Close
Faqja 5 prej 8 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 141
  1. #81
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    M'duket sikur psh: i shqiptar i lindur dhe rrit ne Gjermani tu japi llogari gjermaneve se pse mori i shqiptare per nuse. Sa rob te trash ka ky forum, leni dynjan ta bajn jeten e tyne, si ta ken kokren e qefit. Me sa di un kta jan serb, le e rrit ne Shkoder dhe sikur mos te jen te tille prap mir bajn qe afrojn dy kulturat. Nuk shtyhet gjithmon kjo urrejtje per kojshin ne der te shpis, njeni duhet me ba i hap. Ata qe mohojn kyt, kan lind te lige ne zemer, ska veterinar qe u ban derman.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Homer : 12-01-2011 më 06:26
    D'Oh!

  2. #82
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Ky kojshia do te u dali dardhe me bisht,ofrojeni se ta bejne varrin mrapa e nuk e sheh,serbet nuk i dojne shqiptaret mos u genjeni kot edhe pikee.

  3. #83
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Nuk eshte vetem problemi te martesat. Problemi eshte sesi po i qasen kesaj gjeje keta nga Shqiperia. Aty thjesht nga videoja mund ta kuptosh se ata jane shqiptare te cilet me vetedeshire po deklarohen serb, per shkak se ndoshta jane korruptuar nga ai televizion apo ajo shoqata malazeze-serbe. Dhe, mentaliteti ballkanik dihet cfare eshte pavaresisht se keta e shohin Ballkanin si Europe. Ballkani s'ka te beje asgje me Europen, sidomos kur flasim per shtete si Serbia, Greqia etj. Fatkeqesia jone eshte qe ne shqiptaret si i vetmi popull europian ne kete pjese te Europes, jemi te rrethuar me keta pakurrizore lindore, qe nje aksident historik ua dha vendndodhjen ne ate cfare quhet Evrope.

    Kjo eshte shlyerje identiteti, mirepo tani permes metodave tjera. Dhe, eshte puna qe nuk alarmohen aspak, por e shohin mese te natyrshme. Qe eshte per tu befasu. Shpresoj te jem gabim, por mesa po e shoh ate etjen jonormale per te deshmuar se jane europiane dhe pro-perendimore, jane duke e kuptuar mbrapsht.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Rina_87 : 12-01-2011 më 07:07

  4. #84
    Citim Postuar më parë nga Zoti Basha Lexo Postimin
    Se me ke martohet filani a fisteku, kjo eshte pune e tij. ne ketu nuk kemi moral tu japim mend te tjereve per puen personale, aq me pak nen pretekstin e nacionalzmit. tregon vetem qe nuk na pelqekna jetet tona qe merremi me te te tjereve.
    Kultura, tradita dhe historia e popullit ton, ben qe me serbet te mos lidhemi !
    Gjenocidi mbi popullin shqiptar, s'duhet harruar ! S'duhet falur, duke u dhen vajzat e juaja per ti rigjeneruar ata ndytësira !!

    Eshte krim moral per cilin do shqiptar që martohet me Serb e me Grek !
    Haram i qoft toka nga e cila ushqehën e mbi të cilen shkelin !…
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  5. #85
    i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
    Anëtarësuar
    25-01-2010
    Postime
    860
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Kultura, tradita dhe historia e popullit ton, ben qe me serbet te mos lidhemi !
    Gjenocidi mbi popullin shqiptar, s'duhet harruar ! S'duhet falur, duke u dhen vajzat e juaja per ti rigjeneruar ata ndytësira !!

    Eshte krim moral per cilin do shqiptar që martohet me Serb e me Grek !
    Haram i qoft toka nga e cila ushqehën e mbi të cilen shkelin !…
    Jam shume dakort me ty qe masakrat serbe ndaj shqiptareve nuk shlyhen nder breza, dhe kurr enuk duhen harruar.

    gjithashtu jam dakort qe, ne keto kushte, me serbet duhet mbajtur qendrim i ftohte, por ajo ku une nuk bie dakort este qe kete mund ta beje secili per vete, e jo te kerkoje llogari nga te tjeret pse ata nuk mbajne po te njetin qendrim.

    Meghjithese ne nuk biem dakort, nuk eshte puan jone tu japim mend njerezve. Secili le te vendse me ndergjegje te vete.

  6. #86
    Citim Postuar më parë nga Zoti Basha Lexo Postimin
    Jam shume dakort me ty qe masakrat serbe ndaj shqiptareve nuk shlyhen nder breza, dhe kurr enuk duhen harruar.

    gjithashtu jam dakort qe, ne keto kushte, me serbet duhet mbajtur qendrim i ftohte, por ajo ku une nuk bie dakort este qe kete mund ta beje secili per vete, e jo te kerkoje llogari nga te tjeret pse ata nuk mbajne po te njetin qendrim.

    Meghjithese ne nuk biem dakort, nuk eshte puan jone tu japim mend njerezve. Secili le te vendse me ndergjegje te vete.
    E vertet qe s'mund ti japim mend askujt, megjithate kjo "tradhëti" (ta quaj keshtu), eshte si nje thikë pas shpine per shqiptaret nga Kosova dhe trevat tjera qe jetojn nen diktaturen sllave.
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  7. #87
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga Zoti Basha Lexo Postimin
    Se me ke martohet filani a fisteku, kjo eshte pune e tij. ne ketu nuk kemi moral tu japim mend te tjereve per puen personale, aq me pak nen pretekstin e nacionalzmit. tregon vetem qe nuk na pelqekna jetet tona qe merremi me te te tjereve.
    nuk e di a e shikove videon e ZDF-se.
    edhe per mua nuk do ishte problem nese nje femer do dashurohej me serb dhe do martohej. ne fund te fundit jeta e saj eshte dhe ajo ben ate qe ka deshire.

    ketu behet fjale per fshatar serb qe i paguajn para nje shqiptari (deri ne 2000€), i cili ka per detyre t'i gjeje atij nje grua shqiptare, sepse femrat sebe largohen nga kete fshatra te humbura.
    ky i gjene ketij te personi, nje shqiptare nga ndonje fshat i humbur i veriut.
    kjo femer pranon te martohet me nje person qe nuk e ka pare kurre dhe per me teper ai nuk di asnje fjele shqip e kjo nuk di asnje fjale serbisht...

    e kupton se per cfare po flasim? per mesjete ne shekullin XXI.
    shih cfare respekti ka femra per veteveten.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
    Anëtarësuar
    25-01-2010
    Postime
    860
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    nuk e di a e shikove videon e ZDF-se.
    edhe per mua nuk do ishte problem nese nje femer do dashurohej me serb dhe do martohej. ne fund te fundit jeta e saj eshte dhe ajo ben ate qe ka deshire.

    ketu behet fjale per fshatar serb qe i paguajn para nje shqiptari (deri ne 2000€), i cili ka per detyre t'i gjeje atij nje grua shqiptare, sepse femrat sebe largohen nga kete fshatra te humbura.
    ky i gjene ketij te personi, nje shqiptare nga ndonje fshat i humbur i veriut.
    kjo femer pranon te martohet me nje person qe nuk e ka pare kurre dhe per me teper ai nuk di asnje fjele shqip e kjo nuk di asnje fjale serbisht...

    e kupton se per cfare po flasim? per mesjete ne shekullin XXI.
    shih cfare respekti ka femra per veteveten.
    Alas, ja qe nuk e mesojme dot, e as do kishin te drejte sikru te mundnim, te respektoje veten. respekti lind nga mireqenia, dhe per keto zona et skamura, keto martesa te cuditshme jane nej ruugedalje.

    Plus me ngajn ironike qe disa ketu e shohin kete si ndonje plan te sherbimeve te fshehta sebre, nderkohe qe vete serbet dhe maqedonasit keet e shihon si nje plan tonin per te krijuar shqiperine e madhe

    e sheh sa njerez te cuditshem ka rrotull?

  9. #89
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga Zoti Basha Lexo Postimin
    Alas, ja qe nuk e mesojme dot, e as do kishin te drejte sikru te mundnim, te respektoje veten. respekti lind nga mireqenia, dhe per keto zona et skamura, keto martesa te cuditshme jane nej ruugedalje.
    ndoshta eshte keshtu sic thua ti. s'di c'te them.
    me beri shume pershtypje ky dakumentar.
    se si martohen dy te panjohur qe nuk kane as se si te komunikojne, me beri pershtypje.
    keto femra dhe familjet e tyre ndoshta arsyetojne keshtu: me mire serb se gjithe jeten vetem.

    ne dokumentar tregonte se si ajo bjondia perflitej qe kishte qene e martuar nja 3 muaj me duket.
    duke njohur mentalitetin, kush e merr ate te shkreten ne ate vend te humbur ku jeton?
    Vasudhaiva Kutumbakam

  10. #90
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin
    Nuk eshte vetem problemi te martesat. Problemi eshte sesi po i qasen kesaj gjeje keta nga Shqiperia. Aty thjesht nga videoja mund ta kuptosh se ata jane shqiptare te cilet me vetedeshire po deklarohen serb, per shkak se ndoshta jane korruptuar nga ai televizion apo ajo shoqata malazeze-serbe. Dhe, mentaliteti ballkanik dihet cfare eshte pavaresisht se keta e shohin Ballkanin si Europe. Ballkani s'ka te beje asgje me Europen, sidomos kur flasim per shtete si Serbia, Greqia etj. Fatkeqesia jone eshte qe ne shqiptaret si i vetmi popull europian ne kete pjese te Europes, jemi te rrethuar me keta pakurrizore lindore, qe nje aksident historik ua dha vendndodhjen ne ate cfare quhet Evrope.

    Kjo eshte shlyerje identiteti, mirepo tani permes metodave tjera. Dhe, eshte puna qe nuk alarmohen aspak, por e shohin mese te natyrshme. Qe eshte per tu befasu. Shpresoj te jem gabim, por mesa po e shoh ate etjen jonormale per te deshmuar se jane europiane dhe pro-perendimore, jane duke e kuptuar mbrapsht.
    Do kete gjiothmone nje perqindje te paperfillshme qe per interesat e veta, per te bere nje rruge jashte shtetit apo per te marre nje pension, shkon e behet si serb e grek apo dhe merr pasaportat serbe e greke.

  11. #91
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    A me ofendime kerkoni me ftua rrespekt a? Nese ofendoni duket se na kena than te verteten… dhe ju nuk jeni ne gjendje me argumentu por si gjithmon me terrorizu , ofendu e sha me fjal si e ama e zeqos maje thanes… bravo moment krenar per ‘burrerin’ myslimane…

    More bijt e sultan muratit qe ‘ulerini’ neper forum si vajza t’vogla ku ishit ju mor trima pse nuk I dolet “pushtusit” serb perball ne mejdan me mbrojt motrat prej shtatzanive te padeshirushme? Tash gjuni me gur rrugve t’kosovs si palestinest dhe ofendoni t’fshehun mas kompjutrave se sikur te mos egizstoshin ushtart europjan me ju mbrojt e te ishit ballperball me ne e dini mir se cka do tju gjente prap…

    Nuk asht ne kulturen me ofendu as me ra ne te njajtin nivel me ju, por ju po na bani me ndy gojen me ju, se si me ken indifferent kur sheh kopilat e sultan muratit tu ofendu shqiptaret qe martohen me vullnet te lir me serbet e sllavt qe gjithmon kan derdh gjakun e tyne martir me na mbrojt prej turqve e islamizmit, nderkoh qelbsinat nuk permendin rrembimet e dhunshme te femnave arbereshe prej selxhukve turq e tu i perdhunua ne hareme topkapit….! Ju merrni neper goje vajzat tona qe martohen me serbt, por nuk permendni femrat “shqiptare” qe martohen me armikun shekullor turqit. Sa femra “shqiptare” po martohen me turqit cdo vit. A me i qujt kurva a si? Bani llogarit se ma mir me u martu me serb se sa me ken kopil I sulltanit.
    Ju nuk keni goj me argumentua as te drejt me jetua me ne. Jeni njerz teper cheap. Ju duhet me msua me rrespektua te tjert dhe vetvetin perndryshe…. E dini vet…
    Nese ju ka met gja mangut dhe e kerkoni ne forum bani gabim…provoje fatin e trimnin diku tjeter… pastaj prap ejani ktu dhe na thuani si ndiheni…
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 12-01-2011 më 14:46
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  12. #92
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Ani ca thoshin gazetat e expressit te familjes Buzhalka ?

    "Shqiptaret po rrezikohën nga wehabistët" !

    Waow, sa rreziku ! Sa atentati, e sa vrasjen, e sa asimilimin e shkaktuan wehabistët ! …

    Kurse ne tjetren an,.. jugu me krye-Korçen po bëhen grek, e veriu i shqiperis po serbizohet !?

    Ku eshte qellimi i gjithe kesaj urrejtje anti-islame ? Me perjashtuan nga ky forum, vetëm pse isha musliman, edhe ateher kur flisja per toleranc e mirkuptim mes shqiptareve !!!
    Po merr fund Shqiperia ke te drejte. Ne xhami flitet arabisht, ne kisha greqisht, serbet po dalin gjithandej, cifutet hapen sinagog.

  13. #93
    Ti hapsi i temes
    me sa po shikoj je kosovar
    si gjuhen e dyte qe e ke serbishten pse nuk ke bere perkthim ca videot
    per ne qe nuk marim vesh serbisht?
    Ku ini o burra shkodran qe tju jepni nje mesim te mire ketyre cdo te thote SHKODER!
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  14. #94
    Pergjigja me e mire per serbet dhe ata qe informohen nga serbi, eshte mosperfillja dhe ironia. Cfare debati mund te besh me dike qe shfleton gazetat serbe, per te marre ndonje lajm per Shqiperine.

  15. #95

  16. #96
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Pergjigja me e mire per serbet dhe ata qe informohen nga serbi, eshte mosperfillja dhe ironia. Cfare debati mund te besh me dike qe shfleton gazetat serbe, per te marre ndonje lajm per Shqiperine.
    qyfyre kjo dukuri ka koh qe po nodh e nuk duhet te anashkalohet en asni menyr

    a i shef more fotot e atyna bushtrave me tre gishta ku kan ne gjoks flamurin shqiptar me flamurin serb?

    e knej serbet na djegin flamurin si me kon leck.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  17. #97
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Ti hapsi i temes
    me sa po shikoj je kosovar
    si gjuhen e dyte qe e ke serbishten pse nuk ke bere perkthim ca videot
    per ne qe nuk marim vesh serbisht?
    Ku ini o burra shkodran qe tju jepni nje mesim te mire ketyre cdo te thote SHKODER!
    Ca shkodransh mor zemer, shkodranve ua ka qorrua Zoti syt e ballit e kan shku e ngre bustin e komandantit pushtus turk hasan riza pasha ne mes te qytetit. Nuk ka ma shkodran por ka brekushe anadollit ne shkoder vecse faleminers Zotit qe Shalant kan ra ne Shtoj ... e ne shkoder.
    Ndac me pa shkoder me sy...msyj malet qe e rrethojn qe kurr n'dor turkut nuk i kan ra...kurr nuk i kan ba temena... : } ka pas than Edith Durham en liber t'saj...
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  18. #98
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    qyfyre kjo dukuri ka koh qe po nodh e nuk duhet te anashkalohet en asni menyr

    a i shef more fotot e atyna bushtrave me tre gishta ku kan ne gjoks flamurin shqiptar me flamurin serb?

    e knej serbet na djegin flamurin si me kon leck.
    Ato kan marr ca lek dhe nxjerrin tre gishta. Thjesht tregon sa posht kane rene serbet qe rrin akoma duke bere video amatore se luften e humben e u shkatarruan si shtet. Po te duash shko dhe ti me ca euro ne dore ne nje fshat serb dhe thuaj te bejne shqiponjen.

    Por ne nuk jemi serb qe te merremi me budalliqe te tilla.

    Edhe djegia e flamurit ul serbet. Nuk eshte ndonje trimeri e madhe te bledh nje flamur e ta djegesh.

  19. #99
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Ato kan marr ca lek dhe nxjerrin tre gishta. Thjesht tregon sa posht kane rene serbet qe rrin akoma duke bere video amatore se luften e humben e u shkatarruan si shtet. Po te duash shko dhe ti me ca euro ne dore ne nje fshat serb dhe thuaj te bejne shqiponjen.

    Por ne nuk jemi serb qe te merremi me budalliqe te tilla.

    Edhe djegia e flamurit ul serbet. Nuk eshte ndonje trimeri e madhe te bledh nje flamur e ta djegesh.
    qyfyre posht kemi ra ne qe po u shesim femnat tona serbve pa mos me kon lop ne pazar or shoq

    imagjino ato pleq monstra serb as vete serbet nuk po i morin


    po sa te ket njerez si ky gangoja qe rrojn me friken e turkis e me andrren e ballakint te bashkuar kristjan kurr skan me met konaket e serbve that, se ka ky furnizim te bollshem e me cmim te arsyshem.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  20. #100
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    A jane shqiptare kta e shkie qe jane shqiptarizu gjate diktatures? Nese mund te na tregoje dikush.....

Faqja 5 prej 8 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •