Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 51
 1. #21
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Sa dite te mban tas qebapi ty Orion_ Dorrahur ??
  Ē'i mbake mend keto kenge ore. I tmerrshem qenke.
  Por na gjej ca kenge me revolucionare.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #22
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Po shtoj ca kenge te tjera....

  1. Doli nėna ne kodrinė , ti ēonte lule te birit .......Gjejeni ju vlonjatet se Edmond Papa e ka kenduar ( Milo-ja tek filmi " Mengjese lufte").

  2. Kemi shoke ne bote, qe rriten t'uritur.....

  3. Nje zog t'vogel un kam pas , me pas ndi.....

  4. Tregon gjyshja ngaherė , na ishte seē na ishte.....

  5. Autobuzi shkon kudo, emrin tim e mban.....
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #23
  instinkt i vetembrojtjes!
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  ne bahcen e shtepise time
  Postime
  351
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  3.....me pas ndi sa bukur bante
  ciu ciu ciu, bante pa nda,
  ciu ciu ciu e kurr' s'pushonte.....

  kete ma kendonte mua gjyshja ime......

  5....... autobuzi shkon kudo
  emrin tim e mban mbi shpine
  ja Mirela thote kushdo
  paska bere sot nje gabim....

  kete e mbaj mend vete.......

  Mu kujtua dhe kjo

  Tregon gjyshja ngahere
  Na ishte kush na ish
  Na ish nje trim i rralle
  qe veten shok e kish...
  ...................................
  Ji Vetvetja!

 4. #24
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Oooo shpirtttttttt , bravo ....lol
  I ke gjetur, por bej ēudi qe ke shkruar sakte kengen e Mireles dhe autobuzit qe eshte kenduar nga Irma Libohova shume kohe me pare dhe ke bere disa gabime te vogla tek kenga tregimet e gjyshes kenduar nga Ardit Gjebreja ose Inva Mula...kenduar me vone se e para.
  Kujtohu edhe per kengen e dyte kenduar nga Zana Ēela.
  Megjithate jeni e sakte ne ato pergjigje.
  Tani, duke pare zotesine e shokeve ketu, duhet me mendu ca te zorrshme, te llahtarrshme fare.....
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #25
  Dr. Maska e Zani
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Mosha
  40
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Postuar mė parė nga Orion_DYRRAHU
  Ok, jam me frymzim sot, se kam honger tasqebap:  [i]Ne jeten tone s'esht' cudi
  pranevera .................
  permbi projekte gdhin nje dite
  nje flete te bardhe nis nje poet.

  Ce do, s'me kujtohen mire. Kush i mban mend me mire, t'i vazhdoje.
  ne jeten tone s'eshte cudi
  qe nates heshtjen tja rrembejme
  etj etj

 6. #26
  Dr. Maska e Zani
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Mosha
  40
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  vazhdoni keto:
  1.Ti rritesh dita dites moj Tirane...
  2.....dy dallendyshe lajmin na sollen se ne qytet,pranvera po toket...
  3....vinin dallget dhe emrin e prishnin ato me zhurme...
  4.kur dielli del mbi mal dhe fushen ngroh...
  5..lulezo mimoz e cel ti ne cdo stine....

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Zani pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 8. #27
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Te shkruaj une pergjigjet e pyetjeve te mija, se me mbetet "merak" pastaj...

  1. Doli nena ne kodrine
  t'i conte lule te birit
  ai lart mbi lapidar
  rri i gjalle si yll qe ndrin.

  Djali i saj ra per lirine
  si luan per Shqiperine
  nena kendonte per djalin
  o djalo c'me morri malli

  Refreni........lololol

  O djalo seē me nderove
  Partizan i vogel dole ( 2 here kjo)

  ( kenduar nga Edmond Papa)

  2. Kemi shoke ne bote
  qe rriten t'uritur
  por n'llogore lufte
  guximin farketojne

  Grushtet kane bashkuar
  me nena e baballare
  horizontet skuqen
  kontinentet ndizen zjarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr lolol

  Refreni

  Shoke e miq te vegjel kudo ne bote
  i pershndesim grushtet lart i cojme
  zemrat tona rrahin me ju gjithmone
  per fitore ju urojme

  Qiellin tone te kalter plot yje t'kuq
  e deshronit edhe ju o shoke
  JETA JONE E LUMTUR NE SHQIPERI
  NUK KA SHOQE ASKUND NE BOTE!!!!!!!!!!!!

  ( kenduar nga Zana Ēela )


  Seē ka qene nje Romeo Fida , ka pas kenduar shume bukur me duket pas brezit te Arditit e Inves.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 9. #28
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Zani...kengen e tiranes

  ti rritesh dita dites moj tirane
  te qeshin syte nannana
  me parqe e lulishte ane e mbane
  kjo dashuria jone,,,e njerzve tane...ohu

  e kam ne kaset e kendon Petrit Lulo po spo ja mbaj mend fjalet se nuk e kam kaseten ketu ta vija ta nigjoja...lol


  dhe ajo e mimozes,,e kam pat qef shume

  lulezo mimoz e cel ne cdo stine
  me aromen tende solle dashurine...
  LuM i RrEmByEr

 10. #29
  S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
  Anėtarėsuar
  18-04-2002
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  38
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Postuar mė parė nga MI CORAZON
  5. Autobuzi shkon kudo, emrin tim e mban.....
  Nje dit une me tebeshir
  ne stacionin tone te lagjes
  zhgarravita emrin tim
  ne urbanin e unazes.

  Shpejt gabimin e kuptova
  dhe u nisa per ta prishur
  por me kot, me kot vrapova
  autobuzi ishte nisur.

  Autobuzi shkon kudo
  emrin tim e mban mbi shpine
  -ja Mirela, -thot kushdo,
  -paska bere sot nje gabim.


  Postuar mė pas nga Zani
  ..lulezo mimoz e cel ti ne cdo stine....
  Ku ta gjej mimozen, valle ku ta gjej
  ajo cel vecse nje here.
  Ne lul'zim te saj u njohem ne
  un' dy fjale, e ti ne sy me pe.

  Fole ti dhe zogjte kengen lane
  zemra zemren ndjeu prane.
  Gishtat neper floke, dielli ne re
  rritu rritu dashuri e re.

  Lulezo mimoze dhe cel ti ne cdo stine
  me aromen tende rrite dashurine.
  Se cdo njeri ne jete
  ka nje enderr te vertete
  s'e vyshkin vitet
  lul'zon e rritet
  mbetet gjithmon' e re
  mbetet gjithmon' e reeeeeeeeeeee.....
  Yhyyyy, sa kisha pa shkruar ketu...!
  ===============================================
  Mbi dallgėt e jetės kjo udha ime e gjatė,
  unė rrėxohem dhe... ngrihem prapė!

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Orion_DYRRAHU pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 12. #30
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  Kete e kendonte nji bukuroshe tiranase Adriana me duket e kish emrin. E gjate elegante etj.


  Gjeni kte...

  Blegero moj dele...maleve tuj kerku..  Gjeni kte...

  dhe nje nat o nėna ime
  tek shėrbenja nė patrullė...

  ....  cdo te mire..

 13. #31
  Dr. Maska e Zani
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Mosha
  40
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  kjo e dyta e braces varianti i derr bros group:

  mirupafshim nena ime
  do shkoj te kryej ushtrine
  atje me therret atdheu
  do shkoj te rruaj kufine

  hajde djale udhe e mbare
  hallall ta kam bere gjine
  bashke me fshese dhe lopate
  me nder ta kryesh ushtrine

  dhe nje nate o nena ime
  sec na ngriten neper gjume
  neper plehra e kazane
  u leshuam si furtune

  hallall bir se me nderove
  trim ushtar i nenes-o
  me pusetat qe shbllokove
  higjeniku i vogel -o


  gjeni kete:
  eheeeej hiqni sumllat e xhamadanit.....

 14. #32
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  O Dreri ku te shkon mendja dhe ty more aman...po keto kenget ku i gjeni ju?..se si te padegjuara me duken mua..

 15. #33
  Lezet me kripe
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Ne cati
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ate kengen e mimozes e ka kenduar shume bukur durrsakja, Jolanda Dhamo, qe kohet e fundit ka marre pak superxhiro.

 16. #34
  Lezet me kripe
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Ne cati
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ja dhe nje tjeter:

  Le te rrjedh celiku
  Per dyfek e plugje
  Te pelcas armiku
  Moj kala e kuqe.

 17. #35
  i/e regjistruar Maska e Pata Kanadeze
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po trazoj pak hirin, qe te dale prushi, po ua zgjeroj pak idene. Keto ngacmime kujtese me sollen disa kenge, por pergjysme. Ndihmomeni me pjesen qe mungon:

  ...
  ...
  ...

  Kallxona djalė ty ē'ka tė ka gjet,
  Ē'ka tė ka gjet?
  Ē'ka tė ka gjet?

  Dashuroj nji topolake
  Ma ka ndezun zemren flak-e
  Heu ē'ka m' ka gjetė

  Heeeeej
  Hej more hej

  Heeeeej,
  -S'di si me ja ba,
  -Merre pra!
  -Nana thot' e du
  -Merre pra
  Baba thot' s'e du
  Lejne pra

  Kjo asht nji fjal' gojet
  Hej more hej
  Kjo asht' nji fjal' gojet
  Heu ē'ka mė ka gjet'

  Topolaken n'shpi do ēoj,
  Nanėn baban t’i pajtoj
  Heeej!

  ... (Kėnduar nga Qemal Kėrtusha?!)

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Pata Kanadeze pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 19. #36
  i/e regjistruar Maska e Harudi
  Anėtarėsuar
  08-09-2004
  Postime
  622
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime
  Bregut po m'shkon
  fustanin me nj'anė
  ma trash'gofsh moj gocė
  t'paska ra taman

  Ēuno,more ēun'
  gush'n sikur p'llum
  mos ma pi rakin
  se t'ban zullum....

  ...
  Pijetoret janė vendet ku ēmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

  Lista e injorimit: Llapi

 20. #37
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Si i vazhdon kjo e Bashkim Alibalit:

  Vij nga rruge e gjate,
  ti me pret e para.
  Ti puth ato duar,
  mbushur plot me mall...


  ................................
  ................................
  ................................
  .................................

 21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ihti pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 22. #38
  Gjethja Maska e Gjethja
  Anėtarėsuar
  28-08-2005
  Vendndodhja
  Tek 50 yjet
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nė duart e tua
  U rrita moj nėnė
  Nė netėt pa gjumė
  pikoi dritė e hėnės


  ...

  Dhe veten qortova
  Zėnė nė gabime
  Zemrėn kur ta theva
  O e shtrenjta ime.

  Vij nga rrug’ e gjatė
  Ti mė pret e para
  T’i puth ato duar
  Mbushur plot me mall

  Nė ēdo rrudhėn tėnde
  Nė ēdo flok tė bardhė
  Unė shoh fėmijėrinė
  Hapin tim tė pare

  Dhe nga unė, fėmija
  Kėrkove nė jetė
  Tė rritem i mbarė
  Pėr kėtė tokė tė shtrenjtė!

  S'e plotėsoi kush kėngėn e Pates Kanadeze. As unė s'e mbaj mend tė gjithė. Ka qenė kėngė e lezetshme, kompleksi i burrave dhe solisti (qė dialogonin pyetje-pėrgjigje). Pres se, s'i dihet. Mund ta dijė dikush.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gjethja : 20-09-2005 mė 03:58

 23. #39
  Gjethja Maska e Gjethja
  Anėtarėsuar
  28-08-2005
  Vendndodhja
  Tek 50 yjet
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Smile

  -Bishtalecat palė-pal'
  m'i ke lėshu (shlu!) uuuuuue...

  -M’u ke guri qė bon xixa...

  -Oj, lumi un qė t’kom kojshie...

  -O, Ma ke gishtin vasho pėr unaz-e...

  -Tuj shetitun n'mal e n'kodėr...

  -Mike me shami mėnjanė...

  -O moj ti ndėr ato varre...

  -Cuc' e Radomirės flokėt kaēurrela...

  -Vemi, a s'vemi, nė mes tė pyllit do t'vemi...

  Kam plot, por hidhuni nje gastare uj' syve, se po ju merr gjumi. Ku jeni?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gjethja : 23-09-2005 mė 17:03

 24. #40
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  28
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Bishtalecat palė-pal'
  m'i ke lėshu (shlu!) uuuuuue...ket se di lol

  -M’u ke guri qė bon xixa... mu ke guri qe bon xixaaaaa :P hajde me lalen tshkojm per pizza :P lolzzz

  -Oj, lumi un qė t’kom kojshie...

  -O, Ma ke gishtin vasho pėr unaz-e...

  -Tuj shetitun n'mal e n'kodėr... tuj prek lulet tgjith me dor dhe nje kopsht mo tbukrin nshkoder ty te gjeta lulebor :P

  -Mike me shami mėnjanė...

  -O moj ti ndėr ato varre...

  -Cuc' e Radomirės flokėt kaēurrela...

  -Vemi, a s'vemi, nė mes tė pyllit do t'vemi... atje ku dielli dhe hena nuk na ze kshu mduket osht lol

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. ju lutem me ndihmoni ta gjeje kengen e rifat berishes
  Nga Riona nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-04-2009, 15:02
 2. Zajmina flet pėr kėngėn e re ''Facebook''
  Nga AjSi nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 10-04-2009, 01:46
 3. Ku mund ta gjeje kengen Kishe une bukuroshe versionin origjinal
  Nga YlliRiaN nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-12-2008, 15:05
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-01-2006, 09:21
 5. Nexhmije Pagarusha
  Nga Harudi nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 05-08-2005, 10:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •