Close
Faqja 6 prej 8 FillimFillim ... 45678 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 141
  1. #101
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar më parë nga Homer Lexo Postimin
    M'duket sikur psh: i shqiptar i lindur dhe rrit ne Gjermani tu japi llogari gjermaneve se pse mori i shqiptare per nuse. Sa rob te trash ka ky forum, leni dynjan ta bajn jeten e tyne, si ta ken kokren e qefit. Me sa di un kta jan serb, le e rrit ne Shkoder dhe sikur mos te jen te tille prap mir bajn qe afrojn dy kulturat. Nuk shtyhet gjithmon kjo urrejtje per kojshin ne der te shpis, njeni duhet me ba i hap. Ata qe mohojn kyt, kan lind te lige ne zemer, ska veterinar qe u ban derman.
    Homer,
    te na eshte nje shprehje " shkaut si zihet bese". e kane thane njerzit prej pervoje. Deri nkete luften e fundit eshte perserit historia. Jane mundu shqiptarte gjithe me qene mire me "kojshit" po sdone ata. nuk them qe te gjithe jane njesoj por shumica e tyre me pase mundesi ta prejne koken ty edhe mu. keso fare jane ata.

  2. #102
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Vetem te mira shikoj te keto martesat.

    Kapitali serb shkon drejt Shqiperise.
    Fshatrat serbe mbushen me shqiptaro-serb
    Shqiperia vazhdon e paster

    Duhet te shqetesohen serbet per mendimin tim nga keto mertesa se po behen nje popull gjithnje e me i perziere.


    Mu mvjen inat per nje tjeter gje. Nese keto vajzat jane shqiptare po ua pastrojme racen serbve. Po ua ndreqim. Sepse sadoqe nuk kam jam raciste per nga natyra i konsideroj race te ulte.
    Ua kemi ndrequr racen turqve shekuj me pare e tani edhe serbve. Veq duke e njofte historine deri diku kam frike te na kthehet bumerang kjo.

  3. #103
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    shqiptaret qe martohen me vullnet te lir me serbet e sllavt qe gjithmon kan derdh gjakun e tyne martir me na mbrojt prej turqve e islamizmit
    wow !!! serbet gjithmone kane derdhur gjak PER NE???
    edhe kete e mesova.

    ky eshte kulmi i pafytyresise dhe i injorances.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  4. #104
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    Homer,
    te na eshte nje shprehje " shkaut si zihet bese". e kane thane njerzit prej pervoje. Deri nkete luften e fundit eshte perserit historia. Jane mundu shqiptarte gjithe me qene mire me "kojshit" po sdone ata. nuk them qe te gjithe jane njesoj por shumica e tyre me pase mundesi ta prejne koken ty edhe mu. keso fare jane ata.
    Me shkaun nuk ka lojna e bojna... shkau nuk e ka me shqiptart por e ka me mbetjet pushtuse turke ne ballkan... Jan turqit qe ka pushtu ballkanin e forumin ton ahaha nuk ka pushtu shkau turqin...
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  5. #105
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anëtarësuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Ato kan marr ca lek dhe nxjerrin tre gishta. Thjesht tregon sa posht kane rene serbet qe rrin akoma duke bere video amatore se luften e humben e u shkatarruan si shtet. Po te duash shko dhe ti me ca euro ne dore ne nje fshat serb dhe thuaj te bejne shqiponjen.

    Por ne nuk jemi serb qe te merremi me budalliqe te tilla.

    Edhe djegia e flamurit ul serbet. Nuk eshte ndonje trimeri e madhe te bledh nje flamur e ta djegesh.
    Këtu ke, plotësisht, të drejt kur thua se shkijet merren me këso budallallëqe. Por, pse ne shqiptarët po i japim atyre shansën, që edhe ne të na futin në budallallëkun e tyre?

  6. #106
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Ti hapsi i temes
    me sa po shikoj je kosovar
    si gjuhen e dyte qe e ke serbishten pse nuk ke bere perkthim ca videot
    per ne qe nuk marim vesh serbisht?
    Ku ini o burra shkodran qe tju jepni nje mesim te mire ketyre cdo te thote SHKODER!
    tek ai dokumentari gjeman nuk thote qe jane femra shkodrane.
    thote qe jane femra nga fshatrat e varfera te veriut te shqiperise ku raporti mashkull:femer eshte 1:7.
    as qe ka lidhje shkodra.

    ndersa ne ato videot serbisht nuk mora vesh asnje fjale...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  7. #107
    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    A jane shqiptare kta e shkie qe jane shqiptarizu gjate diktatures? Nese mund te na tregoje dikush.....
    Ne kohen e sundimit komunist ne Shqiperi, ke pas mundesi te kendosh turqisht, greqisht, serbisht, rusisht, gabelisht etj.

    Vetem pas vitit 1981 u lejua kenga dhe vallja shqipe e shqiptareve jashte Shqiperise dhe kjo e kontrolluar dhe me tekste te pershtatura.

    Lirisht mund te flisje per ndeshjet e kampionatit italian, per kampionatin jugosllav, per basketbollin grek, ndersa per sportin dhe sportistet shqiptare nen ish-Jugosllavi asnje fjale.

    Ishte koha kur xhaxhit ju deshen shqiptaret perreth kufinjve per propagande.

    Prandaj shqiptaret jane te deformuar ne te gjitha drejtimet! Paraja eshte mbret!
    Ndryshuar për herë të fundit nga DYDRINAS : 12-01-2011 më 16:12

  8. #108
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    wow !!! serbet gjithmone kane derdhur gjak PER NE???
    edhe kete e mesova.

    ky eshte kulmi i pafytyresise dhe i injorances.
    Aleanca Pan Krisjane e Ballkanit ne Luft te Kosovs qe perfshinte shkijet shqiptart grekt e tjer kan derdh gjak ne betej te Fush Kosoves kundra turqve islamik me mbrojt territoret ballkanase. Ne vitet 1912 etjer gjat luftrave ballkanike po kjo aleanc perfshi edhen rusin derdhen gjak e likujdun pushtusit turq nga shumica e territorit ballkanik... erdhen edhe ne shkoder e hasan riza i turqis me halldupet mysliman te shkoders i doli para... fati juj e nderhyn fuqit e mlla se nuk kishi egzistu me mbi ket faqe dheut...
    Ju jeni te paftyr e mosmirnjohs qe ngreni bustin e pushtusit hasan riza pasha ne mes te shkodres e mohoni gjakun sllav t'derdhun tash sa shekuj me na shliru prej turqve e mbetjeve tyne. Jazek :}
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  9. #109
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    Aleanca Pan Krisjane e Ballkanit ne Luft te Kosovs qe perfshinte shkijet shqiptart grekt e tjer kan derdh gjak ne betej te Fush Kosoves kundra turqve islamik me mbrojt territoret ballkanase. Ne vitet 1912 etjer gjat luftrave ballkanike po kjo aleanc perfshi edhen rusin derdhen gjak e likujdun pushtusit turq nga shumica e territorit ballkanik... erdhen edhe ne shkoder e hasan riza i turqis me halldupet mysliman te shkoders i doli para... fati juj e nderhyn fuqit e mlla se nuk kishi egzistu me mbi ket faqe dheut...
    Ju jeni te paftyr e mosmirnjohs qe ngreni bustin e pushtusit ne mes te shkodres e mohoni gjakun sllav t'derdhun tash sa shekuj me na shliru prej turqve e mbetjeve tyne. Jazek :}
    valla tash po e kuptoj se je undercover Turk


    po qysh me na cliru prej turkut e ma ne majt per vete?

    a je lop e ja njeri a cka dreqin je bre shtaza e zotit


    o gango ta baj ni pytje.

    cila pjes e malsis asht e pushtume a jo nan mal te zi apo ajo nan shqipni pergjigju sinqerisht?
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  10. #110
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    Ca shkodransh mor zemer, shkodranve ua ka qorrua Zoti syt e ballit e kan shku e ngre bustin e komandantit pushtus turk hasan riza pasha ne mes te qytetit. Nuk ka ma shkodran por ka brekushe anadollit ne shkoder vecse faleminers Zotit qe Shalant kan ra ne Shtoj ... e ne shkoder.
    Ndac me pa shkoder me sy...msyj malet qe e rrethojn qe kurr n'dor turkut nuk i kan ra...kurr nuk i kan ba temena... : } ka pas than Edith Durham en liber t'saj...
    ku di ti gje per shkodren ti?
    u bere ti te na tregosh ku ka shkodran e ku nuk ka.

    hasan riza pasha ka vdekur ne shkoder duke luftuar kunder sllaveve te cilet rrethuan shkodren dhe e bene shkrum e hi nje pjese te qytetit.
    e ti, kokerr hipokriti na thua qe sllavet kane derdhur gtjak per ne. ata rrethuan shkodren per me shume se 180 dite.

    ke qene ndonjehere ne tivar? ne tivar flitej shqip. shko sot. askush nuk flet me shqip, se jane asimiluar te gjithe.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  11. #111
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    valla tash po e kuptoj se je undercover Turk


    po qysh me na cliru prej turkut e ma ne majt per vete?

    a je lop e ja njeri a cka dreqin je bre shtaza e zotit


    o gango ta baj ni pytje.

    cila pjes e malsis asht e pushtume a jo nan mal te zi apo ajo nan shqipni pergjigju sinqerisht?
    Ne rrall te par edhe pse nuk njihna duhet me msu mem rrespektu nese don me bisedu me mu, se un kurr nuk kam ofendu i pari e jam munua sa kam mujt me ju shamng provokimeve, fjalve e kam tolerua deri sa me jan prek principet e mija. A ke noj gja mem than?
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  12. #112
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anëtarësuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin


    Po si jo moj ma mban. Po s'po mundem tane kohen me ju dhone keshilla, se tani po duhet me hy ne polemika e po pritoj. Por kur edhe Kelmendi ka ra, ca me bo ju shqiptaret tjere. : D
    Unë, Rina87, i pranoj me gjithë qejf këshillat e tua, sepse janë të sinqerta.
    I shkrova atij në gjuhen serbe, duke e përkthyer edhe në shqip, që ta kuptojnë të gjithë.
    Nuk ka shqiptar, që shkruan ashtu si ka shkruar Kryqi i urrejtjes( asesi i paqes).
    Si duket e paska prekur gabimisht Helen e ....

  13. #113
    Aman sa shqetesoheni edhe ju! Ato vajza duken ne fytyre se sa te vrara jane nga jeta... rrezik ato 2000euro i jane dhene per te dale ne foto e jo per t'u martuar.
    Nuk po ve ne dyshim qe keto martesa ndodhin, por menedoj qe ndodhin me vajza te zonave sh te thella, per te cilat quhet "fitore" te nderrojne vend jetese, nje mundesi per t'ju larguar atij vendi te humbur.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  14. #114
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    ku di ti gje per shkodren ti?
    u bere ti te na tregosh ku ka shkodran e ku nuk ka.

    hasan riza pasha ka vdekur ne shkoder duke luftuar kunder sllaveve te cilet rrethuan shkodren dhe e bene shkrum e hi nje pjese te qytetit.
    e ti, kokerr hipokriti na thua qe sllavet kane derdhur gtjak per ne. ata rrethuan shkodren per me shume se 180 dite.

    ke qene ndonjehere ne tivar? ne tivar flitej shqip. shko sot. askush nuk flet me shqip, se jane asimiluar te gjithe.
    Hasan riza turku ka vdek tu mbrojt interresat territoriale e fetare turke ne shkoder. Ai ka mobilizua halldupet mysliman shkodran luftu kundra cliruesve kristjano ballkanas ne menyr qe me vazhdu roberimin 500 vjecar te shkodres e mbar arberis nen thundren e perandoris osmane. Kryqezata e Aleances Ballkanike ftoi shqiptaret ti bashkoheshin kesaj force clirimtare ne nje lufte masive dhe te njehershme kundra pushtuesit turk por haxhi qamiljanet e shkodres arriten te manipulonin mendjen e shqiptarve e te ndiqnin pushtusin turk... baba dovletin baba dovletin thirrnin ne spazma dikur... ndoishta i thirrte gjaku...
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  15. #115
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    ti more shoq ofendo krejt shqiptaret ktu pa pik turpi e tash na ban moral.


    pytjes nuk ju pergjigje me ket nenkuptoj qe ske asni lidhje me shqipni e je krenar te quhesh cernagors. me t'mira
    Jo vetem magjypt shajn e ofendojn njashtu si hapsi i tems, disa te tjer e ti ofendut e shat femnat e malsis qe martohen me serb. Si te duket ty me ti sha ropt e femnat tuja qe i martoni ne turqi? Mrehe thumatin ne te dyja anet...
    Bised me ty nuk kam pa me than at cka ti duhet me than...
    e se cka jam un nuk ka rtansi... ransi ka qe faleminers Jezu Krishtit e tparve te mij qe na kan rujt fe e gjak tpaster, nuk jam si ti as si fara jote... me t'mira
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 12-01-2011 më 16:48
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  16. #116
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Harroje ato shkodranet e martuara me serbet do te SLLAVIZOHEN SI KAFSHT.

    Historia na mesone se shqiptaret e asimiluar kan qen armiqt me te medhenj te kombit shqiptare si KARAQORQET E MALIT TE ZI (Te cilet ishin katolik shqiptar te malit te zi)
    Jo vetem kaq , por bijte e tyre , do te derdhin gjakun shqiptar me urdhra te serbit ! Dhe kjo nuk qyfyre , por mynxyre !

  17. #117
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    Hasan riza turku ka vdek tu mbrojt interresat territoriale e fetare turke ne shkoder. Ai ka mobilizua halldupet mysliman shkodran luftu kundra cliruesve kristjano ballkanas ne menyr qe me vazhdu roberimin 500 vjecar te shkodres e mbar arberis nen thundren e perandoris osmane.
    cfare po flet ore???
    ku e ke mesuar historine ti? ne facebook?

    malazezet kane mbajtur shkodren te rrethuar edhe pasi u clirua shqiperia.
    me 7 shkurt 1913, ushtria serbo-malazeze ka bombarduar shkodren. e di ti kete?
    e ty s'te vie turp te shpifesh marrezira te tilla.

    cliruesit sllave. turp te keshe.
    meqe paskan qene clirues, si e komenton rastin e tivarit? apo bere gjoja sikur nuk e lexove?

    kur te kemi nevoje per te mesuar historine e kelmendit, do te te pyesim ty.
    per shkodren mos fol me se u bere qesharak.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  18. #118
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Ndoshta ju duket e cuditshme por une jam pro ketyre martesave.
    Duhet te festojme kur degjojme keso lajme. Secila martese e tille do te thote nje kurve me pak ne shqiptari.

    Nese jo tani, do t'iu shohim sherrin me vone. Le te serbizohen sa me pare.
    E kemi natalitetin per te na pas lakmi, do te lindin mjaft shqiptare e shqiptar te paster.
    Me rendesi eshte qe te edukohen gjeneratat e reja si duhet...e mos t'na ikin per lesh si ato hallejkat analfabete, por dhe mbrojtesit e tyre ne kete forum.

    Ato me tre gishta le t'vazhdojne dhe te cucllatin organe te pleqve gungaqa, pa dhembe e te palare shkije.

  19. #119
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    cfare po flet ore???
    ku e ke mesuar historine ti? ne facebook?

    malazezet kane mbajtur shkodren te rrethuar edhe pasi u clirua shqiperia.
    me 7 shkurt 1913, ushtria serbo-malazeze ka bombarduar shkodren. e di ti kete?
    e ty s'te vie turp te shpifesh marrezira te tilla.

    cliruesit sllave. turp te keshe.
    meqe paskan qene clirues, si e komenton rastin e tivarit? apo bere gjoja sikur nuk e lexove?

    kur te kemi nevoje per te mesuar historine e kelmendit, do te te pyesim ty.
    per shkodren mos fol me se u bere qesharak.
    Pse nervozohesh... ? nervozizmi eshte shfaqe e pasigurise e panikut,
    shqiperia nuk asht clirua ala deri sa egziston kultura e feja e pushtusit o djali i babs dovlet moj naqe "ore" a si e quni vetin ju bulat sotit ne shkodel... ahaha
    Historin e shkodres e tan shqipnis e ka ba malsia e malsort, dukagjini e dukagjinsat, mirdita e mirditort, e cdo zemer e menje ku ka hy rrezja e krishterimit tu fillu prej te Gjon Buzuku Frang Bardhi Gjergj Fishta, Prek Cali, hajt permendi tan me rrall per mua se lodhem me shkrua : }

    Tivari asht mit...nuk ka ndollur kurr...sigurisht pervecse ne andrrat tuja... ahaha
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 12-01-2011 më 17:21
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  20. #120
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    Pse nervozohesh... ? nervozizmi eshte shfaqe e pasigurise e panikut,
    shqiperia nuk asht clirua ala deri sa egziston kultura e feja e pushtusit o djali i babs dovlet moj naqe "ore" a si e quni vetin ju bulat sotit ne shkodel... ahaha
    Historin e shkodres e tan shqipnis e ka ba malsia e malsort, dukagjini e dukagjinsat, mirdita e mirditort, e cdo zemer e menje ku ka hy rrezja e krishterimit tu fillu prej te Gjon Buzuku Frang Bardhi Gjergj Fishta, Prek Cali, hajt permendi tan me rrall per mua se lodhem me shkrua : }
    po cfare kane dashur te bejne sllavet kur bombarduan shkodren me 7 shkurt 1913?
    pse e kane bombarduar shkodren meqe na paskan dashur aq shume sc po thua ti?


    he pra pergjigju se boll na beri si simpatik ti sigi freud.

    e di ti se malsoret kane luftuar kunder malazezeve? per fat nuk kane qene malsore si ti. nuk i shihnin si clirimtare.
    ti do i kishe mirepritur ne shtepine tende.

    e di ti se kur filluan rrethimin, malazezest ne fillim sulmuan vetem lagjet muslimane, duke menduar se katoliket nuk do i ndihmonin. mirepo nuk ishte ashtu.
    muslimanet u strehuan ne shtepite e katolikeve dhe madje edhe neper kisha.
    kjo per te treguar harmonine nderfetare ne shkoder.
    Vasudhaiva Kutumbakam

Faqja 6 prej 8 FillimFillim ... 45678 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •