Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 157
  1. #21
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    A i qytetruar te duket vetja a? Eh mjer Drenica per ke luftoj!
    Ke te drejte e panjohura ,megjithse nuk jam nga Kosova ,por kam njohuri dhe jam mjafte i informuar lidhur me ecurin e ngjarjeve ne Kosove ,ku edhe e kam kaluar nje pjese te jetes sime gjer sa isha si student ne prishtine.Kjo me ka rastisur dhe qe te njohe me nga afer dhe trevat e Kosoves poashtu dhe regjionin e drenices dhe historin e saj te lavdishme dhe mikpritjen e drenicasve shume bujare qe rrall qe mund te gjendet diku tjeter ne trojet e hapsires shqiptare!Ne kontekst te ksaj mund te theme se me drenicen sot mund te krenohet çdo shqiptare e kam fjalen per ato shqiptare qe dijne te çmoje shpirtin e sakrifices dhe qenresen qe ka bere kjo treve gjate periudhave historike te kombit tone ,ashtu sikur dine te çmoje te gjithe
    trevat shqiptare qe kane qendruar dhe mbijetuar ne vorbullat dhe me te errta te historise tone!
    Lidhur me hapsin e temes dhe shprehjet e tija "drenica hajdute",duket qe kemi te bejme person qe i takon kategorise se njerzve bastard qe ne esnce nuk kane kurr fare parimesh, po i njejti qe shane sot drenicen ,neser shane llapin apo dukagjinin,keshtu jane keto fundrina!!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga bindi : 13-12-2010 më 14:04

  2. #22
    Republikat Popullore te kosoves Drenica dhe Skenderaj shkatrruan dhunuan Demokracin dhe Lirin ne Kosove perderisa jan po kto rajone ato te cilat luftuan gjdo regjim te instaluar deri me sote ne kosove ndersa tash jan po keto dy rajone ato te cilat po`e shkarrojne Lirin dhe Demokracin ne kosove madje edhe duke perkrahur e ndihmuar instalimin e diktatures ne kosove dhe kjo i bie se kto dy rajone Drenica dhe Skenderaj paskan luftuar gjat ter historis diktatoret e huaj per ti instaluar diktatoret e VETE

  3. #23
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Republikat Popullore te kosoves Drenica dhe Skenderaj shkatrruan dhunuan Demokracin dhe Lirin ne Kosove perderisa jan po kto rajone ato te cilat luftuan gjdo regjim te instaluar deri me sote ne kosove ndersa tash jan po keto dy rajone ato te cilat po`e shkarrojne Lirin dhe Demokracin ne kosove madje edhe duke perkrahur e ndihmuar instalimin e diktatures ne kosove dhe kjo i bie se kto dy rajone Drenica dhe Skenderaj paskan luftuar gjat ter historis diktatoret e huaj per ti instaluar diktatoret e VETE
    nuk besoj se fajin e kan qytetaret e Drenices apo te Skenderajt per manipulimin e votave!!
    jane pikerisht mafia e hashim Thacit e mbeshtetur edhe nga nderkombetare,te cilet duan patjeter qe ne pushtet te rikthehej Hashim Thaci,per arsyen e vetme se Hashimi ka dhane premtimin nderkombetarve se po qe se une rikthehem ne pushtet do bej te mundur ndarjen e Mitrovices!!!kjo ka qene arsyeja se perse Thaci insiston per negociata me Beogradin!!

  4. #24
    fanatik i së vërtetës Maska e tomaras
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Postime
    343
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    A i qytetruar te duket vetja a? Eh mjer Drenica per ke luftoj!
    Oj ti që ishalla bëhesh e njohur ndonjëherë. Drenica është palca e kombit shqiptar. Virtytet si nderi, krenaria dhe dinjiteti rrallë në ndonjë regjion shqiptar janë të përfaqësuar si në Drenicë.

    Mos mendo që Drenica ka luftuar që sot bijtë e saj që i ka përkrahur me zemër që t'i prijnë Kosovës, t'ia qesin zânin e zi dhe të përmendet më mbarë Evropën e deri në Amerikë si rajon i hajnave dhe manipuluesve të votave dhe si njerëz që nuk janë në gjendje të përshtaten në demokraci.

    Këta, po, këta ia nxinë fytyrën Drenicës n'e ditsh, e mos mendo që të gjithë ata burra e gra që kanë dalë në votime në Drenas, në Skënderaj, në Malishevë apo në Klinë, e që e kanë kruer obligimin e vet qytetar duke ia dhënë përkrahjen partisë së tyre të dashur, e ndjejnë veten mirë deri sa ndëgjijnë dhe shohin tek përmenden për të zi.

  5. #25
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Mos harro se nga kjo zone dolen shum njerez qe sot i njeh e gjithe bota!

    Cilt jan ata qe ne nuk pe dishim

  6. #26
    Citim Postuar më parë nga BEHARI Lexo Postimin
    nuk besoj se fajin e kan qytetaret e Drenices apo te Skenderajt per manipulimin e votave!!
    jane pikerisht mafia e hashim Thacit e mbeshtetur edhe nga nderkombetare,te cilet duan patjeter qe ne pushtet te rikthehej Hashim Thaci,per arsyen e vetme se Hashimi ka dhane premtimin nderkombetarve se po qe se une rikthehem ne pushtet do bej te mundur ndarjen e Mitrovices!!!kjo ka qene arsyeja se perse Thaci insiston per negociata me Beogradin!!

    Apsolut fajin e kan Qytetaret e Drenices ata e ngriten Hashim Thaqin ata e Afirmuan ata e suportuan dhe po ata e Lansuan ne pushtet Hashim Thaqi esht produkt ekskluziv i qytetrave te Drenice te cilet e vendosen ne krye te kosoves ket njeri i cili poj turperon dita dites deri ne ate mase sa drenica kurren e kurres me nuk do te udh?heq me kosoven

  7. #27
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Kjo skan faj Fer-i qe thojne se as ne Afganistan skan vjedh kaq shum .

    E per gjithe ata qe flasin se dijne qfare jane Drenica , le te rrin 1 jave ne Prishtine dhe e shofin .
    Askush sja mohon qe gjihtmon kane luftu per Kosove ....por u bene 11 vite qe jem liru dhe keta kan mbet ende ne shek 17 .....me te pa shkolluar , me pakultur ne Kosove smundesh me gjet se prej Drenice dhe Deqani .....turp .....me kesi nuk hyhet ne EU

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e ms13
    Anëtarësuar
    22-01-2009
    Vendndodhja
    Prishtin
    Postime
    192
    shpreosjj shpresj kurr kurr drenicak mos me pas en pushtet hiqq... kurr/... kshyrni qfar trimashh Jon drenica qee.
    ktoo sene i shee kejt bota .. qitashh pritni kur po te heken VIZAT.. BE-N .. NATON edhe naj 10 vjet as Mos endrroni

    shikonee http://www.youtube.com/watch?feature...&v=eRwkhgZqyCk

    QE DRENICA HEROIKE QKA BONN .. HERO MUTE VALLA qena jon
    Kurr Ne Jeten Time Nuk Dot Ndryshoj Veq Sa Me i Pelqy Dikujt

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga Thesphinx Lexo Postimin
    Sipas asaj qe eshte thene per "votimet" e meriton edhe me plot goje.

    Te pyes vetem nje gje e Panjohura; Cili shtet ne bote udheheqet nga fshataret?

    p.s. kam kerkuar nje te tille,ama nuk kam mundur ta gjej ne asnje arkiv botrore.Edhe nese ne gati 80% te shteteve ka p[asur luftra dhe qlirimtare.
    Pse po ja fut kot katunar e sheherli,pse nuk e bere kete pyetje kur Kosova qeverisej nga katunari malsor Ibrahim Rugova,po Fatmir Sejdiu mos ishte qytetar,po Sali Berisha cka eshte? nuk eshte problemi te katunar e qytetar problemi eshte se te ne vjedhen votat ne bastionet e partive politike,pdk vjedh vota ne Drenice,ldk ne Llap,aak ne Dukagjin,dikush vjedh me shume e dikush me pak,po te gjitha partit te ne jan hajna,do i vjedhin veq vezet te tjeret pulen me gjithe veze.
    Populli nuk i vjedh votat askund se nuk i duhen asgje,votat i vjedh politika.

  10. #30
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Republikat Popullore te kosoves Drenica dhe Skenderaj shkatrruan dhunuan Demokracin dhe Lirin ne Kosove perderisa jan po kto rajone ato te cilat luftuan gjdo regjim te instaluar deri me sote ne kosove ndersa tash jan po keto dy rajone ato te cilat po`e shkarrojne Lirin dhe Demokracin ne kosove madje edhe duke perkrahur e ndihmuar instalimin e diktatures ne kosove dhe kjo i bie se kto dy rajone Drenica dhe Skenderaj paskan luftuar gjat ter historis diktatoret e huaj per ti instaluar diktatoret e VETE
    je shume gabim ti shoku ,shqiptaria i ka shume borxh ksaj treve ,problemi i juaj eshte se keni nje ego te smure!

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e ms13
    Anëtarësuar
    22-01-2009
    Vendndodhja
    Prishtin
    Postime
    192
    shuj qen mos fol palidhje prano qe ju ja keni dhann 1 pasqyyr MARROSEE KOSOVES E SIDOMOS DRENICES E CILA U KANN EN SY SI PER T'MIR KISHE... LLAP Nuk ka pas vjedhej votashh .. edhe nese ka pas ska fakte. LDK Fiton en LLAP me merita se din llapi kujan me ja japp .. e nuk ja jepp njerit HANJNN EDHE NJERIT qe vjen prej nje vendi te HAJNAV . a per te JU NE DRENIC PO FOLIN VIDEOT QE http://www.youtube.com/watch?feature...&v=eRwkhgZqyCk

    MARRE MARRE ...
    Kurr Ne Jeten Time Nuk Dot Ndryshoj Veq Sa Me i Pelqy Dikujt

  12. #32
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Citim Postuar më parë nga ms13 Lexo Postimin
    shuj qen mos fol palidhje prano qe ju ja keni dhann 1 pasqyyr MARROSEE KOSOVES E SIDOMOS DRENICES E CILA U KANN EN SY SI PER T'MIR KISHE... LLAP Nuk ka pas vjedhej votashh .. edhe nese ka pas ska fakte. LDK Fiton en LLAP me merita se din llapi kujan me ja japp .. e nuk ja jepp njerit HANJNN EDHE NJERIT qe vjen prej nje vendi te HAJNAV . a per te JU NE DRENIC PO FOLIN VIDEOT QE http://www.youtube.com/watch?feature...&v=eRwkhgZqyCk

    MARRE MARRE ...
    Sipas asaj video qe e postove , sdo me shume koment .. Keto zgjedhje qenkan bere ma zi se ne Bangaladesh .

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e ms13
    Anëtarësuar
    22-01-2009
    Vendndodhja
    Prishtin
    Postime
    192
    kjo osht vetum nje videoo e vogell.. shikone TV qka kan ba edhe ma shum ne drenas e skenderajj... katastroff marre ju koftt
    Kurr Ne Jeten Time Nuk Dot Ndryshoj Veq Sa Me i Pelqy Dikujt

  14. #34
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Euuu po mier ju kane boo, rrnofte drenica, ma mire drenica se pederat e tradhtaret e ldk

  15. #35
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    je shume gabim ti shoku ,shqiptaria i ka shume borxh ksaj treve ,problemi i juaj eshte se keni nje ego te smure!

    Ore ti shoki ka ikur koha e ketyre idealizmave njerzit deshirojne liri ligj dhe rend demokratike nuk ka te drejt askush qe ta shkatrroje demokracin ne kosove duke u thirrur ne ate se kosova i`paska borxh dikujt qoft edhe drenica kosova nuk i ka borxh askujt ne te gjith i kemi borxh kosove qe te ndertojm nje kosove te lir e demokratike


    Pikerish kjo mendesia qe pertendon se kosova i ka borxh dikujt na ka sjellur ketuk ku jemi sote mjaf ma me mendesit partizane se ka ikur koha e gradimit partizan kosova duhet te jet e lir e demokratike pa borxhe e privilegje partizane

    Edhe diqka mos ofendo se nuk te ofendova

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga ms13 Lexo Postimin
    shuj qen mos fol palidhje prano qe ju ja keni dhann 1 pasqyyr MARROSEE KOSOVES E SIDOMOS DRENICES E CILA U KANN EN SY SI PER T'MIR KISHE... LLAP Nuk ka pas vjedhej votashh .. edhe nese ka pas ska fakte. LDK Fiton en LLAP me merita se din llapi kujan me ja japp .. e nuk ja jepp njerit HANJNN EDHE NJERIT qe vjen prej nje vendi te HAJNAV . a per te JU NE DRENIC PO FOLIN VIDEOT QE http://www.youtube.com/watch?feature...&v=eRwkhgZqyCk

    MARRE MARRE ...
    au budall i madh po paraqitesh me keto shkrime palidhje...as pdk nuk ka nevoj me vjedh vota ne Skenderaj e Drenas,vjedhja nuk behet ne zgjedhjet per pushtetin lokal se partit e din qe fitoin ne bastionet e tyre,vjedhja behet ne zgjedhjet parlamentare nuk eshte njet si me votu 30.000 votues ne Drenas si me votu 40.000 votues.

  17. #37
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    Pse po ja fut kot katunar e sheherli,pse nuk e bere kete pyetje kur Kosova qeverisej nga katunari malsor Ibrahim Rugova,po Fatmir Sejdiu mos ishte qytetar,po Sali Berisha cka eshte? nuk eshte problemi te katunar e qytetar problemi eshte se te ne vjedhen votat ne bastionet e partive politike,pdk vjedh vota ne Drenice,ldk ne Llap,aak ne Dukagjin,dikush vjedh me shume e dikush me pak,po te gjitha partit te ne jan hajna,do i vjedhin veq vezet te tjeret pulen me gjithe veze.
    Populli nuk i vjedh votat askund se nuk i duhen asgje,votat i vjedh politika.

    Ibrahim Rugova ishte qytetare i prishitnes por edhe kisht vetedije qytetare psq ishte rritur ne prishtin ku edhe kishte kultivuar nje kultuar qytetare ndersa Hashim Thaqi kishte zbritur nga mali drejt e ne sheher-Prishtin ndersa per ket digresioni qe ben me Sali Berishen kjo esht histeri e nejet me ate te Hashim Thaqi se edhe Sali Berisha drej e nga mali kishte zbritu ne sheher-Tirane (Vtem se mali i Sali Berishes esht mal me shpella per dallim nga drenica e cila esht pak me e avancuar ne ket aspekt)

    Por kjo nuk do te thote se nuk ka qytetar te Drenices ne prishtin perkundrazi ne prishtine ka edhe qytetar shum te vjeter me prejardhje nga DRENICA

  18. #38
    I larguar Maska e Enkeleu
    Anëtarësuar
    07-12-2005
    Vendndodhja
    Prane detit i pa lare, prane drites i pa pare, prane sofres i pa ngrene, prane dijes i pa nxene...
    Postime
    4,298

    Angry

    Citim Postuar më parë nga Thesphinx Lexo Postimin
    Sipas asaj qe eshte thene per "votimet" e meriton edhe me plot goje.

    Te pyes vetem nje gje e Panjohura; Cili shtet ne bote udheheqet nga fshataret?

    p.s. kam kerkuar nje te tille,ama nuk kam mundur ta gjej ne asnje arkiv botrore.Edhe nese ne gati 80% te shteteve ka p[asur luftra dhe qlirimtare.
    Qenke aq i aftë sa të kesh qasje ne të gjitha arkivat botërore dhe parashtron një pyetje kaq naive ..???(Cili shtet ne bote udheheqet nga fshataret? )!!!!!!

    Këtij forumi ka filluar ti dali boja përderisa lejohen lloj lloj shkrime idioteske dhe tendencioze !!!
    I lumtur është ai që nuk shpreson në asgjë, sepse nuk zhgënjehet asnjëherë...!

  19. #39
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-10-2010
    Postime
    210
    kan mor shembull nga PDSH kjo PDK or popull ...150% te votave ka marr... bravo Shqiptar

  20. #40
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    Euuu po mier ju kane boo, rrnofte drenica, ma mire drenica se pederat e tradhtaret e ldk
    Nermal sepse kjo pêr juve eshte mire .....ska me mire sepse kshtu jeni msu .

    Citim Postuar më parë nga bindi Lexo Postimin
    ja ti e je kulturuar e i shkolluar ,ju veç Europen ekeni mangut, na knaqet me kulture
    ajo qe ju e mendoni per kultur ne prishtine ,gjithçka mund te jete ,po kultur kurr!!
    Or malsor ik andej sepse te kan ik lopt .....

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •