Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 58
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  555
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Dr. Shefqet Krasniqi votoni Koalicionin pr Kosov t Re 31 (AKR-PD-PSD...)  Dr. Shefqet Krasniqi votoni Koalicionin pr Kosov t Re

  Dr. Shefqet Krasniqi dijetar i prmasave evropiane dhe botrore n shkencn e Fikhut bri thirrje publike t martn n mbremje n Radion Kosova e Lir q t votohet Koalicioni pr Kosovn e Re (AKR-PD-PSD...) numri 31, njherit iu b pyetja pr listn e kandidatve nga ana e AKR-s, ai stimuloj qytetart e Kosovs q t votohen kandidatt Jeton Svirca numer 22, Bujar Ademi 79, Abdullah Klinaku 91 dhe Dr. Gzim Kelmendi 101.
  Dr. Shefqet Krasniqi keto komente i bri n ligjeratn e posame q kishte pr zgjedhjet, ndrkaq ftesn q t votohen kandidatt Jeton Svirca, Abdullah Klinaku, Bujar Ademi dhe Gezim Kelmendi i bri gjat prgjigjes n pyetjen e nj ndegjuesje e cila e pyeti at se ka mendon ai pr kta kandidat. Dr. Shefqet Krasniqi gjithasthu tha se pr nj musliman sht e domosdoshme dalja n zgjedhje, duke aluduar se e kundrta e ksaj (mosdalja n zgjedhje) sht pajtueshmri me luftn kundr Islamit q po ndodh nga disa parti me disa udhzime administrative.


 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  555
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  askush nuk na tregoi se kush ja ka dhene titullin shkencor '' doktor '' ketij njeriu..cili ishte studimi i tij shkencor mbi bazen e te cilit komisioni shteteror per dhenien e gradave shkencore i dha titullin '' doktor ''..apo edhe hoxha jone mori shembull nga vellezerit haradinaj qe ne darke rane te flene gjume si ushtare e ne mengjes u gdhine '' gjenerralla ''..e mbani mend ate perrallen e babait te 7 gjenerrallave ...

  kjo qe ka bere ky hoxhe eshte gjeja me e keqe qe ben nje njeri i fese..atij aspak nuk i duhet te hyje ne qeshtje fetare..thirrje te tilla ofendojne besimtaret..besimtaret islame te kosoves i perkasin te gjitha partive politike dhe jo hoxhes se tille..
  E kemi shpjeguar npr tema t ndryshme arritjen e tij deri tek titulli shkencor, pr t gjith ata q jan t interesuar dhe me ndje duan t din rreth njohurive shkencore t Dr. Shefqet Krasniqit ftohen t'i bjn vizit atij n Prishtin do dit m Xhamin e Madhe (kryesore) t Kryeqytetit.
  Ky vlersohet pr dijen e tij dhe kontributin gjat lufts dhe pas lufts, andaj edhe fjala e tij z vend npr mediume t ndryshme si jan: Radio Kosova e Lir, Gazeta Epoka e Re, TV Vali, Radio Dukagjini etj. Emisione e kolumne javore nga m t ndryshmet, sot kur ai foli pr Zgjedhjet 2010 shum telefonata u bn duke e falenderuar pr kontributin e tij. Emisionet e tij kan arritur rekordin e ndgjueshmris tek Radiot. Edhe sot qytetart e Kosovs paten rastin t prfitojn nga ligjerata e tij ku i ftoj t'ua japin voten atyre q punojn pr Fe e Atdhe si tha ai q synimi jetsor i nj muslimani.
  Pr juve kritikues e q nuk je ti i fundit, hoxha sht prijs shpirtror dhe si i till ka t drejt t'a orientoj popullin se pr k t votoj, pastaj Dr. Krasniqi gjithmon flet pr gjrat aktuale dhe tema e zgjedhjeve ishte kerkes e shum njerzve q t flitet pr t n emisionin javor, njri ndr ta isha edhe vet un q kerkova t flas dhe t na sqaroj se knd e sheh m t prafrt me vizionet tona.
  Andaj pyetje e juaja palidhje jan nj tendenc pr t'a devijuar temn pr ndryshe pergjigjen rreth atyre pyetjeve e keni marr n tema tjera nga antar t ndryshm.

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime n 20 postime
  Ata qe premtojn e thyjn pastaj premtimin jon njerz qe nuk hecin sipas porosive te Profetit Muhamed a.s.
  Te tillve po u besove nuk je musliman.
  Po shkove pas tyre pasi qe genjeshtrat u dalin sheshazi edhe sikur mjes e mbremje te besh mirsi dhe namaz nuk je musliman
  Edhe mushriket i ofruan Muhamedit a.s nji variant qe te ofroheshin ndasit sa i than do ti besojm Allahut tuaj dhe Profetsis tende nese edhe ti i beson Hubelit ton .
  Ja se si Allahu i madhrishem slen as me te voglen hapsir e te mos vehet ne sprov robi i tij.

  Allahu na udhzoft amin.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-04-2010
  Postime
  50
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Dehsiroj ta dij arsyen e shlyerjes se postimit tim!

  Nese nuk ka arsy valide, le te kthehet postimi.


  http://www.forumishqiptar.com/showpost.php?p=2928624&postcount=7
  "...Thuaj: A jan ata q dijn, njsoj me ata q nuk dijn?..." (Ez Zumer:9)

 5. #5
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Vella ok nuk ka asgje te keqe,qe ka then me votu AKR-PD,perkundrazi mir,por gabimin qe e ka bere hoxha eshte qe ka then haptazi qe nuk duhet me votu Vetevendosjen.
  Nje njeri sado pak qe e mirret me politike,dhe qe e sheh se siq po shkojne gjerat ne politike nuk e perkrahe Hoxhen ,ne ate qe thrret se nuk duhet me votu Albini,dhe ata cilet e votojne te bin shehadet.
  Une kam respekte te madhe per hoxhen e nderuar,por hoxha me kete deklarat ka gabuar shum...dhe ka treguar qe eshte shum..injorant ne sferen e politikes.
  Kur them se ka gabuar hoxha qe ka then se nuk ban me votu Albin se eshte ateist,une bazohm ne ate seshte e vertet qe Albini eshte ateist,por tjetra eshte se Albini cka ka then deri me tani ka pas te drejte,dhe si rezultat i saj,ai tash do te hyne ne Parlament dhe mas 3-4 vite ai do ta marr pushtetin.
  Pra a eshte ma mir Hoxha i nderuar Dr,Shefqet Krasniqi ta beje njefar kompromisi,me Albin Kurtin dhe ti thot ti me ndihmo mua une te ndihmoj ty,pra thjeshte,une do te loboj per to votuar ty,kurse ti do ta fusesh msim besimin ne shkolla,ti lejosha vajzat me shamia ne shkolla,dhe te na japesh lejen ta ndertojm nje Qender Islamike ne Prishtin pasi qe kem shum...nevoje,dhe se eshte e drejte e domesdoshme.
  Kurse tash sheqa pasi ka kerkuar te mos votojme Albinin dha ka then,qe kushe e voton ai let bjen shahadet,se ka bere gjynah,pra nese keta pushtetar qe e marrin tash ne dore udhehqejen nuk e fusin lenden fetare,nuk i lejojne vajzat me shamia,dhe nuk na lejojne nje qender islame ne Prishtine,atehere kur te vjen Albini ne pushtet,si do ti thote Albinit Hoxha a po na lejon shamit,msim besimin etj,pasi qe ky vete ka kerkuar mos me votu Albinin.
  Pra vellezer te dashure me keqardhje e them,se Hoxha i nderuar Dr.Shefqet Krasniqi,ka bere nje gabiim shum te madhe,qe kjo deklarat me vedie apo pa vedije te hoxhes kjo deklarat sherben kunder islamit.
  Hoxha ka bere shum...gabim...nese e analizoni vetem pak gjerat dhe dini se si shkojne punet ne politike,deklarata e Hoxhes sherben kunder islamit,edhe pse eshte bere pa vedijen e hoxhes...,por kete deklrata e ka bere si pasoje e mos njohjes se Politikes.
  Selam Alejkum

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-01-2010
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  A. Sallahudin Ejubi

  Jemi n prag t zgjedhjeve t lira demokratike n Kosov, n prag t zgjedhjes t presidentit t Kosovs.

  Jetojm me nj realitet t hidhur, t korruptuar, t tradhtuar maksimalisht q, secili q e njeh historin e Kosovs, do ta sheh se do njeri q ka hyr n politik, sht nj nga: Tradhtart, ose plakitsit, gnjeshtart e popullit.

  Nuk sht kjo thnie t ciln e them vetm un, por e thot do njeri i cili e njeh realitetin e hidhur n Kosov.

  Kosova si shtet, sht shteti m i ri n bot, shtet i cili historin e ka shum t hidhur, duke filluar nga burgosjet, torturat, masakrat, e deri n luftn e 99-ts, posarisht, nuk mund t harrohet masakra e Reakut, e cila ka ln gjurm t mdha n familjen e t masakruarve, n do njeri i cili pretendon islamin.

  Lufta e 1999-ts, nxori shum komandant, heronj, patriot. Rrofshin ata q pas lufts u zhdukn duke shikuar jetn e tyre personale, t cilt as q u interesuan pr post, luftuan pr hir t Allahut, q ta zhdukin njher e prgjithmon armikun e prjetshm krishter nga shteti i tyre, por nga ana tjetr...

  T mallkuar qofshin ata q e tradhtuan luftn, me nj tradhti e cila po jetohet q sot. T mallkuar pra, sepse shkeln mbi gjakun e dshmorve, harruan torturat dhe masakrat, burgosjet e pafajshme, vetm e vetm, pr t arritur n “cakun” e tyre t duhur, i quajtur POST.

  Politikant, qofshin ata t Kosovs, t Maqedonis apo Shqipris, moto t tyre, doher e pretendojn BE-n dhe NATO-n, doher pretendojn dhe synojn bashkimin e tyre me vllezrit e tyre krishter (evropian). Na tregojn neve pr demokracin e tyre, lirin e tyre, prparimin e tyre.

  Normal, edhe ather kur delja mbshtjellt me lkur ujku, fizikisht duket ndryshe, mirpo, moralisht dhe ern e flliqur nuk mund t ja ndrron askush.

  Neve na thrrasin n “demokracin” e tyre, e cila nuk lejon minare, nuk lejon mbules npr institucione.

  Na thrrasin n fyerjen e Profetit, si arsyetim i liris s t shprehurit, na tregojn shmblltyrn e tyre se si duhet ngritur nj shtet.

  Zvicra, e cila njihet si nj ndr shtetet m demokratike, nse lexoni, do ta shihni se nuk i lejoi minaret. Normal, kt urrejtje nuk e tregoi qeveria e Zvicrs, mirpo vota e popullit. Duke harruar kta t mendur se vota e popullit i zgjodhi vet ata. A jan populli apo qeveria, t njjt jan n syrin e do muslimani syhapur, i cili pretendon knaqsin e Allahut duke i urrejtur kafirt.

  Na quajn neve demokraci at q przun nj komb pa kurrfar justifikimi. Na quajn demokraci referendumin e popullit t tyre pr ndalimin e hixhabit, na quajn demokraci pr hyrjen e tyre npr tokat muslimane, duke vrar dhe masakruar mbi 1 milion njerz.

  Pra, n kto dhe t tjera, na thrrasin neve politikant tan, “udhheqsit e muslimanve”, si i quajn disa hoxhallar t shitur.

  Populli i Kosovs, nuk duhet ta harron se Partia Demokratike e Kosovs (PDK)-ja, ishte shkaku kryesor q u organizuan mitingje t shumta.

  Mu kjo parti, ka qen nj ndr partit m t dashura tek muslimant, sepse, mendonin se kjo parti sht shum m e mir se partia e atij kafirit, Ibrahim Rugovs, q njihet si parti krishtere q thrret n krishterizm dhe mundohet ta zhduk Islamin.

  N fund, PDK-ja tradhtoi, duke fyer nnat tona t s kaluars, nnat e dshmorve, nnat e atyre q dhan jetn, vetm e vetm, q sot n kt situat, ta quajm liri. Liri e burgosur n prangat e komunizmit.

  Neve kto parti politike, na kan sjell shum rezultate t “mira” pr evropiant. Prparimin e prostitucionit, drogn, alkooli i cili pihet maksimalisht, prishje t nderit “m shum se maksimalja”.

  Ky sht realiteti, e kushdo, le t sjell argumentet e tija se nuk sht ashtu.

  Populli i Kosovs, me votn e tyre, do t ja mundson q ky synim dhe plan i tyre t vazhdon, t kemi m shum lavire, alkoolist, narkoman, vetvrasje dhe zullume t tjera.

  Populli i jon i Kosovs, nuk ka asnjfar “dobie t prgjithshme” n votime, sepse nuk ka me knd ta quan “i dobishm”, sepse q t gjith, i kan brirt e kufrit, hapat e shejtanit.

  MOS dgjoni asnj hoxh q thrret n votime, sepse ata ose jan t shitur pr pak t holla, ose jan prej atyre q nuk e kan kuptuar dobin e prgjithshme n kufr.

  MOS ju beso atyre q e lavdrojn nj parti, duke e shar tjetrn, sepse ai sht vetm nj aktivist i tyre. Nuk lavdrohet kufri duke e shar kufrin.

  MOS dil n votime, bojkoto gjithka. Edhe nse t thon: Nse nuk del tjetr kush do t voton n vend teje.

  Nse ta thot kt, thuaj: A po m thrret n nj vend t korruptuar q nse nuk votoj un do t votojn n vend meje, a n kt demokraci po m thrret, o tradhtar i Islamit.

  Q t gjith deputett dhe njerzit e partive jan taguta, q kan dal jasht kufijve t All-llahut, dhe nse t thon se njri prej tyre sht m i mir, pyete at:

  Nse i kemi dy kryqa, nj 10 cm dhe tjetri 15 cm, sipas rregullores s tyre, duhet t merret ai m i vogli?

  Pyete m tej: Nse i kemi dy prostituta, q na kan dhn kusht se: Nse me njrn prej tyre bjm zina, do t na japin shtetit Islam, a lejohet dhe kush e ka lejuar?

  Nse ata t thon se kryqi 10 cm duhet t merret, ai ka shpifur pr Pejgamberin e Allahut, sepse sikur t kishte qen e lejuar, Pejgamberi i Allahut do t’i adhuronte zotat e mushrikve 1 vjet, e pastaj t adhurohet vetm Allahu 1 vjet.

  dokush q ka lexuar n historin e Pejgamberit sal’allahu alejhi ue selem, m s paku, Nektarin e Vulosur t Xhennetit, do t sheh se muslimant n fillim kan qen t dobt, m t dobt se tash, dhe nuk dihet n histori se ndonj sahab e ka prkrahur Ebu Xhehlin e tjetri Ebu Lehebin. Nuk dihet se dikush ka thn se Lati ka qen m i mir pr tu adhuruar se Uzza.

  Dije, o vlla dhe ti motr, se kto jan mashtrime t shejtanve njerz, q flasin gjuhn ton t mbl, mirpo prfundimin e tyre e kan t hidhur.

  SHIKO! Se si ka qen prfundimi i atyre (hoxhallarve) q i kan lejuar votimet n Ballkan. Njri akuzohet pr amoralitet, tjetri pr korrupsion, tjetri pr tradhti dhe t gjith jan t prar ndrmjet veti.

  IK! Prej tyre, sa m larg aq m mir, ata jan mashtrues q mundohen ta mashtrojn Allahun.

  Mbshtetu n Allahun, sepse vllezrit para teje, jan munduar q t arrijn shtet nprmjet ktyre intrigave, si ishte situata n Algjeri. Dhe q t gjith ata, e kan par se mnyra e vetme pr ta ndrruar situatn dhe gjendjen n bot, sht thirrja n Teuhid, e pastaj xhihadi pr hir t Allahut.

  MENDO! Se vota yte far do t ju mundson:

  1.NATO-Luftim t muslimanve

  2.BE-Prishje t nderit, shkatrrim familjar, homoseksualizm, drog etj.

  MBSHTETU! N Allahun me nj mbshtetje t sinqert, bn dua sepse duaja sht arma e besimtarit, shkatrrim pr kafirin.

  Pr hir t Allahut ksaj here...mos i bj zullum Allahut tnd q i beson, Dinit tnd q pretendon, Pejgamberit tnd q e pason...

  Marr nga: botaislame.com

 7. #7
  Robi i All-llahut
  Antarsuar
  09-01-2008
  Vendndodhja
  N Itali
  Postime
  1,790
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga NablA Lexo Postimin
  A. Sallahudin Ejubi

  Jemi n prag t zgjedhjeve t lira demokratike n Kosov, n prag t zgjedhjes t presidentit t Kosovs.

  Jetojm me nj realitet t hidhur, t korruptuar, t tradhtuar maksimalisht q, secili q e njeh historin e Kosovs, do ta sheh se do njeri q ka hyr n politik, sht nj nga: Tradhtart, ose plakitsit, gnjeshtart e popullit.

  Nuk sht kjo thnie t ciln e them vetm un, por e thot do njeri i cili e njeh realitetin e hidhur n Kosov.

  Kosova si shtet, sht shteti m i ri n bot, shtet i cili historin e ka shum t hidhur, duke filluar nga burgosjet, torturat, masakrat, e deri n luftn e 99-ts, posarisht, nuk mund t harrohet masakra e Reakut, e cila ka ln gjurm t mdha n familjen e t masakruarve, n do njeri i cili pretendon islamin.

  Lufta e 1999-ts, nxori shum komandant, heronj, patriot. Rrofshin ata q pas lufts u zhdukn duke shikuar jetn e tyre personale, t cilt as q u interesuan pr post, luftuan pr hir t Allahut, q ta zhdukin njher e prgjithmon armikun e prjetshm krishter nga shteti i tyre, por nga ana tjetr...

  T mallkuar qofshin ata q e tradhtuan luftn, me nj tradhti e cila po jetohet q sot. T mallkuar pra, sepse shkeln mbi gjakun e dshmorve, harruan torturat dhe masakrat, burgosjet e pafajshme, vetm e vetm, pr t arritur n cakun e tyre t duhur, i quajtur POST.

  Politikant, qofshin ata t Kosovs, t Maqedonis apo Shqipris, moto t tyre, doher e pretendojn BE-n dhe NATO-n, doher pretendojn dhe synojn bashkimin e tyre me vllezrit e tyre krishter (evropian). Na tregojn neve pr demokracin e tyre, lirin e tyre, prparimin e tyre.

  Normal, edhe ather kur delja mbshtjellt me lkur ujku, fizikisht duket ndryshe, mirpo, moralisht dhe ern e flliqur nuk mund t ja ndrron askush.

  Neve na thrrasin n demokracin e tyre, e cila nuk lejon minare, nuk lejon mbules npr institucione.

  Na thrrasin n fyerjen e Profetit, si arsyetim i liris s t shprehurit, na tregojn shmblltyrn e tyre se si duhet ngritur nj shtet.

  Zvicra, e cila njihet si nj ndr shtetet m demokratike, nse lexoni, do ta shihni se nuk i lejoi minaret. Normal, kt urrejtje nuk e tregoi qeveria e Zvicrs, mirpo vota e popullit. Duke harruar kta t mendur se vota e popullit i zgjodhi vet ata. A jan populli apo qeveria, t njjt jan n syrin e do muslimani syhapur, i cili pretendon knaqsin e Allahut duke i urrejtur kafirt.

  Na quajn neve demokraci at q przun nj komb pa kurrfar justifikimi. Na quajn demokraci referendumin e popullit t tyre pr ndalimin e hixhabit, na quajn demokraci pr hyrjen e tyre npr tokat muslimane, duke vrar dhe masakruar mbi 1 milion njerz.

  Pra, n kto dhe t tjera, na thrrasin neve politikant tan, udhheqsit e muslimanve, si i quajn disa hoxhallar t shitur.

  Populli i Kosovs, nuk duhet ta harron se Partia Demokratike e Kosovs (PDK)-ja, ishte shkaku kryesor q u organizuan mitingje t shumta.

  Mu kjo parti, ka qen nj ndr partit m t dashura tek muslimant, sepse, mendonin se kjo parti sht shum m e mir se partia e atij kafirit, Ibrahim Rugovs, q njihet si parti krishtere q thrret n krishterizm dhe mundohet ta zhduk Islamin.

  N fund, PDK-ja tradhtoi, duke fyer nnat tona t s kaluars, nnat e dshmorve, nnat e atyre q dhan jetn, vetm e vetm, q sot n kt situat, ta quajm liri. Liri e burgosur n prangat e komunizmit.

  Neve kto parti politike, na kan sjell shum rezultate t mira pr evropiant. Prparimin e prostitucionit, drogn, alkooli i cili pihet maksimalisht, prishje t nderit m shum se maksimalja.

  Ky sht realiteti, e kushdo, le t sjell argumentet e tija se nuk sht ashtu.

  Populli i Kosovs, me votn e tyre, do t ja mundson q ky synim dhe plan i tyre t vazhdon, t kemi m shum lavire, alkoolist, narkoman, vetvrasje dhe zullume t tjera.

  Populli i jon i Kosovs, nuk ka asnjfar dobie t prgjithshme n votime, sepse nuk ka me knd ta quan i dobishm, sepse q t gjith, i kan brirt e kufrit, hapat e shejtanit.

  MOS dgjoni asnj hoxh q thrret n votime, sepse ata ose jan t shitur pr pak t holla, ose jan prej atyre q nuk e kan kuptuar dobin e prgjithshme n kufr.

  MOS ju beso atyre q e lavdrojn nj parti, duke e shar tjetrn, sepse ai sht vetm nj aktivist i tyre. Nuk lavdrohet kufri duke e shar kufrin.

  MOS dil n votime, bojkoto gjithka. Edhe nse t thon: Nse nuk del tjetr kush do t voton n vend teje.

  Nse ta thot kt, thuaj: A po m thrret n nj vend t korruptuar q nse nuk votoj un do t votojn n vend meje, a n kt demokraci po m thrret, o tradhtar i Islamit.

  Q t gjith deputett dhe njerzit e partive jan taguta, q kan dal jasht kufijve t All-llahut, dhe nse t thon se njri prej tyre sht m i mir, pyete at:

  Nse i kemi dy kryqa, nj 10 cm dhe tjetri 15 cm, sipas rregullores s tyre, duhet t merret ai m i vogli?

  Pyete m tej: Nse i kemi dy prostituta, q na kan dhn kusht se: Nse me njrn prej tyre bjm zina, do t na japin shtetit Islam, a lejohet dhe kush e ka lejuar?

  Nse ata t thon se kryqi 10 cm duhet t merret, ai ka shpifur pr Pejgamberin e Allahut, sepse sikur t kishte qen e lejuar, Pejgamberi i Allahut do ti adhuronte zotat e mushrikve 1 vjet, e pastaj t adhurohet vetm Allahu 1 vjet.

  dokush q ka lexuar n historin e Pejgamberit salallahu alejhi ue selem, m s paku, Nektarin e Vulosur t Xhennetit, do t sheh se muslimant n fillim kan qen t dobt, m t dobt se tash, dhe nuk dihet n histori se ndonj sahab e ka prkrahur Ebu Xhehlin e tjetri Ebu Lehebin. Nuk dihet se dikush ka thn se Lati ka qen m i mir pr tu adhuruar se Uzza.

  Dije, o vlla dhe ti motr, se kto jan mashtrime t shejtanve njerz, q flasin gjuhn ton t mbl, mirpo prfundimin e tyre e kan t hidhur.

  SHIKO! Se si ka qen prfundimi i atyre (hoxhallarve) q i kan lejuar votimet n Ballkan. Njri akuzohet pr amoralitet, tjetri pr korrupsion, tjetri pr tradhti dhe t gjith jan t prar ndrmjet veti.

  IK! Prej tyre, sa m larg aq m mir, ata jan mashtrues q mundohen ta mashtrojn Allahun.

  Mbshtetu n Allahun, sepse vllezrit para teje, jan munduar q t arrijn shtet nprmjet ktyre intrigave, si ishte situata n Algjeri. Dhe q t gjith ata, e kan par se mnyra e vetme pr ta ndrruar situatn dhe gjendjen n bot, sht thirrja n Teuhid, e pastaj xhihadi pr hir t Allahut.

  MENDO! Se vota yte far do t ju mundson:

  1.NATO-Luftim t muslimanve

  2.BE-Prishje t nderit, shkatrrim familjar, homoseksualizm, drog etj.

  MBSHTETU! N Allahun me nj mbshtetje t sinqert, bn dua sepse duaja sht arma e besimtarit, shkatrrim pr kafirin.

  Pr hir t Allahut ksaj here...mos i bj zullum Allahut tnd q i beson, Dinit tnd q pretendon, Pejgamberit tnd q e pason...

  Marr nga: botaislame.com
  Esselamun alejkum we rahmetullahi we berekatuhu, jam shum dakord me kt shkrim dhe lus All-llahun s.v.t. q besimtart musliman t ohen nga gjumi dhe t mos e lejojn vehten q t bhen vegl e shejtanit. Ne kemi ligjin m t mir q ekziston n tok dhe n qyell, ajo sht Ligji i All-llahut s.v.t., dhe ne na mjafton ai ligj. Se ky ligj do t vlen gjithmon dhe ska pr t ndryshuar asnjher.

  Sa i takon asaj q hoxha ka thn, ai paska gabuar shum dhe shpresoj q ta ket kuptuar at gabim t madh dhe t bn teube, se metvrtet sht nji gabim trashanik.

  Selam alejkum nga Ramazani.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga Abdur-Rahman70 Lexo Postimin
  Dehsiroj ta dij arsyen e shlyerjes se postimit tim!

  Nese nuk ka arsy valide, le te kthehet postimi.


  http://www.forumishqiptar.com/showpost.php?p=2928624&postcount=7
  edhe mua ma paskan fshir se tregova se ky xharrahi po e prkreh kt koalicion, sepse sht edhe PD ( partia e drejtsis) e cila m par quhej partia e derjtsis n emr t Zotit. Por dshroi.
  Pse don hoxha ta ndihmoj kt parti?
  sepse kjo sht me orientim relogjioz, fanatik dhe nprmjet saj dshir q neKUVENDIN EDHE ASHTU T DOBT T HYJ vEHABIZMI EDHE N QEVRI.
  sA M LARG KSAJ PARTIE!!!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  555
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  edhe mua ma paskan fshir se tregova se ky xharrahi po e prkreh kt koalicion, sepse sht edhe PD ( partia e drejtsis) e cila m par quhej partia e derjtsis n emr t Zotit. Por dshroi.
  Pse don hoxha ta ndihmoj kt parti?
  sepse kjo sht me orientim relogjioz, fanatik dhe nprmjet saj dshir q neKUVENDIN EDHE ASHTU T DOBT T HYJ vEHABIZMI EDHE N QEVRI.
  sA M LARG KSAJ PARTIE!!!
  projekti21_dk hhmmmmmmmmmmm....

  A um doket a para disa muajsh ne Radion Projekti 21 e kishti Dr. Shefqet Krasniqin t ftuar?!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime
  E kemi pasur, madje edhe e kam publikuar fjaln e tij.
  Besoj i ke dgjuar t gjitha cka i than dgjuesit.
  Radio Projketi sht nj radio e hapur pr t gjith. Ne i kemi edhe hoxhallart ton bile shum t zott dhe mbi t gjitha atdhetar. Sa kur i dgjon hoxhallart tan dhe disa hoxhallar t tjer t mbushet mendja: " a thua jam a s'jam mysliman". Se ku po i gjejn kta do kurana e do rregulla kurkund t dgjuara, vetm kta e din, se ne nuk e dim, po se nuk po prshtaten me kt myslimanllkun ton "autokton" nuk po prshtaten!!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  555
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  E kemi pasur, madje edhe e kam publikuar fjaln e tij.
  Besoj i ke dgjuar t gjitha cka i than dgjuesit.
  Radio Projketi sht nj radio e hapur pr t gjith. Ne i kemi edhe hoxhallart ton bile shum t zott dhe mbi t gjitha atdhetar. Sa kur i dgjon hoxhallart tan dhe disa hoxhallar t tjer t mbushet mendja: " a thua jam a s'jam mysliman". Se ku po i gjejn kta do kurana e do rregulla kurkund t dgjuara, vetm kta e din, se ne nuk e dim, po se nuk po prshtaten me kt myslimanllkun ton "autokton" nuk po prshtaten!!
  Allahile a? tybe mir e ki ti
  A je ne dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi ndrprejti studimet (shkollen) pr t'u kthyer n vendlindje dhe kapi pushkn?!
  A je n dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi mori pjes n betejn m t prgjakshm q njihet - Beteja e Koshares?!
  A je n dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi luftoi krah pr krah me Agim Ramadanin dhe Salih ekajn?!
  A je n dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi ishte i pari pas lufts q organizoi OJQ vendase rreth ndihmave t familjeve t deshmorve dhe t jetimve q mbetn si shkak i lufts?!
  A je n dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi nuk ka emision n Radio, TV apo shkrim n gazet q nuk stimulon atdhedashurin apo q nuk thrret n prkushtim ndaj Vatanit?!
  Cili po na dilni ma atdhetar?!
  Un ju falenderoj juve q po mbani gjall gjuhn shqipe n Danimark, mirpo edhe ju duhet t keni konsiderat ndaj personave t cilt shquhen pr prkushtimin e tyre n rrafshin kombtar.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga Disa Lexo Postimin
  Vella ok nuk ka asgje te keqe,qe ka then me votu AKR-PD,perkundrazi mir,por gabimin qe e ka bere hoxha eshte qe ka then haptazi qe nuk duhet me votu Vetevendosjen.
  Nje njeri sado pak qe e mirret me politike,dhe qe e sheh se siq po shkojne gjerat ne politike nuk e perkrahe Hoxhen ,ne ate qe thrret se nuk duhet me votu Albini,dhe ata cilet e votojne te bin shehadet.
  Une kam respekte te madhe per hoxhen e nderuar,por hoxha me kete deklarat ka gabuar shum...dhe ka treguar qe eshte shum..injorant ne sferen e politikes.
  Kur them se ka gabuar hoxha qe ka then se nuk ban me votu Albin se eshte ateist,
  une bazohm ne ate seshte e vertet qe Albini eshte ateist,por tjetra eshte se Albini cka ka then deri me tani ka pas te drejte,dhe si rezultat i saj,ai tash do te hyne ne Parlament dhe mas 3-4 vite ai do ta marr pushtetin.
  Pra a eshte ma mir Hoxha i nderuar Dr,Shefqet Krasniqi ta beje njefar kompromisi,me Albin Kurtin dhe ti thot ti me ndihmo mua une te ndihmoj ty,pra thjeshte,une do te loboj per to votuar ty,kurse ti do ta fusesh msim besimin ne shkolla,ti lejosha vajzat me shamia ne shkolla,dhe te na japesh lejen ta ndertojm nje Qender Islamike ne Prishtin pasi qe kem shum...nevoje,dhe se eshte e drejte e domesdoshme.
  Kurse tash sheqa pasi ka kerkuar te mos votojme Albinin dha ka then,qe kushe e voton ai let bjen shahadet,se ka bere gjynah,pra nese keta pushtetar qe e marrin tash ne dore udhehqejen nuk e fusin lenden fetare,nuk i lejojne vajzat me shamia,dhe nuk na lejojne nje qender islame ne Prishtine,atehere kur te vjen Albini ne pushtet,si do ti thote Albinit Hoxha a po na lejon shamit,msim besimin etj,pasi qe ky vete ka kerkuar mos me votu Albinin.
  Pra vellezer te dashure me keqardhje e them,se Hoxha i nderuar Dr.Shefqet Krasniqi,ka bere nje gabiim shum te madhe,qe kjo deklarat me vedie apo pa vedije te hoxhes kjo deklarat sherben kunder islamit.
  Hoxha ka bere shum...gabim...nese e analizoni vetem pak gjerat dhe dini se si shkojne punet ne politike,deklarata e Hoxhes sherben kunder islamit,edhe pse eshte bere pa vedijen e hoxhes...,por kete deklrata e ka bere si pasoje e mos njohjes se Politikes.
  Selam Alejkum
  Hoxhs nuk i intereson ALbini. Krjet piksynimi i propozimit t tij pr Koalicionin Kosova e Re sht t PD ( Partia e Drejtsis ). Kjo parti, PD-ja pra, edhe sikur t shkonte me minoritar, ky at koalicion do ta zgjidhte.

  AKR-ja ka me ia pa sherrin ksaj partie, pikrisht pse sht przier me PD-n.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga PrisHtiNa-Lee Lexo Postimin
  Allahile a? tybe mir e ki ti
  A je ne dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi ndrprejti studimet (shkollen) pr t'u kthyer n vendlindje dhe kapi pushkn?!
  A je n dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi mori pjes n betejn m t prgjakshm q njihet - Beteja e Koshares?!
  A je n dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi luftoi krah pr krah me Agim Ramadanin dhe Salih ekajn?!
  A je n dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi ishte i pari pas lufts q organizoi OJQ vendase rreth ndihmave t familjeve t deshmorve dhe t jetimve q mbetn si shkak i lufts?!
  A je n dijeni ti o "atdhetar" q qyky Dr. Shefqet Krasniqi nuk ka emision n Radio, TV apo shkrim n gazet q nuk stimulon atdhedashurin apo q nuk thrret n prkushtim ndaj Vatanit?!
  Cili po na dilni ma atdhetar?!
  Un ju falenderoj juve q po mbani gjall gjuhn shqipe n Danimark, mirpo edhe ju duhet t keni konsiderat ndaj personave t cilt shquhen pr prkushtimin e tyre n rrafshin kombtar.
  Danezt e kan nj fjal t urt:"Njeriu t kaluarn nuk mund ta ndryshoj, por t ardhmen - po". Pr t bmat e tij n t kaluarn sot po dgjoj dhe t po t besoj, por sot po dgjoj se ky sht kryevehabisti kryesor n Kosov. Dhe ajo e djeshmja mbetet e djeshme, ndrkaq e sotjma e tij sht mjeruese!!
  Un pr krshrin tnde do ta postoj prap emisionin cka ka folur n Radio Projekt dhe i dgjon reagimet e njerzve, t cilt i thon: "Me kto mend q i paske ti shko n ARabi"!! M vjen keq.
  Bash do ta postoj te shkrimi yt.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  555
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Danezt e kan nj fjal t urt:"Njeriu t kaluarn nuk mund ta ndryshoj, por t ardhmen - po". Pr t bmat e tij n t kaluarn sot po dgjoj dhe t po t besoj, por sot po dgjoj se ky sht kryevehabisti kryesor n Kosov. Dhe ajo e djeshmja mbetet e djeshme, ndrkaq e sotjma e tij sht mjeruese!!
  Un pr krshrin tnde do ta postoj prap emisionin cka ka folur n Radio Projekt dhe i dgjon reagimet e njerzve, t cilt i thon: "Me kto mend q i paske ti shko n ARabi"!! M vjen keq.
  Bash do ta postoj te shkrimi yt.
  Absolutisht i sfidojm kur do dhe kudo shkrimet dhe artikujt e tij.
  Sikur ky t ishte ai q ti po e prezenton na trego t lutem a do t kishte vend n Radion Kosova e Lir. Radio e formuar n malet e Kosovs nga lufta e UK-s me n krye Ahmet Qeriqin?!
  Sikur ky t ishte ai t cilin ti po e prezenton na thuaj t lutem a do t kishte vend n Gazetn Epoka e Re, gazet e cila poashtu njihet si gazeta e krahut t UK-s?!
  Sikur ky t ishte ai t cilin ti po e prezenton a thua vall do t'i kishte keto privilegje dhe prestigje npr tribuna t ndryshme, radio, gazeta, TV?! Na thuaj pse nuk e thrrasin ndonj hoxh tjetr, por pikrisht Dr. Shefqet Krasniqin?! Pse nuk marrin pjes ata hoxhollart tuaj?!
  Un po t'i jap pergjigjet sipas versionit tim, pastaj edhe ti na trego: Sepse ky njeri shquhet pr prkushtimin e tij, sepse kt njeri e don populli i Kosovs dhe se fjala e tij pin uj tek popullata m tepr se sa fjala e Myftis Naim Trnava (kt e them me plot prgjegjsi), sepse ligjeratat e tij jan t nj rangu superior, e jo fjal e tregime boshe.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime

  Ja nj deklarim i Mulla Osmanit

  "Me tentu mem ra sht mundu njfar Shefqet Krasniqi, dhe ka hyr njri nga xhemati n mes pr me na nda, pastaj atij i kan ra. N ato momente ka hyr edhe administratori i fshatit, duke krkuar q t qetsohet gjendja, ata e kan sulmu edhe kryetarin e katundit, edhe e kan rreh e kan shtre prtok, e kan rreh edhe ma shum se mu", rrfen Mulla Osmani.
  Nse Bashksia Islame, sipas Mulla Osmanit, nuk ndrmerr masa, ather ajo vrteton se prkrah personat q m kan rrahur.

  "Pr t vrtetuar Naim Trnava se sht kundr tyre, duhet t marr masa, ose t'i disiplinoj Shefqetin nga xhamia kryesore n Prishtin, e dyta duhet t hiqet kryeimami i Prishtins dhe Mazllumin n Prizren pr arsye se burim i t gjitha t kqijave sht ai, se ai sht i pari q ia ka filluar. E treta, n Pej duhet t hiqet Enes Gogaj, i cili i ka hi vorrit t Haxhi Zeks me eki edhe e din mir Bashksia Islame kt pun", shprehet Mulla Osmani, i cili nuk ngurron ta shfaq frikn pr rrezikun q i kanoset vendit.

  "Dyshimet e mdha t miat jan se vehabizmi dhe ekstremizmi, pr t cilat disa hoxhallar ngurrojn t'i quajn kshtu, se jan njerz t smur psikopat, njerz t cilt mendojn ta shkatrrojn Bashksin Islame t Kosovs. Asgj nuk sht Bashksia Islame e Kosovs, por kta kan qllime m t mdha t na shkaktojn pasoja probleme kombtare".


  P.S. Naim Trnava u tregua i matur, por po e tepron me maturi. Duhet t'u tregohet vendi t tillve. Ne n Drenic nj e dbuam. Merrni yrrnek prej nesh.
  Shkurt un simpatizoj vetm hoxhallart e BIK-ut! ( dhe jo fraksionist e ekstremist e antikombtar, pse jo edhe antifetar. Sjellje e tyre m duket jasht rrugs s Zotit t Madhrishm)
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 08-12-2010 m 21:02
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 16. #16
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  555
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  "Me tentu mem ra sht mundu njfar Shefqet Krasniqi, dhe ka hyr njri nga xhemati n mes pr me na nda, pastaj atij i kan ra. N ato momente ka hyr edhe administratori i fshatit, duke krkuar q t qetsohet gjendja, ata e kan sulmu edhe kryetarin e katundit, edhe e kan rreh e kan shtre prtok, e kan rreh edhe ma shum se mu", rrfen Mulla Osmani.
  Nse Bashksia Islame, sipas Mulla Osmanit, nuk ndrmerr masa, ather ajo vrteton se prkrah personat q m kan rrahur.

  "Pr t vrtetuar Naim Trnava se sht kundr tyre, duhet t marr masa, ose t'i disiplinoj Shefqetin nga xhamia kryesore n Prishtin, e dyta duhet t hiqet kryeimami i Prishtins dhe Mazllumin n Prizren pr arsye se burim i t gjitha t kqijave sht ai, se ai sht i pari q ia ka filluar. E treta, n Pej duhet t hiqet Enes Gogaj, i cili i ka hi vorrit t Haxhi Zeks me eki edhe e din mir Bashksia Islame kt pun", shprehet Mulla Osmani, i cili nuk ngurron ta shfaq frikn pr rrezikun q i kanoset vendit.

  "Dyshimet e mdha t miat jan se vehabizmi dhe ekstremizmi, pr t cilat disa hoxhallar ngurrojn t'i quajn kshtu, se jan njerz t smur psikopat, njerz t cilt mendojn ta shkatrrojn Bashksin Islame t Kosovs. Asgj nuk sht Bashksia Islame e Kosovs, por kta kan qllime m t mdha t na shkaktojn pasoja probleme kombtare".


  Naim Trnava u tregua i matur, por po e tepron me maturi.
  Shkurt un simpatizoj vetm hoxhallart e BIK-ut! ( dhe jo fraksionist e ekstremist e antikombtar, pse jo edhe antifetar. Sjellje e tyre m duket jasht rrugs s Zotit t Madhrishm)
  Hahahahahahhaha mulla Osmani osht shpifes ai nj her n gazet tha se edhe Myftiu Naim Trnava um ka ra, mirpo mbas pak kohe e kuptoi se ai nuk gjindej n Kosov (kishte shkuar pr vizit n Turqi)
  Mulla Osmanin si rrfejn t gjith e kan rrahur xhemati i tij, shkaku se ai nuk mbante detyren e tij dhe bnte lojra me xhematin duke mos e hapur Xhamin disa her dhe duke munguar shum her sepse at koh ishte i prkushtuar pas fushatave, pr ndryshe n vendin e ngjarjes kur sht rrahur mulla Osmani nuk ka qen prezent n Kosov fare Dr. Shefqet Krasniqi i cili n at koh merrej me punt e unionit t dijetarve me seli n Katar ku pastaj edhe mori nj mim, ky deklarim i mulla Osmanit ka koh q sht vrtetuar si i pabaz
  Argumenti m i mir pr kt sht artikulli: "Mulla Osmani rrahet nga xhemati n Zabel t Drenasit" t cilin mund t'a gjesh n Google mirpo nse deshiron t'a sjell edhe un ktu. Pra ky sht rrahur nga xhemati dhe logjikisht Dr. Shefqet Krasniqi n mesdit ditn e premte (si rrfen ky) nuk ka pasur shansa t jet n Drenas apo diku tjetr sepse ai sht i ngarkuar me detyren e imamit n Xhamin e Madhe n Prishtin dhe t premteve n mesdit dihet fare mir se sht namazi i Xhumas, e kur ksaj ja shtojm faktin se ai nuk ishte n Kosov hi, vrejm qart se "mulla Osmani ska qa mi ba magarit e i mshon samarit".

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga PrisHtiNa-Lee Lexo Postimin
  Hahahahahahhaha mulla Osmani osht shpifes ai nj her n gazet tha se edhe Myftiu Naim Trnava um ka ra, mirpo mbas pak kohe e kuptoi se ai nuk gjindej n Kosov (kishte shkuar pr vizit n Turqi)
  Mulla Osmanin si rrfejn t gjith e kan rrahur xhemati i tij, shkaku se ai nuk mbante detyren e tij dhe bnte lojra me xhematin duke mos e hapur Xhamin disa her dhe duke munguar shum her sepse at koh ishte i prkushtuar pas fushatave, pr ndryshe n vendin e ngjarjes kur sht rrahur mulla Osmani nuk ka qen prezent n Kosov fare Dr. Shefqet Krasniqi i cili n at koh merrej me punt e unionit t dijetarve me seli n Katar ku pastaj edhe mori nj mim, ky deklarim i mulla Osmanit ka koh q sht vrtetuar si i pabaz
  Argumenti m i mir pr kt sht artikulli: "Mulla Osmani rrahet nga xhemati n Zabel t Drenasit" t cilin mund t'a gjesh n Google mirpo nse deshiron t'a sjell edhe un ktu. Pra ky sht rrahur nga xhemati dhe logjikisht Dr. Shefqet Krasniqi n mesdit ditn e premte (si rrfen ky) nuk ka pasur shansa t jet n Drenas apo diku tjetr sepse ai sht i ngarkuar me detyren e imamit n Xhamin e Madhe n Prishtin dhe t premteve n mesdit dihet fare mir se sht namazi i Xhumas, e kur ksaj ja shtojm faktin se ai nuk ishte n Kosov hi, vrejm qart se "mulla Osmani ska qa mi ba magarit e i mshon samarit".
  Kjo sht deklarata e tij. Un jam larg. Se kush i ka rn un nuk e di, por e di se e kam par t mavijosur n fytur, bile keq t mavijosur. Por mulla Osmani ka nj shpirt revolucionar. E njoh personalisht, se komshi e kam pasur dukur. sht i pari q hapur i ka folur gruper ekstremiste dhe vehabizmin.
  Di ta them edhe kt se mulla Osmani sht hoxha i vetm q ka qen pran kufomave t jasharajve. Fundja kt e kam par n TV.

  Sa pr shkrimin q e ke sjell, tash sht br leht pr t shkruar, sepse secili grupacion, bile edhe individ po ka mundsi pr ta br nj faqe interneti dhe shkruaj cka t duash!!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 18. #18
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  555
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Kjo sht deklarata e tij. Un jam larg. Se kush i ka rn un nuk e di, por e di se e kam par t mavijosur n fytur, bile keq t mavijosur. Por mulla Osmani ka nj shpirt revolucionar. E njoh personalisht, se komshi e kam pasur dukur. sht i pari q hapur i ka folur gruper ekstremiste dhe vehabizmin.
  Di ta them edhe kt se mulla Osmani sht hoxha i vetm q ka qen pran kufomave t jasharajve. Fundja kt e kam par n TV.

  Sa pr shkrimin q e ke sjell, tash sht br leht pr t shkruar, sepse secili grupacion, bile edhe individ po ka mundsi pr ta br nj faqe interneti dhe shkruaj cka t duash!!
  Nuk sht faji tek shkrimet, mirpo realiteti sht i till. Mulla Osmani rastin e tij (privat) e ka fetarizuar tej mase sa q ka futur emra t personave q nuk kan qen n loj. Ti mund t'a njohsh mir mulla Osmanin (si individ privat), por asesi n kontekstin fetar si e njoh un ja pr her t par n forum po e paraqes at q i pengon mulla Osmanit, kjo ka ndodh n qytetin e Drenasit:  Videon e dyt: shikoje nga sekonda e 50 t mjafton  Dhe pa dyshim q keto aktivitete t Dr. Shefqet Krasniqit npr tubime dhe npr fushata bamirsie i pengojn Osman Musliut t cilit i humb kredibiliteti dhe kredibilitet ia merr Dr. Shefqet Krasniqi pr t cilin nuk ka nevoj as Xhami, e as institucion i BIK-u pr t ligjeruar, ngase ai gzon simpatin e madhe t qytetarve t Drenics t cilt n shum raste n Oda (shtepia private) e kan ftuar pr t ligjeruar.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime
  Prishtina_lee nj gj po m bn prshtypje nga ana jote. Nuk m ka ndodhur asnjher nj pjestar i ktij grupacioni t jet kaq i/e kulturuar. T lumt. N raste tjera nuk do t flisja m shum, por ja q sjellja jote e mir po m bn ti them edhe nja dy tri fjal.
  ATher ja edhe nja dy tri pyetje:

  1. A sht e vrtet se prvec BIK-ut ka s pakut edhe nj fraksion tjetr ( q e quajn "Grupi i t shtirve", "grupi ekstremist" dhe me emrin e vrtet "vehabista" ).

  2. A sht e vrtet se dr. Shefqet Krasniqi e orineton xhematin e vet ta votojn Koalicionin Kosova e Re, pikrisht pse aty sht Partia e Drejtsis.

  3. A sht e vrtet se kryetar i ksaj partie (PD) sht Ferid Agani, nj psikiatr me orientim fetar fanatik, ekstremist, i cili m prpara kt parti e pati pagzuar Partia e Drejtsis n emr t Zotit, i cili duke manipuluar me emrin e Zotit e Mdhirshm deshi t deprtoj - fitoj, por q kurr nuk fitoi.

  4. Kur e prmende se hoxh Shefqeti i prket "krahut t lufts", si sht e mundur q tash n votime nuk po e prkrah "krahun e lufts", po pikrisht krejt nj parti tjetr.

  5. Kur e prmend se hoxha sht shum aktiv npr media, pse as edhe nj her nuk e kam par mysafir n RTK.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,972
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime

  ja patriotizmi i hoxhs

  Citim Postuar m par nga PrisHtiNa-Lee Lexo Postimin


  Dr. Shefqet Krasniqi votoni Koalicionin pr Kosov t Re

  Dr. Shefqet Krasniqi dijetar i prmasave evropiane dhe botrore n shkencn e Fikhut bri thirrje publike t martn n mbremje n Radion Kosova e Lir q t votohet Koalicioni pr Kosovn e Re (AKR-PD-PSD...) numri 31, njherit iu b pyetja pr listn e kandidatve nga ana e AKR-s, ai stimuloj qytetart e Kosovs q t votohen kandidatt Jeton Svirca numer 22, Bujar Ademi 79, Abdullah Klinaku 91 dhe Dr. Gzim Kelmendi 101.
  Dr. Shefqet Krasniqi keto komente i bri n ligjeratn e posame q kishte pr zgjedhjet, ndrkaq ftesn q t votohen kandidatt Jeton Svirca, Abdullah Klinaku, Bujar Ademi dhe Gezim Kelmendi i bri gjat prgjigjes n pyetjen e nj ndegjuesje e cila e pyeti at se ka mendon ai pr kta kandidat. Dr. Shefqet Krasniqi gjithasthu tha se pr nj musliman sht e domosdoshme dalja n zgjedhje, duke aluduar se e kundrta e ksaj (mosdalja n zgjedhje) sht pajtueshmri me luftn kundr Islamit q po ndodh nga disa parti me disa udhzime administrative.
  http://www.youtube.com/watch?v=Ij7Y5PYoPmQ
  no coment!
  Pr hoxhn nuk sht e rndsishme nse popullit i mungon buka e gojs, nse nuk kan kulm mbi kok, nse hajnat e plackisin prdit dhe ia pijn gjakun si shushonjat, nse... e cka jo, por e rndsishme t "lulzoj islami", ndrkaq harron at q ka thn nj hoxh prparimtar, atdhetar e revolucionar, mulla Gjilani "pa atdhe nuk ka as fe".
  Hoxhs i intereson t ket nj shtet sa m t varfr, sepse do t deprtoj m leht dhe aktivitetin e tij do ta zhvilloj m leht....
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 09-12-2010 m 07:38
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •