Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 25
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Ermedin
  Antarsuar
  15-09-2010
  Postime
  782
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  Historia e qart e Nn Terezs!

  Ju lutem, nuk e kemi qllimin t ofendojm dik e mos na keqkuptoni, sht
  nj ligjrim virtual i bazuar n disa libra t botuar n gjuhn angleze. E vrteta.
 2. #2
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  35
  58 falenderime n 55 postime
  Citim Postuar m par nga Ermedin Lexo Postimin
  Ju lutem, nuk e kemi qllimin t ofendojm dik e mos na keqkuptoni, sht
  nj ligjrim virtual i bazuar n disa libra t botuar n gjuhn angleze. E vrteta.
  Ti ke shkruar se " nuk kemi qellim t ofendojm dik" por vet muzika dhe knga qe paraqitet ne keto video eshte ofendimi dhe fyrja me e madhe qe i bhet Kombit ton.

  Me vjen keq kur lexoj germa shqipe dhe degjoj muzik dhe kng arabe, edhe m e lig dhe fyese sht se kjo kng dhe muzik arabe bhet duke ofenduar dhe duke bere perpjekeje qe ta ulin nj SHQIPTARE t madhe - nder me t mdhenjt. Me vjen keq se lexoj shqip dhe era i vjen arabi - qelbsir dhe pleh.

  Nn Tereza sht dhe mbetet nj nder figurat m t ngritura t shekullit. Ajo edhe ty te don dhe nuk te dallon dhe asnjher nuk ka shiquar tjetrin se ka ai bn, ka ai mendon dhe si ai beson, ajo gjithmon ka vepruar n dashuri te Zotit - pr Zotin dhe njeriun, ajo i dashti edhe muslimant dhe nuk i dalloj, te gjith ata qe jan t ZOTIN i perngjajn Nn Terezes dhe nuk permbajn urrejtje te tipit te juaj.

  Zoti u sheroft nga kjo semundje e lig, Ai past mshir per ty dhe t shpetoft nga kjo robri.
  Ndryshuar pr her t fundit nga toni77_toni : 12-01-2011 m 12:47
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 3. #3
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Antarsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,932
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  O MAXHUPA Shipfoles ckeni ju me Nenen Tereze?

  BOTA E DO ATE, nuk i nevojitet dashuria e hashkalive.
  Praises due to the most high, Allah

  Praises due to the most fly, Prada

  Baby, I'm magic, ta-dah

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Ermedin
  Antarsuar
  15-09-2010
  Postime
  782
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Nj ofendim i juaji e tregon nivelin e cekt, nuk kam far t ju bj!

  E sa pr kndimin e shikimit, nuk e kam vendosur kot tek krert e
  mirkuptimit fetar, prndryshe qllimi ishte nj e vrtet e jo kndimi.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime
  Ke shume te drejte;atentatet e 11 shtarorit i ka bere Nene Tereza.

 6. #6
  DESTINY Maska e freiheit
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  al
  Postime
  235
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Talking

  Mire e ke ermedin, po video te tilla duhen bere jo vetem per nene terezen, por edhe per fan nolin, faik konicen, skenderbeun, marin barletin, gjon buzukun, pjeter budin e dhjetera te tjere. Po ti vazhdo, se bukur ia ke nis.

  Vetem per Haxhi Qamilin dhe Sulltan Muratin qe na shpetuan, te mos behen video te tilla.

  lol.
  Liebe -die schwankungen in mir wenn ich deine Schritte hre

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,924
  Faleminderit
  406
  498 falenderime n 419 postime
  Pse mos ti beje;ata siper kan luftu per Serbin......Hiq Sulltan Muratin qe ka luftu per Shqiperin...

 8. #8
  Klea Maska e kleadoni
  Antarsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Nje video te tille s'ma kishte marre mendja qe do mund te ekzistonte... kot nuk thone qe sa te rrosh do te mesosh
  Fillon e mbaron me muzike arabe, e perserit disa here qe duhet ta lexojne njerez inteligjent e me karakter te forte e bla bla bla.... nderkohe qe mendoj qe ato qe duhet ta shohin jane pikerisht ato jo-inteligjente te cilet i marrin gjerat qe shohin si te mireqena, i marrin shabllon ashtu si i lexojne dhe i besojne 100%.
  Personalisht e pashe te teren dhe hoqa muziken.
  Nuk po komentoj cdo fjali, se perndryshe mbaroj neser... por disa gjera me bene sh pershtypje.
  1.Ky doktori, kur e ka nxjerr kete liber, para apo pas vdekjes se Nene Terezes? (flas per versionin origjinal sepse ndoshta per t'u perkthyer do cik kohe)/ Nese e ka publikuar pas vdekjes, atehere perse? Kapituj e pare fare mire mund te publikoheshin kur ajo ishte gjalle.
  2.Ju vjen keq pse quhej e Kalkutes dhe jo Shqiptare? Ne fillim thoni qe pse nuk ndihmoj shqiptaret pastaj thoni qe nuk eshte e vertete qe ajo ka qene bamirese.... kontradikte! Ajo ka lindur ne shqiperi, por nuk ka jetuar ne shqiperi... atje u vendos e atje njihej per ndihmen e saj ndaj u njoh dhe si Nene Tereza e Kalkutes.
  3.Po te kishte qene myslimane dhe jo katolike, do ju kishte ardhur kaq keq per kete gje? Do publikonit video te tilla? Jo per gje por vete e pranoni qe ju dhemb fakti qe ishte katolike pasi e lidhni shpesh me vatikanin madje dhe ne pjesen e fundit te videos flisni per vatikanin.
  4.Nuk shoh ndonje te keqe takimi me politikant ose princeshen... ne fund te fundit keto i duheshin edhe per financime (pavarsisht se nuk pranoni qe ajo i perdorte keto para per te ndihmuar)
  5.po ato shtepite, te tera ne emer te saj ishin, dmth ne kontrate rezultonte emri i saj si pronare apo thjesht ishin shtepi ne te cilat mikpritej ajo kur vizitonte ato vende?
  6. fjalen e fundit e tha ne anglisht? pse ca pretendonit ju qe te thoshte ne shqip.... askush aty nuk ishte shqiptar, dhe anglishtja ishte gjuha qe ajo fliste me te tjeret. Sa per mbulimin me flamur jo shqiptar nuk kuptoj c'lidhje ka... ne mos vajti ndonje delegacion shqiptar atje kur vdiq??? Ne shqiptaret themi ishte shqiptare vetem per t'u dukur, per te marr cik emer pozitiv.

  etj etj
  Une nuk jam katolike, por ama te arrij te marr te mirqena keto gjera qe ju keni shkruar. Madje ngecni edhe ne faktin qe permendi Jezusin apo jo kur vdiq... edhe per oren e vdekjes ajo e ka fajin (meqe tema flet per mashtrimet e saj e per oren e vdekjes thonie: vdiq ne 9 apo ne 9.30)?
  Gjithsesi, ne mua kjo video nuk influencoj fare.... e kam konsideruar gjithmone si figure mbarekombetare - bamirese, e thjesht video te bazuara ne nje liber e ne ca foto nuk me bindin. Eshte shume shume e lidhur me fene islame...

  La vita non si spiega, si VIVE!

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  E kam thene nje here, te gjitha fet kan deshir te ken nje "Nene Tereza" qe do te punonte aq sa punoi ajo per fen e saj.

  Nuk ishte filozofe, nacionaliste, mendjemadhe, politikane,.. thjesht besimtare. Sikur te mos besonte ne kauzen e saj, nuk do e kishte ber gjithe kete fam.

  Bamirsia dhe meshira ndaj nevojtareve eshte ber obligim ne Islam shum para misionareve te krishter, se paku dy her ne vit per do besimtar i kerkohet te japin zeqatin. Pra si musliman, te gjithe jemi thuajse "nena tereza", ani pse nuk na njeh bota ! Neve na mjafton mirnjohja e te Gjithemeshirshmit !

 10. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga Ermedin Lexo Postimin
  Ju lutem, nuk e kemi qllimin t ofendojm dik e mos na keqkuptoni, sht
  nj ligjrim virtual i bazuar n disa libra t botuar n gjuhn angleze. E vrteta.
  Ik me keto copa muti qe ke fut ne kete teme.


  Ne qoftese donit te flisnit mbi historine e qarte te Nene Terezes atehere beheni ashtu sic duhet. Mos fusni keto plehra ketu.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga Ermedin Lexo Postimin
  Ju lutem, nuk e kemi qllimin t ofendojm dik e mos na keqkuptoni, sht
  nj ligjrim virtual i bazuar n disa libra t botuar n gjuhn angleze. E vrteta.

  http://www.youtube.com/watch?v=p0zTC64mgXU

  http://www.youtube.com/watch?v=9-h7T...eature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=eZCRc...eature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=o6h7G...eature=related
  E verteta qenka ajo ne disa libra ne gjuhen angleze qe mezi jane gjetur? Duhet te besojme ato 2-3 libra qe ke gjetur ti dhe jo ato mijera te tjere qe e lavderojne?

  Nuk kam si qellim qe te te ofendoj as ty e asnje tjeter, mos me keqkupto, por e verteta, bazuar ne disa shkrime qe ke bere, eshte qe je anti-shqiptar dhe tradhtar si dhe vegel e serbit dhe grekut.

 12. #12
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  46
  Postime
  5,391
  Faleminderit
  392
  246 falenderime n 210 postime
  Citim Postuar m par nga kleadoni Lexo Postimin
  3.Po te kishte qene myslimane dhe jo katolike, do ju kishte ardhur kaq keq per kete gje? Do publikonit video te tilla? Jo per gje por vete e pranoni qe ju dhemb fakti qe ishte katolike pasi e lidhni shpesh me vatikanin madje dhe ne pjesen e fundit te videos flisni per vatikanin
  Po te kishte qene myslimane dhe te kishte kerkuar te ndihmonte te vobektitneper bote, thjesht do t'i ishin pergjigjur: "Shko moj laj pajatat ti....."

  6. fjalen e fundit e tha ne anglisht?
  Pyeti pakez keta islamucat se me fare fjalesh ne goje duhet te jape shpirt nje mysliman i mire??!! Do te habitesh nga pergjigja patriotike!!
  edhe per oren e vdekjes ajo e ka fajin (meqe tema flet per mashtrimet e saj e per oren e vdekjes thonie: vdiq ne 9 apo ne 9.30)?
  ...ahahahhahaha....me kenaqe fare....ahahahahah....
  Gjithsesi, ne mua kjo video nuk influencoj fare.... e kam konsideruar gjithmone si figure mbarekombetare - bamirese, e thjesht video te bazuara ne nje liber e ne ca foto nuk me bindin. Eshte shume shume e lidhur me fene islame...
  Ti nuk i kuptoke "argumentat" e qarta......duhet te shikosh ato te paqartat......
  Jarigas

 13. #13
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime

  ermedin..

  Citim Postuar m par nga Ermedin Lexo Postimin
  Ju lutem, nuk e kemi qllimin t ofendojm dik e mos na keqkuptoni, sht
  nj ligjrim virtual i bazuar n disa libra t botuar n gjuhn angleze. E vrteta.

  http://www.youtube.com/watch?v=p0zTC64mgXU

  http://www.youtube.com/watch?v=9-h7T...eature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=eZCRc...eature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=o6h7G...eature=related
  a e bajme bashke nje peticion e ja qojme qatyne ne komitetin '' nobel '' e tju thojna se kan ken te marr qe ket plake e kan ba te famshme me cmimin '' per paqe ''..njikohesisht hajde te shkojna ne vatikan e ti thojna qatij benediktit se je i lujtun mendsh qe e bane shenjtore ..tja thojna keto gjana se na pelqen neve..

  pash zotin ermedin a keni fe ne zotin ju a jo..qysh bre jua ka errun syte leshi i fese e nuk lini njeri te nje feje tjeter pa e denigru...na shyqyr qe e kena nje simbol me u krenu me ta e ju me lupe ne dore germoni gjirizeve te shpifjeve me gjet dicka kunra saj...ju keni arrite deri aty qe edhe heroin tone kombetar skenderbeun ta denigroni vetem pse ka pase perkatesi tjeter fetare..

  nuk e di por sinqerisht jeni bere per tju misheruar por qedo nana tereze tash ka dek se do ju meshironte ..mua nuk me mbetet gja tjeter veq ti lutem zotit me keto fjale '' o zot fali keta te mjere se vete i ke quar budallenj ''
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 14. #14
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime
  Nuk ia vlen te komentohet kjo teme, pasi po shihet se kush e ka hap temen.

  Po te isha moderator, temen do ta hiqja, mendimi im. Ju pershendes
  Destroyer of falsehood :)

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Interesant eshte me disa ne kete tem.

  Te gjithe jeni dakord qe ka qen shembullore, por sa nga ju e percillni shembullin e saj ? Shume pak, per te mos then asnje.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e kriko-38
  Antarsuar
  01-08-2010
  Vendndodhja
  ketu afer
  Postime
  696
  Faleminderit
  11
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  E humba kohen kot duke pare keta video edhe me ne fund vetem nje gje me beri pershtyje
  qe paska qen shume e pasur ket nuk e dija, apo me mire me then nuk dot doja ta besoj.Edhe
  nje gje se a ka ber Nena Terez per kombin tone aq sa duhet apo jo mendimi im eshte jo.
  Ky eshte vetem nje mendim i imi pa ofendime po them ket me gjith se ka pasur mundesi me shum te bej per shqipetaret sidoemos per kosovaret .Po si do qe te jet duhet te mburremmi qe eshte shqipetare kaq....

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  2
  37 falenderime n 33 postime
  Citim Postuar m par nga Ermedin Lexo Postimin
  Ju lutem, nuk e kemi qllimin t ofendojm dik e mos na keqkuptoni, sht
  nj ligjrim virtual i bazuar n disa libra t botuar n gjuhn angleze. E vrteta.

  http://www.youtube.com/watch?v=p0zTC64mgXU

  http://www.youtube.com/watch?v=9-h7T...eature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=eZCRc...eature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=o6h7G...eature=related
  >>> Kur ta takosh Allahun tend, (qe jam shume i sigurt qe do ta takosh nje dite), do merzitesh shume kur te shohesh Nene Terezen afer tij.
  La verita' ti rendera' libero!

 18. #18
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  46
  Postime
  5,391
  Faleminderit
  392
  246 falenderime n 210 postime
  Citim Postuar m par nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
  Interesant eshte me disa ne kete tem.

  Te gjithe jeni dakord qe ka qen shembullore, por sa nga ju e percillni shembullin e saj ? Shume pak, per te mos then asnje.
  Medemek, meqe krenohemi me Skenderbeun, oburra e me shpate ne brez t'i vrasim turqit!!...ahahahahah......
  Jarigas

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime
  Nje nga mrekullite e kesaj bote eshte pikerisht shfaqia e Nene Terezes.Une nuk e kuptoj se si u shfaq ajo ne nje moment historik te kombit te saj.Te gjithe popujt e tjere qe rrezuan diktaturat, ishin me identitet te njejte me vendet e europes perndimore dhe si te tilla ndjeheshin te perkrahura.Shqiptaret u ballafaquan ne kete realitet si jetim, ose te identifikuar si qenje te besimit te djallit.Pikerisht ne kete moment shfaqet Nene Tereza, si nje "kllocke" per te mbrojte "zogjt" e vet.Po c'kane zogjte qe se duan ate?Kete dileme nuk do te arij ta kuptoj ne kete jete qe me ka mbete.Mallkuar qofte kush denigron figuren e saj.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Anesti_55 : 13-01-2011 m 18:23
  Injorantin e kam frike,
  Budallin e meshiroj,
  Te diturin (civilin) e dua pa mase.

 20. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  Medemek, meqe krenohemi me Skenderbeun, oburra e me shpate ne brez t'i vrasim turqit!!...ahahahahah......
  Jo nuk eshte kjo qe me habiti mua, por kaq shume ja ngritet famen, saqe e keni shendrruar ne Idhull kete grua mireberse ne vend qe ta merrni si shembull, dhe me e keqja ne kete histori eshte, qe ata qe e lavderojn kaq shume, sillen krejt ne te kunderten e asaj ! Te gjithe nuk e duan Zotin, andaj, pse te acarohemi mes vete vetem pse disave nuk u pelqen Gonxhe Bojaxhiu ?

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •