Close
Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 229
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    per LDK e tjera paretit nuk bjen as me fol per ta, nuk e meritojn.

  2. #22
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Pacolli fillon evakuimin e kosovarëve nga Egjipti
    Shpërndaje98
    Postuar: 17:29 / 3.02.2011

    Komente: 0
    Lideri i Aleancës Kosova e Re, njëherësh biznesmeni i shquar, Behgjet Pacolli, ka ndërmarre një iniciativë që nga dita e sotme për evakuimin e të gjithë shtetasve kosovarë, të cilët janë identifikuar, rreth 160 prej tyre, që ndodhen në Egjipt për studime apo veprimtari të ndryshme.

    Pjesa e parë e shtetasve kosovarë që do të evakuohen janë familjet me fëmijë me banim në Kajro dhe Aleksandri, të cilët gjatë natës së sotme do të tërhiqen nga aeroporti i Kajros me aeroplan dhe do të mbërrijnë nesër në Kosovë, thuhet në një njoftim të lëshuar nga Aleanca Kosova e Re.

    Ndërsa evakuimi i pjesës tjetër do të vazhdojë edhe ditën e premte, pra me datën 04.02.2011 deri në pasditen e së shtunës, me datën 05.02.2011.

    Sipas komunikatës, Pacolli i ka marrë përsipër të gjitha shpenzimet e nevojshme për evakuimin dhe sigurinë e të gjithë shtetasve të Kosovës, që ndodhen në Egjipt.

    Të gjithë familjarët në Kosovë, të cilët posedojnë ndonjë shenjë për ekzistimin e familjarëve të tyre që ndodhen në Egjipt dhe kanë nevojë për ndihmë, të lajmërohen në këto kontakte:

    038/224-021
    038/243-877 ose
    rejhanv@gmail.com

    “Evakuimi është duke u bërë në mënyrë të organizuar dhe për çdo informatë shtesë ju lutem kontaktoni në kontaktet e sipërshënuara”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

    Ndërkohë, në mungesë të raporteve diplomatike me Egjiptin, Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, i ka rekomanduar shtetasit kosovarë që të kontaktojnë me ambasadën e Republikës së Turqisë në Kajro dhe me ambasadën e Republikës së Kosovës në Ankara. Adresa elektronike e ambasadës së Kosovës në Ankara është: embassy.turkey@ks-gov.net. Tel: +90 312 446 70 54; Fax: +90 312 446 70 55. /Telegrafi/

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anëtarësuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Nuk e di programin e Albin Kurtit ,por nderhyrja e fese ne politike eshte e pa kuptimte...........
    Dija eshte injorance e mesuar.....

  4. #24
    Perjashtuar Maska e Loti-99
    Anëtarësuar
    21-11-2009
    Postime
    216
    mier e ka hoxha keta le qe eshte gjynaf e haram ti votoim por eshte edhe
    nji kthim prapa ne titizem e serbo-rusizem

    zoti e bekoft popullin shqiptar
    zoti e shperbleft ket hoxh
    zoti e marroft dhe e denoft albin shpiunin

  5. #25
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    VETËVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRINË!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!

    o Disa,
    Ky qe ka qen ne luftë , nuk do te thot se ka drejt tash te flas cka te doi.
    Ky nuk kritikon as himen e ldk-në ather, e as hashen e py-dy-kyn tash , se është interesxhi.

    Kush tha qe Albini nuk do ta lejoi fenë?!
    LVV nuk besoj se është qe te futet feja në shkollë, që është një qendrim modern dhe shumë i drejt.
    Sa i përket fesë për ketë formë të veprimit, nuk jan kundër.
    Ekstremizmi i cdo feje duhet luftuar , dhe kjo duhet të bëhet nga secila qeveri ,p marë parsyshë .
    Hashimi me hijenat e vet po përdor cdo gjë që është e mundur për të njëllosur kundërshtarët politik shqiptarë.
    Pse nuk po e përdor hashimi me pijunat e vet ket politik kundër partive të shkijeve në Kosovë?!
    Ky jo që nuk po propagandon te kqija ,shpifje e rrena për partit e shkijeve që sedi sa prej tyre quhen me emër Kosve e metohi. Pastaj nuk e pranojn pavarsin e Kosoves. Mbajn një pjesë te Kosoves nën okupim nga ta në bashkpunim me serbinë.

    Qiteni gishtin në kokë , dhe numroni deri ne 10 e pastaj hyni e komentoni , se do te shifni se edhe ky palaqo është lodër e hashimit me hijenat e tijë antishqiptare!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    ka krejt anet po munohen me e sulmu vetvendosjen e Albin Kurtin po e drejta nuk hup kurr


    Albin Kurti asht lideri i vetem politik qe me ban krenar qe jam shqiptar se krejt tjeet kryt n'*** na e kan qit

    vec parpara o Albin se shpejti presidenti i shqipnis etnike
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Nje njeri sado pak qe e mirret me politike dhe qe e sheh se siq po shkojne gjerat ne politike nuk e perkrahe Hoxhen ne ate qe thrret se nuk duhet me votu Albini,dhe ata cilet e votojne te bin shahadet.
    Une kam respekte te madhe per hoxhen... e nderuar,por hoxha me kete deklarat ka gabuar shum...dhe ka treguar qe eshte shum..injorant ne sferen e politikes.
    Kur them se ka gabuar hoxha qe ka then se nuk ban me votu Albin se eshte ateist,une bazohm ne ate seshte e vertet qe Albini eshte ateist,por tjetra eshte se Albini cka ka then deri me tani ka pas te drejte,dhe si rezultat i saj,ai tash do te hyne ne Parlament dhe mas 3-4 vite ai do ta marr pushtetin.
    Pra a eshte ma mir Hoxha i nderuar Dr,Shefqet Krasniqi ta beje njefar kompromisi,me Albin Kurtin dhe ti thot ti me ndihmo mua une te ndihmoj ty,pra thjeshte,une do te loboj per to votuar ty,kurse ti do ta fusesh msim besimin ne shkolla,ti lejosha vajzat me shamia ne shkolla,dhe te na japesh lejen ta ndertojm nje Qender Islamike ne Prishtin pasi qe kem shum...nevoje,dhe se eshte e drejte e domesdoshme.
    Kurse tash sheqa pasi ka kerkuar te mos votojme Albinin dha ka then,qe kushe e voton ai let bjen shahadet,se ka bere gjynah,pra nese keta pushtetar qe e marrin tash ne dore udhehqejen nuk e fusin lenden fetare,nuk i lejojne vajzat me shamia,dhe nuk na lejojne nje qender islame ne Prishtine,atehere kur te vjen Albini ne pushtet,si do ti thote Albinit Hoxha a po na lejon shamit,msim besimin etj,pasi qe ky vete ka kerkuar mos me votu Albinin.
    Pra vellezer te dashure me keqardhje e them,se Hoxha i nderuar Dr.Shefqet Krasniqi,ka bere nje gabiim shum te madhe,qe kjo deklarat me vedie apo pa vedije te hoxhes kjo deklarat sherben kunder islamit.
    Hoxha ka bere shum...gabim...nese e analizoni vetem pak gjerat dhe dini se si shkojne punet ne politike,deklarata e Hoxhes sherben kunder islamit,edhe pse eshte bere pa vedijen e hoxhes...,por kete deklrata e ka bere si pasoje e mos njohjes se Politikes.

    Paqja e Zotit qoft mbi ju.

    Kili Merturi ce ti besh vella inshalla behet mire.
    Une i perkas besimit Islame dhe jam praketikus apo mundohem ta prapktikoj goxha shum fen,por nuk e besoj qe Albini do te na pengon ne fe,nuk eshte aq naiv Albini sa qe te na luftoj fen sepse e din qe nuk arrin askun dhe mundet shpejt me ra.
    Tjetera Albini besoj qe do te ja jap drejta fetare gjdo feje sepse ai e ka deshmuar veten qe eshte i drejte.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  8. #28
    Nuk e kuptoi se pse prof. dr. Shefqet Krasniqi ben komente politike kur e dim qe imamet si Enis Rama jan deklaruar kundër votimeve ne gjeneral pasiqe nuk zbatojn ligijin e Zotit ?!

    Ne partin e Albin Kurtit ka besimtar te devotshem sic eshte Florin Krasniqi dhe Hysamedin Feraj !
    Ka edhe plehra si Alma Lama,. po c'ti besh,.. pluralizmi eshte keshtu !
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  9. #29
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Ki kujdes vella,sepse edhe ky ka qen pjes e luftes,edhe ky ka dhen kontribut per kete gjysem lirie qe e kem.
    Por qe ti beshe ndoshta nuk eshte forte i informuar per kete Levizje.
    Ky frikesohet qe me ardhe Albini ne pushtet e ndalon fen per kete qellim e kritikon.

    Me t'mira
    Shum e sakt kjo !

    Hoxha Krasniqi eshte kthyer nga studimet enkas per t'luftuar kunder shkive ne çlirim te popullit, dhe ne kontribut te kombit. Nuk eshte e ndershme as nga gazetaret qe krijojn polemika te panevojshme.
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  10. #30
    "Në fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    4,534
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin

    Hoxha Krasniqi eshte .
    Hoxha Krasniqi është burr i keq. Është ushtar-argat i masonve.
    Gjej kohen të lexosh, është themel i të diturit.

  11. #31
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-01-2011
    Postime
    41
    Citim Postuar më parë nga toni77_toni Lexo Postimin
    Hoxha Krasniqi është burr i keq. Është ushtar-argat i masonve.
    te paska humb udha ne oborr si duket ty.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Nuk e kuptoi se pse prof. dr. Shefqet Krasniqi ben komente politike kur e dim qe imamet si Enis Rama jan deklaruar kundër votimeve ne gjeneral pasiqe nuk zbatojn ligijin e Zotit ?!

    Ne partin e Albin Kurtit ka besimtar te devotshem sic eshte Florin Krasniqi dhe Hysamedin Feraj !
    Ka edhe plehra si Alma Lama,. po c'ti besh,.. pluralizmi eshte keshtu !
    Bravo ashtu eshte...Florin Krasniqi eshte besimatar,baben e ka hoxhe a eshte i informuar Dr Krasniqi per kete?!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga toni77_toni Lexo Postimin
    Hoxha Krasniqi është burr i keq. Është ushtar-argat i masonve.
    ahahhahah,shakaja e vitit
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  14. #34
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar më parë nga toni77_toni Lexo Postimin
    Hoxha Krasniqi është burr i keq. Është ushtar-argat i masonve.
    hhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    vetem jo si Anton Kqyrra

    Ky ka qen ushtar i UCK aty ku e lyp vendi e jo si kqyrra me slloben bashk.

  15. #35
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anëtarësuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    Citim Postuar më parë nga toni77_toni Lexo Postimin
    Hoxha Krasniqi është burr i keq. Është ushtar-argat i masonve.
    ty qka t e folsh dihet je kunder fes islame je ekstrem ne fen tende

    sa i perket Hoxhes ndoshta ka gabu qe nderhyn ne politik , por edhe per albini nese vertet eshte kunder feve "Islamit" at`her do te humb shum vota dhe mu personalisht nuk do te me pelqente Vetvendosja
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    me ni fjal per ju asht feja para bashkimit kombtar


    athere met vertet albini ska nevoj per juve e as per ket mjekerr cjapin
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  17. #37
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-01-2011
    Postime
    41
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    me ni fjal per ju asht feja para bashkimit kombtar


    athere met vertet albini ska nevoj per juve e as per ket mjekerr cjapin
    qysh ska nevoj albini per neve ka edhe shum bile? ka nevoj se edhe ne jemi per bashkim kombetar.pse a per shkijet ka nevoj a?

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga superboxi Lexo Postimin
    qysh ska nevoj albini per neve ka edhe shum bile? ka nevoj se edhe ne jemi per bashkim kombetar.pse a per shkijet ka nevoj a?
    jo ai ka nevoj per shqiptaret me gjak e me shpirt

    qe svejn sen tjeter para shqiptaris
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  19. #39
    "Në fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    4,534
    A po shihni ju simpatizuesit e Hoxh Krasniqit sa ekstrem qe jeni?! Shihet reagimi i juaj! Me-det...! Ju bashk me at far hoxhen jeni turpi i Islamit. Ju perpiqi ta paraqitni një Islam qe realisht nuk ekziston në Shqiptari, ju në krye me Shefqetin jeni sekt "Islam" i krijuar dhe i frymëzuar nga Masonët per ta shkatrruar islamin dhe per t'i dhënë frymë urrejtje, ekstreme dhe terrori. Ju jeni në gjendje edhe Albin Kurtin ta sakrifikoni dhe ta mallkoni, duke e quajtur mëkat voten-vullnetin e populli!! Frymoni SHQIP BRE!! "fali o Zot se nuk dinë se çka bëjnë"!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga toni77_toni : 03-02-2011 më 17:51
    Gjej kohen të lexosh, është themel i të diturit.

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    me ni fjal per ju asht feja para bashkimit kombtar


    athere met vertet albini ska nevoj per juve e as per ket mjekerr cjapin
    Vella mos u ngut si ska nevoj per ne?por ai i ka shumicen e votave te muslimanve,pra siq po i ndihmojm ne ati permes votes edhe ai duhet neve te na jap te drejtat tona.
    Po ai ka nevoj per neve shum..se ne jemi shumic dhe ne mundemi gjdo politikan ta vem ne pozit dhe ta largojme.
    Inshalla zgjedhjet e ardhshme populli do ta qet ne ball te popullit Vetevendosjen.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •