Close
Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 157
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime

  The Guardian: Kur votojn 149% n Skenderaj dhe Drenas.

  Jemi dshmitar t nj tollovie q ndodhi n kto zgjedhjet e fundit n Kosov! N qytetet ku PDK-ja ka prkrahjen m t madhe Drenas dhe Skenderaj sht votuar 149%! T vdekurit , t gjall kan votuar kt her desht e pa desht! Kjo vjedhje duhet gjithsesi t kontrollohet dhe n Drenic t votohet edhe njher por me nj siguri m t lart dhe komisioneret t jen nga qytete tjera e jo nga Drenica hajdute.

  N shum gazeta t huaja tregohet se n kt pjes t kosovs jan vjedh vota e kan votuar njerzit e vdekur m keq se n Afganistan. PDK na sjell n kt dit q nj vend i civilizuar sic jemi na me na krahasu me Afganistanin e Somalin!  Ja cfar thot The Guardian pr Drenicen martire.  The Guardian: Kur votojn 149 %!


  Edhe gazeta tjetr prestigjioze britanike The Guardian ka raportuar pr shkalln e lart t mashtrimeve n rajonet e PDK-s, Skenderaj dhe Drenas.

  Nj burim nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka thn Guardanit se n tri qendra t votimit n kt zon m shum vota jan hedhur sesa ka pasur njerz t regjistruar pr t votuar. Njra qendr kishte pjesmarrje 149%, raporton gazeta.

  Aty thuhet se Thai dhe partia e tij kan festuar para kohs dhe se rezultatet mund t jen m t ngushta. Sipas gazets, ka gjasa q koalicioni i ri qeveriss t lidhet ndrmjet PDK-s dhe AAk-s, q duket se do t prfundoj e katrta. /indeksonline/
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Eshte pritur nje lajme i tille .
  Mjere Kosova ne duar te kuj ka eshte .

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  The Economist: Manipulime enorme


  Prestigjiozja britanike “The Economist” ka cituar diplomat perndimor n Kosov q kan qen dshmitar t mashtrimeve t mdha n zgjedhje, n Sknderaj dhe n Drenas.

  Nj diplomat q shrbeu si vzhgues n Sknderaj tha se mashtrimet ishin aq t dukshme saq as nuk u bn tentime pr t’i fshehur. “Mashtrimi ishte i shkalls industriale”, tha ai.

  Nj tjetr diplomat tha:” N nj qendr votimi kishte 940 votues t regjistruar, por edhe 300 t tjer si duket kishin votuar. N Sknderaj nuk kishte numrim votash, por zierje votash”.

  “Nse t tjert besojn se zoti Thai e siguroi eprsin e tij vetm duke mbushur kutit, kjo do ta bj shum t vshtir krijimin e qeveris s koalicionit”, shkruan The Economist, q parashikon problem dhe thot se pr momentin ka heshjte para stuhis./indeksonline/  N anglisht.


  Calm now, a storm to come?  OVERNIGHT snow has blanketed Pristina, muffling the noise of the hurly-burly of daily life in Kosovo's capital. Now everyone is waiting to see if the response to allegations of fraud in Kosovo’s elections, held yesterday, will also be quietened, or whether this morning's calm is merely the precursor to the storm. One senior diplomat says he witnessed “industrial-scale” fraud in the central region of Skenderaj; another says that in the same area the words “vote count” should be substituted by “vote cook”.

  The election was the first to be held since Kosovo declared independence from Serbia in 2008. No official results have yet been declared. At a press conference this morning Democracy in Action, an NGO monitoring polling stations, gave some preliminary results from just over half of Kosovo. Its figures put the Democratic Party of Kosovo (PDK) of Hashim Thaci (pictured), the prime minister, first, with 30.69% of the vote. Mr Thaci's former coalition partners, the Democratic League of Kosovo (LDK), took 26.2%; Vetevendosje, a new party, was on 12.78%; and the party of Ramush Haradinaj, who is currently facing a retrial for war crimes in The Hague, was on 10.89%.

  According to the Central Electoral Commission, 47.8% of the 1.6m people eligible to vote did so. That figure is deceptive, however, as a large but unknown percentage of those registered to vote live and work abroad. So the fact that in most constituencies inhabited by ethnic Albanians the turnout ranged roughly from 37%-55% is credible. But turnout in Skenderaj and Gllogovc were reported as 93.68% and 86.94% respectively. These areas are heartlands of support for the PDK.

  One diplomat acting as an election observer in Skenderaj yesterday said that the cheating was so blatant that no attempt had been made to cover it up. Another said that in one district with 940 registered voters, another 300 had apparently “voted”.

  As for Kosovo’s minority Serb areas, turnout figures were high for the southern and central enclaves of the country, but almost non-existent in the northern region which abuts Serbia. Oliver Ivanovic, a senior Serbian government official with responsibility for Kosovo, said that the Serbs of the south were drifting away from Belgrade and hence making a “terrible mistake”. Posters in Serb-inhabited north Mitrovica exhorted people not to vote for the “fake state” of Kosovo.

  It is too early to tell what all this means. But if the other parties believe Mr Thaci secured his lead only through ballot-stuffing, that will make the task of forming any coalition very difficult.

  Last night Mr Thaci claimed victory, saying that the elections were “a referendum on the European future of Kosovo.” That may be, but Kosovo is becoming left behind in the Balkan race for European integration. This week Montenegro will gain official candidate status for the EU, and Bosnians and Albanians will win visa-free travel to Europe’s 25-member Schengen zone. Kosovars are now the only people left in this part of Europe who now still need visas for the Schengen area.

  The next few days will tell whether this morning’s calm in Pristina will last or whether, as one diplomatic source puts it, “we can get the system to address the problems rather than relying on a ‘crisis’ to solve them, which has been the pattern here for too long.”
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 4. #4
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Drenica hajdute.
  Me kete thenje e njollos gjithe Drenicen,athua e meriton Drenica kete thenje??
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Dell dshmitar i mashtrimeve n Skenderaj


  Ambasada e Shteteve t Bashkuara t Ameriks prgzon popullin e Kosovn pr mbajtjen e zgjedhjeve t para t prgjithshme pas shpalljes s pavarsis. Zgjedhjet ishin shprehje e demokracis dhe ne ishim t ngazlluar q pam aq shum kosovar q treguan prkushtimin e tyre me daljen n votime aneknd vendit, thuhet n nj komunikat t lshuar nga Ambasada.

  Kosova tash ka prpara saj nj test gjersa numrohen votat. Institucionet e Kosovs duhet t’i tregojn opinionit publik se ato jan t gatshme pr t mbrojtur integritetin e t drejts pr t votuar. Vzhguesit amerikan ishin t pranishm npr qendrat t votimit kudo npr Kosov m 12 dhjetor dhe ata vzhguan nj proces, q me disa prjashtime serioze, ishte kryesisht efikas.Ambasadori Dell vzhgoi zgjedhjet n 17 vendvotime n 12 qendra votimi n komunat e Gllogocit, Gjakovs, Deanit, Pejs, Klins dhe Skenderajt, thuhet mes tjerash n komunikat.  Ambasadori po ashtu vzhgoi numrimin e votave n shkolln e mesme “Hamz Jashari” n Skenderaj (vendvotimi 2101x/02R). Aty pati parregullsi gjat numrimit t cilin Ambasadori e vzhgoi, kundrshtoi dhe e raportoi. Fletvotimet n kuti tejkalonin numrin e t nnshkruarve n regjistrin e votuesve. Ne kemi kuptuar se ka pasur edhe raste tjera t parregullsive q kan ndodhur n Skenderaj dhe n Gllogoc, sqaron reagimi i Ambasads.

  Ne nxisim t gjith vzhguesit q kan qen dshmitar t parregullsive m 12 dhjetor t shfrytzojn mekanizmat ligjor q mbrojn integritetin e zgjedhjeve n Kosov dhe integritetin e demokracis s Kosovs. Ekzistojn procedura dhe afate kohore t qarta t cekura n Ligjin pr zgjedhje n Kosov q sigurojn rishikim transparent t rezultateve t kontestuara t zgjedhjeve./indeksonline/
  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin
  Me kete thenje e njollos gjithe Drenicen,athua e meriton Drenica kete thenje??

  Dicka pr temn e leje ti k njollos kjo thnje. Pr mu jan njerzit m t ult q nuk e meritojn hic me qen n hartn e kosovs! Njerz katunar t lodht q ende jetojn n shekullin 17.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Nervozohet pr Skenderajn e Drenasin


  Delegacioni vzhgues i Parlamentit Evropian q mbikqyri ecurin e zgjedhjeve t jashtzakonshme parlamentare n Kosov, ka vlersuar se procesi n prgjithsi ishte organizuar mir dhe se pjesmarrja n votime, si thuhet, inkurajon zhvillimin e demokracis n vend.

  Megjithat, “akuza serioze pr manipulime” n komunn e Sknderajt dhe t Drenasit thuhet se i jan br t ditura ktij delegacioni. Eurodeputett u krkuan institucioneve prgjegjse t ndrmarrin masat e nevojshme ligjore pr t zgjidhur problemet q flasin pr mashtrime n kto dy komuna.

  Deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, shpjegoi:

  “Ne u bjm thirrje kosovarve q t respektojn institucionet dhe krkoj q ata t’u besojn atyre. Ato do t duhet t tregojn se jan t besueshme”.

  Eurodepeputetja Ulrike Lunacek, ndrkaq, tha se partit politike duhet t’u drejtohen mekanizmave prgjegjs, pra Panelit Zgjedhor pr Ankesa dhe Parashtresa lidhur me paknaqsit pr ecurin e procesit zgjedhor n dy komunat n fjal.

  “sht e rndsishme q qytetart dhe partit t’i drejtohen fillimisht PZAP-it pr t’i paraqitur ankesat e tyre. Nse ankesat nuk merren seriozisht ata duhet ta bjn publike dhe kt. Ne do t’i dgjojm ata nse srish ka probleme dhe nse nuk shqyrtohen ankesat”, u shpreh Lunacek duke theksuar nevojn q ndaj keqbrsve t merren masat ndshkuese n rast se vrtetohen parregullsit.

  Sipas shifrave t Komisionit Qendror t Zgjedhjeve pr pjesmarrjen n votime, n Skenderaj kan votuar 93.68% e qytetarve, ndrsa n komunn e Drenasit kutive t votimit u jan drejtuar 86.94%.

  Parit politike, ndr t tjera, kan shprehur shqetsimet e tyre lidhur me votime t shumfishta q, sipas tyre, kan ndodhur n kto komuna pr shkak t mosfunksionimit t baterive ultravjollce.

  Delegacioni i PE-s sht udhhequr nga Doris Pack, prfshir Eduard Kukan, Jutta Steinruck, Francesco de Angelis, Jelko Kacin, Fiona Hall dhe Ulrike Lunacek, e cila gjithashtu sht raportuesja e PE pr Kosovn./rel/
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 7. #7
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Dicka pr temn e leje ti k njollos kjo thnje. Pr mu jan njerzit m t ult q nuk e meritojn hic me qen n hartn e kosovs! Njerz katunar t lodht q ende jetojn n shekullin 17.
  A i qytetruar te duket vetja a? Eh mjer Drenica per ke luftoj!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Titulli i temes me mire do ti shkonte : "Dhunimi i demokracise ne Kosove".Kete dhunim po e bejne ata qe me se shumti po thirren ne demokraci,e ne fakt ne terren tregohet fytyra e vertete e kesaj demokracie.Nuk jane vetem keto dy komuna.Keni pare edhe deshmite e vezhguesve te vetvendosjes ne Malisheve se si kane kaluar,njeri nga ta ishte edhe djali i deshmorit te cilit i eshte vene revolja ne fyt dhe eshte kercenuar,dhe nga kush,nga nje i aferm i Fatmir Limajt.
  Nuk duhet kontestuar zgjedhjet nese ska pasur parregullsi,mirepo nese ka pasur parregullsi ku edhe tash po shihet se po,sidomos ne dy komuna -bastione te PDK-se, lere qe duhet kontestuar por duhet te luftohet edhe per nje vote te vetme.
  Kesaj i thone demokraci,e jo te heshtesh keto kur sheh padrejtesi.Nese i mbyllim syte para ketyre parregullsive,gabojme nese mendojme se eshte per te miren e Kosoves,sepse ne ne fakt po e mbysim demokracine vet dhe poashtu po e mbysim te ardhmen e ketij vendi qe synojme te integrohemi ne Evrope.

  Pergjegjesi per zgjedhjet e vitit 2007 qe ishte nje i huaj,ka pranuar ne nje tribune te mbajtur tash vone se KQZ-ja ne ate kohe ka deshtuar dhe rezultatet kan qene ndryshe ,mirepo per shkak te proceseve ne te cilat gjindej Kosova(para shpalljes se pavaresise) eshte dashur te behen "leshime".

  Kosova me kete dhunim te demokracise po synon te behet parti-shtet,e tipit te Korese Veriore ku rezultatet dalin mbi 95 %.

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Bruksel - kundr partis s Kryeministri te Kosovs Hashim Thai

  Akuzat Masive kundr mashtrimeve te Thait n Kosov "fituesit e zgjedhjeve"
  Thai gjithashtu vjen n nj t vshtirsi pr t formuar nj qeveri pasi LDK-ja nuk do t hyj n nj koalicion me t.
  Brssel – Gegen die Partei des kosovarischen Ministerprsidenten Hashim Thaci, die ersten Trends zufolge die Parlamentswahl am gestrigen Sonntag gewonnen hat, sind massive Betrugsvorwrfe erhoben worden. In zwei Hochburgen des Premiers (Srbica und Glogovac) lag die Wahlbeteiligung bei 93 Prozent, fast doppelt so hoch wie im Landesdurchschnitt (48 Prozent). Es soll mehrfache Stimmabgeben gegeben haben, berichteten EU-Wahlbeobachter am Montag. Sie sprachen in einer Aussendung von „besorgniserregenden Zwischenfllen“, die aufgeklrt werden mssten.

  Sollten sich die „massiven Betrugsvorwrfe“ bewahrheiten, knnte dies „das Wahlergebnis und damit die Zusammensetzung des Parlaments verndern und Einfluss auf Koalitionsmglichkeiten haben“, sagte die Grne EU-Abgeordnete Ulrike Lunacek. Auch seien Personen in den Wahlkommissionen gesessen, denen schon im Vorjahr bei der Lokalwahl Betrug vorgeworfen worden war. „Die Straflosigkeit fr diese Personen muss nach dieser Wahl ein fr alle Mal ein Ende finden, denn nur so kann das Vertrauen der WhlerInnen, dass jede einzelne Stimme zhlt, auf Dauer gewonnen werden“, sagte sie. Lunacek gehrte einer von der deutschen Christdemokratin Doris Pack geleiteten Beobachtermission an.
  http://www.tt.com/csp/cms/sites/tt/N...-im-kosovo.csp

 10. #10
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime n 20 postime
  PO te ishin ber shkelje te zgjedhjeve te tilla ne vendet demokratike besoi se zgjedhjet do te shpalleshin te pa vlefshme.
  Parregullsit filluan qe me mengjes, shkaqet e llampave per verifikim pa bateri ku ne ate koh u ben votime te shumfishta.
  Rryma ne mbremje e ndalur ne disa qendra ku militantet e disa partive votuan me dhjetra her duke mbush kutit.Evropjanet qe ishin ne Kosov nuk duan nji qeveri te dal nga populli por nga hajduteria.
  Evropa deshiro qe Kosoves nuk deshiro tia zgjedh problemin por qe Kosoven ta heq qafesh.
  Kjo sdo mend se sa ne nji far menyre edhe pse pranojn nderkomtaret per manipulim votash dhe per menyren se si u perfitua nji pjes e votes duke e bler ate e duke i premtuar elektoratit mrekullira nga qeveria e ardhshme.

  Kto premtime astronomike beri qe te perfitoi elektorat Pdk ..mbetet te shifet pore veshtir se do dalin parashikimet e Hashim Thaqit,keshtu do ngelin vetem zhgenjim i hallegjive qe do e kujtojn Thaqin se ua pat rrit shpresat ktyre ditve e as gje sdoli nga ato endrra te mira.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-05-2009
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, shpjegoi:

  “Ne u bjm thirrje kosovarve q t respektojn institucionet dhe krkoj q ata t’u besojn atyre. Ato do t duhet t tregojn se jan t besueshme”.

  Eurodepeputetja Ulrike Lunacek, ndrkaq, tha se partit politike duhet t’u drejtohen mekanizmave prgjegjs, pra Panelit Zgjedhor pr Ankesa dhe Parashtresa lidhur me paknaqsit pr ecurin e procesit zgjedhor n dy komunat n fjal.

  “sht e rndsishme q qytetart dhe partit t’i drejtohen fillimisht PZAP-it pr t’i paraqitur ankesat e tyre. Nse ankesat nuk merren seriozisht ata duhet ta bjn publike dhe kt. Ne do t’i dgjojm ata nse srish ka probleme dhe nse nuk shqyrtohen ankesat”, u shpreh Lunacek duke theksuar nevojn q ndaj keqbrsve t merren masat ndshkuese n rast se vrtetohen parregullsit.

  Sipas shifrave t Komisionit Qendror t Zgjedhjeve pr pjesmarrjen n votime, n Skenderaj kan votuar 93.68% e qytetarve, ndrsa n komunn e Drenasit kutive t votimit u jan drejtuar 86.94%.

  Parit politike, ndr t tjera, kan shprehur shqetsimet e tyre lidhur me votime t shumfishta q, sipas tyre, kan ndodhur n kto komuna pr shkak t mosfunksionimit t baterive ultravjollce.

  Delegacioni i PE-s sht udhhequr nga Doris Pack, prfshir Eduard Kukan, Jutta Steinruck, Francesco de Angelis, Jelko Kacin, Fiona Hall dhe Ulrike Lunacek, e cila gjithashtu sht raportuesja e PE pr Kosovn./rel/

 12. #12
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-02-2010
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin
  Me kete thenje e njollos gjithe Drenicen,athua e meriton Drenica kete thenje??
  Sipas asaj qe eshte thene per "votimet" e meriton edhe me plot goje.

  Te pyes vetem nje gje e Panjohura; Cili shtet ne bote udheheqet nga fshataret?

  p.s. kam kerkuar nje te tille,ama nuk kam mundur ta gjej ne asnje arkiv botrore.Edhe nese ne gati 80% te shteteve ka p[asur luftra dhe qlirimtare.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Thesphinx : 13-12-2010 m 12:36

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-08-2007
  Postime
  1,285
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ju lutem mos prgjithsoni e mos gjuani fjal t rnda n adres t Drenics. Nuk ka mal pa therra, kan thn t vjetrit. sht shum e vrtet se e kan tepruar me kto t dhna pr dalje n zgjedhje, sepse kt e din edhe zogjt e malit se sht e pamundur, por ta keni parasysh faktin se para disa ditsh, gjat fushats, n kt qytet ishte n nj drek me njerzit e Skenderajt zvkryeministri Hajredin Kuqi, i cili la nj mesazh t keq n Drenic. Un gjithnj sipas gazets parafrazoj se ai pasksh thn: Nga Aviano e kndej, asnj vot mos t shkoj n partit tjera. Kt mesazh t z. Kuqi nga Peja, pak e tepruan drenicasit e mi, me ka un apsolutisht nuk pajtohem.
  Ndryshuar pr her t fundit nga xani1 : 13-12-2010 m 12:37

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga xani1 Lexo Postimin
  Ju lutem mos prgjithsoni e mos gjuani fjal t rnda n adres t Drenics. Nuk ka mal pa therra, kan thn t vjetrit. sht shum e vrtet se e kan tepruar me kto t dhna pr dalje n zgjedhje, sepse kt e din edhe zogjt e malit se sht e pamundur, por ta keni parasysh faktin se para disa ditsh, gjat fushats, n kt qytet ishte n nj drek me njerzit e Skenderajt zvkryeministri Hajredin Kuqi, i cili la nj mesazh t keq n Drenic. Un gjithnj sipas gazets parafrazoj se ai pasksh thn: Nga Aviano e kndej, asnj vot mos t shkoj n partit tjera. Kt mesazh t z. Kuqi (nuk di nga sht ai) pak e tepruan drenicasit e mi, me ka un apsolutisht nuk pajtohem.
  Plotesisht e drejte kjo qe ke thene xani 1.
  Nuk duhet pergjithesuar gjerat.Drenica nuk mund te identifikohet me ndonje person i cili nuk ka gajle se i qet hije te zeze rajonit te vet vetem e vetem per te ruajtuar ajo qe nuk ruhet ,pra vota.
  Drenica ka burra te medhenje dhe njerez te menqur.
  E sa per kete bilbilin e PDK-se(Hajredin Kuqin) eshte nga rajoni i Dukagjinit dhe para lufte ka kryer shkollen serbe te policise,ne Kumrovc dhe tash pas lufte na eshte bere "lirimtar."

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga xani1 Lexo Postimin
  Ju lutem mos prgjithsoni e mos gjuani fjal t rnda n adres t Drenics. Nuk ka mal pa therra, kan thn t vjetrit. sht shum e vrtet se e kan tepruar me kto t dhna pr dalje n zgjedhje, sepse kt e din edhe zogjt e malit se sht e pamundur, por ta keni parasysh faktin se para disa ditsh, gjat fushats, n kt qytet ishte n nj drek me njerzit e Skenderajt zvkryeministri Hajredin Kuqi, i cili la nj mesazh t keq n Drenic. Un gjithnj sipas gazets parafrazoj se ai pasksh thn: Nga Aviano e kndej, asnj vot mos t shkoj n partit tjera. Kt mesazh t z. Kuqi nga Peja, pak e tepruan drenicasit e mi, me ka un apsolutisht nuk pajtohem.
  Nuk duhet ti pergjithsojme gjerat por duhet ndal kriminelet , rrugaqet , qe pikerishte vijne nga ajo zone ..
  p.s. Me sa po shof ketu ne forum , pak te asaj zone nga je ti jane sikurse ty ..Eshte nje fatkeqsi per shtetin e Kosoves , se ne cfare duar eshte .
  Tmerr.

 16. #16
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Po Drenica gjithmone ka qene e para per atdhe dhe jane patriote, aq sa kur e do nevoja edhe per kauze partiake asi kombetare (me falni) edhe te vdekurit ngjallen. :P

  Seriozisht tani, nuk duhet te fajesohen banoret e Drenices, sepse ato fletevotime me siguri i kane manipuluar militantet partiak dhe jo populli i thjeshte drenicas.

  Dhe nuk e besoj qe vetem ne Drenice ka pasur keso manipulimesh, vetem se ne Drenice situata ka dale nga kontrolli
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rina_87 : 13-12-2010 m 12:54

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-08-2007
  Postime
  1,285
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Genti.. Lexo Postimin
  Nuk duhet ti pergjithsojme gjerat por duhet ndal kriminelet , rrugaqet , qe pikerishte vijne nga ajo zone ..
  p.s. Me sa po shof ketu ne forum , pak te asaj zone nga je ti jane sikurse ty ..Eshte nje fatkeqsi per shtetin e Kosoves , se ne cfare duar eshte .
  Tmerr.
  Po t'u hidhni nj sy shkrimeve t mia, komenteve t mia te ky Forum dhe gjetiu, do t bindeni edhe m shum me kt q thoni e pr ka un Ju falnderoj shum. N zgjedhjet e 2007-s kam thn:
  Rezultati i votimeve nuk varet nga votuesit, por nga numruesit.
  Fatkeqsisht ky sindrom i keq (hajnia) sht prezente te shum parti e njerz t cilt bjn luft ( me hajni) pr t mbrri n pushtet, ku n mnyrn m t shpejt e me hajni do t arrijn pasuri milionshe.

 18. #18
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga Genti.. Lexo Postimin
  Nuk duhet ti pergjithsojme gjerat por duhet ndal kriminelet , rrugaqet , qe pikerishte vijne nga ajo zone ..
  p.s. Me sa po shof ketu ne forum , pak te asaj zone nga je ti jane sikurse ty ..Eshte nje fatkeqsi per shtetin e Kosoves , se ne cfare duar eshte .
  Tmerr.
  Mos harro se nga kjo zone dolen shum njerez qe sot i njeh e gjithe bota!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 19. #19
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga Thesphinx Lexo Postimin
  Sipas asaj qe eshte thene per "votimet" e meriton edhe me plot goje.

  Te pyes vetem nje gje e Panjohura; Cili shtet ne bote udheheqet nga fshataret?

  p.s. kam kerkuar nje te tille,ama nuk kam mundur ta gjej ne asnje arkiv botrore.Edhe nese ne gati 80% te shteteve ka p[asur luftra dhe qlirimtare.
  Po nuk ke cfar me pyet mua,po mos te ishte sakrifica e ketyre,,fshatarve''ku do ishe sot??Cfar shef te keqe tek fshataret?Vertet ndoshta jame budallaqe,por edhe qe kurr nuk jetova ne fshat,as Babi nuk jetoj,por mburrem qe kam prejardhje nga fshati!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Eu hashim qe na turprove zoti ftyren ta marroft,po qysh nuk po ju vjen turp me ba keshtu,po edhe femija po e din se qfar masakre keni ba me votat.
  Drenica nuk mendon si nje grusht hajnash qe per te qendru ne pushtet bejn gjithqka.

Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •