i komunës!
    Por shtrohet pyetja, a ka mundësi që një kryetar komune të marrë aq pagë të lartë sa të ndërtojë një shtëpi kaq të madhe? ! Madje jo një shtëpi por një kullë?!
    Megjithëse përgjigja dihet, pra jo nuk ka mundësi, përgjigja më e mirë mund të merret atëherë kur të miratohet të miratohet Ligji për prejardhjen e pasurisë së liderëve të Kosvoës?
    CKA ESHTE KJO shtepi,hotel a bordel cka dreqin eshte po don me jau kalu me shtepi xhabiri tan politikuajve

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    e ka' meritue' xhabir zharku nje shtepi si kjo !
    sa njerin e ka kercenuar e sa njerin e ka rrah per kete shtepi nuk ka te ngjehur!

    edhe dhjete pallate me te medhaja se kjo nuk do t'ia fshehin krimet!
    pallatet tregojne se kush paskan qene hajdutet dhe profiteret e luftes dhe te pushtetit!

  18. #18
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907


    Besoj qe te kjo kenge e gjeti inspirimin. Haaaaa.
    E gezft hotelin!
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  19. #19
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    Po kriko, ky eshte i PDK-se.
    Si duket ka fillu gara te anetaret e PDK-se, cili do ta ndertoje shtepine/pallatin me te madh.
    Deri me tani po prin Hashimi me shtepine (me dimensione te nje shkolle) ne Veternik, ma larg nuk qendron as Fatmir Limaj...ai i ka ndertu 4-5 te njejta njera pas tjetres....Zharku si kryekriminel i asaj pjese te Kosoves po ju tregon se edhe ai eshte ketu dhe konkurenca nuk do te jete e lehte.

    Tema eshte shume e qelluar Fegi. Mendoj se do ta plotesojme pak nga pak edhe me makina personale e me llukse te tjera.

    Sa i perket ligjit per deklarimin e pasurise, mos prisni shume nga ai ligj...sepse ai ligj u pregadit dhe u aprovua nga te njejtit. Denimi per mosdeklarim te drejte te pasurise eshte 500 euro...po po peseqind euro. Cka me bo tash?...me vajtu e mos me u ndal.
    O Metal a e degjon motren,dergoja kete raport Dick-ut ndoshta i hyn ne pune more,nuk i dihet!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    E panjohura,athua qfare pallati mund te ket thaqi? Me shku me pi nje kafe a po vish qik....

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •