Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 58
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    no coment!
    Për hoxhën nuk është e rëndësishme nëse popullit i mungon buka e gojës, nëse nuk kanë kulm mbi kokë, nëse hajnat e plackisin përditë dhe ia pijnë gjakun si shushonjat, nëse... e cka jo, por e rëndësishme të "lulëzojë islami", ndërkaq harron atë që ka thënë një hoxhë përparimtar, atdhetar e revolucionar, mulla Gjilani "pa atdhe nuk ka as fe".
    Hoxhës i intereson të ketë një shtet sa më të varfër, sepse do të depërtojë më lehtë dhe aktivitetin e tij do ta zhvillojë më lehtë....
    Fjalët e Mulla Idriz Gjilanit në forum i kam postuar unë përmes temës së veçant rreth tij, pastaj ec e demantoje atë që ka thënë hoxha se mosdalja në zgjedhje është pajtueshmëri me luftën ndaj Islamit?! Ti kësaj mund të ja shtosh edhe 100 gjëra tjera që ti i sheh të arsyeshme, por prapë esenca mbetet e njejtë pa dalë nuk bën.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-04-2006
    Postime
    560
    o djem te ri, len more hoxhe e hamamit, e rroknjuu shkolles dhe studimeve , dhe vetdisonu pake, edukonu pake, qytetronu pake, mose e ndegjoni hoxhen neper darka dhe zifete ne Drenas apo prishtin, se eshte humbje kohe me ndegjue hoxhen duke treguar pralla te se si kane ece njerzit neper qiell, se si ka fole njerzit me perde me allahun xh,h, o te mjer len more hoxhen kahe tregon pralla, se si na ate dynja ju vete Allahu se pse nuk je fale, pse nuk je ra shahadet, pse se ke besue Muhametin, o te mjer-rroknju punes dhe studimeve, shifni se ku kane mbete arabet dhe azitiket e afrikanet me kete fe te mbrapambetur, duke e ndegjuar imamin, dhe duke lexuar kuran, kane mbete te shkret, qe morrate i hane, vetem perendimi qka i mbane me buk te bardhe![simit]ku per ju te shkretit kushe e ndegjon kete hoxhe shefqet Krasniqi-po kjo eshte humbje kohe more te ngrat!
    o flaka i dalte Kosoves dhe shqiptari!!!

  3. #23
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Prishtina_lee një gjë po më bën përshtypje nga ana jote. Nuk më ka ndodhur asnjëherë një pjesëtar i këtij grupacioni të jetë kaq i/e kulturuar. Të lumtë. Në raste tjera nuk do të flisja më shumë, por ja që sjellja jote e mirë po më bën ti them edhe nja dy tri fjalë.
    ATëherë ja edhe nja dy tri pyetje:

    1. A është e vërtetë se përvec BIK-ut ka së pakut edhe një fraksion tjetër ( që e quajnë "Grupi i të shtirëve", "grupi ekstremist" dhe me emrin e vërtetë "vehabista" ).

    2. A është e vërtetë se dr. Shefqet Krasniqi e orineton xhematin e vet ta votojnë Koalicionin Kosova e Re, pikërisht pse aty është Partia e Drejtësisë.

    3. A është e vërtetë se kryetar i kësaj partie (PD) është Ferid Agani, një psikiatër me orientim fetar fanatik, ekstremist, i cili më përpara këtë parti e pati pagëzuar Partia e Drejtësisë në emër të Zotit, i cili duke manipuluar me emrin e Zotit e Mëdhirshëm deshi të depërtojë - fitojë, por që kurrë nuk fitoi.

    4. Kur e përmende se hoxhë Shefqeti i përket "krahut të luftës", si është e mundur që tash në votime nuk po e përkrah "krahun e luftës", po pikërisht krejt një parti tjetër.

    5. Kur e përmend se hoxha është shumë aktiv nëpër media, pse as edhe një herë nuk e kam parë mysafir në RTK.
    Faleminderit për konsideratën që keni ndaj meje, pergjigjen po e jap sipas rradhës që ke percaktuar:

    1) Jo nuk është e vërtetë thjeshtë propagandë mediale, apo thënë më mirë fushatë anti-Islame, nëse deshiron argument për këtë po ta jap një shembull logjik: Sikur sekti Vehabi dhe në përgjithësi ekstremizmi fetar (Islam) të ekzistonte në Kosovë do të ishte e pamundur që Ambasada Amerikane në Prishtinë t'i shpetonte sulmeve, të paktën pa u djegur, por toleranca që kultivojnë muslimanët jep të kuptohet se ska vend për kurrfarë paniku.

    2) Jo nuk është e vërtetë, për shkakun se në të kaluarën Dr. Shefqet Krasniqi asnjëherë nuk transmetohet ta këtë përkrahur PD-në, madje edhe në ligjeratën e tij që tani gjindet edhe në Facebook ai nuk permend fare Partinë e Drejtësisë, përveç kah fundi, ai më tepër fokusohet tek Muhamet Mustafa dhe Agim Çeku.

    3) Kryetar i Partisë së Drejtësisë është Dr. Ferid Agani një psikiatër dhe një njeri i deshmuar i mjekësisë kosovare. Motoja e Partisë së Drejtësisë ishte "Në emër të Zotit me drejtësi" e që logjikisht nuk besoj se përbën ndonjë të keqe.

    4) Pergjigjen në këtë pyetje do ta jepte më së miri ligjerata e fundit e Dr. Shefqet Krasniqit në Radion Kosova e Lirë. Në zgjedhjet e vitit 2007 Dr. Shefqet Krasniqi kishte bërë ftesë njësoj sikurse sot që në balotazh të përkrahet Fatmir Limaj (PDK) për kryetar të Komunës së Prishtinës. Kemi edhe foto ku Fatmir Limaj ishte përkrahë Dr. Shefqet Krasniqit nëpër tubime të ndryshme, ai në ligjeratën e sipërpërmendur tregon se si ua ka tërhjekur vërejtjen që pushteti është sprovë për të vërtetuar nëse vërtetë e meritoni.

    5) Pa dyshim se gjatë aktivitetit të tij të ngjeshur ka pas edhe emisione në RTK, mirëpo ja që ka rastisur që juve t'u ikë ai emision. Emisioni "RTK Blue" ka qenë i ftuar Dr. Shefqet Krasniqi bashkë me Don Lush Gjergjin ku është folur për "Kohën" dhe vlerën e saj. Pastaj veçojmë emisionin "Konfront" në KTV në muajin e Ramazanit, emisione të ndryshme në TV Besa dhe sigurisht emisionin javor në TV Vali.

    Çdo të mirë!

  4. #24
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Me dal ne zgjedhje nuk eshte haram,sepse mos dalja ne zgjedhje eshte pajtim me gjendjen e tanishme e cila po ndodhe ne vendin ton,e ata te cilet pajtohen me kete gjendje te mjerushme...atehere mos te dalin ne zgjedhje.

    Duhet me dal ne zgjedhje por duhet me dite kujt me ja dhan voten.Duhet me zgjedhje prej disa te kqiave nje te keqe me te mire,edhe pse une them se Vetevendosja eshte e vetmja e cila munde te beje ndryshime.edhe pse i pari i saj eshte ateist,por nuk ka te keqe ta votojm nese punon per te miren e popullit,dhe na jep drejtat fetare,nuk shohe asgje te keqe per ta votuar.

    Selam
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  6. #26
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    [QUOTE=Disa;2945197]Me dal ne zgjedhje nuk eshte haram,sepse mos dalja ne zgjedhje eshte pajtim me gjendjen e tanishme e cila po ndodhe ne vendin ton,e ata te cilet pajtohen me kete gjendje te mjerushme...atehere mos te dalin ne zgjedhje.

    Duhet me dal ne zgjedhje por duhet me dite kujt me ja dhan voten.Duhet me zgjedhje prej disa te kqiave nje te keqe me te mire,edhe pse une them se Vetevendosja eshte e vetmja e cila munde te beje ndryshime.edhe pse i pari i saj eshte ateist,por nuk ka te keqe ta votojm nese punon per te miren e popullit,dhe na jep drejtat fetare,nuk shohe asgje te keqe per ta votuar.

    Selam[/QUOTE

    Alejkum selam vëllau Disa!

    Kush ta tha ti se është e lejuar votimi i ligit tjetër, përpos Ligjit të All-llahut s.v.t?!!!

    Sa për gjendjen që është në Kosovë, mos ja lë fajin atyre që nuk kanë votuar, sepse faji është i atyre që kanë votuar për ata hajna dhe tradhtarët e popullit. Vëllau Disa duhet me pruar argumente prej Kur'ani dhe Sunnetit për atë që thue, ose më mirë për ty është që të mos thue asgjë. I All-llahut është gjithçka dhe vetëm Ai mund të na e ndroojë gjendjen në rastëse ne jemi respektues ndaj Tij. Po si e mendon ti se e ke respektuar All-llahun s.v.t., në rastëse ke votuar për nji ligj që është në kundërshtim me atë të All-llahut! SunbhanAll-llah, po pse o vëllezër po e humbni sinqeritetin ndaj Krijuesit të Gjithësisë, a po e harroni se do të pëgjigjeni në Ditën E Gjykimit?

    O bënu me All-llahun dhe ji i sinqert dhe rob i Tij, o je robi i Shejtanit, All-llahu na rruajt. Kjo nuk vlen vetëm për ty vëllau Disa, por për të gjithë muslimanët në përgjithësi. Argumente ke dhe besoj se nuk dë të kesh arsyetim ndaj këtyre argumenteve.

    Esselamun alejkum nga vëllau yt Ramazani.

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-01-2009
    Postime
    59
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Kur them se ka gabuar hoxha qe ka then se nuk ban me votu Albin se eshte ateist,une bazohm ne ate seshte e vertet qe Albini eshte ateist,
    Vella i nderuar,un isha ne kete ligjerate kur e ka mbajt Prof.Dr Shefqet Krasniqi dhe me duhet te demantoj sepse ai askund nuk e permend Albinin dhe aq me pak te thot se Albini eshte ateist.

    Ndoshta i qujti Enverista disa ne Vetevendosje por Albinin nuk e ka permend fare.

    Per ate qe kish pyt se ku e ka marr kete titull po ja shpjegoj ne pika te shkurtera

    Prof.Dr Shefqet Krasniqi ka studiu ne Meke dhe Medine dy qytetet me te shenjta ne Bote.Ne kohen e luftes me 1999 ai i la studimet e doktoratures ne gjysme per te ju bashkangjitur radheve te Ushtris Clirimtare te Kosoves,ku pas perfundimit te luftes ai kthehet en Arabi dhe i vazhdon studimet .Ku edhe e merr titullin Doktor i Shkenca( te Jurispodences )Islame

    Perndryshe nje hoxhe i madh si ky,ka qen ndoshta veq Jakup Asipi Zoti e meshiroft.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Tupalla2 : 09-12-2010 më 14:11

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Tupalla2 Lexo Postimin
    Vella i nderuar,un isha ne kete ligjerate kur e ka mbajt Prof.Dr Shefqet Krasniqi dhe me duhet te demantoj sepse ai askund nuk e permend Albinin dhe aq me pak te thot se Albini eshte ateist.

    Ndoshta i qujti Enverista disa ne Vetevendosje por Albinin nuk e ka permend fare.

    Per ate qe kish pyt se ku e ka marr kete titull po ja shpjegoj ne pika te shkurtera

    Prof.Dr Shefqet Krasniqi ka studiu ne Meke dhe Medine dy qytetet me te shenjta ne Bote.Ne kohen e luftes me 1999 ai i la studimet e doktoratures ne gjysme per te ju bashkangjitur radheve te Ushtris Clirimtare te Kosoves,ku pas perfundimit te luftes ai kthehet en Arabi dhe i vazhdon studimet .Ku edhe e merr titullin Doktor i Shkenca( te Jurispodences )Islame

    Perndryshe nje hoxhe i madh si ky,ka qen ndoshta veq Jakup Asipi Zoti e meshiroft.
    Vella me than te drejten as nuk e kam,ndegjuar ligjeraten qe e ka fol,ne Radio Kosova e Lire,as te merkuren ne xhami te madhe,por nje vella musliman me ka treguar qishtu qysh po te them une ty,te me paq genjyer ai mua.po te genjej une ty.

    ALLAHU me falte nese kam bere gabim,qe kam kritikuar Hoxhen apo me mire,te them e kam keshilluar se nuk ban me kritiku Albinin,por une po i them keto fjale.qyshe me kan than nje vella musliman.

    Selam Alejku.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    [QUOTE=ramazan_it;2945310]
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Me dal ne zgjedhje nuk eshte haram,sepse mos dalja ne zgjedhje eshte pajtim me gjendjen e tanishme e cila po ndodhe ne vendin ton,e ata te cilet pajtohen me kete gjendje te mjerushme...atehere mos te dalin ne zgjedhje.

    Duhet me dal ne zgjedhje por duhet me dite kujt me ja dhan voten.Duhet me zgjedhje prej disa te kqiave nje te keqe me te mire,edhe pse une them se Vetevendosja eshte e vetmja e cila munde te beje ndryshime.edhe pse i pari i saj eshte ateist,por nuk ka te keqe ta votojm nese punon per te miren e popullit,dhe na jep drejtat fetare,nuk shohe asgje te keqe per ta votuar.

    Selam[/QUOTE

    Alejkum selam vëllau Disa!

    Kush ta tha ti se është e lejuar votimi i ligit tjetër, përpos Ligjit të All-llahut s.v.t?!!!

    Sa për gjendjen që është në Kosovë, mos ja lë fajin atyre që nuk kanë votuar, sepse faji është i atyre që kanë votuar për ata hajna dhe tradhtarët e popullit. Vëllau Disa duhet me pruar argumente prej Kur'ani dhe Sunnetit për atë që thue, ose më mirë për ty është që të mos thue asgjë. I All-llahut është gjithçka dhe vetëm Ai mund të na e ndroojë gjendjen në rastëse ne jemi respektues ndaj Tij. Po si e mendon ti se e ke respektuar All-llahun s.v.t., në rastëse ke votuar për nji ligj që është në kundërshtim me atë të All-llahut! SunbhanAll-llah, po pse o vëllezër po e humbni sinqeritetin ndaj Krijuesit të Gjithësisë, a po e harroni se do të pëgjigjeni në Ditën E Gjykimit?

    O bënu me All-llahun dhe ji i sinqert dhe rob i Tij, o je robi i Shejtanit, All-llahu na rruajt. Kjo nuk vlen vetëm për ty vëllau Disa, por për të gjithë muslimanët në përgjithësi. Argumente ke dhe besoj se nuk dë të kesh arsyetim ndaj këtyre argumenteve.

    Esselamun alejkum nga vëllau yt Ramazani.

    Po edhe une jam,per me punuar me ligj te ALLAHUT,por si ta sjellim ligjin e ALLHUT,si te futim ne perdorim ligjin e ALLAHUT?!! nese nuk hyme ne paralment per ta ndryshuar kete kushtetut te poshter.

    Selam Alejkum
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  10. #30
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    [QUOTE


    Po edhe une jam,per me punuar me ligj te ALLAHUT,por si ta sjellim ligjin e ALLHUT,si te futim ne perdorim ligjin e ALLAHUT?!! nese nuk hyme ne paralment per ta ndryshuar kete kushtetut te poshter.

    Selam Alejkum
    Alejkum selam!

    Po pse a doemos duhet me u fut në parlament për të praktikuar Ligjin E All-llahut?!!!

    O vëllau Disa, ne duhet mbështetur Atij, që e ka në dorë pushtetin, parlamentin dhe thire si të duësh tjetërsoj, dhe nuk duhet mërzitur për më tutje, poqese jemi të sinqertë me Krijuesin, Ai e di se si i rregullon punët, por në rastëse ne mendojmë se të arrimë diçka duke lërë Ligjin dhe Urdhëresat e Tij, vAll-llaj kam frik se do të na bije ndëshkim dhe e dimë shumë mirë se, ndëshkimi i All-llahut s.v.t., është i ashpër, All-llahu na rruajt nga moskujdesia e asaj që veprojmë, kur na vjen e vërteta.

    Esselamun alejkum o vëlla i dashur.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2010
    Postime
    24
    w.youtube.com/watch?v=BnjL-JyRoaM&feature=player_embedded

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2010
    Postime
    24
    w.youtube.com/watch?v=BnjL-JyRoaM&feathttp://www.youtube.com/watch?v=roZgW7h6AK0&feature=relatedure=player_embedded

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2010
    Postime
    24

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2010
    Postime
    24

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2010
    Postime
    24
    Ktu osht pergjigja se a'duhet, dhe pse te votohet nga Hoxh Husamedin Abazi.

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-11-2006
    Postime
    14
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Prishtina_lee një gjë po më bën përshtypje nga ana jote. Nuk më ka ndodhur asnjëherë një pjesëtar i këtij grupacioni të jetë kaq i/e kulturuar. Të lumtë. Në raste tjera nuk do të flisja më shumë, por ja që sjellja jote e mirë po më bën ti them edhe nja dy tri fjalë.
    ATëherë ja edhe nja dy tri pyetje:

    1. A është e vërtetë se përvec BIK-ut ka së pakut edhe një fraksion tjetër ( që e quajnë "Grupi i të shtirëve", "grupi ekstremist" dhe me emrin e vërtetë "vehabista" ).

    2. A është e vërtetë se dr. Shefqet Krasniqi e orineton xhematin e vet ta votojnë Koalicionin Kosova e Re, pikërisht pse aty është Partia e Drejtësisë.

    3. A është e vërtetë se kryetar i kësaj partie (PD) është Ferid Agani, një psikiatër me orientim fetar fanatik, ekstremist, i cili më përpara këtë parti e pati pagëzuar Partia e Drejtësisë në emër të Zotit, i cili duke manipuluar me emrin e Zotit e Mëdhirshëm deshi të depërtojë - fitojë, por që kurrë nuk fitoi.

    4. Kur e përmende se hoxhë Shefqeti i përket "krahut të luftës", si është e mundur që tash në votime nuk po e përkrah "krahun e luftës", po pikërisht krejt një parti tjetër.

    5. Kur e përmend se hoxha është shumë aktiv nëpër media, pse as edhe një herë nuk e kam parë mysafir në RTK.

    Pershendetje..Besoj qe nuk ju pengon inkuadrimi im ne temen tuaj..
    Nese me lejoni desha ti pergjigjem pikes se 2.Dyt konkretisht...
    Dr.Shefqet krasniqi po e perkrah Koalicionin per kosov te re sepse planprogrami i saj perputhet me disa parime islame..Behgjet Pacolli vet e ka ftuar Shefqet Krasniqin dhe ja ka shpalosur programin e tij i cili program nuk esht kunder 90 % te muslimanve qe ndodhen ne kosov..Te them te drejten Shefqeti e perkrah Pd karshi Behgjet Pacollit...Nje gje esht e sigurt se ne zgjedhjet e kaluara Dr.Shefqeti asnjeher publikisht nuk e ka perkrah PD..E rendesihmje dhe me kryesorja esht qe Shefqet krasniqi nuk e ka marr ket vendim vetem me koken e tij..por ka diskutuar me shumicen e Hoxhallarve te Kosoves te cilet kan ndikim dhe njihen per zgjuarsin e tij..Por ky ishte me guximtari dhe e beri publike i pari..SOd do ta bejn publike edhe Hoxhallaret e tjer....Respekt.
    Youthassemblies

  17. #37
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Kjo ishte ligjerata e Dr. Shefqet Krasniqit për të cilën edhe është hap tema dhe po debatojmë, ndërkaq krahas kësaj kam sjell edhe një pjesë nga ligjerata e Hoxhës Enis Rama





    Ndryshuar për herë të fundit nga PrisHtiNa-Lee : 09-12-2010 më 20:42

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga ramazan_it Lexo Postimin
    Alejkum selam!

    Po pse a doemos duhet me u fut në parlament për të praktikuar Ligjin E All-llahut?!!!

    O vëllau Disa, ne duhet mbështetur Atij, që e ka në dorë pushtetin, parlamentin dhe thire si të duësh tjetërsoj, dhe nuk duhet mërzitur për më tutje, poqese jemi të sinqertë me Krijuesin, Ai e di se si i rregullon punët, por në rastëse ne mendojmë se të arrimë diçka duke lërë Ligjin dhe Urdhëresat e Tij, vAll-llaj kam frik se do të na bije ndëshkim dhe e dimë shumë mirë se, ndëshkimi i All-llahut s.v.t., është i ashpër, All-llahu na rruajt nga moskujdesia e asaj që veprojmë, kur na vjen e vërteta.

    Esselamun alejkum o vëlla i dashur.
    Tregom pra si me sjell ligjin e ALLAHUT ne Parlament?!

    Selam Alejkum
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  19. #39
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Tregom pra si me sjell ligjin e ALLAHUT ne Parlament?!

    Selam Alejkum
    Alejkum selam Disa.

    A mos vallë me votimet e juaja për këta ajna doni të vendosni ligjin e All-llahut në parlament.


    Nuk ka nevojë ligji i All-llahut për parlament. Por ai ligj vlen gjdoher për nji besimtar të devotshëm, kjo është spjegimi që ti nuk e ke të qartë vëllau Disa.

    Esselamun alejkum.

  20. #40
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Citim Postuar më parë nga ramazan_it Lexo Postimin
    Alejkum selam Disa.

    A mos vallë me votimet e juaja për këta ajna doni të vendosni ligjin e All-llahut në parlament.


    Nuk ka nevojë ligji i All-llahut për parlament. Por ai ligj vlen gjdoher për nji besimtar të devotshëm, kjo është spjegimi që ti nuk e ke të qartë vëllau Disa.

    Esselamun alejkum.

    Mjafton ta ndegjosh hoxhen Enis, nqs edhe fjalet e tij i kritikon ateher dije vella se ke problem, sinqerisht po.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •