Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 30
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2011
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Cilet jane 10 filmat e animuar, qe u kane pelqyer me shume?

  Na tregoni pak per Top-10-cen e filmave te animuar qe ju kane pelqyer me shume.  Po e nis une:
  1. Imperior's new groove
  2. Up
  3. How to train your dragon
  4. Shrek Forever after
  5. Coraline
  6. Corpse Bride
  7. Ratatouille
  8. Madagascar 2
  9. Ice age 3
  10.Dragon Hunters
  Mariushka

 2. #2
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime nė 8 postime
  Veshtir me ba vetem i Top 10 ..

  01. WALL-E (♥)
  02. Toy Story ( Best Movie Animation Trilogy!)
  03. The Lion King (Kult!)
  04. How to train your Dragon
  05. Hercule
  06. Monsters, Inc.
  07. Mulan
  08. Madagascar 2
  09. Up
  10. Beauty and the Beast


  Ne pergjethesi jam fans i Disney-Pixar, per mu kta jan ekspertet e filmave t'animum, por kto 10 vjet e fundit DreamWorks s'asht keq ( Shrek, Madagascar, Kung Fu Panda, How to train your Dragon, Megamind). Tangled & Despicable Me si kam pa ala, ndoshta ndrysho lista.
  D'Oh!

 3. #3
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Tom&Jerry............

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  nils olgersoni

  liza ne boten e cudirave

  macja dhe miu capken
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 5. #5
  TOMORROW NEVER DIES Maska e A.V.A.T.A.R
  Anėtarėsuar
  28-01-2010
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  282
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  1.Chicken run
  2.Toy Story 3
  3.Alvin and Chipmunks
  4.Tom and Jerry
  5.Qmenduritė e Perandorit
  6.Alise in Wonderland
  7. Popeye The Sailorman
  8.Lion King
  9.Monsters Inc
  10.Borebardha dhe 7 shkurtabiqet

 6. #6
  Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
  Anėtarėsuar
  11-07-2009
  Postime
  374
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sado te rritur, i shohim

  1. Toy Story
  2. Toy Story 2
  3. Toy Story 3
  4. Ice Age
  5. Ice Age 2
  6. Ice Age 3
  (mund t'i kisha vene dhe nje e nga nje, po jane te vecante dhe kane vendin e tyre ne list)

  7. Monsters Inc.
  8. Cinderella 2: Dreams Come True
  9. Fantasia (1940)
  10. Robin Hood (1973)

 7. #7
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  me ka pelqyer shume Finding Nemo qe ketu se paska permendur njeri...

 8. #8
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  29
  Postime
  1,455
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  1-Mulan;
  2-La cittą incantata;
  3-Il castello errante di Howl;
  4-Kiriku' e la strega;
  5-Chip & Chop..Vdes per keta te dy
  6-A nightmare before christmas;
  7-La spada nella roccia;
  8-Anastacia;
  9-Ratatouille;
  10-Le follie dell'Imperatore.
  https://www.behance.net/robberysk1100

 9. #9
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,899
  Faleminderit
  324
  183 falenderime nė 101 postime
  1. Pinocchio
  2. Peter Pan
  3. Sinbad, la Légende des Sept Mers
  4. Mulan
  5. Atlantide, l'Empire Perdu
  6. Hercule
  7. Le Roi lion
  8. Pocahontas
  9. La Belle et la Bźte
  10. La Belle au bois dormant.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 10. #10
  Moving on... Maska e Lover
  Anėtarėsuar
  07-08-2007
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ice Age Down Of Dinosaurs
  Ice age 1
  Ratatouille
  Shrek Forever after
  Mulan
  Happy Feet
  Johnny č quasi magia
  Hercule
  Despicable me
  Beauty and the Beast
  Life without the courage for death is slavery.

 11. #11
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime nė 8 postime
  Kam harru Grave of the Fireflies
  D'Oh!

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2011
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E Mire Mire, Mos U Merzit
  Mariushka

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,438
  Faleminderit
  77
  124 falenderime nė 80 postime
  Se fundmi filmi me Perandorin Kusko(se nuk e di si e ka titullin tamam).

  1."Perandori kusko"
  2."Epoka e akullnajave"
  3." Stina e gjuetise"
  4."Shrek"
  5."Liza ne boten e cudirave"versioni i vjeter
  6."Ana flokukqaja"
  7.Nils Holgerson"
  8."Sirena e vogel"
  9."E bukura dhe bisha"
  10."Bukuroshja e fjetur"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prudence : 20-01-2011 mė 05:15
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 14. #14
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  per mua ka nje qe qendron permbi te gjithe.
  MBRETI LUAN (the lion king)
  Vasudhaiva Kutumbakam

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Me kane pelqyer,dhe ende me pelqejne.

  Shrek
  Mulan
  Epoka akullnajave
  Bukuroshja e bisha.

 16. #16
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Shrek, te gjitha sa jane nga e para deri te Shrek forever.
  Bee movie
  Alvin and the chipmunks.
  Madagascar- te gjitha sa jane, deri te Escape to Africa.
  Kung fu Panda
  Findin Nemo
  Monsters vs aliens
  wall-i
  UP

  etc qe spo me kujtohen tani. Renditja sdo te thote ndonje gje. Ashtu me erdhen ne mend, ashtu i rendita.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 17. #17
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  ops, paskam harru te famshmin -- > Ratatouille.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-06-2007
  Postime
  174
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  mua, "lady oscar", pa dyshim. lol

  edhe Arieli,"sirena e vogel" e walt disney-t, me ka lene sh mbresa atehere. ndoshta ngaqe e pashe me ngjyra ne kohen te dulles. lol

  gjithesesi, shoh qe qenkam shume old fashioned! lol

 19. #19
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  do fillosh dhe ti te jesh up-to-date. Mos u merzit.

  une keto te gjitha i kam pare e sterrpare, tani kam kaluar nje step me lart- transformers and iron man. lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Paskam harru edhe ...Mbreti luan me pelqen...

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •