Close
Faqja 7 prej 14 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 276
  1. #121
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga Kosovar2006 Lexo Postimin
    Sa vrasje kan bo direkt apo indirekt Thaqit e besa edhe kta Ramushit ata jan ngjak me Popullin Shqiptar.

    Ata skan vra siq thuni ju 'shpiuna e shkie' por kan vra shumic e rastit rivalitetin e karikes.

    A ka qen shpiun Ahmet Krasniqi, Ekrem Rexha e shum shum tjer me mija ndoshta.Pse bash at koh nuk shkun mi vra masakrusit qe bojshin sefa brezovic e naper mitrovic.

    Kush e tradhtoi Shqiptarin ai qe e vendosi ni flamur fallc kalter e verdh apo ata qe vdiqin per kuqin e te zivin.

    Bravo(edhe qe nuk jam dakort me menyren qe e kan bo) Djemt e Gani Krasniqit qe i dulet ''hu lesh ' ktyne kriminelave korroptun .

    Se kta majmuna e shendrun Kosoven ne Afganistan me Klane e me 'WARLORDS' duke terorizu popullaten lokale. me piuna te tyre si Sejdi Hoti ( qe poashtu hangri pllumb n'bal)

    Thaqi - Warlord i Drenices
    Limaj - Warlords i Malisheves
    Ramushi - Warlord i Dukagjinit


    FUND duhet ti ipet ksaj, sa ka Burra naper oda kan mi dal perball ktynve majmuna se per para e shiten VATANIN
    Nuk mbet tjeter vec ne tjeret me rreh shuplaka , po ik more burr mos ja fut kot po fole realitetit, sipas teje krejt vrasjet i paskan bo keta te luftes. Tani cka me te thene ty kur vellai i Ekrem Rexhes, Ruzhdi Rexha u be se bashku me Thaqin ne zgjedhjet e fundit lokale ne Prizren. A do behej ndokush ne kete raste me ate qe sipas teje ja ka vra vellain? Natyrisht qe sipas teje po!

  2. #122
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Nuk mbet tjeter vec ne tjeret me rreh shuplaka , po ik more burr mos ja fut kot po fole realitetit, sipas teje krejt vrasjet i paskan bo keta te luftes. Tani cka me te thene ty kur vellai i Ekrem Rexhes, Ruzhdi Rexha u be se bashku me Thaqin ne zgjedhjet e fundit lokale ne Prizren. A do behej ndokush ne kete raste me ate qe sipas teje ja ka vra vellain? Natyrisht qe sipas teje po!
    Duhet te punoim qe te pakten te zbardhen te gjitha vrasjet,dhe nuk e di pse do te duhej te keni frig nga e verteta

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    shum e diskutoni se a esht a jo drenicaku drenicak.

    e pse nuk qenka drenicaku drenicak?

    sepse nuk i ngjan kasapve te llapushnikit?
    sepse nuk simpatizon plackitsat e pasurise kombetare te kosoves?
    se nuk eshte pajtuar kurre me vrasjet e pabesa ndaj atdhetareve?

    si e dashkeni ju nji drenicak?

    nji shtaze?

    ja pra ka qelluar ky burre ndryshe nga ju polpotistet..

    i lumte..

    po te kemi shum drenicak si drenicaku... shum ma mire do i shkojshin punet Kosoves..

    ja cfar thote nji analist qe i peshon fjala..


    --


    gazeta sot

    -

    Judah: Kosova, rrezikohet nga izolimi politik

    Analisti i njohur i çështjeve ballkanase, Tim Judah ka paralajmëruar se rreziku më i madh për Kosovën në këtë vit të ri është izolimi politik i saj. Sipas Judah, akuzat për vjedhje votash në zgjedhjet e 12 qershorit dhe ato për trafik organesh të Dick Marty mund të kenë pasoja të paparashikueshme. Më tej analisti ka prekur edhe çështjen e bisedimeve të reja Prishtinë-Beograd, duke e cilësuar si një proces shumë të rëndësishëm, por që nga i cili ai nuk pret ndonjë rezultat konkret. “Deri tek bisedimet do të arrihet gjithsesi, sepse të dyja palët janë nën presion, por ndoshta do të mjaftojë vetëm fillimi i tyre”, ka deklaruar Judah.

  4. #124
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Kjo qe ka ndodhe ne Banje nga kriminelet evetevendosjes nuk ka asnje norme as nje arsyetim. Kush vret brenda shtepis, kush vret ne prezence te femijve... as Kanuni i Lek Dugagjinit nuk lejon keso krimesh, edhe aty jan normat se si duhet te bahet hakmarrja.
    Por disa këtu e kan humbet të gjitha asyjet e të menduarit dhe të komentuarit si njerëz normal, kështu shfryni epshte e juaja djallzore këtu në këtë forum e jo jasht ti se boni sherr Kosovës.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Kosovelli : 04-01-2011 më 11:07

  5. #125
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Po pse mori anita po kapesh veq per temin,po a nuk po ki ku a,mos moj anit se qka te kam ty e kam edhe gani gecin,perjashtim ben vetem se kam nje respekt per te qe qakaricat si ti e qakejt e tjer kur delk ne rrug ju hyni birave.
    E nese ti je met me ua hjek maskat forumistave ketu shko ne shik nese nuk je akoma aty mundesh me marr ndonje post me vra shqipetar pas shpine.
    Ty pershtypje nuk te ben asgje vetem qe krimi te lulezoi,prej tyre keni jetu dhe vazhdoni te jetoni.
    Pse qfar fare je ti ma e mire se ganiu,kur ka ber ganiu per kosoven,askush nuk ja ka mbajt prapanica,shko bijo e laje nja pelen se nuk jan forumat per ty,jo pse nuk kam argumente,por ti po kerkon si magjupe te perlahemi ,e ketu nuk eshte vendi me u perla,por me debatu per temen ne fjal.
    Ty edhe mos me dashte me te ofendu njeriu e ka te veshtir,prandaj dije qe qdo gje ka nje kufi.
    Edhe nje her nese je per debat fol,nese jo ik,nuk e kam njet te shtyhem me ty sa ki ti nivel e kush je ti e kush jam une ,e ku jeton ti e ku une tema nuk eshte kjo.
    Pra kqyr e gjeje ndonje te kalibrit tend e me mu mos u merr te lutem se me magjupe nuk debatoi

    Falemiderit per keshillat po une nuk laj pelena.Kam mendu qe nuk ka asi qe jane hala ne kohen e larjes se pelenave. Apo ke mendu ti qe po jeton ne kohen kur grate duhet veq me la pelena? Nese ti ben aso jete mu sme intereson. Sdo te duhej as ty te interesonte qfare bej une. Te drejten per hyrje ne forum as sma jep as sma merr ti. Une besoj qe ti sje magjup po perkah fjalori sua lshon rrugen hiq. Mu kjo sme ben pershtypje po ta perseris. Meqe e ke thene qe sjemi te nje kalibr, e une pajtohem me kete, nuk debatojme me. Veq rrenat e tua per Drenicen ua shet atyne qe ti blejne. Te uroje te gjesh sa me shume bleres.
    Ia kalofsh mire!

  6. #126
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Vendndodhja
    Oslo , Norway
    Postime
    472
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    shum e diskutoni se a esht a jo drenicaku drenicak.

    e pse nuk qenka drenicaku drenicak?

    sepse nuk i ngjan kasapve te llapushnikit?
    sepse nuk simpatizon plackitsat e pasurise kombetare te kosoves?
    se nuk eshte pajtuar kurre me vrasjet e pabesa ndaj atdhetareve?

    si e dashkeni ju nji drenicak?

    nji shtaze?

    ja pra ka qelluar ky burre ndryshe nga ju polpotistet..

    i lumte..

    po te kemi shum drenicak si drenicaku... shum ma mire do i shkojshin punet Kosoves..

    ja cfar thote nji analist qe i peshon fjala..


    --


    gazeta sot

    -

    Judah: Kosova, rrezikohet nga izolimi politik

    Analisti i njohur i çështjeve ballkanase, Tim Judah ka paralajmëruar se rreziku më i madh për Kosovën në këtë vit të ri është izolimi politik i saj. Sipas Judah, akuzat për vjedhje votash në zgjedhjet e 12 qershorit dhe ato për trafik organesh të Dick Marty mund të kenë pasoja të paparashikueshme. Më tej analisti ka prekur edhe çështjen e bisedimeve të reja Prishtinë-Beograd, duke e cilësuar si një proces shumë të rëndësishëm, por që nga i cili ai nuk pret ndonjë rezultat konkret. “Deri tek bisedimet do të arrihet gjithsesi, sepse të dyja palët janë nën presion, por ndoshta do të mjaftojë vetëm fillimi i tyre”, ka deklaruar Judah.
    Drenicaku tha vetë, o Brar, se : " e priznati se nuk e njoh gjeografinë e Drenicës"; " e priznati se është rritë në Prishtinë".

    Ky gabeli me nickun " drenicaku" të gjitha fajët, për të gjitha vogëlsirat dhe ndodhitë e pahijshme që ndodhin ndër shqiptarë, ama për të gjitha, fajin ia hedhë Drenicës, njëjtë sikur Ti o Brar, Dick Marty, DrinM(ut) zalloga, UDB-ja dhe je-jat e hienat antishqiptare.

    Po nuk kanë faj. Drenica ua ka prishur kumbarinë me Millosha e Zorana, me nder me thanë "vllaznim-bashkimin".
    Kur edhe kumaret ua kthyen shpinën, çaravesheshin duke brohoritur "Drenicë - jemi me ty", e tash strategjia antishqiptare ka ndërruar edhe në Beograd , se karta e Jeremiqit është djegur, e si rrjedhojë, edhe lufta antishqiptare po ndryshon, msheftazi, tinëzisht, në rrogoz Tadiqi dhe Serbia i përdor Jokerët e vet, ish kumbarët .

    Në Drenicë kumbarët hëngren fiq e diqen rahmetlitë, tash mundohen të gjejnë "drenicak" në vise tjera, si ky prishtinalia me nickun "drenicak" që shanë Drenicën prej sabahit e deri në aksham. Sikur Ty , o Brar e DrinM(utat) që keni sharë e sharë Drenicën më zi se Dick Markat modern.

    Nuk jeni të vetëm , o Brar! Ka shumë Brar-a, DrinM(uta),"drenicaka", Dick Mart-a. Ju jeni vetëm nga një eksemplar këtu në forum.

    Kjo është shanca e juve e fundit, para takimit serbo-kosovarë, shanca e fundit për t'ia zhvatur Kosovës veriun. Ndoshta edhe do t'ia arrini!!?

    Veç përpara, o kumbarë!

    Shani e mos pushoni! Shane Drenicën....shane!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga lum lumi : 04-01-2011 më 11:52

  7. #127
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Gani Krasniqi sëmuret nga tragjedia e Malishevës

    Kandidati per deputet nga vetevendosja, Gani Krasniqi, e ka përjetuar rëndë ngjarjen tragjike të 1 janarit. Një i afërm i familjes së tij i ka thënë portalit Indeksonline se ai është sëmurë seriozisht dhe është në gjendje të keqe pas tragjedisë. Si pasojë nuk dëshiron dhe nuk mundet të flasë me mediat.

    Emini, Sylejmani dhe Mehedini, të tre djem të Krasniqit janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Skënder Limajt. Dhe, teksa ngjarja lidhet me Vetëvendosjen, për të cilën Krasniqi garoi në zgjedhjet e 12 dhjetorit, lëvizja e Kurtit është në heshtje totale.

    Mësohet se për ta ky është një zhvillim i ri për të cilin nuk dinë se si të reagojnë dhe si të sillen, raporton ky portal.

    Ndërkohë, burimet i kanë thënë Indeksonline se ministri në largim i Transportit, Fatmir Limaj, ka qenë mbrëmë rreth mesnatës në QKUK për të vizituar kushërinjtë e tij që kanë mbetur të plagosur nga sulmi i 1 janarit.

  8. #128
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Cfare kuptimi ka kjo V V
    V V apo vetvrasjes.

  9. #129
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga Kosovelli Lexo Postimin
    Cfare kuptimi ka kjo V V
    V V apo vetvrasjes.
    Thuj si te duash mirepo veq subjekt i tolerances i demokracise dhe i prosperitetit nuk jan, shyqyr zotit qe keta nuk fituan me shume vota sepse keta jane majtist te kqinje te kaluar nga koha, njerz te cilet nuk repsketojne mikun me te madh te shqiptarve SHBA-ne. Per mendimin tim kjo parti do duhej te shpallej parti e ndaluar si partia naziste.

  10. #130
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Kosovelli Lexo Postimin
    Cfare kuptimi ka kjo V V
    V V apo vetvrasjes.
    Jo jo VETVENDOSJE-kapirash

  11. #131
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga Kosovelli Lexo Postimin
    Cfare kuptimi ka kjo V V
    V V apo vetvrasjes.
    ...V - Vot
    ....V - Vezet...

    kjo o ni kurgjo nji organizat rrebelav rrugaqve me kry albin kuqken....me nji fjal copa kanalizimi...

  12. #132
    i/e regjistruar Maska e THOTI
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    123
    e kam then edhe ne postimet e mia te meparshme se vetevendosja eshte perqarese vellavrasese dhe ja produkti i pare i vetevendosjes doli ne shesh.
    Keta te VV jan te destinuar te deshtojn se populli ka nis me mledh men sjeni sen tjeter veq ni grup njerz qe shpejt do te harroheni po do tju mbaj nmen historia si tendenca e pare per perqareje te popullit pas shpalljes se pavarsise apo me mir te them edhe nje sherbim sekret i lobit antishqiptar i cili se shpejti do te deshtoj dhe te cilin vet populli do ta ndeshkoj e ndeshkimi i popullit eshte shum i madh.
    Ata qe u ben vegel e implementimit te projektit te kobshem te albinit te quajtur VETEVENDOSJE do i mbeten barr me veprat e tyre nipit e sternipit te cilet nuk do te mund ta lajn flliqnin qe e keni bo.

    Thoti thot se:
    Ndryshuar për herë të fundit nga THOTI : 04-01-2011 më 13:17
    VETEVERTETA E VETVENDOSJES ESHTE VETEFUNDOSJA

  13. #133
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Lexim te kendshem

    Ka indikacione shumë të qëndrueshme se njëri nga të shantazhuarit e Serbisë është edhe Albin Kurti që udhëheqë "vetëvendosjen".Shkak i këtij shantazhimi është edhe i gjithë aktiviteti anti-Kosovë që po bënë Albin Kurti me lëvizjen e tij"

    Këto fjalë janë thënë publikisht para demonstratave të 10 shkurtit.Personi që ka deklaruar këtë nuk është ndonjë anonimus politik,përkundrazi është njeriu i cili qëndron në ballë të të gjitha proceseve pozitive të Kosovës.

    Unë qëmoti kam dyshuar në të gjitha aktivitetet "patriotike" të Albinit.Edhe para kësaj deklarate. Pse?

    Pikësëpari,vetëdorzimi i tij te serbët gjatë luftës ka qenë i dyshimtë.
    Ai ka pasur dy mundësi.Të ikën në Bllacë sikur shokët e tij që i ka përreth "Vetëvendosjes" ose të dal në mal.T'i bashkohet UÇK-së.
    Nuk e ka bërë as njërën as tjetren. Nejse punë e tij kjo.

    Po në burg pse i ka pasur të gjitha ato privilegje?!!
    Kur me mijëra shqiptarë,edhe ata të rrëmbyer sikurse Albini,vriteshin,masakroheshin e humbnin pa gjurmë nëpër burgjet serbe,Albinit jo që nuk i ka ndodhur asnjëra nga këto të këqija,por
    Albin Kurtit i është bërë privilegji më i madh i mundshëm që do të mund t'i bëhej një të burgosuri politik;
    Nga qelia e burgu të Pozharevacit i është dhënë mundësia që të organizoj konferencë me gazetarë të botës!!!

    Cilat kanë mundur të jenë qëllimet e shërbimit sekret serb,që ndërmorrën hapin më të paimagjinueshëm për një regjim diktatorial,organizimin e një konference për gazetarë për një të burgosur politik shqiptar?
    Sipas mendimit tim,dy kanë qenë qëllimet e këtij aksioni serb.

    E para,me këtë konferencë,kanë dashur t'i dërgojnë një mesazh të qartë botës se regjimi serb është shumë demokratik e që Albini sikur vërtetë të ishte nj patriot nuk do të duhej assesi që të kontribuonte në përmirsimin e imazhit të keq serb.

    Dhe qëllimi i dytë i shërbimit sekret serb ka qenë;Krijimi i një HEROI TË RI për kosovarë. Një zëvendësim të Ibrahim Rugovës.Pasi që Rugova llogaritej i vdekur politikisht,duke menduar se e kishin djegur autoritetin e tij gjatë bombardimeve të NATO-s.
    Rrethanë favorizese për serbët që edukimi i dobët i kosovarëve,papjekuria mentale dhe naiviteti i popullit të cilët jo që nuk e akuzuan për tradhti Rugovën,por për çudi të gjithë botës,e pritën si një hero kur u kthye në Kosovë!!!
    Dhe përderisa Rugova kishte autoritetin e madh në Kosovë,fitonte zgjedhjet e njëpasnjëshme.Serbia nuk kishte nevojë për xhokerët tjerë.
    Ata ishin "the slipers"-at e Sërbimit sekret serb.Ishin të përgjumurit të cilët do të ngriheshin,veç kur ta kërkonte nevoja.
    Të gjitha punët e ndyra,kundër Kosovës bëheshin në mënyre "institucionale" përmes Rugovës dhe bashkpunëtorëve të tij.

    p.sh të gjithë e pranojmë se dëmet më të mëdha vendit pas luftës i janë shkaktuar prej trazirave të marsit.Ku brenda 48 orësh,ndrroj imazhi i Kosovës dhe i shqiptarëve në përgjithësi. Ndryshoi imazhi i mrekullueshëm që kemi pasur për qindra vjet.Me qindra vjet shqiptarët kanë luftuar për lirinë e tyre edhe pse të vrarë,të djegur e dhunuar prej armiqëve të tyre,ne asnjëherë nuk kemi bërë krime kundër civilëve të pambrojtur e duarthatë.
    Këto krime denohen sot, me një koventë ndërkombtare të krijuar pas luftës së dyte botërore. Gadi asnjë ushtri nuk e përfillë këtë konventë.
    Ne e kemi pasur një kod të pashkruar që na i ka ndaluar krimet kundër popullsisë civile-KODIN MORAL,të cilin e ka qmuar e tërë bota.
    Dhe çfar bëmë ne?
    E shkërdhymë kodin tonë moral!
    Dhe kur?
    Në kohën më të papërshtashme për imazhin tonë. Sot kur të gjitha mediat botërore janë të vendosura në Kosovë.Gazetarë të radiove,televizioneve e mediave tjera të shkruara,kanë regjistruar pamjet më të tmerrshme që ka parë ndonjëherë spektatori botëror.
    Turma të pakontrolluara njerzish që vandalizojnë,djegin e shkatërrojnë çdo gjë që u del para.Vrasin një popull tjeter sepse flasin një tjetër gjuhë,u fusin flakën objekteve fetare të një feje tjetër etj,etj.
    Tash po e paguajmë haraqin,me dokumentin e Ahtisarit.

    Për publikun e thjesht botëror ne jemi ata të këqinjët,vandalët. Por kështu nuk mendojnë edhe diplomatët e tyre,njerzit që njohin shërbimin sekret serb.ata e dinë të gjithë se trazirat e 2004-s kanë qenë rezultat i një pune të mundimshme e të gjatë të shërbimit sekret serb. Të huajt edhe e dinë se cilët janë ata bashkpunëtorë të atij shërbimi.

    Sot cilindo ta pyetësh,se kush ka qenë organizator i atyre trazirave,nuk e dinë. I rrudhin krahet.Jo thonë nuk e dimë,besojmë se ishte një reagim i rastit.
    Po nëse "kthehemi" pak prapa dhe logjikojmë do të shohim dorën perfide të serbëve në këto ngjarje.

    Në natën e 11 marsit 2004,alarmohet policia në Prishtinë.Alarmi del i rrejshëm.Njerzit mendojnë; dihet kush qet bomba më 11 mars,aludojnë në ata që kanë bërë marsin e lavdishëm të 81-it.
    Situata veç fillon të ndizet.
    Disa orë më vonë,pra në mëngjesin e hershëm të 12 marsit 2004,bëhet një "tentimatentat" ndaj presidentit Rugova.I hudhet një bombë para shtëpisë së tij.Një truk shumë i thjesht,por që shitet leht te përkrahësit e presidentit.
    Simpatizuesit e tij alarmohen.Nervozohen,shajnë, shkumë u del prej goje.
    Rugova të nesermen lëshon kushtrimin;Ata deshën të më vrasin,ata që në mars kanë luftuar Serbinë,gjithmonë here me luftera e here me demonstrata.Kopeja rugoviste "e kupton" se ata janë kush tjetër pos UÇK-ja!!! Dhe e përkrahin presidentin e tyre i cili i fton në një demonstratë nën moton "Në mbojtje të presidentit".Demonstrata do të mbahet me 17 mars 2004!!! (Shihni arkivat e agjensive të lajmeve)

    Kjo është paraloja e atyre ngjarjeve të tmerrshme.Rugova edhe zyrtarisht duke ndezur masat fillon pjesën e vet të punës për shërbimin sekret serb. Kjo pra ishte detyra e Rugovës për luajtur rolin e viktimes,kjo do të mjaftonte që fteses së tij për një protestë"paqësore" me 17 mars 2004 t'i përgjegjeshin shumica e perkrahseve të tij.

    Detyren tij e kreu me sukses.Për të tjerat do të kujdesej vet shërbimi sekret serb.
    Brenda intervalit 12 mars kur "u bë atentati" mbi Rugovën dhe fillimit të trazirave me 17 mars,"krejt rastësisht" ndodhin edhe këto ngjarje;
    -Në Mitrovicë mbyten fëmijët në lumin Iber.Gazetaret raportojnë nga vendi i ngjarjes.Masat ndezen.Pritet shpërthim i situates.
    -Në Pejë vritet babai i ushtarit të UÇK-së,Avni Elezajt.Edhe Dukagjinin e pregadisin për diten e madhe.
    -Në Llapnasellë,"plagoset" një serb.Shkijet rebelohen,i bllokojnë rrugët që lidhin jugun e Kosovës.Pezmi e hidhërimi e rrëmben edhe këtë pjese të vendit.Kosova komplet është e pregaditur për diten D.Pritet veç një shkëdijë dhe ajo vie shpejt.Rugova e mbanë fjalën.Me 17 mars 2004 e nisë protestë paqesore në mes të Prishtinës.Me moton "ta mbrojmë presidentin".Turma të përkraseve të presidentit vijnë nga të gjitha anët e Kosovës.
    Turma të mjera pa ditur as vet se janë pjesë e një skenari djallzor të Rugovës në bashkpunim me shërbimin sekret serb!!!

    Dhe vazhdimin e atyre ngjarjeve e dimë. E dimë edhe përpjekjen titanike të Partisë Demokratike të Kosovës dhe kryeministrit Bajram Rexhepi për qetësimin e masave të popullit.
    Por nuk e dimë as qe kemi dëgjuar asnjë prononcim të Rugovës dhe bashpunëtorëve tjerë të tij për të ndaluar këtë tragjedi.
    Dikush mund të thotë tamam puna që Rugova t'a kritikonte punën e vet.
    Rugova ska pase çare,pa bashkpunuar në këtë skenar të shërbimit serb,sepse ka qenë i shantazhuar.Një zot e di se sa e sa materialin komprimitues kanë serbët për të,që sikur të bëhej publik me siguri vet përkrahsit më të flaktë të tij do t'ia merrnin shpirtin,me dorë të tyne.
    Faji për këto trazira,bie mbi ata që kanë marrë pjesë.Mbi ata që shkuan gjoja të protestojnë për mbrojtje të presidentit nga UÇK-ja. Ata është dashur t'a dinë se po manipulohen!

    Tash besoj se sepaku bile po e dimë se kush paska organizuar 17-18 marsin 2004!


    Ky skenar është zbuluar menjëherë nga shërbimi i kundërzbulimit.Por ka qenë vonë,tepër vonë për të ndërmarrë diçka më shumë,përveç parandalimit të shkallëzimit të mëtutjeshëm të situatës.

    Nëse shprehemi me fjalor sportiv,kjo i bie se rezultati qe 1 me 0 për shërbimin sekret serb.

    Rugova vdiq,e hangër prroni. Tash duhet gjetë zëvendësimin.Pasi që në LDK,më nuk ka person tjeter me karizmen e Rugovës të cilit do t'i bindej populli,shërbimi sekret serb do të përdorë kartat tjera.ata që kanë një "background" pak më të pasur patriotik.

    Para do kohesh,serbët tentuan edhe njëherë t'a destabilizojnë vendin.
    U paraqiten maskat në rajonin e Dukagjinit me emblemat e AKSH-së!
    Ata kanë qenë shqiptar jo serb dhe qellimi i tyre sigurisht se ka qenë i mirë,kanë menduar që po bëjnë diçka për Kosovën. Problemi është se ata nuk e kanë ditur që shefi i tyre,është një i shantazhuar nga Serbia dhe po punon kunder shqiptarëve.
    Veç kësaj radhe,djemtë e Ushtrisë Çlirimtare nuk lejuan që t'i futet edhe njç gol Kosovës. Përmes Hashim Thaçit,ata publikisht deklaruan se e dinë nga kush organizohen këto aksione të maskave e dinë kush është i shantazhuari.Dhe prapaskena e krimit e kuptoj mesazhin.Uli bishtin dhe shpërndau ato forca paramilitare.

    Dhe derisa filluam të marrim frymë lirisht,duke i'u falenderuar Thaçit që mori një përgjegjësi qytetare dhe na hoqi një rrezik.
    Nuk shkoi shumë kohë,dhe prap filloi tentimi i shërbimit sekret serb për të shkatërruar procesin.
    Edhe kësaj radhe shërbimet e kundërzbulimit hetuan pregaditjen e atakut serb dhe reaguan që ta parandalonin. Menjëherë kur u bë publike data e organizimit të demonstratës së 10 shkurtit, Burrat që e çliruan Kosovën,prapë përmes Thaçit,lajmruan se; Duhet të kemi kujdes,mos ti bashkohemi lëvizjes"vetevendosje" sepse udhëheqësi i saj Albin Kurti është një bashkpunëtor i shërbimit sekret serb.është një i shantazhuar!

    Me gjithë organizimin perfekt të këtyre demonstratave shërbimi sekret i Sebisë e mori një kundërgoditje të ashpër,të shpresojmë se tentimet e ardhshme do të jenë edhe më të dobëta deri sa t'a zgjedhim statusin tonë.

    Dhe të jeni të bindur se sikur njerzit e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së,mos të paralajmronin një gjë të tillë dita e 10 shkurtit do të ishte shumë më i përgjakshëm se marsi 2004 edhe shumë më shumë i dëmshëm për statusin tonë!

    Ky shërbim i shkijeve është sikur ata hakerat që mundohen ti sulmojnë sistemet kompjuterike dhe nuk ndalen hiq deri sa t'ia arrijnë qëllimit
    virusat që përdorin shkijet tash po i dimë,a po?
    veç sistemin antivirus Kosova e ka goxha t'mirë,e "ka ble" para do ditëve në israel:wink:...fleni dathë,popull!

  14. #134
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Keshtjella 100, rrespekt , nji pershkrim shum i mir.

  15. #135
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    [QUOTE=KILI MERTURI;2969592][B]ALBIN ME VETVENDOSJE! DO TA SHFUQIZOJMË pakon e Ahtisarit !


    kqyrne more marrëzinë e radhës,kqyrne...do t'a SHFUQIZOJMË pakon e Ahtisarit po thojka ky bylbyli!

    Jaaa unë "nuk e pasna ditë" që mundet mu ndrru kjo pako...as "nuk e pasna ditë" që mundet me u ndrru Kushtetuta ndonjëherë...kam pas kujtu që këto ligje mbesin në fuqi sa të jetë jeta mbi këtë tokë.
    Edhe ju përkrahësit e Albinit,sigurisht keni mendu si unë dhe ishit në gjendje që t'a sakrifikoni pavarësinë...duke menduar se kjo pakoja e Ahtisarit është e pazëvendësueshme!

    Po tash çka u ba more?

    Diçka me Albinin nuk është në rregull...probleme mentale e diturie politike apo po ban dallavere...ose mozomakeq,mos rastësisht nuk është budall e as dallaveregji...po ka diçka tjetër këtu!

    Ky ishte në gjendje me e kallë Kosovën për ta kundërshtuar kurorëzimin e mundit,luftës,e sakrificës shqiptare për afro 100 vjet-Pavarësinë e Kosovës! Dhe shul shqip thoshte se nuk na vynë pavarësia që del prej kësaj pakoje.

    Edhe tash del e ban hajgare me ju; "do ta ndrrojmë kushtetutën...do ta prishim pakon e Ahtisarit!...do të thotë nuk paska pasë rrezik prej asaj pakoje as prej asaj kushtetute.
    Dhe është e vërtetë...asnjë kushtetutë,asnjë ligj i saj nuk janë të PAZËVENDËSUESHËM.d.m.th.

    Shkijet e kanë ditë këtë punë që si kushtetuta si pakoja,ato janë veç letra të cilat ndrrohen herdokurdo...mbas 5 vjetesh...10 vjetësh apo e edhe më gjatë,megjithatë ato zëvendësohen.Duke i ditë këto punë,prandaj serbia ishte aq kategorike ndaj atij Plani,dhe e ofendonte Ahtisarin me fjalët më të ndyta që egzistojnë.

    Po mirë,shkijet kanë pasë drejtë ta urrejnë Ahtisarin,sepse me një plan "t'killavt" u'a mori juridiksionin mbi Kosovën...Po Albini,qysh se paska ditë MA HERET budalla që pakoja po mund u ndrrojka...edhe kushtetuta PO MUND u ndrrojka...dhe çka po mbetka?
    Pavarësia PO MBETKA përgjithmonë!

    Allahile a po ju vje marre juve,a po ju vje inati që jeni mashtru?
    Ani t'ju kish mashtru ndoj njeri i mençëm.Hajde, hajde,hahet diqysh...po me ju mashtru nji Albin që jam i bindun se secili nga ju keni shkollë ma t madhe se ai?!! Belivallha boll shtir!

    Ka do,do këtu që pavarësinë e urrenin edhe shkaku i flamurit.Bile ishin në gjendje prap që mos ta pranojnë këtë pavarësi se flamuri diqysh nuk u pëlqente.
    Mos u bani marak.
    Del naj dit ai dylberi i juv e e jep sihariqin; do t'a ndrrojmë edhe flamurin...e ju do të mbeteni të habitur si gj i th m o n ë...qy qy edhe ky more po u ndrrojka....hahahahahaha

    ndrrohen shokë ndrrohen tana gjanat...veç pë t'i "parandjerë" këto ndrrime me kohë duhet një shkollë tjetër,që fatkeqësisht një numri të njerzve tanë u mungon kjo,prandaj edhe mashtrohen lehtë...aq lehtë që për mua akoma është e pabesueshme...

  16. #136
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Jo jo VETVENDOSJE-kapirash



    VELLA VRASJE,A KAPIRASH.
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  17. #137
    i/e regjistruar Maska e THOTI
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    123
    Te dashur vellzer e motra shqipetar,
    Eshte me rendesi qe ne keto kohera qe po kalon kosova te behemi me integrues dhe bashkues ti lejm anash teket dhe interesat personale ka ardhur koha qe te gjithe te jemi nje zeri te bashkuar dhe te mos behemi prehe me apo pa vetedije e tendencave antishqipetare per te nxitur nje lufte civile, sepse shqipetaret pa marr parasysh se qfar partie i perkasin e kan nje gje te perbashket se nuk dojm vellavrasje nuk dojm perqarje nuk dojm lufte civile, e dojm kosoven dhe ja dojm te miren andaj ti lem me nje ane te gjitha sepse atedheu therret.
    Edhe ju te vetevendosjes afronu pak leni keto akuza dhe nese me te vertete ja doni te miren shqipetareve bashkohuni te gjith per qellimin madhore e qe eshte edhe parull e juaja ka ardhur koha te veproni ndryshe.

    Thoti
    VETEVERTETA E VETVENDOSJES ESHTE VETEFUNDOSJA

  18. #138
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    V V ,Vetfundosja eshte kompani e ati florin hashkalise e specializuar per nxitjen e vllavrasjes!

  19. #139
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    V V ,Vetfundosja eshte kompani e ati florin hashkalise e specializuar per nxitjen e vllavrasjes!
    drenica

    a eshte ky 'incident' vrasje politike?


    a eshte i lidhur me politiken ky krim?

  20. #140
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBIN ME VETVENDOSJE! DO TA BËJNË KOSOVEN!


    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!


    kështjella 100 , a je ma mirë, se po duket koke kon paqef pak!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

Faqja 7 prej 14 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •