Close
Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 229
  1. #1
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216

    Imami Krasniqi: Të votosh Vetëvendosjen, mëkat


    Imami Krasniqi

    Imami Krasniqi: Të votosh Vetëvendosjen, mëkat

    03-02-2011 10:13 CET

    Imami kontrovers i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, në cilësinë e ligjëruesit islam, duke përzier fenë me politikën, ka folur ashpër kundër Lëvizjes “Vetëvendosje” të Albin Kurtit, duke e quajtur atë enveriste dhe duke thënë se myslimanët që votuan për të, bënë një mëkat të madh.

    “Vetëvendosja është një lëvizje enveriste dhe myslimanët duhet me qenë larg saj. Është mëkat me ia dhanë votën Vetëvendosjes, por ne nuk kemi punuar për ta sqaruar mendimin e Islamit për “Vetëvendosjen”, sepse nuk ka pasur kohë. “Vetëvendosjes” është haram, është mëkat me ja dhanë votën. Kaq”, ka thënë Krasniqi në emisionin “Info Magazine” të Klan Kosova.

    Krasniqi nuk sheh jetë të gjatë për Lëvizjen e Kurtit duke thënë se votat këtë herë kanë qenë euforike, dhe se në zgjedhjet e ardhshme nuk do të mund të fitojë shumë.

    Ai ka shprehur keqardhjen që koalicioni i AKR-së së Behgjet Pacollit, të cilit i ka dhënë përkrahje publike, nuk ka fituar më shumë vota.

    Gjithashtu, imami Krasniqi ka paralajmëruar PDK-në të mos mendojë se mund të qëndrojë në pushtet gjithmonë, sepse mund t’i ndodhë një situatë si e Egjiptit.

  2. #2
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Gjithashtu, imami Krasniqi ka paralajmëruar PDK-në të mos mendojë se mund të qëndrojë në pushtet gjithmonë, sepse mund t’i ndodhë një situatë si e Egjiptit.

    A eshte ,,falltor''ky a hoxhe?
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Kam shum respekt per kete Hoxh,por nuk e di pse ky thot eshte haram me votu Albin Kurtin?!
    Nese Albini punon per kete vende dhe nese Albini na jep drejtat neve si musliman pse mos me votu?!!!!!!!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  4. #4
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    i ka hy

    i ka hy vetja ne qejf ketij qe e quan veten prof e dof..andej nga anet tona them i se nuk merr mendja mesysh..kurse shkodranet thone tu rrit mendja djalo..inatin e ka me popullin e kosoves qe nuk votuan nje parti islamike siq eshte partia e drejtesise..shuplaka e popullit duket ja ka marre mendt..keshtu si ja ka nise ka me perfunduar ne harapistan se te ne ska vend..shiheni fytyren se si eshte ba..per pa ken majmun afrike nuk ben vaki..malukat shejtani
    Ndryshuar për herë të fundit nga _MALSORI_ : 03-02-2011 më 07:05
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  5. #5
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-01-2011
    Postime
    52
    Une mendoj qe hoxha ne aspektin fetar ka te drejte plotesisht ,sepse levizja vetevendosja eshte nje levizje komuniste me fytyre te re qe e qaujme sot DEMOKRACI , pikerisht eshte feja dhe islami ata te cilet jane mbi politiken, sepse kur politika keqperdore, islami eshta ajo qe e ndalon nga gjerat e felliqta ,dhe nuk eshte e kote qe hoxha i nderuar ka dhene nje mendim te tille

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anëtarësuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    Citim Postuar më parë nga Loti-99 Lexo Postimin

    Imami Krasniqi

    Imami Krasniqi: Të votosh Vetëvendosjen, mëkat

    03-02-2011 10:13 CET

    Imami kontrovers i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, në cilësinë e ligjëruesit islam, duke përzier fenë me politikën, ka folur ashpër kundër Lëvizjes “Vetëvendosje” të Albin Kurtit, duke e quajtur atë enveriste dhe duke thënë se myslimanët që votuan për të, bënë një mëkat të madh.

    “Vetëvendosja është një lëvizje enveriste dhe myslimanët duhet me qenë larg saj. Është mëkat me ia dhanë votën Vetëvendosjes, por ne nuk kemi punuar për ta sqaruar mendimin e Islamit për “Vetëvendosjen”, sepse nuk ka pasur kohë. “Vetëvendosjes” është haram, është mëkat me ja dhanë votën. Kaq”, ka thënë Krasniqi në emisionin “Info Magazine” të Klan Kosova.

    Krasniqi nuk sheh jetë të gjatë për Lëvizjen e Kurtit duke thënë se votat këtë herë kanë qenë euforike, dhe se në zgjedhjet e ardhshme nuk do të mund të fitojë shumë.

    Ai ka shprehur keqardhjen që koalicioni i AKR-së së Behgjet Pacollit, të cilit i ka dhënë përkrahje publike, nuk ka fituar më shumë vota.

    Gjithashtu, imami Krasniqi ka paralajmëruar PDK-në të mos mendojë se mund të qëndrojë në pushtet gjithmonë, sepse mund t’i ndodhë një situatë si e Egjiptit.
    Ky psikopat leti shiqone punet e xhamise e mos te mirret me politik !!!!!
    S’çarmatosem sa t’jetë jeta!

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anëtarësuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    Citim Postuar më parë nga vizioni1 Lexo Postimin
    Une mendoj qe hoxha ne aspektin fetar ka te drejte plotesisht ,sepse levizja vetevendosja eshte nje levizje komuniste me fytyre te re qe e qaujme sot DEMOKRACI , pikerisht eshte feja dhe islami ata te cilet jane mbi politiken, sepse kur politika keqperdore, islami eshta ajo qe e ndalon nga gjerat e felliqta ,dhe nuk eshte e kote qe hoxha i nderuar ka dhene nje mendim te tille
    zoteri shiqoj shtetet arabe si jane ngritur ne kembe nga diktatura Islamiste kumuniste ata jane ne kerkim te ''Demokracise'' per te dalur nga petku kumunist i Islamit ata njerezi done te jetojne jetet e shekullit 21 e jo per te vazhduar ata nuk jane te gaçem te jetojne me te sakrifikohen per te jetuar ne Mesjet per at edhe protestat ne ter shtetet arabike per demokraci dhe jet dinitoze si gjithe bote e civilizuar
    S’çarmatosem sa t’jetë jeta!

  8. #8
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    M A Xh U P.
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga vizioni1 Lexo Postimin
    Une mendoj qe hoxha ne aspektin fetar ka te drejte plotesisht ,sepse levizja vetevendosja eshte nje levizje komuniste me fytyre te re qe e qaujme sot DEMOKRACI , pikerisht eshte feja dhe islami ata te cilet jane mbi politiken, sepse kur politika keqperdore, islami eshta ajo qe e ndalon nga gjerat e felliqta ,dhe nuk eshte e kote qe hoxha i nderuar ka dhene nje mendim te tille
    naj rrofsh ti me gjith ket majmun.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga Loti-99 Lexo Postimin

    Imami Krasniqi

    Imami Krasniqi: Të votosh Vetëvendosjen, mëkat

    03-02-2011 10:13 CET

    Imami kontrovers i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, në cilësinë e ligjëruesit islam, duke përzier fenë me politikën, ka folur ashpër kundër Lëvizjes “Vetëvendosje” të Albin Kurtit, duke e quajtur atë enveriste dhe duke thënë se myslimanët që votuan për të, bënë një mëkat të madh.

    “Vetëvendosja është një lëvizje enveriste dhe myslimanët duhet me qenë larg saj. Është mëkat me ia dhanë votën Vetëvendosjes, por ne nuk kemi punuar për ta sqaruar mendimin e Islamit për “Vetëvendosjen”, sepse nuk ka pasur kohë. “Vetëvendosjes” është haram, është mëkat me ja dhanë votën. Kaq”, ka thënë Krasniqi në emisionin “Info Magazine” të Klan Kosova.

    Krasniqi nuk sheh jetë të gjatë për Lëvizjen e Kurtit duke thënë se votat këtë herë kanë qenë euforike, dhe se në zgjedhjet e ardhshme nuk do të mund të fitojë shumë.

    Ai ka shprehur keqardhjen që koalicioni i AKR-së së Behgjet Pacollit, të cilit i ka dhënë përkrahje publike, nuk ka fituar më shumë vota.

    Gjithashtu, imami Krasniqi ka paralajmëruar PDK-në të mos mendojë se mund të qëndrojë në pushtet gjithmonë, sepse mund t’i ndodhë një situatë si e Egjiptit.
    ky eshte qenja me e flliqt ne kosov,ky eshte i pa fe,ky eshte veq nji majmun qe duhet vet gjemati me ba synet,per ndryshe ky eshte duke e prish popullin shqiptar ne pergjithsi.

  11. #11
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!


    Në shtete pa sistem , pa qeverisje pa sovranitet , pa dinjitet kombëtarë , pa kontroll kufish , pa buk për t`u ngopur populli , pa rrymë e ujë , pa punë e mirqenie sociale ...
    Me fajlë të tjera në Kosoven e sotme që është një vend me mungesa të hatashme , krijohen hapsira për gjithkënd të thotë gjithcka.

    Ky far imami , tash flet e pëllet si të don dhe cfarë të don!

    Ky e ka vendin në graqanic me popin e shkijeve!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  12. #12
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-01-2011
    Postime
    52
    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    naj rrofsh ti me gjith ket majmun.
    Ok,vetem trego ku te te gjej qe te ta ruaj, kjo eshte nje edukate e perdhosur familjare, molla bie nen molle nuk ka ku shkon se nen banane nuk ka shanse

  13. #13
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-01-2011
    Postime
    41
    shum bukur ka fol hoxha dhe me vend e ka qe ka thene muslimanet ia kane dhene voten dhe me nuk do ia japin njeri prej tyre jam un qe voten ia kam dhene vetevendosjes por jam penduar pas dy dite per shkak qe kjo levizje ish antiislame dhe fare mendim te mire nuk kishin.Allahu subhane teala me falt.
    Ndryshuar për herë të fundit nga superboxi : 03-02-2011 më 10:29

  14. #14
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-01-2011
    Postime
    41
    Citim Postuar më parë nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
    zoteri shiqoj shtetet arabe si jane ngritur ne kembe nga diktatura Islamiste kumuniste ata jane ne kerkim te ''Demokracise'' per te dalur nga petku kumunist i Islamit ata njerezi done te jetojne jetet e shekullit 21 e jo per te vazhduar ata nuk jane te gaçem te jetojne me te sakrifikohen per te jetuar ne Mesjet per at edhe protestat ne ter shtetet arabike per demokraci dhe jet dinitoze si gjithe bote e civilizuar
    Ore ti skoke ne rrjedha si duhet ke rastin ne tunizi ku muslimanet tash kan liri te plot pas rrezimit te pushtetit komunist te dirigjuar nga SHBA-JA.Muslimanet(vellezrit )tan ne egjipt po ashtu jan te diskriminuar ne Egjipt dhe njera prej organizatave qe pekrah protesten ehste jo VELLEZRIT MUSLIMAN qe kan orientim islam dhe vetem budallai nuk e kupton.

  15. #15
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-01-2011
    Postime
    41
    Citim Postuar më parë nga seleukeia Lexo Postimin
    ky eshte qenja me e flliqt ne kosov,ky eshte i pa fe,ky eshte veq nji majmun qe duhet vet gjemati me ba synet,per ndryshe ky eshte duke e prish popullin shqiptar ne pergjithsi.
    po ta lejojke feja islame qe te adhurojm njerez ky do u bejke njeri me adhuruari ne Kosov por eshte me i preferuari kur dihet qe ky ka luftu per lirin qe ne te dy po e shfrytezojm kete moment dhe me i flliquri dhe me e keqja e kombit jeni ju dhe ata si ju qe jan.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    ky asht si hoxhallaret qe i lan shqiptaret 500 vjet nan turki e 100 vjet nan shka, nuk i intereson kti vetvendojsa.

    poplli ja thej hunt kur i dha partis per drejtjsi t'leshit vec 2%
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!


    Në shtete pa sistem , pa qeverisje pa sovranitet , pa dinjitet kombëtarë , pa kontroll kufish , pa buk për t`u ngopur populli , pa rrymë e ujë , pa punë e mirqenie sociale ...
    Me fajlë të tjera në Kosoven e sotme që është një vend me mungesa të hatashme , krijohen hapsira për gjithkënd të thotë gjithcka.

    Ky far imami , tash flet e pëllet si të don dhe cfarë të don!

    Ky e ka vendin në graqanic me popin e shkijeve!
    Ki kujdes vella,sepse edhe ky ka qen pjes e luftes,edhe ky ka dhen kontribut per kete gjysem lirie qe e kem.
    Por qe ti beshe ndoshta nuk eshte forte i informuar per kete Levizje.
    Ky frikesohet qe me ardhe Albini ne pushtet e ndalon fen per kete qellim e kritikon.

    Me t'mira
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Ki kujdes vella,sepse edhe ky ka qen pjes e luftes,edhe ky ka dhen kontribut per kete gjysem lirie qe e kem.
    Por qe ti beshe ndoshta nuk eshte forte i informuar per kete Levizje.
    Ky frikesohet qe me ardhe Albini ne pushtet e ndalon fen per kete qellim e kritikon.

    Me t'mira
    disa hoxha en radh te par nuk duhet te perzihet en punt e politikes


    po kti i ka ardh inati se populli se nigjoj hic kur ky bani thirrje me votu per behxhetin e aganin


    albini nuk asht komunist e as nuk ban vaki me ndalu fen

    prenj ky hoxh e ka venin ne xhenem per ket shpfje e ket rren te madhe qe ka than.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  19. #19
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Nese ka than Shefqeti te verteten e ka than.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Cka ka te keqe nese Albini eshte ateist,nese ky na i jep drejtat fetare?!
    Tjetra pse bre hoxha i nderuar kurr nuk doli haptasi ta kritikoj LDK-ne dihet mire se nga cfare njerez eshte udheheq kjo parti.Dihet mir qe i pari i kesaj partie Rugova ka ndertuar katedralen ne PRISHTIN,kurr nuk e ka vizituar familjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari, famijet e deshmorve,indvalidet e luftes,Bashkesin Islame te Kosoves,kurse ne anen tjeter e ka vizituar Vatikanin me qindra her,pse pra nuk e kritikoj kurr haptasi,kete parti kominsite,titiste,kolobracioniste,tradhetare.?!!!
    Allahu na udhezofet.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •