Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
  1. #21
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Jo nuk eshte kjo qe me habiti mua, por kaq shume ja ngritet famen, saqe e keni shendrruar ne Idhull kete grua mireberse ne vend qe ta merrni si shembull, dhe me e keqja ne kete histori eshte, qe ata qe e lavderojn kaq shume, sillen krejt ne te kunderten e asaj ! Te gjithe nuk e duan Zotin, andaj, pse te acarohemi mes vete vetem pse disave nuk u pelqen Gonxhe Bojaxhiu ?
    Kush ia ngriti famen, perveç vepritarise se saj??!!Sa per idhull, shiko figuren e Muhamedit!!
    Jarigas

  2. #22
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Ne e dime qe ka njerez te semure, pra te çmendur, por nuk ju kuptoj ju disave ketu qe merreni me ta?!
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  3. #23
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Kush ia ngriti famen, perveç vepritarise se saj??!!Sa per idhull, shiko figuren e Muhamedit!!
    Nuk ishte e famshme sa ishte gjall, sa eshte sot ne mesin e popullit Shqiptar.
    Perseri, respekt per bamiresin e saj.
    Ne Muhamedin a.s. e kemi Profet, nuk e adhurojm por perpiqemi qe te ndjekim shembullin e tij a.s., cka ju ne kete tem, nuk po e beni.
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  4. #24
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Nuk ishte e famshme sa ishte gjall, sa eshte sot ne mesin e popullit Shqiptar.
    ....ahahahahhah....per kohen e Enverit e ke fjalen ti???

    Ne Muhamedin a.s. e kemi Profet, nuk e adhurojm por perpiqemi qe te ndjekim shembullin e tij a.s., cka ju ne kete tem, nuk po e beni
    Ne kuptimin qe ju myslimanet nuk ndiqni shembullin e Muhamedit qe ishte analfabet(besome, shume myslimane jane te tille)??!!
    Apo qe nuk duhet te shkruajme ne forum, meqe nene Tereza nuk e bente??!!
    Shpjegohu pak me mire!
    Jarigas

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Une po e permbush lutjen e autorit qe e ka bere kete videon.Qe ne fillim ai po thote nese kshtu e ashtu mos e shiko. Nuk po e shikoj fare sepse nuk dua te shoh marrezira. Nena Tereze eshte Nena Tereze dhe aq sa i takon cdo te krishteri me takon edhe mua qe jam myslimane. Bile sa here me vjen rasti te rrije me te huaj domosdo gjej nje shkak tua permend faktin qe Nena Tereze ishte shqiptare. Njesoj siq ndjehem krenare kur iu them qe shqiptaret iu takojne tri besimeve dhe feja nuk eshte asnjehere problem.
    E ju me keto debate te cmendura mundoheni tua humbni vleren atyre qe ne fakt do te duhej ti lartesonim. E them per te gjithe juve qe beni fyerje ne adrese te njeres apo fese tjeter. Lerini marrezirat ju lutem.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •