Close
Faqja 17 prej 133 FillimFillim ... 715161718192767117 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 321 deri 340 prej 2641
 1. #321
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,194
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  Ktu dallojm ne mes veti, ti kur behet fjale per fe edhe dreqin, turk, shka, boshnjak e arab i ben vella, i pranon vetem e vetem nese ka dicka per fe apo...., mue kur behet fjale per komb dhe atdhe, bile as qe ma nien fare se kush eshte dhe cka eshte. kjo vlen/ edhe per Rugoven dhe per mua ishte nje nejri qyqar dhe krejt i pa vler as fetare as kombetare.

  per ndryshe as ti as Rugova as ai tjetri nuk ma ndertoj as nuk ma dha vendin per nderttime te kishave apo.... mua as kishes katolike sepse jam dem babadem shqiptar katolik ne trojet e mia - eshte e imja dhe me TAKON.

  Kjo qe thua ti paraqet nje fryme te keqe plot urrejtje, mos del ma jasht teme duke perzie temen me fe, ik kput qafen atje te temat fetare sepse tjeter teme po trajtohet ketu...
  Dem baba dem sje veq ti ,aty dem bab dem jan te gjith shqiptaret edhe ata 250000 musliman te prishtines jan dem baba dem por vendin per xhami e murren edhe me vones edhe larg qytetit edhe me pak .
  E sa i perket politikes ajo nuk matet me dy kute si ti qe po e mat ,se per plitik nuk ke haber .

 2. #322
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,445
  Faleminderit
  27
  29 falenderime n 28 postime
  Citim Postuar m par nga LeNiMaDe Lexo Postimin
  Dem baba dem sje veq ti ,aty dem bab dem jan te gjith shqiptaret edhe ata 250000 musliman te prishtines jan dem baba dem por vendin per xhami e murren edhe me vones edhe larg qytetit edhe me pak .
  E sa i perket politikes ajo nuk matet me dy kute si ti qe po e mat ,se per plitik nuk ke haber .
  Mos del ma prej teme dhe mos na fol ma per fe ketu sepse nuk te lejohet. Shko dhe shfrehe mllanin e urrejtjes fetare atje ku jane temat qe flasin ata qe kan kete qellim e jo ketu. A kuptove a jo? Mos shkruaj ma per fe ketu.
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 3. #323
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,194
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  Mos del ma prej teme dhe mos na fol ma per fe ketu sepse nuk te lejohet. Shko dhe shfrehe mllanin e urrejtjes fetare atje ku jane temat qe flasin ata qe kan kete qellim e jo ketu. A kuptove a jo? Mos shkruaj ma per fe ketu.
  JoJo mu vetem e bera nji pytje ne lidhje me Rugoven i cili ka punu me te madhe per shqiptari e qohet dikush si ti , e fol per nji njeri qe ka kriju epok te ndriteshme ne gjitha aspektet,e kjo vetvetiu lidhet edhe me fe se ka ber shum edhe per ket drejtim ,e ti nese turperohesh se qka ke shkru ajo eshte krejt tjeter,se ti ose nuk din asgje per Rugoven ose nuk di qka don te thuash me at qe ke postu, apo ke interesat tuaja kolektive.

  PS.E per ate qe thua SE RUGOVA NUK UA KA MUNDESU VENDIN PER NGRITJEN E KISHES ;KTU TI JE SHUM IREAL ;TE GJORIN NE KRAH E QITEN PER TA QIT LOPATEN E PAR NE THEMEL SE ISHTE I SEMUR E KISHTE FRIK QE NUK DO TU LEJOHET ME:
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 10-04-2012 m 20:06

 4. #324
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,445
  Faleminderit
  27
  29 falenderime n 28 postime
  Citim Postuar m par nga LeNiMaDe Lexo Postimin
  JoJo mu vetem e bera nji pytje ne lidhje me Rugoven i cili ka punu me te madhe per shqiptari e qohet dikush si ti , e fol per nji njeri qe ka kriju epok te ndriteshme ne gjitha aspektet,e kjo vetvetiu lidhet edhe me fe se ka ber shum edhe per ket drejtim ,e ti nese turperohesh se qka ke shkru ajo eshte krejt tjeter,se ti ose nuk din asgje per Rugoven ose nuk di qka don te thuash me at qe ke postu, apo ke interesat tuaja kolektive.
  Ti paske ndonj probelm bre bac, une postova shkrimet e deklaratave te Rugoves dhe te LDK-s. Nuk i shpika vet por ato jane ashtu sic ai ka thene.

  Ndersa nese pyete mendimin tim per t, une te them se Rugova asgje nuk ka krijuar pos faqe te gazetave dhe pollavra, d.m.th konferenca per shtyp duke mashtrue popullin dhe asgje, ishte nje qyqar, frigacak dhe genjshtar. Nj pianic dhe hipokrit i pa shoq.
  Interesat e mia jane e VERTETA.
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 5. #325
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,194
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  Ti paske ndonj probelm bre bac, une postova shkrimet e deklaratave te Rugoves dhe te LDK-s. Nuk i shpika vet por ato jane ashtu sic ai ka thene.

  Ndersa nese pyete mendimin tim per t, une te them se Rugova asgje nuk ka krijuar pos faqe te gazetave dhe pollavra, d.m.th konferenca per shtyp duke mashtrue popullin dhe asgje, ishte nje qyqar, frigacak dhe genjshtar. Nj pianic dhe hipokrit i pa shoq.
  Interesat e mia jane e VERTETA.
  Jo ,nuk besoj se kjo qe thua ti eshte shum e vertet, ato qe ti i sjell jan shkrime te gazetav , te cilat kan qen nen ndikimin e njeres apo tjetres parti.te verteten nuk mundesh ta gjesh neper gazeta por lexo libra shkencor per dr.Rugoven pastaj ndoshta kthjellesh, e me shkrime qe i ka ber RTSH,e asaj kohe dhe disa gazeta qe ti po i bjen kto jan vetem edhe nji propagand anti shqiptare.
  Un kam hyr ne disa kisha ne kosov ,dhe e kam par fotone rugoves ne mur ,pse si edhe kisha eshte antishqiptare dhe nje genjeshtare apo:
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 10-04-2012 m 20:16

 6. #326
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,194
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Si u vran komandantet e UK-s q luftuan n Kosov dhe si morn komandn parashutistt e Tirans?

  Gazmend Islami

  UK-ja e Tirans dhe UK-ja e themeluar n Kosov?

  Nj enigm q duhet pr tu sqaruar, nj e panjohur pr t gjith ata qe merren me historikun e nj periudhe q ka br ndrrimin e historis me t re t Kombit . Kjo tem sht dashur q moti t sqarohet, por dikush sht friksuar, dikush sht krcnuar , e dikush ka pasur prfitime nga kjo heshtje.

  Lidhjet e Zahir Pajazitit me Adem Jasharin

  Kjo mjegull e madhe vshtir dhe sht pr tu sqaruar . Ajo ka i dallon kta politikan q thirren n emr t UK-s, nga t tjert sht se ata nuk besojn q nj ngjarje nga jeta e tyre t ket ndikuar n zhvillimet negative t jets s dikujt tjetr. Kjo garnitur e quajtur dhe e vetshpallur UCK- , dhe Shtabi i saj jan t aft t msojn gjrat e fshehura q i prkasin gjendjes reale. Nn ndikimin e propagands kan arritur t hipnotizojn shume njerz dhe jam shum i bindur, q po ta dinin ata realitetin do t ndihen t turpruar se ka kan br kta gjate periudhs se lufts dhe paslufts . Nga ana logjike mund t sillte nj lufte brenda vet UK-s, por pr momentin do t ishte vetvrasje pr UK- n, dhe bazn e saj t ndritshme. N kto an shihej rebelimi i hapur, gati se nuk ishte ardhur q vetm armt mes veti t mund t zgjidhnin konfliktin n mes atyre q luftonin me vite brenda Kosovs disa komandantve parashutist t ardhur nga jasht. N asnj mnyr nuk duam qe t bjm t njjtn analiz duke lidhur ngusht njra me tjetrn. UK-ja e krijuar brenda Kosovs dhe ajo e Tirans q pr dik jan t pandashme, por ne realitet jan krejt dy pjes t ndara q m shum ka sjell fatkeqsi, sesa bashkpunim t mirfillt t ktyre dy shtyllave, q tash mbanin luftn e UK-s, njra ndeshej me armikun e tjetra bnte planet n Tiran se si t merrej pushteti pas prfundimit t lufts. Dikush mund t pyet po, pse? Sepse nuk po kuptoj se far ndryshimi ka kur Shtabi dhe SHIK-u ishin krijuar nga UK-ja , por pr t br nj elaborim t gjith ksaj, sht nj tem q duhet shkruar n nj libr, mirpo ksaj radhe do t mundohem q n formn m t mundshme e t thjesht t bjm disa sqarime.
  1.N baz t hulumtimeve t literaturs historiografike t br shihet qart se barrn kryesore t lufts e mbante linja e Llapit n krye me Zahir Pajazitin dhe shtylla tjetr n Drenic me Komandantin Adem Jashari dhe Rexhep Selimin e q ky i fundit ishte gjenerator i bashkimit t ktyre grupeve, ndrsa Nait Hasani ishte n cilsin e koordinatorit n mes djemve q e bnin luftn n Kosov dhe atyre q vjelin frytet e tyre nga jasht, duke br plane dhe veprime dhe duke i kushtzuar kta nga brenda. Kishte divergjenca t mdha sepse djemt q luftonin brenda nuk pajtoheshin dhe as qe donin t dgjonin pr Komandantet e vetshpallur jasht Kosovs. N baz t t dhnave thuhet se si themelues t UCK-se jan: Zahir Pajziti, Rexhep Selimi, Xheladin Gashi, Nait Hasani nga brendia e Kosovs n koordinim edhe me Adem Jasharin. Mirpo duke e ditur q Nait Hasnai i prkiste LPK-se ai pr do gj duhej ta informonte Xhavit Halitin, Azem Sylen dhe si shkruhet me von n biografit t ndryshme thuhet se ne takimin mbajtur n Tirane kan marr pjes: Azem Syla,Kadri Veseli,Xhavit Haliti,Nait Hasani,Xheladin Gashi, dhe aty sht vendosur pr luftn dhe jan marre vendime t rndsie t veant, e veanta e ksaj sht se po fillonte nj epok e re ,,

  Nait Hasani hesht, se ndihet i friksuar

  Shihet qart se Zahir Pajziti prpos Ismet Abdullahut nuk ka dashur t takohet me kta q ishin jasht vendit,, sepse ai e dinte q nj dit do t vij deri t prplasja me kta t fundit. E kto prplasje shihen menjher sapo u morn vendime,, shum her kishin krkesa dhe mundoheshin t dirigjonin luftn nga jasht por kjo nuk i bnte prshtypje Komandantit q merrte vendime n nivel t Kosovs pa i pyetur Parashutistet, q t fundit do formojn edhe SHIK- un. Pr t marr mbi vete t gjitha meritat e atyre q luftonin brenda. Tash kur kan kaluar sa vite nga prfundimi i lufts ende nuk kemi t dhna t sakta se kush ishin themeluesit e UK-s . Nait Hasani hesht, se ndihet i friksuar. Por vijm n prfundim duke marr parasysh t dhnat e atyre q ishin si guerilt e par dhe deklaratn e Qerim Kelmendit i cili thot se: pr shumicn e guerileve t asaj kohe: Zahir Pajaziti ishte Komandanti i par i Shtabit Operativ t UK-s dhe Komandanti yn i paprsritshm. Gjithashtu edhe letra e Adrianit pas vrasjes se Zahirit tregon se Zahiri ishte vet Komandant, m s miri vrteton edhe ajo q pas rnies se tij kalojn thuajse 6 muaj deri sa t koordinohen punt e atyre qe ishin mbetur si shtylla kryesore.. N historiografin serbe UK-ja ishte e prber nga dy grupe operative, njeri grup ishte i shtrir n vijn Podujev, Prishtin, Pej , Gjakov, Dean, dhe se udhheqs i cils ka ishte Zahir Pajaziti dhe grupi tjetr q vepronte n Mitrovice, Drenice, Kline , Malisheve i cili udhhiqej nga Rexhep Selimi. Ktu shihet qart se edhe armiku kta t dy i shihte si njerzit q m shumti kan br edhe shtrirjen e UCK-s. N baz t t gjitha ktyre t dhnave mund t vijm n prfundim se Zahir Pajziti ishte Komandant i par i Shtabit Operativ deri n vrasjen e tij. Pas vrasjeve t dyshimta t komandanteve m t zot q vepruan brenda Kosovs nj decenie. Ktu kemi t bjm me dy fraksione brenda UCK-se ajo q njiheshin si lufttart e liris q ishin brenda Kosovs q bnin pjes; Zahir Pajaziti, Adem Jashari, Rexhep Selimi, Hamez Jashari ,Musa Jashari, Hakif Zejnullahu,Edmond Hoxha, Ramush Haradinaj,Luan Haradinaj, Lah Ibrahimaj,Muje Krasniqi, Adrian Krasniqi, Hasan Zeneli, Avni Ajeti, Ilir Konushevci, Qerim Kelmendi etj por kurr pa harruar edhe grupin shume t fuqishm q vepronte n kuadr t LKK-s, Bahri Fazliu,Agron Rrahmani, Sali Salihu, Liburn Aliu, Avni Klinaku, Fatmir Humolli etj, kta djem shum t mir dhe t guximshm t cilve jua preu udhn Xhavit Haliti duke u ndaluar furnizimin me armatim sepse ata ishin t vendosur q t flijoheshin e jo t sorollateshin hollve t hoteleve t Tirans. Frika e madhe i prshkonte kta q ishin jasht vendit dhe ndiheshin alergjik sapo dgjonin emrin e LKK-s.

  Grupi i SHIK-ut n shtabin e Tirans

  2. Grupi tjetri i prbre nga ata qe krijuan SHIK-un dhe Shtabin n Tiran ishin: Xhavit Haliti,Azem Syla, Kadri Veseli, Hashim Thai dhe struktura e Fatos Nanos dhe SHISH-i shqiptar.
  Kjo periudh don nj studim t mirfillt nga historian, sociolog, kriminalist, etj.., sepse sht nj tem q duhet trajtuar sepse populli e don q Historin e Lavdishme t Kombit Shqiptar dhe UK- n t mos e kriminalizoj me disa t vetshpallur Komandant e prmbi komandant, vetm ne kt form t studimit mund tua lem brezave t ardhshm nj pasqyr reale t asaj q ishte madhshtore, t asaj q duhet t krenohen edhe ata kur t lindin pas 1000 vitesh.

  Si u takuan dhe pr ka biseduan Zahir paraziti e Azem Syla n Tiran mvitin 1997?

  Thuhet se Zahir Pajaziti m 14 janar 97 ishte takuar me Azem Syln n Tiran, nprmes Qerim Kelmendit. Zahiri po me at dat e ishte fjalosur deri n ekstrem me Azem Sylen. Thuhet se Azem Syla e kishte krcnuar Zahirin n at takim t 14 Janarit. Me 17 Janar ishte kthyer n Prishtin shum i zhgnjyer nga takimi me Azem Sylen.. Personi i fundit q duhet t na sqaroj sht Nait Hasani i cili u burgos me 28 Janar 97, duhet q ndrgjegjja e tij t dal e ta thot t vrtetn.

  Pjes e biseds n mes t Zahir Pajazitit e Azem Syls

  Lidhur me bisedn e zhvilluar n Tiran n mes Zahir Parazitit dhe Azem Syles tregon nj nga figurat kye t UK-s, Qerim Kelmendi ne nj nga intervistat e tij. Ai paraqet nj bised shum domethnse t zhvilluar n mes Zahir Pajazitit dhe Azem Syls,
  Zahiri: T falnderoj pr krkesn pr takim, mirpo, meq nuk njihemi, sht e drejt me pyet se kush jeni ju dhe cili sht qllimi q keni krkuar takim me mua.
  Azemi: Jam nj shok i juaji, q aktualisht jetoj n Zvicr dhe q ua don t mirn.
  Zahiri: T falminderit q na e do t mirn, mirpo mendoj se kjo nuk sht e mjaftueshme dhe far rndsie ka pr tu takuar.
  Azemi: Un kam dgjuar pr ty, kam dgjuar shum, e di se je trim e shkuar trimit, dhe dshta me fol, se si ka mundsi, q kt prvoj tnden, ta mbartsh edhe n pjes t tjera t Kosovs?
  Zahiri: Nuk po t kuptoj se pr far e ke fjaln, nuk po t kuptoj...
  Azemi: Shokt nga brenda m kan njoftuar pr trimrit tuaja dhe mendova se sht mir t flasim, t njihemi dhe...
  Zahiri: Un or mik, nuk po t njoh, mirpo mendoj se pr kto pun, m mir se kudo, flitet n Kosov. Kur t vish n Kosov, edhe flasim pr far t duash. Atje bhen edhe takimet, e ktu n Shqipri, jemi turist.
  Nga takimi mes Zahirit dhe Azemit q u prezantua me emrin Petriti, shihet qart se tensionimi kishte filluar qysh n fillim t biseds, dhe si sht e mundur q Komandanti i Operatives t mos e njoh Ish Komandantin e UCK, prgjigjja sht e thjesht se ky ishte komandant i strukturave t LPK-s q kishin br gjith programin dhe kishin emruar gjith strukturn. Ata vetm pritnin derisa tu hapet rruga q ta merrnin kalan nga brenda.

  Shtabi i UK-s i diaspors, rrinte n Tiran

  Ditt e pushimit n Shqipri ishin t mrzitshme. Nuk arritm t siguronim asnj arm t vetme pr natyrn e puns son n Kosov. (Zahiri sht kthyer n Kosov me armt q ka shkuar citat i Qerim Kelmendit)..
  Shtrohet pyetja si sht e mundur q i gjith stafi i Shtabit t Diaspors ishte n Tiran duke filluar nga Xhavit Haliti, Azem Syla, Kadri Veseli, Ali Ahmti,I brahim Kelmendi dhe te mos kishin asgj pr tu dhn atyre qe bnin luftn brenda Kosovs....
  N librin e tij Bedri Islami Enigma e nj vrasje t trefisht nuk ka mundur t arrin n prfundim se si ka mundur t vij deri tek vrasja e Zahir Pajzitit, aty thuhet se n komisionin e formuar pr t sqaruar rrethanat e vrasjes nuk sht gjetur dyshim prpos asaj q Ali Ahemti thot se ka lajmruar Ismet Abdullahun, por aty shtrohet pyetja a e ka lajmruar Zahirin. Nse do t kishim nj studim t mirfillt shum shpejt do t vinim n prfundim se si dhe kush ndihmoj n vrasjen e tyre....Sa pr opinion sht edhe zbardhja e letrs q e ka drguar Adem Jashari tek shokt e tij n Dhjetor t 97, ku ndihet i lan pas dore dhe i tradhtuar, ajo letr gjendet diku n arkivat e LPK-se ,kt mund ta dshmoj Ramiz Lladrovci sjellim fragmente t nxjerrura nga libri i Bedri Islamit kur merret ne pyetje Azem Syla me rastin e rnies s Zahirit dhe letrs se Ademit. Kshtu zhvillohet biseda e komisionit dhe Azem Syls Si sht e vrteta pr ndihmn e familjes Jashari dhe pr takimin me djalin e tij Lulzimin
  - Azem Syla: Te dhna nuk kam dhe nuk them se nuk sht ndihmuar familja Jashari, por besoj nj qind pr qind q sht ndihmuar sikur familjet e tjera
  - Ramiz Lladrovci: Nj letr qe ka drguar Adem Jashari ne dhjetor 1997, shkruan se jemi diskriminuar me armatim .Letra ekziston edhe sot
  - Azem Syla Nuk di pr kt letr,di vetm se sht ndihmuar
  - Naser Idrizi: Kur sht br Adem Jashari antar i UCK-s
  - Azem Syla: Dat t sigurt nuk di, po nj di dhe flas me kompetenc se ka qen ushtar dhe nj ndr eprort n rrethin e tij dhe e dij se ka mbajtur lidhje te drejtprdrejta me Nait Hasanin njrin prej antarve t shtabit t prgjithshm te UCK-se.
  - Kur pyetet se pse Ali Ahmeti prjashtohet nga sektori i veanet dhe me vendim te kujt sht larguar
  - Azem syla thot se: Xhavit Haliti ishte prgjegjs i sektorit, sa pr prjashtimin e Abazit. fjala sht pr Ali Ahmetin thot se nuk di arsyen, mirpo kjo sht br pr shkak t gabimeve t mdha q ka br.
  Kjo bised e zhvilluar dhe te dhnat q jep Azem Syla jan shqetsuese, sepse letra e drguar nga Adem Jashari shihet qart q ktu bhej nj kushtzim dhe pr kt m s miri sht t flas Ramiz Lladrovci , se ka prmbante kjo letr. Adem Jasharin kta e njihnin vetm si nj antar te UCK-se dhe nj epror nga rrethi ku vepronte, pra kta nuk e kishin as mendimin q Ademi t ishte n strukturat e larta t UK-s. Prjashtimi i Ali Ahmetit nga sektori i veant sht pr tu shqyrtuar sepse ajo mund t lidhet direkt me vrasjen e Zahirit sepse ai ishte prgjegjs pr linje e Llapit ai duhej ta informonte Ismet Abdullahun, ktu duhet te sqarohet vet Ali Ahemti apo Ismet Abdullahu. Pra ktu shihet e vrteta e ktyre q veten e quajtn Komandant t par t Shtabit t UK-se si Azem Syla. A nuk sht turpruese q ky t komandonte Zahir Pajzitin e Adem Jasharin nga Tirana dhe Zvicra kto duhet te sqarohen para se ti mbuloj pluhuri.

  Si u vra Muj Krasniqi dhe pse duhet t zbulohet vrasja e Ilir Konushevcit n Shqipri?
  4. Edhe vrasja e Muj Krasniqit n baz t hulumtimeve t bra shihet q para se Muja t nisej pr n Kosov, kishin marre sugjerime q t hynte me 10 deri 15 veta, por a thua kush dha urdhr t hyhet me 150 vet?. Ku ishte Kadri Veseli ne dhjetor 98, ai duhet t prgjigjet n kt pyetje. Kush festoj dhe me kan festoj dhe pr ka festohej me 14 Janar. Pse nuk hyn asnj nga kta me Mujn n Kosov.
  5. Pse duhet zbuluar dhe vrasjen e Ilir Konushefcit, gjeneratorit t logjistiks s UK-s, ai sht vrar brenda territorit t Shqipris dhe dihen vrassit, duhet t dihet se kush ishin urdhrdhnsit dhe po te analizohen rrethanat e vrasjes se tij t gjitha prpjestimet q mund njeriu t nxjerr jan se vrasja ka ardhur nga dikush q Iliri ishte pengs n ngritjen e tij .
  Edhe krejt n fund do t prfundoja me nj takim t Ramush Hardinajt n Shtabin e Prgjithshm, ku ai thot se un e dija q Jakup Krasniqi ishte br zvends komandant, por kur u prezantua edhe Sokol Bashota jam ngritur n kmb dhe kam shar. Ju thash ju jeni hajna dhe ia kam mshuar nj rafal me kallash tavanit . Ju thash me ju nuk do t punoj kurr m, dhe kam dal jasht. Pas meje me vrap ka ardhur Sylejman Selimi dhe me ka thn. Mir ja bre....Gjykoni drejt kush ishte Komandanti i par i UK-se dhe komandantet e tjer e kush ishin parashutistet q erdhn hotelet luksoze. Shpresoi q ky shkrim t hap nj dritare t vogl pr hir t s vrtets...

  bota sot

  Ja shkrime te gazetav, te rras dada ,,nese per rrena ke nevoj te rrasi rrena nese ke neveoj per artikuj shkencor dada te sjell edhe aso.

 7. #327
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,445
  Faleminderit
  27
  29 falenderime n 28 postime
  Citim Postuar m par nga LeNiMaDe Lexo Postimin
  Un kam hyr ne disa kisha ne kosov ,dhe e kam par fotone rugoves ne mur ,pse si edhe kisha eshte antishqiptare dhe nje genjeshtare apo:
  kjo nuk eshte e vertete. po genjen. S'keni turp ju titistat e UDB-s
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 8. #328
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,194
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  kjo nuk eshte e vertete. po genjen. S'keni turp ju titistat e UDB-s
  Ti nuk ke drejt te me quajsh UDB-sh dhe titist se un nuk i takoj kohes se titos
  se nuk e din me kend po debaton ,kurse per ket qe thash nese ti mendon se nuk eshte e vertet ,ateher ty po te vjen turp qe ket pun po e bejka kisha.Se kjo eshte nji milion % qe un ne kisha te kosoves e kam par foton Gjergj Kastriotit Nen Tereza dhe Rugova me nji korniz .
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 10-04-2012 m 20:38

 9. #329
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,445
  Faleminderit
  27
  29 falenderime n 28 postime
  Citim Postuar m par nga LeNiMaDe Lexo Postimin
  Ti nuk ke drejt te me quajsh UDB-sh dhe titist se un nuk i takoj kohes se titos
  se nuk e din me kend po debaton ,kurse per ket qe thash nese ti mendon se nuk eshte e vertet ,ateher ty po te vjen turp qe ket pun po e bejka kisha.Se kjo eshte nji milion % qe un ne kisha te kosoves e kam par foton Gjergji Nen Tereza dhe Rugova me nji korniz .
  as ti nuk ke te drejt te thuas te pa verteta. Pos asajna nuk ke te drejt te shkruajsh per fe ne kete tem. Ne Kish nuk jane ato qe po thua, dmth nuk ka brenda Kishes foto te Ibrahim Rugoves. Nese po, nese ti i ke pa sic thua, ma thuaj se ne cilen?

  Ja se si ke shkruar:

  Citim Postuar m par nga LeNiMaDe Lexo Postimin
  Un kam hyr ne disa kisha ne kosov ,dhe e kam par fotone rugoves ne mur ,pse si edhe kisha eshte antishqiptare dhe nje genjeshtare apo:
  Nuk eshte kjo nje genjeshter?

  Shko tash dhe rrasja gjum se kjellesh pakez..... klm
  Ndryshuar pr her t fundit nga toni77_toni : 10-04-2012 m 20:44
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 10. #330
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,194
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  as ti nuk ke te drejt te thuas te pa verteta. Pos asajna nuk ke te drejt te shkruajsh per fe ne kete tem. Ne Kish nuk jane ato qe po thua, dmth nuk ka brenda Kishes foto te Ibrahim Rugoves. Nese po, nese ti i ke pa sic thua, ma thuaj se ne cilen?
  Jo un te thash se personaliteti i ti ka ber shum per kishen shqiptare e dasht e pa dasht nderlidhet me fe,kurse un te paverteta nuk te thash ,ti vizitoj kishat e kosoves jo te shqiperis dhe e verteton ,e un ti them me von vetem tash nuk ti them se kam me e angazhu dikend e ka me i fotgrafu per me u vertetu qe jan ne kish ,e unj ti sjell ne forum por me bes qe ti te kerkosh falje publike per keto genjeshtra dhe fyerje qe ia ke ber keti kolosi ,ose ta denosh veprimet e kishes publikisht qe po e mban tradhtarin me nji korniz me gjergjin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 10-04-2012 m 20:54

 11. #331
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,194
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  as ti nuk ke te drejt te thuas te pa verteta. Pos asajna nuk ke te drejt te shkruajsh per fe ne kete tem. Ne Kish nuk jane ato qe po thua, dmth nuk ka brenda Kishes foto te Ibrahim Rugoves. Nese po, nese ti i ke pa sic thua, ma thuaj se ne cilen?

  Ja se si ke shkruar:  Nuk eshte kjo nje genjeshter?

  Shko tash dhe rrasja gjum se kjellesh pakez..... klm
  Jo nuk po muj me ia rras gjum se me ke befasuar.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 10-04-2012 m 20:58

 12. #332
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,760
  Faleminderit
  2
  9 falenderime n 8 postime
  Thai-Ki Moon, bisedojn pr Mitrovicn
  10-04-2012 23:10 CET
  Share on google Share on facebook Share on twitter Share on email
  Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, ka vazhduar vizitn e tij n SHBA. Thai, pas nj ligjrate q mbajti para studentve t Universitetit t Denverit, u prit n selin e Kombeve t Bashkuara nga Sekretari i Prgjithshm i Kombeve t Bashkuara, Ban Ki Moon.

  Tem kryesore e diskutimit, si njoftohet n nj komunikat pr medie t lshuar nga Zyra pr Informim e Kryeministris, ishin zhvillimet e fundit n Kosov, me rast Thai e informoi Ki Moon edhe pr tensionimin e situats s fundit n Mitrovic.

  N takim, Thai e falnderoi Sekretarin e OKB-s pr prkrahjen e tij personale dhe refuzimin q Kombet e Bashkuara t organizojn zgjedhjet e Serbis n territorin e Republiks s Kosovs, e cila tendenc jo vetm q sht n kundrshtim me Kushtetutn dhe ligjet e Kosovs, por edhe me Rezolutn 1244.

  N takim pos tjerash u bisedua edhe pr dialogun teknik n mes t Kosovs dhe Serbis, zhvillimet dhe reformat e fundit, legjislative, politike, si dhe ekonomike n Republikn e Kosovs.

  Kryeministri Thai gjat takimit theksoi rndsin e prkrahjes s Kosovs, dhe ritheksoi se vizioni i tij dhe Qeveris s Kosovs sht integrimi i Kosovs dhe i gjith rajonit n BE dhe n NATO, si dhe n nj t ardhme jo t largt Kosova t jet edhe antare n OKB.

  Kryeministri Hashim Thai n takim ka krkuar mbshtetjen personale t Sekretarit t Prgjithshm q ti mundsohet edhe Kosovs t merr pjes n Lojrat Olimpike. /Zri/
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 13. #333
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,760
  Faleminderit
  2
  9 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga LeNiMaDe Lexo Postimin
  Jo nuk po muj me ia rras gjum se me ke befasuar.
  Lirisht rrasja gjume se asgje nuk paske thon. Bile rri gjate ne gjume. Koke mundu me i perzi fe e atdhe e xhamia e kisha, po sen hic ...
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 14. #334
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-04-2012
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hashim Thaci ka vepruar si Enver Hoxha pas luftes se dyte boterore

 15. #335
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-11-2010
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Njeriu qe gjithe here ka diture te udheheq dhe te ecen para pa marr parasyshe disa individe te cilet nuk ja duan te miren dhe i vetmi njeri i cili ka raporte shume te mira me amerikanet dhe tjeret,,po te ishin tjeret ne pushtet sot siq po kerkojen tanima defenitivishte do ta kishein humbur pjese veriore kjo ehste esigurte se kete tension shqipfolsa me shki po e kerkojen para botes dhe ne funde me then se ja qka na benen shqiptaret

 16. #336
  Perjashtuar Maska e NIAGARA2
  Antarsuar
  06-02-2012
  Vendndodhja
  Kosoven Heroike!
  Postime
  67
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  V.I.P Member
  Hashim Thaci ka vepruar si Enver Hoxha pas luftes se dyte boterore
  arte! ,,s'kisha lexuar donihere,kaqe domethenese!

  Pershendes Ty...

  ZaNa.
  Ndryshuar pr her t fundit nga NIAGARA2 : 14-04-2012 m 18:16

 17. #337
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,760
  Faleminderit
  2
  9 falenderime n 8 postime
  Realisht me fol, Hashim Thaci eshte figura kryesore historike politike e Shqiptareve te Kosoves ne 50 vjetet e fundit. Kjo per shume arsye.

  Do mbahet mend si lider qe udheheqi dhe ishte ne krye te nje levizje ushtarake-politike qe me vine rezultoj me clirim te vendit.

  Pavaresisht armiqesive politike qe sot ekzistojne, keto konflitike politike do harrohen. Ceshtjet dhe vendime politike ditore harrohen. Historia merr thelbin dhe thelbi eshte te Hashim Thaci dhe udheheqja qe i beri luftes clirimitare 1990-2000.
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 18. #338
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  718
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Fakt sht q ishte ndr figurat kryesore t UK-s,por duhet dalluar aktivitetin e tij atdhetar ather dhe sot.Jan dallime t hatashme,aspak nuk jan kongruente idet dhe vazhdimsia e puns s ktyre viteve t kaluara me at q krkon gjendja faktike brenda shtetit.Pr at mban prgjegjsi t pafalshme.

 19. #339
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,194
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Bllaca, letr kryeministrit Thai

  Nga Express 17 Prill 2012 16:07


  Nazim Bllaca i ka nisur sot nj letr kryeministrit Hashim Thai.

  Njeriu, i cili pretendon se sht ish-agjent i SHIK-ut, prmes ksaj letre krkon ti njihen privilegjet si invalid i lufts.

  M posht gjeni letrn e plot t Nazim Bllacs.

  Letr e hapur pr Kryeministrin e Kosovs, z. Hashim Thai

  Z. Kryeministr i Kosovs Hashim Thai, ndonse jam i shkolluar pr msimdhns, fati nuk deshi q t jem shum i mir n kt pun, ani pse ather kur shumkush nuk guxonte t jepte msim, un pr punn time isha shpallur arsimtar i vitit.

  Z. Kryeministr, e dij q nuk dij t thurr nj letr t mir, si e meritoni ju, pasi q nuk pata koh ta msoj kt gj, se eprort e mij, njherazi edhe shokt e tu t lufts e tash bashk-partiakt tu, m msuan q t vras, por ti t paktn t lutem gjeje pak koh q ta lexosh kt q do t them.

  Z. Kryeministr, duke par rrethanat n t cilat gjendm un, Nazim Bllaca, ish-agjent i Shrbimit Informativ t Kosovs (SHIK), sektori i vrasjeve, dhe autor i nj vrasjeje, q qe tash e tri vite i izoluar pasi denoncova krimin time e t shokve t mij t skuadrs s lart cekur, vendos t ju drejtohem juve me an t ksaj letre q t krkoj nj t drejt timen.

  Z. Kryeministr, si ushtar i UK-s jam plagosur n dy pjes t trupit dhe pr kt kam dshmi t lshuara nga Spitali Ushtarak n fshatin Krojmir (t ciln e keni t bashkangjitur me letrn) dhe pr kt po ju krkoj q t ma mundsoni mua, Naizm Bllacs, q nprmjet Zyrs s Invalidve t Lufts, n kuadr t zyrs s Kryeministrit, t m pranoni statusin e invalidit t lufts.

  Z. Kryeministr, nuk jam plagosur pas lufte n ndonj atentat kundr zyrtarve t lart t LDK-se, zanati t cilin ma msuan eprort e mij, e mbeta pa u msuar q t shkruaj mir s paku nj letr, prandaj dhe vendosa q t ju drejtohem me kt krkes.

  Z. kryeministr, dikush mund ta mohoj q un kam qen n Ushtrin lirimtare t Kosovs (UK) por plagt i kam dshmitar kundr tyre, sikurse q dshmi q isha pjes e skuadrs s vrasjeve t SHIK-ut, agjencis q e krijuat me nnshkrimin tua,j q sht tash i ndjeri Ibush Kllokoqi.

  Pr fund, z. Kryeministr dhe kryetar i partis pr t ciln deri n vitin 2007 isha n gjendje ti vidhja edhe kutit e votave, pasi q kundrshtart e saj ve i kisha ndjekur pr ti vrar, nuk po pres q t m prgjigjeni n letr, por shpresoj q krkesa ime do t shqyrtohet dhe do t kem nj prgjigje pozitive.

  Dshmit jan, shokt e mi t lufts t, plagosur si un e gzojn kt t drejt, dhe besoj q kur ta shqyrtoni krkesn time do ta bn kt vetm mbi bazn e faktetve, pa paragjykime.

  Me respekt:

  Nazim Bllaca.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 20. #340
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,981
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 2 postime
  Thai ndryshe  Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, n paraqitjet e fundit sht shfaqur i ashpr ndaj Bashkimit Evropian. Kryeministri thot se Brukseli duke mos i shtyr proceset integruese, po e mban gjall industrin e konflikteve n Ballkan. Ai krkon nga BE-ja t prshpejtoj hapat pr integrimin e Kosovs, n t kundrtn ka paralajmruar rrezikun e ndryshimit t kufijve.

  Kto krcnime t Thait vijn n kohn kur Kosova ende nuk e ka marr udhrrfyesin pr liberalizimin e vizave, derisa procesi integrues i Prishtins ende sht n fazn fillestare, shkruan Express.

  N nj shkrim t publikuar n “European Voice”, Thai ka adresuar kritika t drejtprdrejta ndaj Brukselit

  “Pse ndodh q ne ende nuk e kemi tejkaluar jostabilitetin dhe nuk e kemi br Evropn m t sigurt? A u mungon vullneti apo fuqia vendimmarrsve n Bruksel pr t prshpejtuar procesin integrues evropian pr shtetet e mbetura t Ballkanit Perndimor? A jan vendimmarrsit n Bruksel t vetdijshm se duke strzgjatur kt proces, ata pa qllim jan duke ndihmuar q t mbahet gjall industria e konflikteve n Ballkan?”, kishte shkruar Thai.

  Pavarsisht mirkuptimit q sht shfaqur nga ambasadort n Prishtin pr kto deklarata, Ambasadori francez, Jean Francois Fitou, ka treguar arsyet e ngecjes s rajonit n rrugn e integrimeve. Ai po ashtu ka qen i drejtprdrejt n reagimin e tij ndaj Thait.

  Fitou ka thn se Thai ka t drejt t krkoj hapa konkret nga BE-ja, por fillimisht ia ka rikujtuar se problemi nuk sht vetm tek Unioni, sa i prket ecjes s Kosovs n proceset integruese.

  Telegrafi
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •