Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 157
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220

    The Guardian: Kur votojnë 149% në Skenderaj dhe Drenas.

    Jemi dëshmitar të një tollovie që ndodhi në këto zgjedhjet e fundit në Kosovë! Në qytetet ku PDK-ja ka përkrahjen më të madhe Drenas dhe Skenderaj është votuar 149%! Të vdekurit , të gjall kan votuar këtë her desht e pa desht! Kjo vjedhje duhet gjithsesi të kontrollohet dhe në Drenic të votohet edhe njëherë por me një siguri më të lart dhe komisioneret të jen nga qytete tjera e jo nga Drenica hajdute.

    Në shumë gazeta të huaja tregohet se në këtë pjesë të kosovës janë vjedh vota e kan votuar njerzit e vdekur më keq se në Afganistan. PDK na sjell në këtë ditë që një vend i civilizuar sic jemi na me na krahasu me Afganistanin e Somalin!



    Ja cfar thot The Guardian për Drenicen martire.



    The Guardian: Kur votojnë 149 %!


    Edhe gazeta tjetër prestigjioze britanike The Guardian ka raportuar për shkallën e lartë të mashtrimeve në rajonet e PDK-së, Skenderaj dhe Drenas.

    “Një burim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka thënë Guardanit se në tri qendra të votimit në këtë zonë më shumë vota janë hedhur sesa ka pasur njerëz të regjistruar për të votuar. Njëra qendër kishte pjesëmarrje 149%”, raporton gazeta.

    Aty thuhet se Thaçi dhe partia e tij kanë festuar para kohës dhe se rezultatet mund të jenë më të ngushta. Sipas gazetës, ka gjasa që koalicioni i ri qeverisës të lidhet ndërmjet PDK-së dhe AAk-së, që duket se do të përfundojë e katërta. /indeksonline/
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Eshte pritur nje lajme i tille .
    Mjere Kosova ne duar te kuj ka eshte .

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    The Economist: Manipulime enorme


    Prestigjiozja britanike “The Economist” ka cituar diplomatë perëndimorë në Kosovë që kanë qenë dëshmitarë të mashtrimeve të mëdha në zgjedhje, në Skënderaj dhe në Drenas.

    Një diplomat që shërbeu si vëzhgues në Skënderaj tha se mashtrimet ishin aq të dukshme saqë as nuk u bënë tentime për t’i fshehur. “Mashtrimi ishte i shkallës industriale”, tha ai.

    Një tjetër diplomat tha:” Në një qendër votimi kishte 940 votues të regjistruar, por edhe 300 të tjerë si duket kishin votuar. Në Skënderaj nuk kishte numërim votash, por zierje votash”.

    “Nëse të tjerët besojnë se zoti Thaçi e siguroi epërsinë e tij vetëm duke mbushur kutitë, kjo do ta bëjë shumë të vështirë krijimin e qeverisë së koalicionit”, shkruan The Economist, që parashikon problem dhe thotë se për momentin ka heshjte para stuhisë./indeksonline/



    Në anglisht.


    Calm now, a storm to come?



    OVERNIGHT snow has blanketed Pristina, muffling the noise of the hurly-burly of daily life in Kosovo's capital. Now everyone is waiting to see if the response to allegations of fraud in Kosovo’s elections, held yesterday, will also be quietened, or whether this morning's calm is merely the precursor to the storm. One senior diplomat says he witnessed “industrial-scale” fraud in the central region of Skenderaj; another says that in the same area the words “vote count” should be substituted by “vote cook”.

    The election was the first to be held since Kosovo declared independence from Serbia in 2008. No official results have yet been declared. At a press conference this morning Democracy in Action, an NGO monitoring polling stations, gave some preliminary results from just over half of Kosovo. Its figures put the Democratic Party of Kosovo (PDK) of Hashim Thaci (pictured), the prime minister, first, with 30.69% of the vote. Mr Thaci's former coalition partners, the Democratic League of Kosovo (LDK), took 26.2%; Vetevendosje, a new party, was on 12.78%; and the party of Ramush Haradinaj, who is currently facing a retrial for war crimes in The Hague, was on 10.89%.

    According to the Central Electoral Commission, 47.8% of the 1.6m people eligible to vote did so. That figure is deceptive, however, as a large but unknown percentage of those registered to vote live and work abroad. So the fact that in most constituencies inhabited by ethnic Albanians the turnout ranged roughly from 37%-55% is credible. But turnout in Skenderaj and Gllogovc were reported as 93.68% and 86.94% respectively. These areas are heartlands of support for the PDK.

    One diplomat acting as an election observer in Skenderaj yesterday said that the cheating was so blatant that no attempt had been made to cover it up. Another said that in one district with 940 registered voters, another 300 had apparently “voted”.

    As for Kosovo’s minority Serb areas, turnout figures were high for the southern and central enclaves of the country, but almost non-existent in the northern region which abuts Serbia. Oliver Ivanovic, a senior Serbian government official with responsibility for Kosovo, said that the Serbs of the south were drifting away from Belgrade and hence making a “terrible mistake”. Posters in Serb-inhabited north Mitrovica exhorted people not to vote for the “fake state” of Kosovo.

    It is too early to tell what all this means. But if the other parties believe Mr Thaci secured his lead only through ballot-stuffing, that will make the task of forming any coalition very difficult.

    Last night Mr Thaci claimed victory, saying that the elections were “a referendum on the European future of Kosovo.” That may be, but Kosovo is becoming left behind in the Balkan race for European integration. This week Montenegro will gain official candidate status for the EU, and Bosnians and Albanians will win visa-free travel to Europe’s 25-member Schengen zone. Kosovars are now the only people left in this part of Europe who now still need visas for the Schengen area.

    The next few days will tell whether this morning’s calm in Pristina will last or whether, as one diplomatic source puts it, “we can get the system to address the problems rather than relying on a ‘crisis’ to solve them, which has been the pattern here for too long.”
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  4. #4
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Drenica hajdute.
    Me kete thenje e njollos gjithe Drenicen,athua e meriton Drenica kete thenje??
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Dell dëshmitar i mashtrimeve në Skenderaj


    Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përgëzon popullin e Kosovën për mbajtjen e zgjedhjeve të para të përgjithshme pas shpalljes së pavarësisë. Zgjedhjet ishin shprehje e demokracisë dhe ne ishim të ngazëlluar që pamë aq shumë kosovarë që treguan përkushtimin e tyre me daljen në votime anekënd vendit, thuhet në një komunikat të lëshuar nga Ambasada.

    Kosova tash ka përpara saj një test gjersa numërohen votat. Institucionet e Kosovës duhet t’i tregojnë opinionit publik se ato janë të gatshme për të mbrojtur integritetin e të drejtës për të votuar. Vëzhguesit amerikanë ishin të pranishëm nëpër qendrat të votimit kudo nëpër Kosovë më 12 dhjetor dhe ata vëzhguan një proces, që me disa përjashtime serioze, ishte kryesisht efikas.Ambasadori Dell vëzhgoi zgjedhjet në 17 vendvotime në 12 qendra votimi në komunat e Gllogocit, Gjakovës, Deçanit, Pejës, Klinës dhe Skenderajt, thuhet mes tjerash në komunikatë.



    Ambasadori po ashtu vëzhgoi numërimin e votave në shkollën e mesme “Hamëz Jashari” në Skenderaj (vendvotimi 2101x/02R). Aty pati parregullsi gjatë numërimit të cilin Ambasadori e vëzhgoi, kundërshtoi dhe e raportoi. Fletëvotimet në kuti tejkalonin numrin e të nënshkruarve në regjistrin e votuesve. Ne kemi kuptuar se ka pasur edhe raste tjera të parregullsive që kanë ndodhur në Skenderaj dhe në Gllogoc, sqaron reagimi i Ambasadës.

    Ne nxisim të gjithë vëzhguesit që kanë qenë dëshmitarë të parregullsive më 12 dhjetor të shfrytëzojnë mekanizmat ligjorë që mbrojnë integritetin e zgjedhjeve në Kosovë dhe integritetin e demokracisë së Kosovës. Ekzistojnë procedura dhe afate kohore të qarta të cekura në Ligjin për zgjedhje në Kosovë që sigurojnë rishikim transparent të rezultateve të kontestuara të zgjedhjeve./indeksonline/




    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Me kete thenje e njollos gjithe Drenicen,athua e meriton Drenica kete thenje??

    Dicka për temën e leje ti kë njollos kjo thënje. Për mu jan njerzit më të ulët që nuk e meritojn hic me qen në hartën e kosovës! Njerz katunar të lodht që ende jetojn në shekullin 17.
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Nervozohet për Skenderajn e Drenasin


    Delegacioni vëzhgues i Parlamentit Evropian që mbikëqyri ecurinë e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare në Kosovë, ka vlerësuar se procesi në përgjithësi ishte organizuar mirë dhe se pjesëmarrja në votime, siç thuhet, inkurajon zhvillimin e demokracisë në vend.

    Megjithatë, “akuza serioze për manipulime” në komunën e Skënderajt dhe të Drenasit thuhet se i janë bërë të ditura këtij delegacioni. Eurodeputetët u kërkuan institucioneve përgjegjëse të ndërmarrin masat e nevojshme ligjore për të zgjidhur problemet që flasin për mashtrime në këto dy komuna.

    Deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, shpjegoi:

    “Ne u bëjmë thirrje kosovarëve që të respektojnë institucionet dhe kërkoj që ata t’u besojnë atyre. Ato do të duhet të tregojnë se janë të besueshme”.

    Eurodepeputetja Ulrike Lunacek, ndërkaq, tha se partitë politike duhet t’u drejtohen mekanizmave përgjegjës, pra Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me pakënaqësitë për ecurinë e procesit zgjedhor në dy komunat në fjalë.

    “Është e rëndësishme që qytetarët dhe partitë t’i drejtohen fillimisht PZAP-it për t’i paraqitur ankesat e tyre. Nëse ankesat nuk merren seriozisht ata duhet ta bëjnë publike dhe këtë. Ne do t’i dëgjojmë ata nëse sërish ka probleme dhe nëse nuk shqyrtohen ankesat”, u shpreh Lunacek duke theksuar nevojën që ndaj keqbërësve të merren masat ndëshkuese në rast se vërtetohen parregullsitë.

    Sipas shifrave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për pjesëmarrjen në votime, në Skenderaj kanë votuar 93.68% e qytetarëve, ndërsa në komunën e Drenasit kutive të votimit u janë drejtuar 86.94%.

    Paritë politike, ndër të tjera, kanë shprehur shqetësimet e tyre lidhur me votime të shumëfishta që, sipas tyre, kanë ndodhur në këto komuna për shkak të mosfunksionimit të baterive ultravjollce.

    Delegacioni i PE-së është udhëhequr nga Doris Pack, përfshirë Eduard Kukan, Jutta Steinruck, Francesco de Angelis, Jelko Kacin, Fiona Hall dhe Ulrike Lunacek, e cila gjithashtu është raportuesja e PE për Kosovën./rel/
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  7. #7
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Dicka për temën e leje ti kë njollos kjo thënje. Për mu jan njerzit më të ulët që nuk e meritojn hic me qen në hartën e kosovës! Njerz katunar të lodht që ende jetojn në shekullin 17.
    A i qytetruar te duket vetja a? Eh mjer Drenica per ke luftoj!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Titulli i temes me mire do ti shkonte : "Dhunimi i demokracise ne Kosove".Kete dhunim po e bejne ata qe me se shumti po thirren ne demokraci,e ne fakt ne terren tregohet fytyra e vertete e kesaj demokracie.Nuk jane vetem keto dy komuna.Keni pare edhe deshmite e vezhguesve te vetvendosjes ne Malisheve se si kane kaluar,njeri nga ta ishte edhe djali i deshmorit te cilit i eshte vene revolja ne fyt dhe eshte kercenuar,dhe nga kush,nga nje i aferm i Fatmir Limajt.
    Nuk duhet kontestuar zgjedhjet nese ska pasur parregullsi,mirepo nese ka pasur parregullsi ku edhe tash po shihet se po,sidomos ne dy komuna -bastione te PDK-se, lere qe duhet kontestuar por duhet te luftohet edhe per nje vote te vetme.
    Kesaj i thone demokraci,e jo te heshtesh keto kur sheh padrejtesi.Nese i mbyllim syte para ketyre parregullsive,gabojme nese mendojme se eshte per te miren e Kosoves,sepse ne ne fakt po e mbysim demokracine vet dhe poashtu po e mbysim te ardhmen e ketij vendi qe synojme te integrohemi ne Evrope.

    Pergjegjesi per zgjedhjet e vitit 2007 qe ishte nje i huaj,ka pranuar ne nje tribune te mbajtur tash vone se KQZ-ja ne ate kohe ka deshtuar dhe rezultatet kan qene ndryshe ,mirepo per shkak te proceseve ne te cilat gjindej Kosova(para shpalljes se pavaresise) eshte dashur te behen "leshime".

    Kosova me kete dhunim te demokracise po synon te behet parti-shtet,e tipit te Korese Veriore ku rezultatet dalin mbi 95 %.

  9. #9
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Bruksel - kundër partisë së Kryeministri te Kosovës Hashim Thaçi

    Akuzat Masive kundër mashtrimeve te Thaçit në Kosovë "fituesit e zgjedhjeve"
    Thaçi gjithashtu vjen në një të vështirësi për të formuar një qeveri pasi LDK-ja nuk do të hyjë në një koalicion me të.
    Brüssel – Gegen die Partei des kosovarischen Ministerpräsidenten Hashim Thaci, die ersten Trends zufolge die Parlamentswahl am gestrigen Sonntag gewonnen hat, sind massive Betrugsvorwürfe erhoben worden. In zwei Hochburgen des Premiers (Srbica und Glogovac) lag die Wahlbeteiligung bei 93 Prozent, fast doppelt so hoch wie im Landesdurchschnitt (48 Prozent). Es soll mehrfache Stimmabgeben gegeben haben, berichteten EU-Wahlbeobachter am Montag. Sie sprachen in einer Aussendung von „besorgniserregenden Zwischenfällen“, die aufgeklärt werden müssten.

    Sollten sich die „massiven Betrugsvorwürfe“ bewahrheiten, könnte dies „das Wahlergebnis und damit die Zusammensetzung des Parlaments verändern und Einfluss auf Koalitionsmöglichkeiten haben“, sagte die Grüne EU-Abgeordnete Ulrike Lunacek. Auch seien Personen in den Wahlkommissionen gesessen, denen schon im Vorjahr bei der Lokalwahl Betrug vorgeworfen worden war. „Die Straflosigkeit für diese Personen muss nach dieser Wahl ein für alle Mal ein Ende finden, denn nur so kann das Vertrauen der WählerInnen, dass jede einzelne Stimme zählt, auf Dauer gewonnen werden“, sagte sie. Lunacek gehörte einer von der deutschen Christdemokratin Doris Pack geleiteten Beobachtermission an.
    http://www.tt.com/csp/cms/sites/tt/N...-im-kosovo.csp

  10. #10
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    PO te ishin ber shkelje te zgjedhjeve te tilla ne vendet demokratike besoi se zgjedhjet do te shpalleshin te pa vlefshme.
    Parregullsit filluan qe me mengjes, shkaqet e llampave per verifikim pa bateri ku ne ate koh u ben votime te shumfishta.
    Rryma ne mbremje e ndalur ne disa qendra ku militantet e disa partive votuan me dhjetra her duke mbush kutit.Evropjanet qe ishin ne Kosov nuk duan nji qeveri te dal nga populli por nga hajduteria.
    Evropüa deshiro qe Kosoves nuk deshiro tia zgjedh problemin por qe Kosoven ta heq qafesh.
    Kjo sdo mend se sa ne nji far menyre edhe pse pranojn nderkomtaret per manipulim votash dhe per menyren se si u perfitua nji pjes e votes duke e bler ate e duke i premtuar elektoratit mrekullira nga qeveria e ardhshme.

    Kto premtime astronomike beri qe te perfitoi elektorat Pdk ..mbetet te shifet pore veshtir se do dalin parashikimet e Hashim Thaqit,keshtu do ngelin vetem zhgenjim i hallegjive qe do e kujtojn Thaqin se ua pat rrit shpresat ktyre ditve e as gje sdoli nga ato endrra te mira.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-05-2009
    Postime
    13
    Deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, shpjegoi:

    “Ne u bëjmë thirrje kosovarëve që të respektojnë institucionet dhe kërkoj që ata t’u besojnë atyre. Ato do të duhet të tregojnë se janë të besueshme”.

    Eurodepeputetja Ulrike Lunacek, ndërkaq, tha se partitë politike duhet t’u drejtohen mekanizmave përgjegjës, pra Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa lidhur me pakënaqësitë për ecurinë e procesit zgjedhor në dy komunat në fjalë.

    “Është e rëndësishme që qytetarët dhe partitë t’i drejtohen fillimisht PZAP-it për t’i paraqitur ankesat e tyre. Nëse ankesat nuk merren seriozisht ata duhet ta bëjnë publike dhe këtë. Ne do t’i dëgjojmë ata nëse sërish ka probleme dhe nëse nuk shqyrtohen ankesat”, u shpreh Lunacek duke theksuar nevojën që ndaj keqbërësve të merren masat ndëshkuese në rast se vërtetohen parregullsitë.

    Sipas shifrave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për pjesëmarrjen në votime, në Skenderaj kanë votuar 93.68% e qytetarëve, ndërsa në komunën e Drenasit kutive të votimit u janë drejtuar 86.94%.

    Paritë politike, ndër të tjera, kanë shprehur shqetësimet e tyre lidhur me votime të shumëfishta që, sipas tyre, kanë ndodhur në këto komuna për shkak të mosfunksionimit të baterive ultravjollce.

    Delegacioni i PE-së është udhëhequr nga Doris Pack, përfshirë Eduard Kukan, Jutta Steinruck, Francesco de Angelis, Jelko Kacin, Fiona Hall dhe Ulrike Lunacek, e cila gjithashtu është raportuesja e PE për Kosovën./rel/

  12. #12
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-02-2010
    Postime
    125
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Me kete thenje e njollos gjithe Drenicen,athua e meriton Drenica kete thenje??
    Sipas asaj qe eshte thene per "votimet" e meriton edhe me plot goje.

    Te pyes vetem nje gje e Panjohura; Cili shtet ne bote udheheqet nga fshataret?

    p.s. kam kerkuar nje te tille,ama nuk kam mundur ta gjej ne asnje arkiv botrore.Edhe nese ne gati 80% te shteteve ka p[asur luftra dhe qlirimtare.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Thesphinx : 13-12-2010 më 12:36

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Ju lutem mos përgjithësoni e mos gjuani fjalë të rënda në adresë të Drenicës. Nuk ka mal pa therra, kanë thënë të vjetrit. Është shumë e vërtetë se e kanë tepruar me këto të dhëna për dalje në zgjedhje, sepse këtë e dinë edhe zogjët e malit se është e pamundur, por ta keni parasysh faktin se para disa ditësh, gjatë fushatës, në këtë qytet ishte në një drekë me njerëzit e Skenderajt zvkryeministri Hajredin Kuqi, i cili la një mesazh të keq në Drenicë. Unë gjithënjë sipas gazetës parafrazoj se ai paskësh thënë: Nga Aviano e këndej, asnjë votë mos të shkojë në partitë tjera. Këtë mesazh të z. Kuqi nga Peja, pak e tepruan drenicasit e mi, me çka unë apsolutisht nuk pajtohem.
    Ndryshuar për herë të fundit nga xani1 : 13-12-2010 më 12:37

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga xani1 Lexo Postimin
    Ju lutem mos përgjithësoni e mos gjuani fjalë të rënda në adresë të Drenicës. Nuk ka mal pa therra, kanë thënë të vjetrit. Është shumë e vërtetë se e kanë tepruar me këto të dhëna për dalje në zgjedhje, sepse këtë e dinë edhe zogjët e malit se është e pamundur, por ta keni parasysh faktin se para disa ditësh, gjatë fushatës, në këtë qytet ishte në një drekë me njerëzit e Skenderajt zvkryeministri Hajredin Kuqi, i cili la një mesazh të keq në Drenicë. Unë gjithënjë sipas gazetës parafrazoj se ai paskësh thënë: Nga Aviano e këndej, asnjë votë mos të shkojë në partitë tjera. Këtë mesazh të z. Kuqi (nuk di nga është ai) pak e tepruan drenicasit e mi, me çka unë apsolutisht nuk pajtohem.
    Plotesisht e drejte kjo qe ke thene xani 1.
    Nuk duhet pergjithesuar gjerat.Drenica nuk mund te identifikohet me ndonje person i cili nuk ka gajle se i qet hije te zeze rajonit te vet vetem e vetem per te ruajtuar ajo qe nuk ruhet ,pra vota.
    Drenica ka burra te medhenje dhe njerez te menqur.
    E sa per kete bilbilin e PDK-se(Hajredin Kuqin) eshte nga rajoni i Dukagjinit dhe para lufte ka kryer shkollen serbe te policise,ne Kumrovc dhe tash pas lufte na eshte bere "çlirimtar."

  15. #15
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Citim Postuar më parë nga xani1 Lexo Postimin
    Ju lutem mos përgjithësoni e mos gjuani fjalë të rënda në adresë të Drenicës. Nuk ka mal pa therra, kanë thënë të vjetrit. Është shumë e vërtetë se e kanë tepruar me këto të dhëna për dalje në zgjedhje, sepse këtë e dinë edhe zogjët e malit se është e pamundur, por ta keni parasysh faktin se para disa ditësh, gjatë fushatës, në këtë qytet ishte në një drekë me njerëzit e Skenderajt zvkryeministri Hajredin Kuqi, i cili la një mesazh të keq në Drenicë. Unë gjithënjë sipas gazetës parafrazoj se ai paskësh thënë: Nga Aviano e këndej, asnjë votë mos të shkojë në partitë tjera. Këtë mesazh të z. Kuqi nga Peja, pak e tepruan drenicasit e mi, me çka unë apsolutisht nuk pajtohem.
    Nuk duhet ti pergjithsojme gjerat por duhet ndal kriminelet , rrugaqet , qe pikerishte vijne nga ajo zone ..
    p.s. Me sa po shof ketu ne forum , pak te asaj zone nga je ti jane sikurse ty ..Eshte nje fatkeqsi per shtetin e Kosoves , se ne cfare duar eshte .
    Tmerr.

  16. #16
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Po Drenica gjithmone ka qene e para per atdhe dhe jane patriote, aq sa kur e do nevoja edhe per kauze partiake asi kombetare (me falni) edhe te vdekurit ngjallen. :P

    Seriozisht tani, nuk duhet te fajesohen banoret e Drenices, sepse ato fletevotime me siguri i kane manipuluar militantet partiak dhe jo populli i thjeshte drenicas.

    Dhe nuk e besoj qe vetem ne Drenice ka pasur keso manipulimesh, vetem se ne Drenice situata ka dale nga kontrolli
    Ndryshuar për herë të fundit nga Rina_87 : 13-12-2010 më 12:54

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    Nuk duhet ti pergjithsojme gjerat por duhet ndal kriminelet , rrugaqet , qe pikerishte vijne nga ajo zone ..
    p.s. Me sa po shof ketu ne forum , pak te asaj zone nga je ti jane sikurse ty ..Eshte nje fatkeqsi per shtetin e Kosoves , se ne cfare duar eshte .
    Tmerr.
    Po t'u hidhni një sy shkrimeve të mia, komenteve të mia te ky Forum dhe gjetiu, do të bindeni edhe më shumë me këtë që thoni e për çka unë Ju falënderoj shumë. Në zgjedhjet e 2007-s kam thënë:
    Rezultati i votimeve nuk varet nga votuesit, por nga numëruesit.
    Fatkeqësisht ky sindrom i keq (hajnia) është prezente te shumë parti e njerëz të cilët bëjnë luftë ( me hajni) për të mbërri në pushtet, ku në mënyrën më të shpejtë e me hajni do të arrijnë pasuri milionëshe.

  18. #18
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    Nuk duhet ti pergjithsojme gjerat por duhet ndal kriminelet , rrugaqet , qe pikerishte vijne nga ajo zone ..
    p.s. Me sa po shof ketu ne forum , pak te asaj zone nga je ti jane sikurse ty ..Eshte nje fatkeqsi per shtetin e Kosoves , se ne cfare duar eshte .
    Tmerr.
    Mos harro se nga kjo zone dolen shum njerez qe sot i njeh e gjithe bota!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  19. #19
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga Thesphinx Lexo Postimin
    Sipas asaj qe eshte thene per "votimet" e meriton edhe me plot goje.

    Te pyes vetem nje gje e Panjohura; Cili shtet ne bote udheheqet nga fshataret?

    p.s. kam kerkuar nje te tille,ama nuk kam mundur ta gjej ne asnje arkiv botrore.Edhe nese ne gati 80% te shteteve ka p[asur luftra dhe qlirimtare.
    Po nuk ke cfar me pyet mua,po mos te ishte sakrifica e ketyre,,fshatarve''ku do ishe sot??Cfar shef te keqe tek fshataret?Vertet ndoshta jame budallaqe,por edhe qe kurr nuk jetova ne fshat,as Babi nuk jetoj,por mburrem qe kam prejardhje nga fshati!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Eu hashim qe na turprove zoti ftyren ta marroft,po qysh nuk po ju vjen turp me ba keshtu,po edhe femija po e din se qfar masakre keni ba me votat.
    Drenica nuk mendon si nje grusht hajnash qe per te qendru ne pushtet bejn gjithqka.

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •