Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 229 prej 229
  1. #221
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    Gabim, duhet te thuash "prape ju shilu Allahut mami per arsye se paraprakisht ofendoi nje musliman ne emer te tij".



    S'ka dert, nuk ia shiloj Allahut mamin per qellime serioze por ia shiloj vec keshtu si hobby.
    Sa per me t'bo ty e te gjithe tjeret si ti te pyetni veten dy pyetje:

    1. A eshte kjo ajo qe dua te arrij? T'i detyroj njerezit te flasin per Allahun ashtu si flitet normalisht per WC?
    2. Pse Allahu duron Chinon e nuk ia "rruan" me ne fund nje dite?
    Ofendove 1.5 miliard musliman , shkaku i ofendimeve esht kultura qe ta kan dhen familja , prandaj prap i mundesove familjes tende shilime kolektive, sepse esht bumerang hesapi.

    Moderatorve u them , ket person e lejoni sa per ta shfrytzu per ti perjashtu antart musliman ose ky esht edhe qendrimi juaj ?

    Dmth. ky ofendon dhe kur dikush ia kthen , menjeher i dergoni verejtje.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  2. #222
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Ofendove 1.5 miliard musliman , shkaku i ofendimeve esht kultura qe ta kan dhen familja , prandaj prap i mundesove familjes tende shilime kolektive, sepse esht bumerang hesapi.

    Moderatorve u them , ket person e lejoni sa per ta shfrytzu per ti perjashtu antart musliman ose ky esht edhe qendrimi juaj ?

    Dmth. ky ofendon dhe kur dikush ia kthen , menjeher i dergoni verejtje.
    Pa u mare se pari me ofendimet qe ju behen jobesimtareve maksimal n'katror si une qe jam nga ana e muslimaneve, as nuk ben te tematizosh ofendimet qe i haluscion.

    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    Pergjigjen do t'a marrësh përmes nënës ose motrës sate.
    A pi sheh fare gabeli, qe kon doni me ma shite si Zot, une ja shiloj mamin cdo ore e cast, e ju doni me na thone me pase respekt ndaj tij. Ni Albin Kurt ja keni nise mi sulmu e ju bo Allahun nevojtore e paramendoni kur t'ia nisni me sulmu sende tjera.

  3. #223
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    O Allah, ta peeeept Gimcheja mamin.
    Qe magjypa qysh ka me mi peeeeeep qoket tash qe e shajta.
    Qe kuj lypni me i besu.

  4. #224
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    A pi sheh fare gabeli, qe kon doni me ma shite si Zot, une ja shiloj mamin cdo ore e cast, e ju doni me na thone me pase respekt ndaj tij. Ni Albin Kurt ja keni nise mi sulmu e ju bo Allahun nevojtore e paramendoni kur t'ia nisni me sulmu sende tjera.
    Hajt bacit se per ma gabel se ti s'lind nana mi kete tokë.

    P.s Hajde sonte merre atë gabelicen tane se mu ka prish kerri e sun ta bi
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  5. #225
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Qeshtu eshte kjo pune gabel, e vetmja gje qe arrni, kur i nencmoni shenjtesirat e tjereve, eshte t'ju dh*ejne njerezit Allahut ne goje.

  6. #226
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Ju lutem mos ofendoni njeri tjeterin,ju duhet te bisedoni si njerez nuk ka nevoj tja ofendoni fen apo familjen njeri tjeterit.
    Me kete gjuhe te debati nuk do te arrini askunde,vetem se po tregoni qe jeni te pa pjekur me debatu dhe shum injorant,beso me vjen turp ti lexoje komente e juve,nuk po ceki antar por po flas ne shums...

    P,S Ju lutem juve muslimanve nuk keni nevoj mu nxe palidhje pse vellau jon Chino na kundershto,pra ju duhet te beni asi lloje debati sa qe ky mos ne na sha Zotin dhe fen ton,jo pse mundet ky ta demtoj Zotin dhe fen,por ky eshte ka e demton vetem dhe nuk eshte fare ka e din.

    Ju pershendes perzemersisht vellau juaj Disa,edhe njher ju lutem mos e fyni njeri tjeteri,cka ka faj Zoti dhe familjet tona qe po i shani,nese ne nuk munde te marremi vesh ashtu si duhet dhe nuk debatojm ne menyre te kulturuar.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  7. #227
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga gimche Lexo Postimin
    Hajt bacit se per ma gabel se ti s'lind nana mi kete tokë.

    P.s Hajde sonte merre atë gabelicen tane se mu ka prish kerri e sun ta bi


    Pse a MAgjupe e ke Gruan ?

  8. #228
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    Qeshtu eshte kjo pune gabel, e vetmja gje qe arrni, kur i nencmoni shenjtesirat e tjereve, eshte t'ju dh*ejne njerezit Allahut ne goje.
    ...ti shoki dikush te konsideroj si "Intelektual"......

    Cfare DIJENIE posedon ti, qe mer guximin ketu te "debatosh" ???, ty mundohesh me nje cerekdije te ndertosh kulla te larta mahnitese.....

    ALLAH........eshte emri i zotit ne gjuhet semite, pra, ALLAH eshte emri i Zotit edhe per gjith te krishteret dhe cifutet qe jetojn ne orient !!!, bile atje i ke kishat me te vjetra, te cilat ne liturgjine kishtare poashtu e perdorin emrin ALLAH...

    ne gjuhen aramaike.......ALAHA
    ne gjuhen hebraike.......ELOHA
    ne gjuhen arabe............ALLAH

    Me nje fjale, ti e "ofendove" te njejtin Zot, te cilit i beson edhe vet !!!


    tung
    albanish by nature

  9. #229
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Chino nuk beson ne Zot ,eshte ateist.

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •