Close
Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 141
  1. #61
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Na pushtuan per te na marr domatet se i kishim me fare te mire
    Mir po nuk na mbyten neve per domate ! Keta te fundit i duan edhe domatet edhe token qe i ben domatet !
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Po cirkuz je

    ............

  3. #63
    -Ilirian ja kush te pershtatet........ do dhe Europe ti.

    Per pak harrova...
    http://www.vishio.es/video/dhuna-e-t...strioti/986171



    Kjo eshte nje veshje tradicionale turke per burra.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga Kryqi i Paqes : 11-01-2011 më 17:18
    Paqe!

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anëtarësuar
    04-11-2007
    Postime
    423
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Ore shoke nuk jan vetem Gazetat dhe tv.Srbe por kjo qeshtje ka zgjuar vemendje edhe te medijat me te fuqishme evropiane siq esht Psh. ZDF Gjermane i cili i ka kushtuar nje dokumentare kesaj dukurije.


    Mua me teper me shty te hapi ket tem pasi pashe se ky fenomen i paska kaluar kufinjt ballkanit dhe paska arritur edhe deri te mediat me te fuqishme evropiane (Se une e dija edhe me pare ket pun ashtu siq e din shumica e shqiptareve)


    http://www.youtube.com/watch?v=Z6BQQ...layer_embedded
    o prishtina sa i perket mediave gjermane ne disa kanale ka te punsuare gazetare serrb qe kan ikur nga lufta e kroacise dhe bosnjes dhe kta po japin nje kontribut te madhe ne propaganden serrbe sidomos ne kanaline ZDF eshte nje kriminel i tille qe sle gur pa perbysur per te hedhe balte mbi shqiptaret,

    po ky gazetare pase lufte ka bere disa dukumentare neper kosove per llogari te RTS serrbise ku ne kete raste ishin indinjuare shum banoret e fshatit mushtisht (suhareke)therande,

    po ky gazetare perte vazhduare dukumentarine etije propagandistike ishte rikthyere ne ate fshat por nen kamuflimin e nje programi tjeter BR1 pra ky gazetare thjeshte eshte i porositure edhe i paguare nga shteti kriminale serrbe poashtu merre rrogen edhe ne shtetine gjerman e ate pagen qe merre kontribute japim edhe une e ti nese jeton ne GJ dhe shumshqiptare tjer se ZDF eshte program qe mbeshtetet teke taksa paguesite.

  5. #65
    Prenku i Dalmatëve
    Anëtarësuar
    12-12-2008
    Vendndodhja
    Në dritën fosforike që lëshojnë varrezat gjatë natës
    Postime
    1,008
    Deklaratat e këtyre klyshëve, janë shumë të këqija për ne në Prishtinë.

    Ka tendenca që të barazohet terrori jugosllav (i Mbretërisë dhe Komunizmit) mbi shqiptarët, me "terrorin" shqiptar (i Mbretërisë dhe Komunizmit) mbi "serbët".

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2009
    Postime
    220
    turp turp per kete popull shqiuptare,se vertet eshte per nje katastrofe per kete popull

  7. #67
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    po te konfirmoj une si shkodran qe jam qe cdo vere qe shkoj ne shkoder, ne shume lokale rinia preferon me shume kenget sllave, se ato perendimore (amerikane apo cfaredo qofshin)...
    une nuk e konceptoj kete.

    nuk di c'te them. te pakten e shoh si mungese gustoje.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  8. #68
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Me te vertete urime. Neser do bejme ne dokumentare duke i treguar fshatrat serb te mbushur plot me shqiptare. Po ua marrim kalane nga brenda. Duhet ti pergezojme keto heroin qe po sakrifikojne per te shkaterruar Serbine dhe per ta zhdukur se shpejti nga harta e Ballkanit.
    nuk e kupetoj mire kete pikpamjen tende.
    dmth nese nuk e kam gabim, ti e quan pozitive martesen e femrave shqiptare me meshkuj serb ne serbi. serbia thua po popullohet me gjysem shqiptare.
    ok, por jane me shume serb se shqiptare. ndoshta as shqipen nuk do e mesojne ndonjehere. e ti thua qe po ia marrim kalane nga brenda???

    po sikur te ndodhte e kunderta? qe meshkujt shqiptare te martoheshin me femra serbe dhe te jetonin ne shqiperi. si do e shihje ti???
    Vasudhaiva Kutumbakam

  9. #69
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Njesoj esht fshatra te shkodres jan ato . Fundi i fundit Shqiptare

    Une i kuptoje shume mir qe te dyjat edhe gjermanishten edhe Serbishte dhe mund te them vetem nje gje TURPPPPPPPPPPPP.

    .
    nuk eshte njesoj jo.
    shkodrane jane ato qe jetojne ne shkoder e jo ato qe jetojne neper vend ku edhe pula ha gure...

    ne shkoder raporti mashkull : femer nuk eshte 1:7 por ne ato vende qe te thashe.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Kam thën dhe një radio lokale në Kosovë! Nuk mund të përfshihet gjithë shqipëria pse 10 shkinusha jan martu në Mitrovic apo i kan nxjerr 3..4 kudra fotot me serbin në gjyks!

    Shqipëria gjithmonë ka qen armik i serbis por minoriteti srb që osht në Shkodër po mundohet me përqa popullin Shqiptar dhe atë Kosovar

    Ju duhet mja ditë politiken srbis aman
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  11. #71
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871

  12. #72
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Kjo temë dhe mënyra si trajtohet janë shumë komike dhe tragjike. E para punës, tani u kujtuan meshkujt pasi i cuan femrat shqiptare si prostituta lart e poshtë, pasi nuk arritën dot ti japin asaj dinjitetin që meriton në një shoqeri demokratike dhe civile, flasin kodra pas bregut për patriotizma. Femra shqiptare, historikisht një nga gruat më krenare në botë është katandisur sot si një leckë. Kjo vërehet kudo, nga trushkulurit e politikës që lejnë gratë e tyre dhe shkojnë me 20 vjecare duke ndjekur modelin e liderit Berluskonian apo Nanoist apo pse jo dhe atë të Sarkozisë deri tek ato palo biznesmenë që vetëm nga biznesi nuk ja kanë idenë sepse e kanë atë prej politikës dhe lidhjeve politike të cilët sa bien pakëz në lek, marrin kot. Kemi pastaj dhe rastin e Prefektit të Tiranës, Keltis Kruja i cili i duket vetja Zot mbi Zot në cdo lokal që shkon pas një dite të ngarkuar me punë duke kërkuar pa asnjë kusht shërbime nga damat e jetës së natës në Tiranë, që do shtoja është shumë më e gjallë se dita e punës. Këtij pusht-etari i shtohen dhe efektivat e lartë policore që shkojnë me minorene dhe e cojnë këtë problem në një tjetër fushë më të rëndë, atë të pedofilisë. Sigurisht që kjo gjë tolerohet. E kush jeni ju të flisni për femrën shqiptare apo për ato pak që zgjedhin këtë rrugë ? Mirë është që në fillim ti fusni një të parë në pasqyrë vetes tuaj, e më pas botës që ju rrethon, e pastaj të hidhni komente denigruese për femrën shqiptare, e cila sot jeton në një shoqeri pa asnjë standard, të komanduar nga barkderrët pijedashës dhe injorantë të politikës oportuniste dhe shtazarake që ekziston në Shqipëri. Dhe kjo sigurisht nuk ka ndodhur pa qëllim. Shkatërrimi i femrës pas 1990 dhe përdorimi i saj si mall nëpër tortuaret e Europës kanë krijuar dhe këtë gjeneratë të shkretë që shohim sot, ku do shtoja, kjo femër paska qenë me ndërmend e fortë që i ka rezistu disi forcës shkatrrimtare të burrit injorant shqiptar dhe nuk ka degjeneruar fare gjithë shoqeria si një kuplara ose më mirë harem gjigante. Ka kohë për tu kthyer mbrapsht dhe për ti vënë gishtin kokës si popull. Në të kundërt këto 5-6 martesa sporadike do jenë problemi ynë më i vogël për të ardhmen. Nuk janë këto që duhet të na shqetësojnë, por të na shqetësoj mos martesa e atyre pak femrave me dinjitet dhe edukatë që kanë mbetur apo martesa e tyre me të huaj dhe zhdukjen përgjithmonë të atyre pak normave që kanë mbetur që i duhet një shoqerie që të quhet civile dhe jo barbare.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    prishtina.c

    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Shkodranet me Simbolin e TRE gishtave Serbo-Sllav dhe Flamurin shqiptare dhe Serb ne Gjokse









    Perderisa Shqiptaret e ish-Jugosllavis e derdhen nje liqen sa Liqeni i Shkodres me Gjake per ket Flamur kurvat e shkodres nga familjet kurvare mbajn ne gjokse Flamurin shqiptare me ate serbo-sllav.



    .
    ja KURVAT POR JAM SHUM I SIGURT QE KTO KAN PERJARDHJEN SERBE

  14. #74
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Them Diqka Per Tu Martuar Me Serb Nje Shqiptar Duhet Ti Plotcoj Ca Kushte Ato Jan Te Jet Nga Nje Familje E Pa Moralshme Anti Shqiptar Te Ket Te Kaluar Amorale Te Jet I Pa Edukuar Pra Ata Apo Ato Familje Qe Bej Ket Turp Duhet Di I Zolojm Pse Jo Edhe Mundesisht Ti Vrasim Apo Ti Largojm Nga Teritori Ku Flitet Shqip

  15. #75
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-08-2009
    Postime
    193
    Keto lloj martesash I sponsorizon vet shteti serb, plane afatgjata ka. eshte shum per tu alarmuar, Keto gjera beheshin qe ne kohen e mesjetes prandaj serbet asimiluan shum shqiptar. Njerzit ne shkoder bejne ahengje me kenge serbe nuk ka dyshim ishin keta shkodran kur benin zbor therrisnin sllobodan sllobodan hec ne tiran ke me vete 3 mij shkodran. Keto jan pasojat izolimit enverist. vetem tv beogradi ngeli per popullin ne shkoder te kishte kontakt me jashte.

  16. #76
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    KSAJ mund ti thuhet edhe je kontraband me kurvat nga shkodra te cilat dergohen ne serbi

  17. #77
    i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
    Anëtarësuar
    25-01-2010
    Postime
    860
    Ore, ceshte ky nacionalizem ekstrem feminor qe shoh ne disa? Mire se te rine me shendet, dhe shkodres i lumte qe pranon gjithkend. Turp tu vi atyre qe pretendojne di diktojne te tjereve jetet personale per arsye 'patriotizmi'.

  18. #78
    Citim Postuar më parë nga Zoti Basha Lexo Postimin
    Ore, ceshte ky nacionalizem ekstrem feminor qe shoh ne disa? Mire se te rine me shendet, dhe shkodres i lumte qe pranon gjithkend. Turp tu vi atyre qe pretendojne di diktojne te tjereve jetet personale per arsye 'patriotizmi'.
    Të bish ne shtrat me armikun, eshte turp, akt tradhëtie nen prektekst qe pjesa tjeter e krishter s'paskan gje me serbet !

    Eshte imorale qe ska te bej me patriotizëm, por thjesht me vetëdije !
    Te krishteret nga Kosova se kan tradit martesën me serb, nga dolet ju me te zgjuar ?!
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  19. #79
    i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
    Anëtarësuar
    25-01-2010
    Postime
    860
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Të bish ne shtrat me armikun, eshte turp, akt tradhëtie nen prektekst qe pjesa tjeter e krishter s'paskan gje me serbet !

    Eshte imorale qe ska te bej me patriotizëm, por thjesht me vetëdije !
    Te krishteret nga Kosova se kan tradit martesën me serb, nga dolet ju me te zgjuar ?!
    Se me ke martohet filani a fisteku, kjo eshte pune e tij. ne ketu nuk kemi moral tu japim mend te tjereve per puen personale, aq me pak nen pretekstin e nacionalzmit. tregon vetem qe nuk na pelqekna jetet tona qe merremi me te te tjereve.

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Shkodranet me Simbolin e TRE gishtave Serbo-Sllav dhe Flamurin shqiptare dhe Serb ne Gjokse









    Perderisa Shqiptaret e ish-Jugosllavis e derdhen nje liqen sa Liqeni i Shkodres me Gjake per ket Flamur kurvat e shkodres nga familjet kurvare mbajn ne gjokse Flamurin shqiptare me ate serbo-sllav.



    .
    Qenkan nje grumbull idiotesh,faca macaa,plus edhe gishtrinjte i paska ngrit,ptuuu qelbesira njehere.

Faqja 4 prej 8 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •