Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 157 prej 157
  1. #141
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    VETVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRIN!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!

    REXHEP SELIMI -nëpër Shqipëri ka qëndru gjat gjith luftes, e hasa flejke me kallash nëpër istikamet e Drenices!
    hahahahahhh

    Nejse, njerzit e pa informuar jan si bimët e vyshkura , nuk kan rrënjë
    !
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  2. #142
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    KILI...PO mundohem me te tregu,Thacin si ne ter Kosoven edhe ne Drenice disa e duan fort(militantet e PDK)nje pjes e madhe e Drenicakve e votoin Thacin &PDK per inati te atyre qe e fyejn Thacin&Drenicen,ne Drenice kurre nuk mund te fitoin vota Isa Mustafa,Albin Kurti etj,ipari e ka njollen e komunistit,i dyti shet trimni e patriotizem pas beteje,Rexhep Selimi veq ja hup shancat per naj vote VV,ky eshte i njohur si percares dhe intrigant qe nga koha e luftes.

    Edhe ne DRENICE lokalizmi ndikon ne vote,qeveria Thaci ka investu kogja shume ne rajonin e Drenices,jane ndertu shkolla e rruge per tri vite me shume se ne 60 vitet e kaluara.

  3. #143
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Une mendoj se mos luani me ndjenjat e drenicakve dhe shqiponjave te lirise se kosoves dhe shqiperis ......se pa drenicen as qe kishte sot kosove ..............

  4. #144
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-06-2010
    Vendndodhja
    Aty ku nuk me gjen njeri
    Postime
    106
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    VETVENDOSJE! DO TA BËJË SHQIPËRIN!

    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!

    REXHEP SELIMI -nëpër Shqipëri ka qëndru gjat gjith luftes, e hasa flejke me kallash nëpër istikamet e Drenices!
    hahahahahhh

    Nejse, njerzit e pa informuar jan si bimët e vyshkura , nuk kan rrënjë
    !
    Shume mire e ke Rexhep Selimi nje njeri dhe luftetar shume i zoti, gjithashtu dhe mik i mire (per mik te mire e kane folur te tjeret se une nuk kam pasur rast ta takoja), kur hyri i Nderuari Rexhep Selimi ne VV nuk ka me shume se 1 muaj. Por mos harro se ne mes te keqes gjithmon eshte nje e mire, keshtu eshte dhe kjo puna e Rexhep Selimit per te cilin kam shume respekt, i miri ne mes te keqes.

    Eshte nje fjale e shume e mire qe thote: me nje lule nuk qel pranvera.

  5. #145
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-06-2010
    Vendndodhja
    Aty ku nuk me gjen njeri
    Postime
    106
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    KILI...PO mundohem me te tregu,Thacin si ne ter Kosoven edhe ne Drenice disa e duan fort(militantet e PDK)nje pjes e madhe e Drenicakve e votoin Thacin &PDK per inati te atyre qe e fyejn Thacin&Drenicen,ne Drenice kurre nuk mund te fitoin vota Isa Mustafa,Albin Kurti etj,ipari e ka njollen e komunistit,i dyti shet trimni e patriotizem pas beteje,Rexhep Selimi veq ja hup shancat per naj vote VV,ky eshte i njohur si percares dhe intrigant qe nga koha e luftes.

    Edhe ne DRENICE lokalizmi ndikon ne vote,qeveria Thaci ka investu kogja shume ne rajonin e Drenices,jane ndertu shkolla e rruge per tri vite me shume se ne 60 vitet e kaluara.
    Kjo eshte pjesa me e mire qe thone: gjithmone shku pas te menqurit dhe trimit, ne kete rast pas PDK-se.
    Menquri dhe Trimeri te dyja se bashku.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Shpend Hajdari : 23-12-2010 më 19:17

  6. #146
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga Shpend Hajdari Lexo Postimin
    Shume mire e ke Rexhep Selimi nje njeri dhe luftetar shume i zoti, gjithashtu dhe mik i mire (per mik te mire e kane folur te tjeret se une nuk kam pasur rast ta takoja), kur hyri i Nderuari Rexhep Selimi ne VV nuk ka me shume se 1 muaj. Por mos harro se ne mes te keqes gjithmon eshte nje e mire, keshtu eshte dhe kjo puna e Rexhep Selimit per te cilin kam shume respekt, i miri ne mes te keqes.

    Eshte nje fjale e shume e mire qe thote: me nje lule nuk qel pranvera.
    Me hyrjen e Rexhep Selimit &Florin Krasniqit ne V V kjo parti do te bie ne fund te pusit,a e pe debatin ne rubikon selimi si gjithmon arrogant,ani folke per korrupcion,
    trash e ka laknori peten nuk pi sheh rexhepi vehten, thon knej pej Drenice,hajt rexh se shpejt kan me kuptu te gjthe kush je!

  7. #147
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-06-2010
    Vendndodhja
    Aty ku nuk me gjen njeri
    Postime
    106
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    Me hyrjen e Rexhep Selimit &Florin Krasniqit ne V V kjo parti do te bie ne fund te pusit,a e pe debatin ne rubikon selimi si gjithmon arrogant,ani folke per korrupcion,
    trash e ka laknori peten nuk pi sheh rexhepi vehten, thon knej pej Drenice,hajt rexh se shpejt kan me kuptu te gjthe kush je!
    E di se si i thone kesaj pune te VV veq vazhdo perpjet (nalt) se ma poshte nuk ka ku se eshte ne fund te pusit, e ka ku shkon ma poshte, kjo do te dihet shume shpejt.

  8. #148
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    ne drenic jan pak shancat qe ndonje parti te mund te egzistoi nga nje grup militantesh te pdk,perndryshe po te folesh me popullin ata hapur e shajn thaqin,por me siguri nga inati qe po identifikohet thaqi me drenic po ja dhan edhe voten.
    VV ne drenic shume shpejt ka me u rrit,sepse pjesa ma e madhe e te paknaqurve eshte rinia sidomos ajo e shkolluara qe ka mbet rrugve,tani dikush e permeni zhvillimin,une ose jam qorru ose jam tranu se zhvillim ne drenic nuk ka me asgje,sa u perket rrugve,keto akoma pa u rregullu jan ber te pakalushme dhe ketu ne keto rrug eshte ber hajnia me e madhe se ja diqka po bejm.
    Shkollat jan ne te shumten e rasteve donacione te bashkesis nderkombetare dhe secila qeveri te ishte keto do ndertoheshin.
    Ne drenic mungojn te gjitha,por ajo qka eshte me e rendesishmeja eshte papunesia,pa perspektiva mos te flasum per infrastruktur

  9. #149
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Nice_Boy Lexo Postimin
    Dell dëshmitar i mashtrimeve në Skenderaj


    Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përgëzon popullin e Kosovën për mbajtjen e zgjedhjeve të para të përgjithshme pas shpalljes së pavarësisë. Zgjedhjet ishin shprehje e demokracisë dhe ne ishim të ngazëlluar që pamë aq shumë kosovarë që treguan përkushtimin e tyre me daljen në votime anekënd vendit, thuhet në një komunikat të lëshuar nga Ambasada.

    Kosova tash ka përpara saj një test gjersa numërohen votat. Institucionet e Kosovës duhet t’i tregojnë opinionit publik se ato janë të gatshme për të mbrojtur integritetin e të drejtës për të votuar. Vëzhguesit amerikanë ishin të pranishëm nëpër qendrat të votimit kudo nëpër Kosovë më 12 dhjetor dhe ata vëzhguan një proces, që me disa përjashtime serioze, ishte kryesisht efikas.Ambasadori Dell vëzhgoi zgjedhjet në 17 vendvotime në 12 qendra votimi në komunat e Gllogocit, Gjakovës, Deçanit, Pejës, Klinës dhe Skenderajt, thuhet mes tjerash në komunikatë.



    Ambasadori po ashtu vëzhgoi numërimin e votave në shkollën e mesme “Hamëz Jashari” në Skenderaj (vendvotimi 2101x/02R). Aty pati parregullsi gjatë numërimit të cilin Ambasadori e vëzhgoi, kundërshtoi dhe e raportoi. Fletëvotimet në kuti tejkalonin numrin e të nënshkruarve në regjistrin e votuesve. Ne kemi kuptuar se ka pasur edhe raste tjera të parregullsive që kanë ndodhur në Skenderaj dhe në Gllogoc, sqaron reagimi i Ambasadës.

    Ne nxisim të gjithë vëzhguesit që kanë qenë dëshmitarë të parregullsive më 12 dhjetor të shfrytëzojnë mekanizmat ligjorë që mbrojnë integritetin e zgjedhjeve në Kosovë dhe integritetin e demokracisë së Kosovës. Ekzistojnë procedura dhe afate kohore të qarta të cekura në Ligjin për zgjedhje në Kosovë që sigurojnë rishikim transparent të rezultateve të kontestuara të zgjedhjeve./indeksonline/







    Dicka për temën e leje ti kë njollos kjo thënje. Për mu jan njerzit më të ulët që nuk e meritojn hic me qen në hartën e kosovës! Njerz katunar të lodht që ende jetojn në shekullin 17.
    Me vjen shume keq per nivelin kaq te ult te dijes,prandaj nes vazhdoi edhe une e shaj rajonin tend ne te njejten menyr qfar dobie ka vendi per kete,jo une nuk e bej dot,por te kshilloj ta vizitosh psiukiatrin urgjentisht eshte ne te miren tende pa te keqe e kam,dhe kur sherohesh me trego e bejm debat

  10. #150
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Dicka për temën e leje ti kë njollos kjo thënje. Për mu jan njerzit më të ulët që nuk e meritojn hic me qen në hartën e kosovës! Njerz katunar të lodht që ende jetojn në shekullin 17.[/QUOTE]



    Qyshdo qe t'jene njerzit e Drenices ti je krejt njesoj si ata sepse ti jeton prej 1-200 km larg tyre.

  11. #151
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBIN ME VETVENDOSJE! DO TA BËJNË KOSOVEN!


    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!

    VV për të paditurit , natyrish , është e vështir të vlersohet.

    Ata që flasin për Albin Kurtin me muhabete cajtoresh , ku pronar jan bashkëpuntor të himës me kliken e tijë antishqiptare , dhe nuk kan lexuar asnjëhr ndonjë shkrim të Albinit , treg\on nivelin e IQ te ata persona.

    Mos e identifikoni Drenicen me hasë hijenen!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  12. #152
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    me 9 janar do rivotohet ne drenic,te shpresoim qe do te kete me ne fund zgjedhje te rregullta,sepse kesaj radhe pritet nje kontroll shume i lart,te shpresoim qe nuk do nalet rryma e te mos i ndrrojn sanakat,e ne fund te na dalin 149% qe nuk ka ndodh as ne venezuel te qavezi.

  13. #153
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Te dielen do te perseriten zgjedhjet ne Drenice dhe bazuar ne disponimin e qytetareve atje do kete nje perqindje perafersisht te njejte ne mos me te larte se ne zgjedhjet e para pas lufte. Drenicaket ndihen te fyer, atyre iu jane veshur llojlloj epitetesh nga te gjithe ketyre diteve . Nga lloj-lloj shtresash, nga lloj-lloj speciesh. Ata do tu tregojne ketyre te perqudnuarve se nuk hane bare. Bile-bile une them se do tu tregojne se drenicaket qendrojne lart shume lart mbi ta.
    Une jam shume kurreshtare bile e padurueshme per te pare reagimet e atyre qe thone se kaq e kaq arka me vota jane zevendesuar, kaq e kaq vota jane vjedhur,kaq e kaq vota jane shpalle te pavlefshme kur te shohin qofte perqindjen e njerzve qe do te votojne qofte rezulatet?!
    Do te vazhdojne avazin e vjeter; do te thone se ajo eshte zone e prapambetur, katunare te lodhte qe ende jetojne ne shek. 17.
    Zot ruana nga vetja se nga armiku ruhemi vet!

  14. #154
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    94 %, Thaçit s’ia mbushin syrin
    E mërkurë, 05 Janar 2011 20:41
    Kryetari i PDK-së Hashim Thaçi nuk ka qenë i kënaqur me përqindjen e daljes së votuesve në Skenderaj, megjithëse atje është raportuar se dalja ka qenë 94 për qind. Si duket, kryeministri në largim ka kërkuar që edhe “6 për qind e atyre që nuk kanë votuar”, ta bëjnë një gjë të tillë.


    Fillimin e fushatës tre ditore për zgjedhjet e reja në pesë komuna, Thaçi e kaloi në Skenderaj. Me këtë rast, ai kërkoi nga qytetarët e kësaj komune që të dalin ën zgjedhje edhe më shumë se herën e kaluar.


    “Duhet të dilni në zgjedhje, qysh keni dal me të 12-in, tash edhe më shumë”, ka thënë Thaçi, raporton Klan Kosova.


    Ai i ftoi qytetarët e Drenicës që të votojnë PDK-në dhe kandidatët e saj.

    Thaçi shoqërohej nga nënkryetari Hajredin Kuçi, kryetari i degës së PDK-së në Skenderaj, Ramadan Gashi dhe kryetari Sami Lushtaku. /Indeksonline
    "It is a miracle that curiosity survives formal education."
    Albert Einstein

  15. #155
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    The Guardian: Kur votojnë 149% në Skenderaj dhe Drenas.

    Po flitet se ne Skenderaj dhe Drenas kan fillu me i mbeshtjell hamburgerat me fletvotime, lol

    p.s. ju paskan tepru disa mijera. Gjynah me i gjujt, lol

  16. #156
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    The Guardian: Kur votojnë 149% në Skenderaj dhe Drenas.

    Po flitet se ne Skenderaj dhe Drenas kan fillu me i mbeshtjell hamburgerat me fletvotime, lol

    p.s. ju paskan tepru disa mijera. Gjynah me i gjujt, lol


    Gabim.Ata nuk e dine qka jane hamburgerat.Njeni ktu ka thane ata jetojne ne shek.17. Atehere nuk ka pase hamburgera.

  17. #157
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Jo e mira e te mires do ishte qe keto zgjedhje te perseriten ne ter teritorin,une nuk besoi qe vetem ne drenic ka pas manipulime,por mos dija e thaqit e ka ber qe drenica te etiketohet per hajni,e ne te vertet hajni ka pas ne ter kosoven.
    Nuk e di qfar nderi i ka ber thaqit qe keto perseritje te behen vetem ne drenic,ja tani ne keto momente ipet lajmi se komisioni qendror ka vendos te perseriten edhe ne mitrovic ne 24 qendra si rezultat i ankeses se vv ku jan gjet shkelje te renda.
    Qfar qeverie do jet ajo kur nuk do ta kete verdiktin e paster te votave,kjo qeveri nuk mund te qendroi gjat,dhe prap do futemi ne zgjedhje,keshtu qe kishte me qen shume me mire qe tani te mos pranohen keto zgjedhje,ne njeren ane do i kishum tregu botes se ne nuk pranojm hajni,por edhe hajnave do tu thonim se ju mund te vidhni por nuk pranojm vota te vjedhura,por me sa duket dikujt i ka interesu te ket zgjedhje dhe te vidhet sa me shume qe eshte e mundur vetem e vetem te fitoi shumicen dhe kjo do ti kushtoi me se shumti kesaj partie.
    Per fat te keq nga shqiperia kemi marr ato te keqija qe nuk eshte dashte ti kopijojm,shiqojeni qe tri vite merren me parregullsi te votimeve,e njejta gje do te na ndodh me ne,dhe ne vend qe qeveria te merret me mirqenjen e qytetarit do shtyhen se kush vodhi me shume e kush me pak dhe per ket populli eshte shume i zhgenjyer.

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •