Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  In My Dreams... Maska e linnda...
  Antarsuar
  26-11-2010
  Postime
  215
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  far sht pr ju paqja?

  Pres mendimet e juaja...!!!

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-07-2009
  Postime
  990
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Paqja eshte fjala dhe vepra e njeriut Zot. Bota e ngritur ne baze te Bibles eshte ajo ku po shkon njerezimi, pra Paqja e perjeteshme. Paqe eshte dhe kjo pyetje qe beni juve, kjo mundesi qe t'u dha per te shkruar ne nje ekran brenda ne shtepi e te te lexoje per disa sec. gjithe bota Pra keto jene shenjat e paqes. Paqjq eshte lufte me injorancen, eshte lufte me erresiren, me interesin vetjak, me urrejtjen, me veset e keqija, me cdo gje qe na sjell trishtim.
  Ne fund me nje fjale Paqja eshte Kryqi.

 3. #3
  i love my friends Maska e *romantiku*
  Antarsuar
  25-01-2011
  Vendndodhja
  mes luleve...
  Postime
  176
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  paqja eshte pastertia e njeriut ne shpirte..
  NE QOFTE SE NJEREZIT FLASIN PRAPA KRAHEVE TE MI,ATEHERE DO TE THOTE QE UN JAM NJE HAP PERPARA TYRE.?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Paqe eshte kur femija nuk e njeh fjalen armik.
  Da steh' ich nun, ich armer Tor,
  Und bin so klug als wie zuvor!

 5. #5
  ღ Ƴℓℓʓ ღ Maska e RiGerta
  Antarsuar
  01-11-2010
  Vendndodhja
  Perendim
  Postime
  947
  Faleminderit
  11
  9 falenderime n 9 postime
  Paqja mbreti i kultures, Lufta ushtar i saj.
  Mɛ мιяɛ тɛ ʝɛм иɛ ɛяяɛƨιяɛ ɛ тɛ и∂ʝɛʝ αяσмɛи ɛ ∂яιтɛƨ, ƨɛƨα тɛ ʝɛм иɛ ∂яιтɛ ɛ тɛ мσƨ ɛ ƨнσн ғαяɛ✿⊱╮

 6. #6
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Antarsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga linnda... Lexo Postimin
  Pres mendimet e juaja...!!!
  nje individ mundet sigurisht te arrije paqen supreme nepermjet praktikes spirituale, nga pikepamja sociale mund te konsiderohet si objektiv ne jeten individuale(behet fjale per realizimin shpirteror te individit)

  persa kohe qe politikanet mbajne drejtesine dhe moralitetin ,elementet anti-sociale do te shtypen,dhe gjate kesaj kohe nje komb(shtet) shijon kete paqe te vecante qe quhet paqe e bardhe ose spirituale

  atehete kur punonjesit e qeverise(politikanet) behen te dobet ,personat negative dominojne vendin,dhe personat e drejte jane te shtypur,ky lloj kondicioni i perket atij tipi qe mund te quhet paqe e zeze ose paqe statike(stanjative)

  kjo lloj paqe e zeze,(statike),natyrisht qe nuk eshte e deshirueshme
  Ndryshuar pr her t fundit nga Asriana : 06-03-2011 m 15:50

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-02-2003
  Postime
  446
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Sa kohe qe vazhdojne te egzistojne bishat luftenxitese nuk mund te kete paqe!!!

  Do te thosha subjektivisht e perceptoj Boten ne paqe vetem po te konstatoja se te gjithe gjermanet e ketij Planeti si dhe gjithe kolaboratoret e kombit gjerman ne Shqiperi e ne Bote te jene zhdukur nga faqja e dheut!!!
  Vetem atehere do te flisja per paqe.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Paqa asht ku qdo shtet respekton shtetet tjera dhe popullin e saj e nuk behet gjandar i botes, du me hy qatu se ka petroll, ok...hajde ne luft !!!
  e sa e bukur asht Bota me ndryshimet dhe diversitet te ndryshme.

  ngjyra ngjyra kjo dynja dy pal mend askush si ka;
  per me i ra ksaj pune n'fije njeriu vlen aq sa ke dije...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Paqe mund te ndjejshe vetem kur je ne gjendje te dhurosh paqe e miresi.
  Da steh' ich nun, ich armer Tor,
  Und bin so klug als wie zuvor!

 10. #10
  -
  Antarsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime n 25 postime
  Deri me tani; Paqja per mua eshte nje Enderr e larget !!

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  mbipopullim

 12. #12
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  T fluturosh i lir nn qiellin e hapur, pa keqprdorur lirin e arsyeshme njerzore.
  Love has no limits

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •