Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 157
  1. #41
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Kjo skan faj Fer-i qe thojne se as ne Afganistan skan vjedh kaq shum .

    E per gjithe ata qe flasin se dijne qfare jane Drenica , le te rrin 1 jave ne Prishtine dhe e shofin .
    Askush sja mohon qe gjihtmon kane luftu per Kosove ....por u bene 11 vite qe jem liru dhe keta kan mbet ende ne shek 17 .....me te pa shkolluar , me pakultur ne Kosove smundesh me gjet se prej Drenice dhe Deqani .....turp .....me kesi nuk hyhet ne EU

    Shume e vertet kjo

  2. #42
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anëtarësuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Citim Postuar më parë nga Nice_Boy Lexo Postimin
    [B]

    Dicka për temën e leje ti kë njollos kjo thënje. Për mu jan njerzit më të ulët që nuk e meritojn hic me qen në hartën e kosovës! Njerz katunar të lodht që ende jetojn në shekullin 17. [/I]


    Nuk je i vetmi ti qe do te doje ta zhdukje kete vend dhe njerezit e saj nga harta e Kosoves,por me keqardhje duhet ta pranosh se aty jan rrenjet e Kosoves dhe Shqiptarise andaj mos e lodh trurin me mendu ate deshire se sdo te realizohet kurre .
    P.s
    Edhe gjuha shqipe si te gjitha gjuhet e tjera posedon fjale fyese , injoruse ,poshteruese ... ,por nuk do te thote se duhet te jene fjalet e vetme me te cilat duhet "pasuruar" fjalorin tuaj .Kerkoni dhe gjeni se ka edhe fjale e shprehje te tjera per ta shprehur mllefin ne cilin do rast dhe me beso te kupton secili edhe ashtu .

  3. #43
    Kosova fatkeqsish tash 10 vite po udh?hiqet nga fshatret e maleve te kosoves shikon si esht struktura politike e institucionale sot ne kosove ku asnje institucion i kosoves sot nuk udh?hiqet nga qytetaret me te shkolluar me te civilizuar te kosove qe jan Qytetaret e Prishtines shumica prej te cilve ne pamundesi te depertimit ne institucione kan emigruar jasht kosove kto 10 vitet e fundi ndersa ata qe kan mbetur ose kan hapur biznese private ose jan te kyqur ne organizatat e huja nderkombetare qe veprojn ne kosove


    Ndersa kosova udh?hiqet nga analfabetet te zbritur nga malet e kosoves

  4. #44
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Ore ti shoki ka ikur koha e ketyre idealizmave njerzit deshirojne liri ligj dhe rend demokratike nuk ka te drejt askush qe ta shkatrroje demokracin ne kosove duke u thirrur ne ate se kosova i`paska borxh dikujt qoft edhe drenica kosova nuk i ka borxh askujt ne te gjith i kemi borxh kosove qe te ndertojm nje kosove te lir e demokratike
    jo ,po drenica eshte ka ju prish ju rendin demokratik, gabimin duhet ta kerkoni ne paaftsin tuaj dhe ristrukutrimin tuaj partiak ,dhe jo deshtimin te ia adresoni drenices

    Pikerish kjo mendesia qe pertendon se kosova i ka borxh dikujt na ka sjellur ketuk ku jemi sote mjaf ma me mendesit partizane se ka ikur koha e gradimit partizan kosova duhet te jet e lir e demokratike pa borxhe e privilegje partizane

    Edhe diqka mos ofendo se nuk te ofendova
    As qe e pata ndermend te hyja ne kete teme ,por kur pashe qe kjo teme eshte hapur me tendence perbuzje dhe nençmime per nje regjion te kosoves, konkretishte te drenices qe aq shume i kane dhane historise dhe shqiptarizmit,ndersa qellimi eshte jo te "rendi demokratik" ,por te denigrimi i poshtrimi i ksaj treve ,dhe vlerave qe kane dale nga shpirti i sakrifices dhe i qendreses se keti populli, kush mund ta beje kete ,vetem ata qe nuk ia dojne te miren koseves dhe shqiptareve
    Ndryshuar për herë të fundit nga bindi : 13-12-2010 më 15:28

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Ibrahim Rugova ishte qytetare i prishitnes por edhe kisht vetedije qytetare psq ishte rritur ne prishtin ku edhe kishte kultivuar nje kultuar qytetare ndersa Hashim Thaqi kishte zbritur nga mali drejt e ne sheher-Prishtin ndersa per ket digresioni qe ben me Sali Berishen kjo esht histeri e nejet me ate te Hashim Thaqi se edhe Sali Berisha drej e nga mali kishte zbritu ne sheher-Tirane (Vtem se mali i Sali Berishes esht mal me shpella per dallim nga drenica e cila esht pak me e avancuar ne ket aspekt)

    Por kjo nuk do te thote se nuk ka qytetar te Drenices ne prishtin perkundrazi ne prishtine ka edhe qytetar shum te vjeter me prejardhje nga DRENICA
    Nuk e permenda Rugoven ne kontekst negativ,po si shembull se edhe katunari mund te jet i kulturuar,katuni i Thacit nuk eshte mal e as bjeshk,nuk eshte problemi te katunaret e qytetaret po te do struktura politiko-mafioze te cilat i kan uzurpu institucionet.

  6. #46
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-02-2010
    Postime
    125
    Citim Postuar më parë nga Enkeleu Lexo Postimin
    Qenke aq i aftë sa të kesh qasje ne të gjitha arkivat botërore dhe parashtron një pyetje kaq naive ..???(Cili shtet ne bote udheheqet nga fshataret? )!!!!!!

    Këtij forumi ka filluar ti dali boja përderisa lejohen lloj lloj shkrime idioteske dhe tendencioze !!!
    Une nuk kam hyre ne arkivat botrore,per mua ka hyre Wikipedia.
    Ndoshta te duket naive sepse je vete fshatare dhe te dhembe kjo e vertete.
    Vertete ketij forumi i ka dal boja kur te ka mundesuar edhe ty te kyqesh ne te.
    S'fundi ty nuk te kam pyetur,por nese ke pergjigje urdhero fshatari i drenices,pergjigju.

  7. #47
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    Nuk e permenda Rugoven ne kontekst negativ,po si shembull se edhe katunari mund te jet i kulturuar,katuni i Thacit nuk eshte mal e as bjeshk,nuk eshte problemi te katunaret e qytetaret po te do struktura politiko-mafioze te cilat i kan uzurpu institucionet.

    E tashe je shpreh bukur

  8. #48
    I larguar Maska e Enkeleu
    Anëtarësuar
    07-12-2005
    Vendndodhja
    Prane detit i pa lare, prane drites i pa pare, prane sofres i pa ngrene, prane dijes i pa nxene...
    Postime
    4,298
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    Nuk e permenda Rugoven ne kontekst negativ,po si shembull se edhe katunari mund te jet i kulturuar,katuni i Thacit nuk eshte mal e as bjeshk,nuk eshte problemi te katunaret e qytetaret po te do struktura politiko-mafioze te cilat i kan uzurpu institucionet.
    ...Problemi , nuk eshte as te katundart dhe as te strukturat mafioze , por tek disa mendje të mykura ish sllavo- titiste qe jan mesuar të mbajne "pushtetin" nen tutoriatin e shkaut ne Kosove dhe të pasurohen ne kurriz tëpopullit e duke i lepi sahanat e serbit, tani nuk mund të pajtohen me këtë fakt se ka perëndu epoka e tyre dhe nuk do të kthehet më . Duke mos ditur se si dhe ku ta shprehin mllefin e tyre, i jan qasë Drenicës heroike , duke harru se nga ajo trevë jan edhe : HASAN PRISHTINA, AZEM GALICA, SHOTE GALICA , SHABAN POLLUZHA, KAMER LOSHI , AHMET DELIA, FAZLI GREQEVCI, JASHARAJT.... etj. Keta mbase nuk ishin "qytetar " nga Prishtina , por ditën të bëjne edhe luften edhe diplomacinë!!!
    I lumtur është ai që nuk shpreson në asgjë, sepse nuk zhgënjehet asnjëherë...!

  9. #49
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga xhamia Lexo Postimin
    Nermal sepse kjo pêr juve eshte mire .....ska me mire sepse kshtu jeni msu .



    Or malsor ik andej sepse te kan ik lopt .....
    hahaha une malsore, po te kesh ti çerekun e tradites te qytetarise se qytetit tim,atehere te pakten do kishe me shume parime qytetarie ,dhe nuk do ti daloje njerzit,ne katundare dhe qytetare, kete e bejne vetem njerzit inferiore si puna jote..bastard!

  10. #50
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-02-2010
    Postime
    125
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Po nuk ke cfar me pyet mua,po mos te ishte sakrifica e ketyre,,fshatarve''ku do ishe sot??Cfar shef te keqe tek fshataret?Vertet ndoshta jame budallaqe,por edhe qe kurr nuk jetova ne fshat,as Babi nuk jetoj,por mburrem qe kam prejardhje nga fshati!
    Une nuk fola per sakrificat,as qe shohe te keqe te fshataret.
    Une te pyeta shume shume thjeshte,ama e di nuk ke pergjigje,dhe menjehere hudhesh te pyesish "ku do ishte Kosova" "Cfar te keqe..." vetem e vetem ti hik pyetjes "naive" sipas nje antari ketu....

    Kjo fort mire tregon se ne Kosove kur nuk do te kete perparim demokratik me njerez te tille,se nuk i lejojn komplekset fshatareske qe i kane fituar ne fshate.A sa per lufte,nuk ka luftuar vetem Drenica...Drenica eshte e njohur me shume per shpiunlluke se per lufte,kete e din qe te gjithe shqiptaret e kosoves.Pakica e vogel e drenices kane qene atdhetare te vertete te tjeret.........mos ta zagjase,nuk dua per shkak se kam miq ne Drenice dhe per hire te tyre nuk e bej...shnet

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga Enkeleu Lexo Postimin
    ...Problemi , nuk eshte as te katundart dhe as te strukturat mafioze , por tek disa mendje të mykura ish sllavo- titiste qe jan mesuar të mbajne "pushtetin" nen tutoriatin e shkaut ne Kosove dhe të pasurohen ne kurriz tëpopullit e duke i lepi sahanat e serbit, tani nuk mund të pajtohen me këtë fakt se ka perëndu epoka e tyre dhe nuk do të kthehet më . Duke mos ditur se si dhe ku ta shprehin mllefin e tyre, i jan qasë Drenicës heroike , duke harru se nga ajo trevë jan edhe : HASAN PRISHTINA, AZEM GALICA, SHOTE GALICA , SHABAN POLLUZHA, KAMER LOSHI , AHMET DELIA, FAZLI GREQEVCI, JASHARAJT.... etj. Keta mbase nuk ishin "qytetar " nga Prishtina , por ditën të bëjne edhe luften edhe diplomacinë!!!
    Ata sllavo-komunistat surroi me zagart e tij krejt qka munen me ba eshte te lehin ne ktv e koha ditore,e pat si kaloi krijesa e surroit feri.
    Ne keto zgjedhje ne Drenice kan dal ne zgjedhje rreth 70% ku pdk i fiton rreth 90% te votave,nuk e di kujt ju desh fryerja e pjesmarrjes ne 90% qe eshte e pamundur sepse nje numer i madh i Drenicakve jetoin ne mergim.

  12. #52
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    jo ,po drenica eshte ka ju prish ju rendin demokratik, gabimin duhet ta kerkoni ne paaftsin tuaj dhe ristrukutrimin tuaj partiak ,dhe jo deshtimin te ia adresoni drenices



    As qe e pata ndermend te hyja ne kete teme ,por kur pashe qe kjo teme eshte hapur me tendence perbuzje dhe nençmime per nje regjion te kosoves, konkretishte te drenices qe aq shume i kane dhane historise dhe shqiptarizmit,ndersa qellimi eshte jo te "rendi demokratik" ,por te denigrimi i poshtrimi i ksaj treve ,dhe vlerave qe kane dale nga shpirti i sakrifices dhe i qendreses se keti populli, kush mund ta beje kete ,vetem ata qe nuk ia dojne te miren koseves dhe shqiptareve


    drenica eshte ka ju prish ju rendin demokratik,
    Hashim Thaqi esht duke e perdorur drenicen si nje trampolin per ta prishur rendin demokratik ne kosove ky esht problemi


    por te denigrimi i poshtrimi i ksaj treve
    Gabim e ke ket trev esht duke e denigruar poshtuar dhe keqperdorur Hashim Thaqi per interesat e tija personale dhe partiake

    Ku ka me turp se pikerisht ajo qe dha me se tepermi per kosoven drenica pra te jet sot tema numer nje e diskutimit te prishjes se rendit dhe zgjedhjeve demokratike ne kosove per shka se nje Hajdut si Hahsim Thaqi instalon struktura te hajdutve ne drenice te cilet grabisin votat dhe vejn ne dyshim ter procesin e zgjedhjeve te lira e demokratike ne kosove dhe ate pikerish ne drenice te cilen Hashim Thaqi pa fije turpi e shenderron ne vrim te zez te ter kosoves .

    Une mendoje se pergjigjen me te mir Hashim Thaqi duhet ta marri nga vete Drenica te cilen po`e keqperdor po`e njollose po`e shendrrron ne vrim te zez te ter kosoves per intersin ekskluzive personale te tije

  13. #53
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga Enkeleu Lexo Postimin
    ...Problemi , nuk eshte as te katundart dhe as te strukturat mafioze , por tek disa mendje të mykura ish sllavo- titiste qe jan mesuar të mbajne "pushtetin" nen tutoriatin e shkaut ne Kosove dhe të pasurohen ne kurriz tëpopullit e duke i lepi sahanat e serbit, tani nuk mund të pajtohen me këtë fakt se ka perëndu epoka e tyre dhe nuk do të kthehet më . Duke mos ditur se si dhe ku ta shprehin mllefin e tyre, i jan qasë Drenicës heroike , duke harru se nga ajo trevë jan edhe : HASAN PRISHTINA, AZEM GALICA, SHOTE GALICA , SHABAN POLLUZHA, KAMER LOSHI , AHMET DELIA, FAZLI GREQEVCI, JASHARAJT.... etj. Keta mbase nuk ishin "qytetar " nga Prishtina , por ditën të bëjne edhe luften edhe diplomacinë!!!
    Brravo Enkeleu pikrishte i ke ra shenjit ,kjo eshte ajo qe i dhembe ktyre, Pikrishte eshte po e njejta kategori e mendsise qe eshte mesuar te perulet dhe te jene gjithmone sherbtore te huajit,ketyre gjithnje i ka penguar qendresa dhe shpirti i sakrifices te kombit tone

  14. #54
    Citim Postuar më parë nga Enkeleu Lexo Postimin
    ...Problemi , nuk eshte as te katundart dhe as te strukturat mafioze , por tek disa mendje të mykura ish sllavo- titiste qe jan mesuar të mbajne "pushtetin" nen tutoriatin e shkaut ne Kosove dhe të pasurohen ne kurriz tëpopullit e duke i lepi sahanat e serbit, tani nuk mund të pajtohen me këtë fakt se ka perëndu epoka e tyre dhe nuk do të kthehet më . Duke mos ditur se si dhe ku ta shprehin mllefin e tyre, i jan qasë Drenicës heroike , duke harru se nga ajo trevë jan edhe : HASAN PRISHTINA, AZEM GALICA, SHOTE GALICA , SHABAN POLLUZHA, KAMER LOSHI , AHMET DELIA, FAZLI GREQEVCI, JASHARAJT.... etj. Keta mbase nuk ishin "qytetar " nga Prishtina , por ditën të bëjne edhe luften edhe diplomacinë!!!

    Hasan Prishtina esht nga vushtrria bile bile me prejardhje te hershme esht nga rajoni i TOPLICES
    Ndryshuar për herë të fundit nga Prishtina.C : 13-12-2010 më 16:05

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Faith i zhgënjyer me Skenderajn e Drenasin



    “Përgëzoj popullin e Kosovës për zhvillimin përgjithësisht të mirë të zgjedhjeve parlamentare të së dielës dhe për atmosferën konstruktive që ka mbizotëruar në shumicën e vendvotimeve në Kosovë. Këto zgjedhje janë një hap i rëndësishëm drejt zhvillimit të mëtejmë demokratik të Kosovës dhe do të kenë ndikim pozitiv për reputacionin ndërkombëtar të Kosovës dhe perspektivën e saj evropiane”, ka thënë përfaqësuesi i Bashkimit Evropian në Kosovë Piter Faith.





    Sipas Faith parregullsitë që janë vërejtur paraqesin një zhgënjim. Ato sipas tij tregojnë se demokracia është një proces mësimi. Tani është me rëndësi që ankesat që paraqiten në periudhën e caktuar prej 24 orësh të hetohen menjëherë dhe plotësisht nga institucionet përkatëse të Kosovës, e në veçanti nga Paneli i Zgjedhjeve për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP)


    “Unë pres krijimin e një qeverie të pastër, kompetente dhe kredibile, të gatshme për t’u ballafaquar me nevojën urgjente për zhvillim socio-ekonomik dhe sundim të forcuar të ligjit. Nën dritën e sfidave që janë përpara, konstituimi sa më parë i Kuvendit që çon në formimin e një qeverie dhe zgjedhjen e Presidentit të ardhshëm, do të ishte në interesin e të gjithë popullit të Kosovës.”, ka thënë Faith me anë të një komunikate për media./indeksonline/
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Hasan Prishtina esht nga vushtrria
    HASAN PRISHTINA ESHTE NGA FSHATI PALAC I SKENDERAJT(lagjia Berisha,Ali Uka)

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2009
    Postime
    220
    Edhe ju duhet te behni te sinqerte dhe ti pranoni zgjedhjet se po nes ei shikoni te gjitha partit kane deshire te dalin fitus me qka nuk ndodhe ne asnje vende te botes ...kur edhe ketrin eshton i pergezoj koosvaret per pjesmarrjen ne zgjedhje dhe i pergezoj pe rte gjitha se vertet ishin zgjedhje te organizuara mire dhe ne menyr edemokratike ,,edhe koisioneri i bashkimit evropjan i pershendeti zgjedhjet dhe tha se jan zgjedhje historike per kosoven dhe popllin e kosoves,,edhe ushington poste i pershendeti dhe tha se ishin ne frymen demokratike zgjedhjet dhe eshte fitore per kosoven dhe popllin eksooves urim fitorja pdk...e per isen mos u merzit se edhe pse ishte nje komunist i perbetuar poplli i kosove snuk e deshiron se e njofin at mire .....

    e per aak edhe kjo mos te merzitet se ka edhe me rende ,,nje ashtu edhe florim krasniqit i ka cofe morri ne qafe dhe lete ike e lete shperngulet nga ketu s ekoken nuk e ka per politk po per tradhti siq diti ti bej gjithe here kosoves duke edhe u miqasuar me serbet

  18. #58
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    19-02-2010
    Postime
    125
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    Brravo Enkeleu pikrishte i ke ra shenjit ,kjo eshte ajo qe i dhembe ktyre, Pikrishte eshte po e njejta kategori e mendsise qe eshte mesuar te perulet dhe te jene gjithmone sherbtore te huajit,ketyre gjithnje i ka penguar qendresa dhe shpirti i sakrifices te kombit tone
    Shume mire e dime kush ishin sherbetoret e te huajve ketyre 10 viteve...qe pranuan cka do qe i'u ofruan te huajt,bile edhe flamurin e hudhen e perdhosen,qe nuk do ta benin me asnje kusht HASAN PRISHTINA, AZEM GALICA, SHOTE GALICA , SHABAN POLLUZHA, KAMER LOSHI , AHMET DELIA, FAZLI GREQEVCI, JASHARAJT...me keta ju nuk mundeni me i arsyetu Thaqin e&...keta pergjajne me raman Morinen,Fadilji, Dzavidi e Mahmudi....e shume tradhtare tjere qe drenica i ka pafund...sot u shendrua ne bastion te tradhtise....

  19. #59
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    HASAN PRISHTINA ESHTE NGA FSHATI PALAC I SKENDERAJT(lagjia Berisha,Ali Uka)

    Me gjithse nuk ka rendesi se ka qen nje nder njerzit me te medhenje qe ka dhen kombi shqiptare por

    http://de.wikipedia.org/wiki/Hasan_Bej_Prishtina

    http://en.wikipedia.org/wiki/Hasan_Prishtina

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    po lereni more mos u merrni me lokalizma,se eshte shume primitivizem,e ti prishtina c qka hamamin je ti a mos po don me than qe je qytetar e hajvalis.
    Ketu po flasim per politiken dhe qe tre gjith jan katunar sepse vete kosova eshte katund ne kete pik pajtohemi te gjith besoi.
    Edhe eshte gabima te identifikohet drenica me nje grusht njerzish qe sot rastesisht jan ne politik.
    Ne vend qe te flasim per punen e tyre ne merremi me prejardhjen e tyre tmerr

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •