Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    i love my friends Maska e *romantiku*
    Anėtarėsuar
    25-01-2011
    Vendndodhja
    mes luleve...
    Postime
    176

    Liria,a ekziston ne te vertete?

    Liria eshte nje koncept i gjere dhe i komplikuar.
    Cila jane format e saj,perse sherben liria,arrijme ne te fitojme liri te vertete?
    NE QOFTE SE NJEREZIT FLASIN PRAPA KRAHEVE TE MI,ATEHERE DO TE THOTE QE UN JAM NJE HAP PERPARA TYRE.?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Liri te plote nuk ka, se ndryshe liria jote do cenonte lirine e tjetrit.
    Feelings change - memories don't.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-11-2007
    Postime
    2
    Per Derisa Mendja E Pergjithshme Nuk Ekziston,si Mund Te Ekziston Liria!

  4. #4
    Liri 100% ? Absolutisht nuk mund te kete dhe as qe do kete. Ne momentin e pare qe do ta maresh mundimin per ta pasur liri te plote veprimi, do pendohesh qe e more ate vendim...Pse ? Sepse bie ne kundershtim me rregullat shoqerore.

    Teme e bukur.

    Pershendetje
    Revolution 1848

  5. #5
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Jo nuk ekziston, Liria eshte mungese e roberise.

  6. #6
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Ekziston si jo .. por ne njerezimi e kemi harruar .. na kane shtypur gjithmone liderat .. fenomeni lider nuk ekziston ne mendjen njerezore ai eshte thjesht i injektuar ... kur ta kuptojme lirine do te jemi shume me te zhvilluar sec kemi qene ndonjehere deri me sot .....

  7. #7
    Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
    Ekziston si jo .. por ne njerezimi e kemi harruar .. na kane shtypur gjithmone liderat .. fenomeni lider nuk ekziston ne mendjen njerezore ai eshte thjesht i injektuar ... kur ta kuptojme lirine do te jemi shume me te zhvilluar sec kemi qene ndonjehere deri me sot .....
    Ja ku te shkrepi ty qe te dalesh ne mes te pazarit lakuriq, cfar te bej ligji te, lej te bredhish nudo ? Dhe diten tjeter na del nje tjeter dhe na behen dy, diten tjeter ne tjeter dhe na behen tre, e me radhe ( Shembull ordiner ky qe mora ) Prandaj nuk mund dhe nuk duhet te kete liri 100%
    Revolution 1848

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e slogan
    Anėtarėsuar
    04-08-2007
    Vendndodhja
    I humbur diku!
    Postime
    106
    Njeriu eshte nje qenie komplekse, dhe i prirur te mos jet i lire. Lirin time e merr tjetri dhe ai eshte ferri im, ne fakt une varem nga gjykimi i tij dhe keshtu qe nuk jam i lire te beje ate qfar dua. Liria nuk arrihet kurre, madje as ne cmenduri!. Ne asnjeher nuk jemi te lire te mendojme dhe te bejme ate cfare neve me te vertet na pelqen. Ne fakt nuk mund te flitet me perqindje (%) se sa i liri mund te ketė nje njeri, sepse ai nuk eshte kurr i lire, ai gjithmone ndikohet nga diqka e jashtme dhe ka nje shpirt te trazuar dhe te mbyllur. Do te ishte e jashtzakonshme sikur une te kam lirin time, por se kam, ate e ka marr dikush tjeter.
    Po zonjė, jam i dehur, por nė mėngjes do tė jem pėrsėri mirė, ndėrsa ti do tė jesh akoma e shėmtuar

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Kila_16
    Anėtarėsuar
    21-02-2011
    Vendndodhja
    Burrel
    Postime
    63
    Ekziston deri aty ku te mos cenosh lirine e tjeterit

  10. #10
    Je i/e lire te zgjedhesh, edhe per te mos qene i/e lire...

  11. #11
    Njeriu mė sė pari ėshtė skllav i vetėvehtes sė tij. Liria prej saj ėshtė e tejet e mjaftueshme pėr tė,
    aq sa kėrkimi i lirisė prej tė tjerėve qė e rrethojnė do ta skllavėronte sėrish atė brenda vehtes.

  12. #12
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anėtarėsuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    nuk ekziston asnjehere liri e plot !!! kudo dhe kurdo do varemi nga dicka / dikush dhe kjo cenon lirine !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  13. #13
    Liria "e vertete" si koncept nuk ekziston. Cdo grupim, sado primitiv, ka nje strukture e cila vendos kufizime mbi lirine. Liria e njerit, mbaron aty ku fillon ajo e tjetrit. Si individ nuk kemi gjithmone lirine te bejme ate qe duam, por kemi lirine te zgjedhim...
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  14. #14
    jo

    kush thot po, ja ka fut kot plako
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  15. #15
    Me duket se ketu po ngaterroni lirine me shthurjen njerezore!
    Liria ne vetvete eshte vetekontroll, dhe ato qe thoni ju nuk mund te jesh i lire te besh c'a te duash dhe te cenosh tjetrin, nuk ka te beje fare me lirine, por me shthurjen, nuk jane fare e njejta gje, dhe nuk lidhen me njera tjetren...

  16. #16
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Liri nga cfare?
    Sepse te flasesh per lirine duhet ne fillim te pyesesh veten se nga cfare do qe te jesh i lire.

    Liri nga-cdo gje dhe liri te besh- cdo gje nuk ekziston , perderisa cdo gje fizike , masa,energjia,hapesira dhe koha mund te behen barrikada per te burgosur .

    Kjo eshte liria e plote e cila nuk ekziston.

    Ndersa nqs do flasim rreth lirise reale , ate cfare ne mund te arrijme ne kete jete , do ishte me e mira ta nenkuptoje si ''aftesia per te arrit dicka '' .

  17. #17
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    masa,energjia,hapesira dhe koha mund te behen barrikada per te burgosur .
    .
    pervec trurit ... me tru un i bej te gjitha ska cme bejne asnje nga keto qe permende ti lol

  18. #18
    Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
    pervec trurit ... me tru un i bej te gjitha ska cme bejne asnje nga keto qe permende ti lol
    haha, dakort jam me ty




    perfytyrim
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e selda milan
    Anėtarėsuar
    14-02-2010
    Postime
    2

    Cool Liria

    Liria ime fillon aty ku mbaron e jotja.... eshte nje shprehje. do te thote pak a shume cdokush eshte i kufizuar ne nje menyre apo tjeter, dhe kjo gje eshte pranuar ne heshtje nga cdokush mqse pothuajse te gjithe kur flasin per lirine nuk nenkuptojne ate apsolute por thjesht disa te drejta jetike qe duhet ti kete cdokush. liria nuk dhurohet nga te tjeret. ajo fitohet me lufte. dhe me kte nuk nenkuptoj lufterat ne kuptimin e pare te fjales. por luften me jeten. sps eshte vete individi ai qe percakton kufijte dhe lirite e tij. liria eshte fuqi. sa me i fuqishem te jesh aq me i lire je ne veprimet e tua. nuk te ndal kush, dhe nuk privohesh nga asgje. kto jane disa nga konceptet e mia mbi lirine...

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e slogan
    Anėtarėsuar
    04-08-2007
    Vendndodhja
    I humbur diku!
    Postime
    106
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Liri nga cfare?
    Sepse te flasesh per lirine duhet ne fillim te pyesesh veten se nga cfare do qe te jesh i lire.

    Liri nga-cdo gje dhe liri te besh- cdo gje nuk ekziston , perderisa cdo gje fizike , masa,energjia,hapesira dhe koha mund te behen barrikada per te burgosur .

    Kjo eshte liria e plote e cila nuk ekziston.

    Ndersa nqs do flasim rreth lirise reale , ate cfare ne mund te arrijme ne kete jete , do ishte me e mira ta nenkuptoje si ''aftesia per te arrit dicka '' .

    Per cfardo lirie! Njeriu nuk eshte i lire ne cfardo aspekti. Ti per cfardo zgjedhje ose vendimi nuk je i lire ta besh at zgjedhje apo venditm sipas vetes, sepse ti je i ndikuar nga te tjeret. Ti kurr nuk mund te japesh nje mendim me LIRI te plote, sepse ai gjykohet nga te tjeret dhe ti ndjen se nuk je i lire te thuash ate cfare vertet mendon. Ti duhet ti besh gjerat siq i SHEH te tjeret dhe jo siq do ti kishe bere ti vet.
    Nese thua PO ateher ajo po nuk eshte e jotja sepse ti gjykon nga pervoja qe e ke marr dhe ajo pervoj nuk te lejon te thuash ate PO me lirin tende te shprehjes.

    Te pakten ky eshte mendimi im, por prape se prape JO I LIRE
    Po zonjė, jam i dehur, por nė mėngjes do tė jem pėrsėri mirė, ndėrsa ti do tė jesh akoma e shėmtuar

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •