Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
  1. #1
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409

    ndihmeeeeeeee per filozofin

    un jam ne vit te 5 liceo socio psico-pedagogico ne itali! filozofia hyn ke nje nga lendat kryesore te kesaj dege ! problemi im qendron ketuu filozofia nuk me pelqen si lende ,asnjehere se kam dash dhe sa here qe duhet te studioj e mar me shum pertim ne dore dhe me shum veshtiresi! ka raste qe rri nete me radhe zgjuar vetem qe ta mesoj por eshte kot sepse nuk me hyn asnje gje ne tru! un kete lend jam e detyruar ta mesoj permendesh se skam alternativa te tjera por nuk arrij te memorizoj shum gjera ,sepse normal po nuk e kuptove eshte e kote qe e meson permendesh. po kjo gje me ndodh vetem me kte lend sepse un mesoj biologjin, diritto , italiano permendesh dhe arrij te mbaj mend cdo gje ! problemi eshte se duhet te kesh te pakten gjashte tek te gjitha lendet qe te bosh provimet e vitit te peste( kto jan rregullat ktu)... un ke lendet e tjera shkoi shum mire po ne filozofi nuk arrij dot...
    mund te me jepni nje keshille se si ta mesoj ,cfare metodash duhet te ndjek????????
    ju falenderoj shum Fashion_girl!!!!!!!!!

  2. #2
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Mundohu te kuptosh thelbin dhe te tjerat arrihen me logjike. Lexoje sikur te jete nje tregim i gjate i interpretuar nga pikepamje te ndryshme dhe lexo cdo gje me sy kritik, duke e pyetur veten here pas here si e mendon rreth asaj ceshtje apo atij problemi. Perfytyroji filozofet si shoke imagjinare dhe filozofine si nje bisede gjithnje te hapur ku ti je protagonistja. Pak durim dhe mos e mer me pertese.

    Kot per kuriozitet cilin liber perdorni?

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    po pra, ja ta ka dhene brokeni zgjidhjen, imagjinoje Sokratesin si shokun ose shoqen tende te femijeris lol
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  4. #4
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    Mundohu te kuptosh thelbin dhe te tjerat arrihen me logjike. Lexoje sikur te jete nje tregim i gjate i interpretuar nga pikepamje te ndryshme dhe lexo cdo gje me sy kritik, duke e pyetur veten here pas here si e mendon rreth asaj ceshtje apo atij problemi. Perfytyroji filozofet si shoke imagjinare dhe filozofine si nje bisede gjithnje te hapur ku ti je protagonistja. Pak durim dhe mos e mer me pertese.

    Kot per kuriozitet cilin liber perdorni?
    kur un lexoj filozofin humb, me duhet ta lexoj 4/5 here qe ti kuptoj ndonje fjali!
    por te them te drejten jan gjera qe sme terheqin! ja persh un lexova librin e Weber(l'etica protestante e lo spirito del capitalismo) qe ishte shum i veshtire se edhe vet zysha e tha arrita te bej nje riassunto te mire ashtu sic duhet!
    libri qe ne udhezojm ne klase eshte:
    itinerari di filosofia7edizione di Giovanni Fornero -Paravia( eshte nje liber me kopertine te bardhe ).
    theksoj faktin se un filozofin e kam filluar per here te pare vjet( se ashtu erdhi puna), dhe ishte zysha qe na bonte riassunto . un i kisha gati vetem sa per ti mesuar!por kte vit eshte krejt ndryshe ((((((((

  5. #5
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
    po pra, ja ta ka dhene brokeni zgjidhjen, imagjinoje Sokratesin si shokun ose shoqen tende te femijeris lol
    nje alternative dhashe, me mua ka funksionuar, ohuu sa here jam zene dhe jam pajtuar me sokratin dhe shoket e tij une, sa ti se ke idene dhe prape e dua fort, e kam shok te vjeter...

  6. #6
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
    kur un lexoj filozofin humb, me duhet ta lexoj 4/5 here qe ti kuptoj ndonje fjali!
    por te them te drejten jan gjera qe sme terheqin! ja persh un lexova librin e Weber(l'etica protestante e lo spirito del capitalismo) qe ishte shum i veshtire se edhe vet zysha e tha arrita te bej nje riassunto te mire ashtu sic duhet!
    libri qe ne udhezojm ne klase eshte:
    itinerari di filosofia7edizione di Giovanni Fornero -Paravia( eshte nje liber me kopertine te bardhe ).
    theksoj faktin se un filozofin e kam filluar per here te pare vjet( se ashtu erdhi puna), dhe ishte zysha qe na bonte riassunto . un i kisha gati vetem sa per ti mesuar!por kte vit eshte krejt ndryshe ((((((((
    Fornero dhe Abbagnano te njejtin kemi perdor edhe ne, eshte pak i nderlikuar si liber por i shpjegon mire gjerat. Ca te them me une, pak durim dhe vullnet dhe do ia dalesh mbane.

  7. #7
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    po sia dola dhe kte muaj do marr ripetizoni in filozofia se sdua te humbas vitin vetem per filozofin!

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Bej gati ca kopje lol.
    Keshtu e marin filozofine te gjithe ketej nga une
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  9. #9
    bej seks me profesorin ose kopjo
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  10. #10
    Fashion broken-smile ta ka shpjeguar mjaf mire rrugen edhe emnyren per te mesuar
    mundohu edhe mso shko ne fjali e dyte pa mesuar te paren
    meso te paren edhe pastaj me radhe
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  11. #11
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
    po sia dola dhe kte muaj do marr ripetizoni in filozofia se sdua te humbas vitin vetem per filozofin!
    nese kjo te ben te ndihesh me e sigurte ashtu beje.

  12. #12
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar mė parė nga Aldi-Aldo Lexo Postimin
    bej seks me profesorin ose kopjo
    o shoku un e kam serjozisht ti me thu mu shko me profesorin!ne radhe te pare e kam zysh ne rradhe te dyte nuk mund te kopjoj sepse nuk eshte e mundur ngaqe jemi shum pak veta ne klas dhe zysha na zbulon shum shpejt !

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    nje alternative dhashe, me mua ka funksionuar, ohuu sa here jam zene dhe jam pajtuar me sokratin dhe shoket e tij une, sa ti se ke idene dhe prape e dua fort, e kam shok te vjeter...
    po kshu na nje gjo ne grup ke bo me cunat?
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
    o shoku un e kam serjozisht ti me thu mu shko me profesorin!ne radhe te pare e kam zysh ne rradhe te dyte nuk mund te kopjoj sepse nuk eshte e mundur ngaqe jemi shum pak veta ne klas dhe zysha na zbulon shum shpejt !
    Ca di zysha jote nga kopjet.
    Ketej kopjet jane kthyer ne art.
    Sta mer mendja sa variante perdoren.
    Sa me shume zbulojne profesoret aq me teper perfeksionohet kopja
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  15. #15
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
    Ca di zysha jote nga kopjet.
    Ketej kopjet jane kthyer ne art.
    Sta mer mendja sa variante perdoren.
    Sa me shume zbulojne profesoret aq me teper perfeksionohet kopja
    po ne provimin e fund vitit ca ti them un komisionit?????? apo ti dorezoj kopjet???????

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
    po ne provimin e fund vitit ca ti them un komisionit?????? apo ti dorezoj kopjet???????
    Princeshe, zgjidhjen nuk e ke ne forum, por ne libra.
    Do nje keshille nga une?
    Mos hyr ne forum pa mesu filozofine !
    Forumi vetem sa te shperqendron
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  17. #17
    Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
    o shoku un e kam serjozisht ti me thu mu shko me profesorin!ne radhe te pare e kam zysh ne rradhe te dyte nuk mund te kopjoj sepse nuk eshte e mundur ngaqe jemi shum pak veta ne klas dhe zysha na zbulon shum shpejt !
    Seriozisht e kam edhe une :|

    Shko me zyshen atehere
    ------------


    Cfare jane pyetjet?

    Mos meso tere kapitullin permendesh, vetem perberjen. Ki si ide per cfare po flet dhe besoj se nuk do te kesh shume probleme.


    Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
    Princeshe, zgjidhjen nuk e ke ne forum, por ne libra.
    Do nje keshille nga une?
    Mos hyr ne forum pa mesu filozofine !
    Forumi vetem sa te shperqendron
    Jam dakort me ty.
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  18. #18
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
    po kshu na nje gjo ne grup ke bo me cunat?
    ne kete rast eshte per te thene nejse...

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
    po ne provimin e fund vitit ca ti them un komisionit?????? apo ti dorezoj kopjet???????
    opo bjeri shkurt me, perplasi na njecik qepallat ndonjerit nga atyre xhajeve te komisionet, nxirr ndonje cic keshtu si me terezi duke u shtirur sikur po ngre lapsin qe te ka rene ne toke, dhe duke ngrit lapsin me njeren dore rregullo recipeten e djathte me doren tjeter - nderkohe shkeli syrin e djathte dhe fryji faqen e majte xhakos.


    ke per te pare qe ke per te dal me e mire e klases ne kete lende.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
    opo bjeri shkurt me, perplasi na njecik qepallat ndonjerit nga atyre xhajeve te komisionet, nxirr ndonje cic keshtu si me terezi duke u shtirur sikur po ngre lapsin qe te ka rene ne toke, dhe duke ngrit lapsin me njeren dore rregullo recipeten e djathte me doren tjeter - nderkohe shkeli syrin e djathte dhe fryji faqen e majte xhakos.


    ke per te pare qe ke per te dal me e mire e klases ne kete lende.
    Ja nje njeri me pervoje.
    Pa na trego; si shkoi me vone, kur dolet nga provimi?
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •