Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511

    Një katolikë mbyt një vajzë të vogël myslimane në Franc !

    Një katolikë mbyt një vajzë të vogël myslimane në France !

    Bëjn të ditur mediat se një vajzë 6 vjeçare myslimane është mbytur nga një katolik në vendin e Frances, për arsye se vajza vinte nga një familje myslimane dhe kur kalonte afër kishes ajo gjithmonë përdorte fjalen Allah, Allah.

    Familja e vajzëz dhe gjithë të pranishmit në rrugë e komentuan këtë rast, ata thone se vajza sa herë që dilte nga shtëpia përdorte fjalën Allah, edhe kur ishte larg kishës katolike, këtë nuk e bënte vetëm afër kishës që të provokon apo diçka tjetër.
    Ajo është e vogël që të bën provokime shton nëna e saj.

    Për këtë gjest është i denuar personi me vdekje në burg.




  2. #2
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Propagande, asgje tjeter, fotoja e marre diku ne 'google images'.

  3. #3
    Hierark i lartë Maska e Uriel
    Anëtarësuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207
    Cili është burimi i lajmit?!

    Bëhet fjalë për një vogëlushe 3 vjeçare të humbur në Dakotën e Veriut në vitin 2006. Ajo ekziston edhe në listën e personave të humbur të FBI-së; http://www.fbi.gov/wanted/kidnap/reachelle-smith
    relata refero

  4. #4
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Uriel Lexo Postimin
    Cili është burimi i lajmit?!

    Bëhet fjalë për një vogëlushe 3 vjeçare të humbur në Dakotën e Veriut në vitin 2006. Ajo ekziston edhe në listën e personave të humbur të FBI-së; http://www.fbi.gov/wanted/kidnap/reachelle-smith
    Po shihet qe qellimi i temes eshte vetem qe te nxitet urrejtje ne mes myslimaneve dhe krishtereve. Megjithese kjo vajza e humbur dhe e kidnapuar per te cilen normal se na vie keq, eshte amerikane, por keta e bene myslimane franceze, bile te vrare nga te krishteret.

    Pritni kur te vjen qitash Admirali Kortezzz e te thote se veb-faqja e FBI e te na thote se fotoja eshte montazh, dhe te dale me nje teori te tij.

    Pershendetje

  5. #5
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Pritni kur te vjen qitash Admirali Kortezzz e te thote se veb-faqja e FBI e te na thote se fotoja eshte montazh, dhe te dale me nje teori te tij.
    po meso te diskutosh o mesia. pse behesh qesharak?
    gjithmone qe kam diskutuar me ty, kam cituar fjalet e tua ekzakte dhe nuk kam shpifur apo bere hipoteza ndaj teje.
    ti rri dite nate neper tema fetare dhe edhe nder temat qe nuk kane lidhje me fene, kerkon te hapesh debate fetare. si per shembull edhe ne ate temen ku te gjithe po diskutonim per zhvillimin ekonomik te kines, te fillove perrallat e tua per islamin.
    sillesh si nje femije i llastuar.
    une gjithmone flas duke cituar fakte. jo si ti.

    p.s. c'lidhje ka cortes me mua? ka me shume lidhje me ty, pasi ai shkoi ne amerike latine, vrau e preu vendasit dhe ata qe mbeten filloi ti pagezonte...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  6. #6
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Kur e sillni nje lajme ,jepeni te sakte pa devijime.
    Keshtu eshte kur besimi ekstrem ,ju vesh syte , nuk dini se cfare shkruani dhe flisni .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    sa jane shtu kungujt sivjet kene more pemet


    si hapin ca tema te tilla e si fshijne si more vesh

  8. #8
    Prandj une nuk kaloj asnjehere para kishave, se nuk i dihet. Dal nga trituari matane. Dhe makinen nuk e parkoj afer kishave se dy here mi kane thyer xhamat katoliket, ngaqe e kam makine jeshile.

  9. #9
    Rracizem ka nga dy palët, ne perëndim jan te "krishteret" kurse ne lindje "muslimanët".

    Ju qe jeni besimtar te vertet e dini sa "musliman" e sa "krishter" te mir jan ata vrasin femij.

    PS: Allahu e mëshiroft kete motër të vogël, dhe ua shtoft durimin familjareve te saj !
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  10. #10
    Nuk cuditem me keta tipa
    Nuk eshte hera e pare

    /pret per "lajmin" e rrathes
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    goca ne foto duket qe s'eshte nga ato qe do te perdorte fjalen allah allah vend e pa vend





    si propagande mjekroshash po mbane ere
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  12. #12
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    goca ne foto duket qe s'eshte nga ato qe do te perdorte fjalen allah allah vend e pa vend





    si propagande mjekroshash po mbane ere

    Ufaaa ç'fare logjike kjo, fotoja tregon se eshte femer qe nuk e permend fjalen Allah sipas teje ??!!!!!!!!!!!!!!!!!! <<< pa fund......
    Ç'do njeri ne bot sot din te shqiptoj fjalen Allah, i ri/i moshuar !

  13. #13
    o PrisHtiNa-Lee, a do na e sjellesh ate burimin e lajmit?

  14. #14
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Lee ti je ne avatar? Kot me t'pyt ça moshe ke?

    Si ka munsi, un qe jetoj knej nga asht ba krimi, skam nigju asigja rreth ksaj krimi, as ne Tv, as neper gazeta, as ne net.
    D'Oh!

  15. #15
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    A E KA VRA PER QE ESHTE MYSLIMANE APO PER QFAR ARSYE, ME INTERESON TA DI SE MOS KATOLIKET PO BIN SHEHIDA NE EMER TE JEZUSIT MESHIRBERES VRITI MYSLIMANET lol

    Bej pytje sepse Islamiket vrain kta te feve tjera ne emer te Allahut po ky? ne emer te Jezusit apo per qfar arsye

    Nese nuk e ka bere ne emer te fese ? athere pse duhet kjo teme te jet ketu, apo te mungon noj pjes trunore??
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  16. #16
    DESTINY Maska e freiheit
    Anëtarësuar
    20-11-2010
    Vendndodhja
    al
    Postime
    229
    Citim Postuar më parë nga PrisHtiNa-Lee Lexo Postimin
    [B]
    Një katolikë mbyt një vajzë të vogël myslimane në France !
    sill nje link te vetem.

    e dyta, edhe nese do te ishte e vertete, cili eshte mesazhi apo ajo cka kerkon te percielle tema?
    Liebe -die schwankungen in mir wenn ich deine Schritte höre

  17. #17
    Citim Postuar më parë nga MafiaWarz Lexo Postimin
    A E KA VRA PER QE ESHTE MYSLIMANE APO PER QFAR ARSYE, ME INTERESON TA DI SE MOS KATOLIKET PO BIN SHEHIDA NE EMER TE JEZUSIT MESHIRBERES VRITI MYSLIMANET lol

    Bej pytje sepse Islamiket vrain kta te feve tjera ne emer te Allahut po ky? ne emer te Jezusit apo per qfar arsye

    Nese nuk e ka bere ne emer te fese ? athere pse duhet kjo teme te jet ketu, apo te mungon noj pjes trunore??
    Pse a thua qe filluan edhe kamikazet e krishtere tani ? pfff nuk di njeriu se nga kush te ruhet mer jahu
    Citim Postuar më parë nga freiheit Lexo Postimin
    sill nje link te vetem.

    e dyta, edhe nese do te ishte e vertete, cili eshte mesazhi apo ajo cka kerkon te percielle tema?
    Mesazhi eshte qe : Kur nuk ke se me cfar te meresh... Baj uje dhe derdh thote ky shoku
    Revolution 1848

  18. #18
    Shtegtari! Maska e Gregu
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    869
    Leni shpifjet more bataka. Si nuk bie ndonje murtaj e me e pastruar kete toke nga mbeturina te tilla.

    Uriel e ka sjellur burimin e fotos http://www.fbi.gov/wanted/kidnap/reachelle-smith. Vajza e ka emrin REACHELLE SMITH dhe nuk ka lidhje me islamofobet.

    Po te isha moderator, ky PrisHtiNa-Lee nuk do e shihe forumin shqiptar me sy me.

    Kam heshur lidhur me kete teme deri tani, por ja qe nuk munda te heshti ndaj nje postimi idiotesk dhe qyqar nga nje batak i paguar nga mumjet e importuara ne trojet shqiptare. Turp.
    "Në fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranë Perëndisë, dhe Fjala ishte Perëndi!"

  19. #19
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    Lee ti je ne avatar? Kot me t'pyt ça moshe ke?

    Si ka munsi, un qe jetoj knej nga asht ba krimi, skam nigju asigja rreth ksaj krimi, as ne Tv, as neper gazeta, as ne net.
    Po une jam.
    E di jam i zi por keshtu ju pelqej me shume gocave.
    Po desha une ç'do dite do rrija duke palu goca !! E beson ?

  20. #20
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga MafiaWarz Lexo Postimin
    A E KA VRA PER QE ESHTE MYSLIMANE APO PER QFAR ARSYE, ME INTERESON TA DI SE MOS KATOLIKET PO BIN SHEHIDA NE EMER TE JEZUSIT MESHIRBERES VRITI MYSLIMANET lol

    Bej pytje sepse Islamiket vrain kta te feve tjera ne emer te Allahut po ky? ne emer te Jezusit apo per qfar arsye

    Nese nuk e ka bere ne emer te fese ? athere pse duhet kjo teme te jet ketu, apo te mungon noj pjes trunore??
    O i nderuar, kjo nuk eshte franceze mas pari, as nuk eshte myslimane. Kjo eshte vajze e zhdukur, e nuk ka te beje asgje me fene islame, katolike apo ndonje tjeter.

    Tema duhet te ekzistoje, dhe te shohim manipulimet e nje pakice ketu se si keqperdorin gjithcka pro fese se tyre, dhe per te rritur armiqesite ndermjet njerezve.

    Tung

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •