Close
Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 229
 1. #21
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-03-2008
  Vendndodhja
  itejdukshem, gjithka
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  per LDK e tjera paretit nuk bjen as me fol per ta, nuk e meritojn.

 2. #22
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-03-2008
  Vendndodhja
  itejdukshem, gjithka
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Pacolli fillon evakuimin e kosovarve nga Egjipti
  Shprndaje98
  Postuar: 17:29 / 3.02.2011

  Komente: 0
  Lideri i Aleancs Kosova e Re, njhersh biznesmeni i shquar, Behgjet Pacolli, ka ndrmarre nj iniciativ q nga dita e sotme pr evakuimin e t gjith shtetasve kosovar, t cilt jan identifikuar, rreth 160 prej tyre, q ndodhen n Egjipt pr studime apo veprimtari t ndryshme.

  Pjesa e par e shtetasve kosovar q do t evakuohen jan familjet me fmij me banim n Kajro dhe Aleksandri, t cilt gjat nats s sotme do t trhiqen nga aeroporti i Kajros me aeroplan dhe do t mbrrijn nesr n Kosov, thuhet n nj njoftim t lshuar nga Aleanca Kosova e Re.

  Ndrsa evakuimi i pjess tjetr do t vazhdoj edhe ditn e premte, pra me datn 04.02.2011 deri n pasditen e s shtuns, me datn 05.02.2011.

  Sipas komunikats, Pacolli i ka marr prsipr t gjitha shpenzimet e nevojshme pr evakuimin dhe sigurin e t gjith shtetasve t Kosovs, q ndodhen n Egjipt.

  T gjith familjart n Kosov, t cilt posedojn ndonj shenj pr ekzistimin e familjarve t tyre q ndodhen n Egjipt dhe kan nevoj pr ndihm, t lajmrohen n kto kontakte:

  038/224-021
  038/243-877 ose
  rejhanv@gmail.com

  “Evakuimi sht duke u br n mnyr t organizuar dhe pr do informat shtes ju lutem kontaktoni n kontaktet e siprshnuara”, thuhet ndr t tjera n njoftim.

  Ndrkoh, n munges t raporteve diplomatike me Egjiptin, Ministria e Punve t Jashtme t Kosovs, i ka rekomanduar shtetasit kosovar q t kontaktojn me ambasadn e Republiks s Turqis n Kajro dhe me ambasadn e Republiks s Kosovs n Ankara. Adresa elektronike e ambasads s Kosovs n Ankara sht: embassy.turkey@ks-gov.net. Tel: +90 312 446 70 54; Fax: +90 312 446 70 55. /Telegrafi/

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Antarsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 15 postime
  Nuk e di programin e Albin Kurtit ,por nderhyrja e fese ne politike eshte e pa kuptimte...........
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 4. #24
  Perjashtuar Maska e Loti-99
  Antarsuar
  21-11-2009
  Postime
  222
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mier e ka hoxha keta le qe eshte gjynaf e haram ti votoim por eshte edhe
  nji kthim prapa ne titizem e serbo-rusizem

  zoti e bekoft popullin shqiptar
  zoti e shperbleft ket hoxh
  zoti e marroft dhe e denoft albin shpiunin

 5. #25
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime n 10 postime
  VETVENDOSJE! DO TA BJ SHQIPRIN!

  Kili
  SHQIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!
  BAC, U KRYMB!

  o Disa,
  Ky qe ka qen ne luft , nuk do te thot se ka drejt tash te flas cka te doi.
  Ky nuk kritikon as himen e ldk-n ather, e as hashen e py-dy-kyn tash , se sht interesxhi.

  Kush tha qe Albini nuk do ta lejoi fen?!
  LVV nuk besoj se sht qe te futet feja n shkoll, q sht nj qendrim modern dhe shum i drejt.
  Sa i prket fes pr ket form t veprimit, nuk jan kundr.
  Ekstremizmi i cdo feje duhet luftuar , dhe kjo duhet t bhet nga secila qeveri ,p mar parsysh .
  Hashimi me hijenat e vet po prdor cdo gj q sht e mundur pr t njllosur kundrshtart politik shqiptar.
  Pse nuk po e prdor hashimi me pijunat e vet ket politik kundr partive t shkijeve n Kosov?!
  Ky jo q nuk po propagandon te kqija ,shpifje e rrena pr partit e shkijeve q sedi sa prej tyre quhen me emr Kosve e metohi. Pastaj nuk e pranojn pavarsin e Kosoves. Mbajn nj pjes te Kosoves nn okupim nga ta n bashkpunim me serbin.

  Qiteni gishtin n kok , dhe numroni deri ne 10 e pastaj hyni e komentoni , se do te shifni se edhe ky palaqo sht lodr e hashimit me hijenat e tij antishqiptare!
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  ka krejt anet po munohen me e sulmu vetvendosjen e Albin Kurtin po e drejta nuk hup kurr


  Albin Kurti asht lideri i vetem politik qe me ban krenar qe jam shqiptar se krejt tjeet kryt n'*** na e kan qit

  vec parpara o Albin se shpejti presidenti i shqipnis etnike
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 7. #27
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Nje njeri sado pak qe e mirret me politike dhe qe e sheh se siq po shkojne gjerat ne politike nuk e perkrahe Hoxhen ne ate qe thrret se nuk duhet me votu Albini,dhe ata cilet e votojne te bin shahadet.
  Une kam respekte te madhe per hoxhen... e nderuar,por hoxha me kete deklarat ka gabuar shum...dhe ka treguar qe eshte shum..injorant ne sferen e politikes.
  Kur them se ka gabuar hoxha qe ka then se nuk ban me votu Albin se eshte ateist,une bazohm ne ate seshte e vertet qe Albini eshte ateist,por tjetra eshte se Albini cka ka then deri me tani ka pas te drejte,dhe si rezultat i saj,ai tash do te hyne ne Parlament dhe mas 3-4 vite ai do ta marr pushtetin.
  Pra a eshte ma mir Hoxha i nderuar Dr,Shefqet Krasniqi ta beje njefar kompromisi,me Albin Kurtin dhe ti thot ti me ndihmo mua une te ndihmoj ty,pra thjeshte,une do te loboj per to votuar ty,kurse ti do ta fusesh msim besimin ne shkolla,ti lejosha vajzat me shamia ne shkolla,dhe te na japesh lejen ta ndertojm nje Qender Islamike ne Prishtin pasi qe kem shum...nevoje,dhe se eshte e drejte e domesdoshme.
  Kurse tash sheqa pasi ka kerkuar te mos votojme Albinin dha ka then,qe kushe e voton ai let bjen shahadet,se ka bere gjynah,pra nese keta pushtetar qe e marrin tash ne dore udhehqejen nuk e fusin lenden fetare,nuk i lejojne vajzat me shamia,dhe nuk na lejojne nje qender islame ne Prishtine,atehere kur te vjen Albini ne pushtet,si do ti thote Albinit Hoxha a po na lejon shamit,msim besimin etj,pasi qe ky vete ka kerkuar mos me votu Albinin.
  Pra vellezer te dashure me keqardhje e them,se Hoxha i nderuar Dr.Shefqet Krasniqi,ka bere nje gabiim shum te madhe,qe kjo deklarat me vedie apo pa vedije te hoxhes kjo deklarat sherben kunder islamit.
  Hoxha ka bere shum...gabim...nese e analizoni vetem pak gjerat dhe dini se si shkojne punet ne politike,deklarata e Hoxhes sherben kunder islamit,edhe pse eshte bere pa vedijen e hoxhes...,por kete deklrata e ka bere si pasoje e mos njohjes se Politikes.

  Paqja e Zotit qoft mbi ju.

  Kili Merturi ce ti besh vella inshalla behet mire.
  Une i perkas besimit Islame dhe jam praketikus apo mundohem ta prapktikoj goxha shum fen,por nuk e besoj qe Albini do te na pengon ne fe,nuk eshte aq naiv Albini sa qe te na luftoj fen sepse e din qe nuk arrin askun dhe mundet shpejt me ra.
  Tjetera Albini besoj qe do te ja jap drejta fetare gjdo feje sepse ai e ka deshmuar veten qe eshte i drejte.

 8. #28
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Nuk e kuptoi se pse prof. dr. Shefqet Krasniqi ben komente politike kur e dim qe imamet si Enis Rama jan deklaruar kundr votimeve ne gjeneral pasiqe nuk zbatojn ligijin e Zotit ?!

  Ne partin e Albin Kurtit ka besimtar te devotshem sic eshte Florin Krasniqi dhe Hysamedin Feraj !
  Ka edhe plehra si Alma Lama,. po c'ti besh,.. pluralizmi eshte keshtu !

 9. #29
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Disa Lexo Postimin
  Ki kujdes vella,sepse edhe ky ka qen pjes e luftes,edhe ky ka dhen kontribut per kete gjysem lirie qe e kem.
  Por qe ti beshe ndoshta nuk eshte forte i informuar per kete Levizje.
  Ky frikesohet qe me ardhe Albini ne pushtet e ndalon fen per kete qellim e kritikon.

  Me t'mira
  Shum e sakt kjo !

  Hoxha Krasniqi eshte kthyer nga studimet enkas per t'luftuar kunder shkive ne lirim te popullit, dhe ne kontribut te kombit. Nuk eshte e ndershme as nga gazetaret qe krijojn polemika te panevojshme.

 10. #30
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  35
  58 falenderime n 55 postime
  Citim Postuar m par nga >_Ilirian_> Lexo Postimin

  Hoxha Krasniqi eshte .
  Hoxha Krasniqi sht burr i keq. sht ushtar-argat i masonve.
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 11. #31
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-01-2011
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  Hoxha Krasniqi sht burr i keq. sht ushtar-argat i masonve.
  te paska humb udha ne oborr si duket ty.

 12. #32
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
  Nuk e kuptoi se pse prof. dr. Shefqet Krasniqi ben komente politike kur e dim qe imamet si Enis Rama jan deklaruar kundr votimeve ne gjeneral pasiqe nuk zbatojn ligijin e Zotit ?!

  Ne partin e Albin Kurtit ka besimtar te devotshem sic eshte Florin Krasniqi dhe Hysamedin Feraj !
  Ka edhe plehra si Alma Lama,. po c'ti besh,.. pluralizmi eshte keshtu !
  Bravo ashtu eshte...Florin Krasniqi eshte besimatar,baben e ka hoxhe a eshte i informuar Dr Krasniqi per kete?!

 13. #33
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  Hoxha Krasniqi sht burr i keq. sht ushtar-argat i masonve.
  ahahhahah,shakaja e vitit

 14. #34
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-03-2008
  Vendndodhja
  itejdukshem, gjithka
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  Hoxha Krasniqi sht burr i keq. sht ushtar-argat i masonve.
  hhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  vetem jo si Anton Kqyrra

  Ky ka qen ushtar i UCK aty ku e lyp vendi e jo si kqyrra me slloben bashk.

 15. #35
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2007
  Vendndodhja
  Windy City Chicago.USA
  Postime
  840
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  Hoxha Krasniqi sht burr i keq. sht ushtar-argat i masonve.
  ty qka t e folsh dihet je kunder fes islame je ekstrem ne fen tende

  sa i perket Hoxhes ndoshta ka gabu qe nderhyn ne politik , por edhe per albini nese vertet eshte kunder feve "Islamit" at`her do te humb shum vota dhe mu personalisht nuk do te me pelqente Vetvendosja

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  me ni fjal per ju asht feja para bashkimit kombtar


  athere met vertet albini ska nevoj per juve e as per ket mjekerr cjapin
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 17. #37
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-01-2011
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  me ni fjal per ju asht feja para bashkimit kombtar


  athere met vertet albini ska nevoj per juve e as per ket mjekerr cjapin
  qysh ska nevoj albini per neve ka edhe shum bile? ka nevoj se edhe ne jemi per bashkim kombetar.pse a per shkijet ka nevoj a?

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga superboxi Lexo Postimin
  qysh ska nevoj albini per neve ka edhe shum bile? ka nevoj se edhe ne jemi per bashkim kombetar.pse a per shkijet ka nevoj a?
  jo ai ka nevoj per shqiptaret me gjak e me shpirt

  qe svejn sen tjeter para shqiptaris
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 19. #39
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  35
  58 falenderime n 55 postime
  A po shihni ju simpatizuesit e Hoxh Krasniqit sa ekstrem qe jeni?! Shihet reagimi i juaj! Me-det...! Ju bashk me at far hoxhen jeni turpi i Islamit. Ju perpiqi ta paraqitni nj Islam qe realisht nuk ekziston n Shqiptari, ju n krye me Shefqetin jeni sekt "Islam" i krijuar dhe i frymzuar nga Masont per ta shkatrruar islamin dhe per t'i dhn frym urrejtje, ekstreme dhe terrori. Ju jeni n gjendje edhe Albin Kurtin ta sakrifikoni dhe ta mallkoni, duke e quajtur mkat voten-vullnetin e populli!! Frymoni SHQIP BRE!! "fali o Zot se nuk din se ka bjn"!!
  Ndryshuar pr her t fundit nga toni77_toni : 03-02-2011 m 16:51
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 20. #40
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  me ni fjal per ju asht feja para bashkimit kombtar


  athere met vertet albini ska nevoj per juve e as per ket mjekerr cjapin
  Vella mos u ngut si ska nevoj per ne?por ai i ka shumicen e votave te muslimanve,pra siq po i ndihmojm ne ati permes votes edhe ai duhet neve te na jap te drejtat tona.
  Po ai ka nevoj per neve shum..se ne jemi shumic dhe ne mundemi gjdo politikan ta vem ne pozit dhe ta largojme.
  Inshalla zgjedhjet e ardhshme populli do ta qet ne ball te popullit Vetevendosjen.

Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •