Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Ermedin
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Postime
    716

    Historia e qartë e Nënë Terezës!

    Ju lutem, nuk e kemi qëllimin të ofendojmë dikë e mos na keqkuptoni, është
    një ligjërim virtual i bazuar në disa libra të botuar në gjuhën angleze. E vërteta.








  2. #2
    "Në fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    4,534
    Citim Postuar më parë nga Ermedin Lexo Postimin
    Ju lutem, nuk e kemi qëllimin të ofendojmë dikë e mos na keqkuptoni, është
    një ligjërim virtual i bazuar në disa libra të botuar në gjuhën angleze. E vërteta.
    Ti ke shkruar se " nuk kemi qellim të ofendojmë dikë" por vet muzika dhe kënga qe paraqitet ne keto video eshte ofendimi dhe fyrja me e madhe qe i bëhet Kombit tonë.

    Me vjen keq kur lexoj germa shqipe dhe degjoj muzikë dhe këngë arabe, edhe më e ligë dhe fyese shtë se kjo këngë dhe muzikë arabe bëhet duke ofenduar dhe duke bere perpjekeje qe ta ulin një SHQIPTARE të madhe - nder me të mëdhenjët. Me vjen keq se lexoj shqip dhe era i vjen arabi - qelbësirë dhe pleh.

    Nënë Tereza është dhe mbetet një nder figurat më të ngritura të shekullit. Ajo edhe ty te don dhe nuk te dallon dhe asnjëher nuk ka shiquar tjetrin se çka ai bën, çka ai mendon dhe si ai beson, ajo gjithmonë ka vepruar në dashuri te Zotit - për Zotin dhe njeriun, ajo i dashti edhe muslimanët dhe nuk i dalloj, te gjithë ata qe janë të ZOTIN i perngjajnë Nënë Terezes dhe nuk permbajnë urrejtje te tipit te juaj.

    Zoti u sheroftë nga kjo semundje e ligë, Ai pastë mëshirë per ty dhe të shpetoftë nga kjo robëri.
    Ndryshuar për herë të fundit nga toni77_toni : 12-01-2011 më 13:47
    Gjej kohen të lexosh, është themel i të diturit.

  3. #3
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    O MAXHUPA Shipfoles ckeni ju me Nenen Tereze?

    BOTA E DO ATE, nuk i nevojitet dashuria e hashkalive.
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Ermedin
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Postime
    716
    Një ofendim i juaji e tregon nivelin e cekët, nuk kam çfarë të ju bëj!

    E sa për këndimin e shikimit, nuk e kam vendosur kot tek krerët e
    mirëkuptimit fetar, përndryshe qëllimi ishte një e vërtetë e jo këndimi.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,488
    Ke shume te drejte;atentatet e 11 shtarorit i ka bere Nene Tereza.

  6. #6
    DESTINY Maska e freiheit
    Anëtarësuar
    20-11-2010
    Vendndodhja
    al
    Postime
    229

    Talking

    Mire e ke ermedin, po video te tilla duhen bere jo vetem per nene terezen, por edhe per fan nolin, faik konicen, skenderbeun, marin barletin, gjon buzukun, pjeter budin e dhjetera te tjere. Po ti vazhdo, se bukur ia ke nis.

    Vetem per Haxhi Qamilin dhe Sulltan Muratin qe na shpetuan, te mos behen video te tilla.

    lol.
    Liebe -die schwankungen in mir wenn ich deine Schritte höre

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,488
    Pse mos ti beje;ata siper kan luftu per Serbin......Hiq Sulltan Muratin qe ka luftu per Shqiperin...

  8. #8
    Nje video te tille s'ma kishte marre mendja qe do mund te ekzistonte... kot nuk thone qe sa te rrosh do te mesosh
    Fillon e mbaron me muzike arabe, e perserit disa here qe duhet ta lexojne njerez inteligjent e me karakter te forte e bla bla bla.... nderkohe qe mendoj qe ato qe duhet ta shohin jane pikerisht ato jo-inteligjente te cilet i marrin gjerat qe shohin si te mireqena, i marrin shabllon ashtu si i lexojne dhe i besojne 100%.
    Personalisht e pashe te teren dhe hoqa muziken.
    Nuk po komentoj cdo fjali, se perndryshe mbaroj neser... por disa gjera me bene sh pershtypje.
    1.Ky doktori, kur e ka nxjerr kete liber, para apo pas vdekjes se Nene Terezes? (flas per versionin origjinal sepse ndoshta per t'u perkthyer do cik kohe)/ Nese e ka publikuar pas vdekjes, atehere perse? Kapituj e pare fare mire mund te publikoheshin kur ajo ishte gjalle.
    2.Ju vjen keq pse quhej e Kalkutes dhe jo Shqiptare? Ne fillim thoni qe pse nuk ndihmoj shqiptaret pastaj thoni qe nuk eshte e vertete qe ajo ka qene bamirese.... kontradikte! Ajo ka lindur ne shqiperi, por nuk ka jetuar ne shqiperi... atje u vendos e atje njihej per ndihmen e saj ndaj u njoh dhe si Nene Tereza e Kalkutes.
    3.Po te kishte qene myslimane dhe jo katolike, do ju kishte ardhur kaq keq per kete gje? Do publikonit video te tilla? Jo per gje por vete e pranoni qe ju dhemb fakti qe ishte katolike pasi e lidhni shpesh me vatikanin madje dhe ne pjesen e fundit te videos flisni per vatikanin.
    4.Nuk shoh ndonje te keqe takimi me politikant ose princeshen... ne fund te fundit keto i duheshin edhe per financime (pavarsisht se nuk pranoni qe ajo i perdorte keto para per te ndihmuar)
    5.po ato shtepite, te tera ne emer te saj ishin, dmth ne kontrate rezultonte emri i saj si pronare apo thjesht ishin shtepi ne te cilat mikpritej ajo kur vizitonte ato vende?
    6. fjalen e fundit e tha ne anglisht? pse ca pretendonit ju qe te thoshte ne shqip.... askush aty nuk ishte shqiptar, dhe anglishtja ishte gjuha qe ajo fliste me te tjeret. Sa per mbulimin me flamur jo shqiptar nuk kuptoj c'lidhje ka... ne mos vajti ndonje delegacion shqiptar atje kur vdiq??? Ne shqiptaret themi ishte shqiptare vetem per t'u dukur, per te marr cik emer pozitiv.

    etj etj
    Une nuk jam katolike, por ama te arrij te marr te mirqena keto gjera qe ju keni shkruar. Madje ngecni edhe ne faktin qe permendi Jezusin apo jo kur vdiq... edhe per oren e vdekjes ajo e ka fajin (meqe tema flet per mashtrimet e saj e per oren e vdekjes thonie: vdiq ne 9 apo ne 9.30)?
    Gjithsesi, ne mua kjo video nuk influencoj fare.... e kam konsideruar gjithmone si figure mbarekombetare - bamirese, e thjesht video te bazuara ne nje liber e ne ca foto nuk me bindin. Eshte shume shume e lidhur me fene islame...

    La vita non si spiega, si VIVE!

  9. #9
    E kam thene nje here, te gjitha fet kan deshir te ken nje "Nene Tereza" qe do te punonte aq sa punoi ajo per fen e saj.

    Nuk ishte filozofe, nacionaliste, mendjemadhe, politikane,.. thjesht besimtare. Sikur te mos besonte ne kauzen e saj, nuk do e kishte ber gjithe kete fam.

    Bamirësia dhe meshira ndaj nevojtareve eshte ber obligim ne Islam shum para misionareve te krishter, se paku dy her ne vit per çdo besimtar i kerkohet te japin zeqatin. Pra si musliman, te gjithe jemi thuajse "nena tereza", ani pse nuk na njeh bota ! Neve na mjafton mirnjohja e te Gjithemeshirshmit !
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  10. #10
    Citim Postuar më parë nga Ermedin Lexo Postimin
    Ju lutem, nuk e kemi qëllimin të ofendojmë dikë e mos na keqkuptoni, është
    një ligjërim virtual i bazuar në disa libra të botuar në gjuhën angleze. E vërteta.
    Ik me keto copa muti qe ke fut ne kete teme.


    Ne qoftese donit te flisnit mbi historine e qarte te Nene Terezes atehere beheni ashtu sic duhet. Mos fusni keto plehra ketu.
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  11. #11
    Citim Postuar më parë nga Ermedin Lexo Postimin
    Ju lutem, nuk e kemi qëllimin të ofendojmë dikë e mos na keqkuptoni, është
    një ligjërim virtual i bazuar në disa libra të botuar në gjuhën angleze. E vërteta.

    http://www.youtube.com/watch?v=p0zTC64mgXU

    http://www.youtube.com/watch?v=9-h7T...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=eZCRc...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=o6h7G...eature=related
    E verteta qenka ajo ne disa libra ne gjuhen angleze qe mezi jane gjetur? Duhet te besojme ato 2-3 libra qe ke gjetur ti dhe jo ato mijera te tjere qe e lavderojne?

    Nuk kam si qellim qe te te ofendoj as ty e asnje tjeter, mos me keqkupto, por e verteta, bazuar ne disa shkrime qe ke bere, eshte qe je anti-shqiptar dhe tradhtar si dhe vegel e serbit dhe grekut.

  12. #12
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    3.Po te kishte qene myslimane dhe jo katolike, do ju kishte ardhur kaq keq per kete gje? Do publikonit video te tilla? Jo per gje por vete e pranoni qe ju dhemb fakti qe ishte katolike pasi e lidhni shpesh me vatikanin madje dhe ne pjesen e fundit te videos flisni per vatikanin
    Po te kishte qene myslimane dhe te kishte kerkuar te ndihmonte te vobektitneper bote, thjesht do t'i ishin pergjigjur: "Shko moj laj pajatat ti....."

    6. fjalen e fundit e tha ne anglisht?
    Pyeti pakez keta islamucat se me çfare fjalesh ne goje duhet te jape shpirt nje mysliman i mire??!! Do te habitesh nga pergjigja patriotike!!
    edhe per oren e vdekjes ajo e ka fajin (meqe tema flet per mashtrimet e saj e per oren e vdekjes thonie: vdiq ne 9 apo ne 9.30)?
    ...ahahahhahaha....me kenaqe fare....ahahahahah....
    Gjithsesi, ne mua kjo video nuk influencoj fare.... e kam konsideruar gjithmone si figure mbarekombetare - bamirese, e thjesht video te bazuara ne nje liber e ne ca foto nuk me bindin. Eshte shume shume e lidhur me fene islame...
    Ti nuk i kuptoke "argumentat" e qarta......duhet te shikosh ato te paqartat......
    Jarigas

  13. #13
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    ermedin..

    Citim Postuar më parë nga Ermedin Lexo Postimin
    Ju lutem, nuk e kemi qëllimin të ofendojmë dikë e mos na keqkuptoni, është
    një ligjërim virtual i bazuar në disa libra të botuar në gjuhën angleze. E vërteta.

    http://www.youtube.com/watch?v=p0zTC64mgXU

    http://www.youtube.com/watch?v=9-h7T...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=eZCRc...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=o6h7G...eature=related
    a e bajme bashke nje peticion e ja qojme qatyne ne komitetin '' nobel '' e tju thojna se kan ken te marr qe ket plake e kan ba te famshme me cmimin '' per paqe ''..njikohesisht hajde te shkojna ne vatikan e ti thojna qatij benediktit se je i lujtun mendsh qe e bane shenjtore ..tja thojna keto gjana se na pelqen neve..

    pash zotin ermedin a keni fe ne zotin ju a jo..qysh bre jua ka errun syte leshi i fese e nuk lini njeri te nje feje tjeter pa e denigru...na shyqyr qe e kena nje simbol me u krenu me ta e ju me lupe ne dore germoni gjirizeve te shpifjeve me gjet dicka kunra saj...ju keni arrite deri aty qe edhe heroin tone kombetar skenderbeun ta denigroni vetem pse ka pase perkatesi tjeter fetare..

    nuk e di por sinqerisht jeni bere per tju misheruar por qedo nana tereze tash ka dek se do ju meshironte ..mua nuk me mbetet gja tjeter veq ti lutem zotit me keto fjale '' o zot fali keta te mjere se vete i ke quar budallenj ''
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  14. #14
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Nuk ia vlen te komentohet kjo teme, pasi po shihet se kush e ka hap temen.

    Po te isha moderator, temen do ta hiqja, mendimi im. Ju pershendes

  15. #15
    Interesant eshte me disa ne kete tem.

    Te gjithe jeni dakord qe ka qen shembullore, por sa nga ju e percillni shembullin e saj ? Shume pak, per te mos then asnje.
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anëtarësuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    E humba kohen kot duke pare keta video edhe me ne fund vetem nje gje me beri pershtyje
    qe paska qen shume e pasur ket nuk e dija, apo me mire me then nuk dot doja ta besoj.Edhe
    nje gje se a ka ber Nena Terez per kombin tone aq sa duhet apo jo mendimi im eshte jo.
    Ky eshte vetem nje mendim i imi pa ofendime po them ket me gjith se ka pasur mundesi me shum te bej per shqipetaret sidoemos per kosovaret .Po si do qe te jet duhet te mburremmi qe eshte shqipetare kaq....

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anëtarësuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    Citim Postuar më parë nga Ermedin Lexo Postimin
    Ju lutem, nuk e kemi qëllimin të ofendojmë dikë e mos na keqkuptoni, është
    një ligjërim virtual i bazuar në disa libra të botuar në gjuhën angleze. E vërteta.

    http://www.youtube.com/watch?v=p0zTC64mgXU

    http://www.youtube.com/watch?v=9-h7T...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=eZCRc...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=o6h7G...eature=related
    >>> Kur ta takosh Allahun tend, (qe jam shume i sigurt qe do ta takosh nje dite), do merzitesh shume kur te shohesh Nene Terezen afer tij.
    La verita' ti rendera' libero!

  18. #18
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Interesant eshte me disa ne kete tem.

    Te gjithe jeni dakord qe ka qen shembullore, por sa nga ju e percillni shembullin e saj ? Shume pak, per te mos then asnje.
    Medemek, meqe krenohemi me Skenderbeun, oburra e me shpate ne brez t'i vrasim turqit!!...ahahahahah......
    Jarigas

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Nje nga mrekullite e kesaj bote eshte pikerisht shfaqia e Nene Terezes.Une nuk e kuptoj se si u shfaq ajo ne nje moment historik te kombit te saj.Te gjithe popujt e tjere qe rrezuan diktaturat, ishin me identitet te njejte me vendet e europes perndimore dhe si te tilla ndjeheshin te perkrahura.Shqiptaret u ballafaquan ne kete realitet si jetim, ose te identifikuar si qenje te besimit te djallit.Pikerisht ne kete moment shfaqet Nene Tereza, si nje "kllocke" per te mbrojte "zogjt" e vet.Po c'kane zogjte qe se duan ate?Kete dileme nuk do te arij ta kuptoj ne kete jete qe me ka mbete.Mallkuar qofte kush denigron figuren e saj.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Anesti_55 : 13-01-2011 më 19:23
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  20. #20
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Medemek, meqe krenohemi me Skenderbeun, oburra e me shpate ne brez t'i vrasim turqit!!...ahahahahah......
    Jo nuk eshte kjo qe me habiti mua, por kaq shume ja ngritet famen, saqe e keni shendrruar ne Idhull kete grua mireberse ne vend qe ta merrni si shembull, dhe me e keqja ne kete histori eshte, qe ata qe e lavderojn kaq shume, sillen krejt ne te kunderten e asaj ! Te gjithe nuk e duan Zotin, andaj, pse te acarohemi mes vete vetem pse disave nuk u pelqen Gonxhe Bojaxhiu ?
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •