Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7

Tema: Ninulla

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Sovrani
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Vendndodhja
  V
  Postime
  196
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Ninulla

  Nina nine, te perkund nana
  Tė perkundi ne djep t'arit
  Se kshu i ngjitet emni djalit
  Nina nina t'qes ke dera
  Po kam frige se po t'vret era
  Nina nina t'qes ke mani
  Po kam frige se t'merr murrani
  Lule lule, t'qes ke molla
  Un po tutem se t'ze vdora
  Lule lule t'qes ke pjeshka
  Un e lumja te ze vjeshta
  Nina nina o more djalė
  Ti m'u bash pėr Shqipnin mbarė


  Mirdite

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  115 falenderime nė 84 postime
  nina nana qiken o
  nana qiken shume e do
  nana qiken e do shume
  tani po e ve ne gjume

  po fle qika ne shtepi
  po fle zogu ne qati
  po fle dhe qengji ne shtalle
  po fle lepuri ne mal

  zgjohet zogu e kendon
  zgjohet qengji e blegron
  zgjohet qika me gezim
  plot me jete e mbush shtepine

  ps aty te qika une ve emrin e vajzes

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime
  Sa e dua babin

  Jam i vogel camarok,
  por une babin e kam shok.
  Jam i vogel pisanjos,
  por une babin e kam boss.
  Jam i vogel e capken,
  por babi mua me kendon kenge.
  Jam i vogel e mistrec,
  buza e babit qesh vesh me vesh,
  Jam i vogel qelbanik,
  por une babin e kam mik.
  Jam i vogel qarraman,
  por une babin e kam xhan.

  Sa te rritem edhe nje cik,
  do te behem simpatik.
  Sa te rritem edhe shume,
  nuk e le me babin pa gjume!

  (c) Albo

 4. #4
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  1cik si e eger kjo ninulla jote, tuj i thone cunit- qelbanik. (lol)

  Ka pas qene nje kenge, njehere e nje kohe , e kenduar nga nje treshe quarteti (femra), ninulle te kenduar ne nje festival, se cili se mbaj mend. Po mbaj mend vetem strofen e pare, se ishte kenge e qete, e embel... e vetem ato rreshta i kam kenduar cunit tim une. Te tjera nuk di.

  Fli zemra ime fli
  o qerpik flori
  fli me driten e henes
  dhe endrrat ne gji..

  kaq, perserit disa here sipas deshires i nderron dhe fjalet, zemra me shpirt, e vazhdon. Po duhet te kesh dhe pak ze te embel e . lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #5
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  1cik si e eger kjo ninulla jote, tuj i thone cunit- qelbanik. (lol)

  Ka pas qene nje kenge, njehere e nje kohe , e kenduar nga nje treshe quarteti (femra), ninulle te kenduar ne nje festival, se cili se mbaj mend. Po mbaj mend vetem strofen e pare, se ishte kenge e qete, e embel... e vetem ato rreshta i kam kenduar cunit tim une. Te tjera nuk di.

  Fli zemra ime fli
  o qerpik flori
  fli me driten e henes
  dhe endrrat ne gji..

  kaq, perserit disa here sipas deshires i nderron dhe fjalet, zemra me shpirt, e vazhdon. Po duhet te kesh dhe pak ze te embel e . lol

  .............. Pink, you just made my day!

  Kengen e ka kenduar soprano Mariana Leka.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 6. #6
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Kjo Mariana Leka, e googlove ne youtube, qenka soprano. Hej, po mire dhe kaq sa mbaja mend. Pastaj, mesa mbaj mend, ne festival eshte kenduar, ishin tre te korrit keto.Tip arie. lol

  po kengen do ma gjesh, se sopranon e gjete?

  p.s. ka gje te bej kjo me Gjergj Leken?
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 7. #7
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Kjo Mariana Leka, e googlove ne youtube, qenka soprano. Hej, po mire dhe kaq sa mbaja mend. Pastaj, mesa mbaj mend, ne festival eshte kenduar, ishin tre te korrit keto.Tip arie. lol

  po kengen do ma gjesh, se sopranon e gjete?

  p.s. ka gje te bej kjo me Gjergj Leken?
  PINK, jo s'e ka gje Gjergj Leken. Mariana eshte nga Fushe -Arrezi, me origjine shkodrane duhet te jete, se ka pas uncle E.P. qe ka qene shkodran dhe kendonte(punonte) ne Teatrin e Operas dhe Baletit.

  P.S. Me vjen cudi, qe s'paske pare asnje recital te saj, si nje nga me te mirat soprano shqiptare.
  Where does a thought go when it's forgotten?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •