Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 61
  1. #1
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642

    Krishterët me trupat e tyre mbrojnë muslimanët gjatë namazit

    Shembulli më i mirë i tolerancës fetare u dha në Egjipt në protestën e ditës së premte në të cilën protestë të krishterët me trupat e tyre mbrojtën muslimanët deri në përfundimin e namazit të xhumasë (lutjes javore) ky njëherit tregon akt fisnikërie dhe shembull i lartë i tolerancës fetare që duhet të bartët tek të gjithë popujt.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  2. #2
    Do e gjejne ndonje kundershtim forumistat tone mysliman per kete teme.... Urime atyre qe vepruan ne kete menyre... kjo tregon civilizim e dashuri ndaj njerezve duke mos i gjykuar nga feja qe ndjekin!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  3. #3
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Kjo eshte prova dhe fakt i gjalle se te krishteret i urrejne myslimanet dhe islamin.

  4. #4
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Nganihere harroj aktin e të krishterëve të Egjiptit në krahasim me mesazhet tolerance që lexoj këtu në forum

    Ju lutem mos e banalizoni të paktën edhe këtë temë.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    Te krishteret gjithashtu votojne per kandidat te vellazerise islamike...sa me per pare te japi doreheqjen mubaraku dhe gjithe satrapat e finacuar nga amerika

  6. #6
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga malo666 Lexo Postimin
    Te krishteret gjithashtu votojne per kandidat te vellazerise islamike...sa me per pare te japi doreheqjen mubaraku dhe gjithe satrapat e finacuar nga amerika
    Mubaraku i financuar nga Amerika?!

    Kjo nuk pin ujë
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anëtarësuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    Nganihere harroj aktin e të krishterëve të Egjiptit në krahasim me mesazhet tolerance që lexoj këtu në forum

    Ju lutem mos e banalizoni të paktën edhe këtë temë.
    Pse ti mendon se keta jane me tolerant se shqiptaret jo gabohesh po ne e kemi ber shtet Egjiptin o gimch !!!
    S’çarmatosem sa t’jetë jeta!

  8. #8
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
    Pse ti mendon se keta jane me tolerant se shqiptaret jo gabohesh po ne e kemi ber shtet Egjiptin o gimch !!!
    Jo me fol drejtë bash keta kane pas nevoje per tolerance fetare sepse osht ba mobilizim kunder Mubarakut.
    Nuk thom se na kalojne neve sepse keta me kit akt munden mu krenu edhe 10 vjet mirpo tek ne kjo osht perditshmeri.
    E di historinë e shqiptarëve në Egjipt.
    Po gjithesesi shembulli osht i mirë se para disa muajsh patem anijen Marmara ne te cilen luteshin musliman e krishtere bashkë, sot ndodhi tek namazi i xhumasë pra atje po krijohet nje tolerance fetare kur dihet se ne te kalumen kan ndodh shume akte te dhunshme mu per shkak feje.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    Mubaraku i financuar nga Amerika?!

    Kjo nuk pin ujë
    Qe te rrije mubaraku ne pushtet, amerika i jep me miljarda dollar ne vit, sepse ndryshe s'ka me paqe me izraellin.

  10. #10
    Follow the Light Maska e presHeva-Lee
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    toka e shqiponjave
    Postime
    1,019
    Bravo "thumbs up" per ket gjest , pom pelqen .
    Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

  11. #11
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Kjo eshte prova dhe fakt i gjalle se te krishteret i urrejne myslimanet dhe islamin.
    po per fat te mire nuk jane te gjithe te krishteret te mbushur me urrejtje si ti.
    ka edhe prej atyre qe dine te respektojne besimin e tjetrit, cilido ai qofte...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  12. #12
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-01-2011
    Postime
    41
    hallall ju koft ketyre krishtereve ndoshta marrin mesim te krishteeret shqiptar qe vazhdimisht shprehin urretje kunder muslimanve, deri sod asnje i krishter nuk ka dal ne pekrahje te muslimanve shqiptar ndersa ne muslimanet vazhdimisht kemi qen tolerant ndaj tyre kjo eshte verejt edhe per ndertimin e katedrales a kur ne deshirojm qender islame qohen te krishteret si qent veq lehin prandaj edhe ne muslimanet kemi fillu ti urrejm te krishteret shqiptar

  13. #13
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anëtarësuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    vertet me erdhe shum mir ky gjest i mir i te krishterve mirpo nuk me vjen qudi sepse kjo ka ndodh dhe ndodh per qdo dit ne mabr boten

    dhe lus zotin qe ketye te krishterve dhe gjith njerzve ne bot ti ndihmoj te kuptojn te verteten te kuptojn per qka jetojn dhe ku do jen neser

    zoti i ndihmoft te rrezojn kete diktator te poshter por edhe shum te tjer ne mbar boten te cilet po e lajn boten me gjak per shum dekada e posaqerisht ne dekaden e fundit
    Përderisa është dikush në Qiell që më mbron...
    Nuk ka askush në Tokë që më mposhtë...”

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    Keshtu Duhet Te Gjitha Besimet Te Jene Vellezer Dhe Te Respektojne Njeri Tjetrin.

  15. #15
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Ja edhe nje mbeshtetje nga Hebrejet per Muslimanet


    Jerusalem, 4 shkurt - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu ka premtuar se do të mbështesë rritjen ekonomike në zonat palestineze, duke bërë thirrje për rinisjen e bisedimeve paqësore ndërmjet dy palëve.

    Netanjahu i bëri këto komente gjatë takimit me përfaqësuesin e “katërshes” ndërkombëtare për Lindjen e Mesme, Tony Blair.

    Katërshja do të mblidhet të shtunën në Berlin për të diskutuar mënyrat për ringjalljen e negociatave paqësore.

    Ditët e fundit Izraeli ka shprehur shqetësim për ngjarjet në Egjipt dhe nuk i vjen aq mirë për kërkesat e demonstruesve në Kajro, ku sot u tubuan rreth një milion qytetarë me kërkesë për dorëheqjen e Hosni Mubarakut dhe shpalljen e zgjedhjeve të lira.
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  16. #16
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Ja edhe nje mbeshtetje nga Hebrejet per Muslimanet
    dhe kjo eshte mbeshtetje??? hahaha.

    bisedimet per paqe as kane kuptim te fillojne kur izraeli tall by**en me ligjet nderkombetare dhe nderton akoma shtepi kolonesh ne westbank...
    apo bisedimper paqe e quan ti?

    po nejse. nuk eshte tema e duhur per te diskutuar per kete qeshtje.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  17. #17
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga superboxi Lexo Postimin
    hallall ju koft ketyre krishtereve ndoshta marrin mesim te krishteeret shqiptar qe vazhdimisht shprehin urretje kunder muslimanve,................qohen te krishteret si qent veq lehin prandaj edhe ne muslimanet kemi fillu ti urrejm te krishteret shqiptar
    Pergezime per etiken morale qe del ne pah nga shkrimi yt!!
    Deri tashi, vetem nje krè mysliman(hoxhe Krasniçi) eshte shprehur jashte mase "tolerant", duke u grahur myslimaneve shqiptare, qe "me ndihmen e Allahut, te jene prej atyre qe urrejne te krishteret"!!!
    Por, populli perdor tjeter logjike, shyqyr Zotit!!
    Jarigas

  18. #18
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-01-2011
    Postime
    52
    Shyqyr Zotit qe edhe keta krishter egjiptas nuk jane si ti o Jarigas dhe sia ai prifti yte KQIRA

    shiqo dhe mesohu pak nga vellezerit e tu krishter egjiptas

  19. #19
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga vizioni1 Lexo Postimin
    Shyqyr Zotit qe edhe keta krishter egjiptas nuk jane si ti o Jarigas dhe sia ai prifti yte KQIRA

    shiqo dhe mesohu pak nga vellezerit e tu krishter egjiptas
    Kurse ti nuk ke ç'meson prej vellezerve te tu myslimane apo prej profetit tend "paqedashes", perndryshe nuk do te shkruaje gjera te tilla:
    Citim Postuar më parë nga vizioni1 Lexo Postimin
    ,Turku beri nje gabim nje nuk i shfarosi faren tuaj te perdhosur,tani me siguri do ishim me rehat dhe me siguri 100% shtet sovran i pamvarur dhe i fuqishem , e jo nen pushtetin Amerikan
    Jarigas

  20. #20
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga superboxi Lexo Postimin
    ...n prandaj edhe ne muslimanet kemi fillu ti urrejm te krishteret shqiptar
    Mire po beni, ashtu duhet, Kurani na thote te mos marrim si miq te krishteret. Lol

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •