Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 51
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e gladiator
  Anėtarėsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  Iliria
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Abstract;
  Me mire vone sesa kurr.
  Une isha Mysliman ,tani jam Budist ,vetem per inat te Turkut.
  Edhe ti nuk je vone per ta ndrruar fene,sidomos aty ne Amerike ,qe si kane qef Myslimanet.
  Flm

 2. #22
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,965
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime
  Gladiator dhe tjeret, ju lutem te flisni per temat e jo per njeri tjetrin.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 3. #23
  ..DeXterOusS.. Maska e Abstract`Beauty
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  U.S
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Glad.....vetem nje pyetje kisha per ty......

  Si shpjegohet se me shum se 80% te budistave ne bot kan converte to islam, and they make the biggest percantege in the muslim world. They are the best muslims in the world, although contrary to popular opinion, which is that those in the middle east are?

  Abstractja
  I'm tired of all this nonsense about beauty being only skin`deep. That's deep enough!! What do you want...an adorable pancreas???

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e gladiator
  Anėtarėsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  Iliria
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Abstrakt;
  Sorry, por je gabim,sepse nje Budist sic jam edhe vete nuk beson te Zoti. Dhe eshte e pa mundur qe Budisti te jete edhe Mysliman,apo Katolik.
  Per mua Budismi eshte (Feja) me perfekte ,sepse nje Budist e pare punes i konsideron Humanet dhe kafshet njesoj .
  Dmth ti dhe une nuk kemi asnje ndryshim nga Milingonat apo kafshet e tjera. Dmth po i bere keq nje qenie jo humane ti i ke bere keq nje njeriu.
  Po degjove mua hidhi nje sy Budismit ,po deshiron te arrish (The higher state of mind) ,dhe te kuptosh jeten ne toke.
  Kjo eshte arsyeja pse shume aktore Hollywoodi besojne te Budismi.
  Po qe te kuptosh Budismin duhet te jesh inteligjent ,dhe jashtezakonisht i dashur,po pate keto eshte easy.
  Best wishes;

 5. #25
  ..DeXterOusS.. Maska e Abstract`Beauty
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  U.S
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Mr. Glad....

  Wrong answer sweets!!!!
  Pyetja nuk ishte shpjegimin e fes budiste, por ishte perse me shum se 80% te budistave jan kthyer ne mysliman....Jo pse jan dhe budist dhe mysliman, Por sic je kthyer ti nga mysliman ne budist...ashtu jan kthyer dhe to! I mean ne qoft se do ishte less than 50%...gjo qe u hante, por ato jan me shum se 80%..kshuqe mendohu mir!!!!

  Abstractja
  I'm tired of all this nonsense about beauty being only skin`deep. That's deep enough!! What do you want...an adorable pancreas???

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e gladiator
  Anėtarėsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  Iliria
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Mis Beauty;
  Une nuk e di nga e ke marre ate informacion ti,
  por jam i sigurt qe seshte i vertet.
  Ne Azi ka Mysliman ,por nuk eshte e thene qe ata kane qene Budist . Ne Indi ishte Hinduismi para Myslimanizmit.
  Pastaj edhe po pati Mysliman mua nuk me intereson.
  Mbase ata e moren ate me deshire, ndersa ne Shqiperi ndodhi
  ndryshe. Gjyshi yt edhe imi luftuan me Turkun se nuk donin te pushtoeshin ,dhe te mernin fene e Turkut.
  Babai im eshte Mysliman ,une jam munduar ti kthej mendje ,por ai thote qe nuk i intereson historia ,bile ai nuk e di c fare ndryshimi kane fete nga njera -tjetra.
  Flm

 7. #27
  Survivor Maska e Orku
  Anėtarėsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  37
  Postime
  981
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  E para fare ceshtja e shkaterrimit te tokes apo jetes ne te eshte e lidhur me dy mundesi.

  Mundesia e pare eshte goditja nga nje trup tjeter qiellor (asteroid apo komete) gje qe ka ndodhur dhe ne te kaluaren.
  Ne se token do ta godiste nje asteroid me diameter 30 km kjo do te ishte e barabarte me shperthimin e gjithe arsenalit berthamor qe ekziston sot ne toke dhe do te shuante 80% te jetes ne planet perfshire edhe njerezit.

  Mundesia e dyte eshte ajo e shuarjes se diellit e cila nuk do te jete pas miliona vjetesh sic pretendohet por pas 4.5 miliard vjetesh. Dielli yne presupozohet te kete nje jetegjatesi prej 9-10 miliarde vjetesh, 5.5 prej te cilave i ka konsumuar tashme.
  Ne fazat e tij te fundit dielli do te fryhet tejmase duke thithur brenda vetes aferditen dhe merkurin... mendohet se oqeanet ne toke do te thahen..kjo do te jete nje situate qe do te vazhdoje per miliona vjet pas kesaj dielli do te shpertheje. Edhe ne se toka nuk do te prekej nga ky shperthim mungesa e forces se gravitetit te diellit do ta nxirrte nga orbita dhe do ta kthente ne nje trup udhetues neper hapesire.

  Atyre qe thone se do apo jo Zoti toka do te shkaterrohet iu kujtoj se teoria e shkaterrimit te tokes preket ne librat e shenjte me mijera vjet perpara se ate teori ta vertetonte shkenca pra ne nje raste te tille nuk eshte feja qe kopjon shkencen por e anasjellta.

  Ne Kuran thuhet se: Ne i krijuam qiejt (nr shumes) dhe token dhe ne i trashegojme ato. Mbase jam i gabuar por une mendoj se Zoti do te krijoje forma te tjera jeta pas shkaterrimit te tokes.

  Per ty Iliria qe thua se Zoti do te ndeshkoje ata qe nuk e kane ditur emrin e tij kam dy pergjigje:

  1 - Profetet kane ekzistuar qe me fillimin e koherave dhe ata gjithmone kane bere thirrje per te adhuruar Zotin, disa mund ta kene thirrur Meshirues, disa Krijues, disa Elohim, sot ne e etherrasim Allah, vetem ne Kuran permenden 99 emra te Zotit.

  Por pa perjashtim te gjithe kane deklaruar se ka vetem nje ZOT dhe se ai na ka krijuar dhe e tek ai do te kthehemi. Pra nuk ka rendesi koha kur ke jetuar por nese ke besuar ne ate qe u eshte shpallur profeteve te kohes tende.

  2 - Allahu thote ne Kuran se: Nuk eshte shkaterruar asnje komb pa i derguar me pare profetet... me kete dua te te them se Zoti nuk ndeshkon te panjoftuarit por refuzuesit.

  Gjithashtu thuhet se eshte e rendesishme te thuhet se kur dikush do te gjykohet do te shihet nese atij i ka shkuar apo jo argumenti i Zotit, pra nese ka qene refuzues apo ka qene i paditur.... e nese eshte e dyta atehere do te shihen veprimet e tjera te tij.

 8. #28
  ..DeXterOusS.. Maska e Abstract`Beauty
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  U.S
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Glad....

  (po qesh akoma nga ajo tema tjeter by the way)
  But as far as this one goes....Qe 80% te budistave jan kthyer ne mysliman esht fakt dhe realitet. Edhe persa i perket turqve ne shqiperi..turku nuk i ka thon shqiptarit qe do te vras po nuk ktheve relegion...por thjesht ato qe nuk ishin mysliman do paguanin nje taks...ato qe nuk donin---paguanin taks...thats all!!!!!!!!!!!!!!

  Abstractja
  I'm tired of all this nonsense about beauty being only skin`deep. That's deep enough!! What do you want...an adorable pancreas???

 9. #29
  Survivor Maska e Orku
  Anėtarėsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  37
  Postime
  981
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  Kjo eshte e vertete

  Pashko Vasa ka qene ortodoks dhe kjo nuk e pengoi porten ta emeronte guvernator te Palestines.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e gladiator
  Anėtarėsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  Iliria
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Orku ;
  Tipa si ty kam takuar shume ,qe thone Kurani dhe Bibla tregojne se si eshte krijuar Universi dhe si do shkaterrohet ,apo si u krijua njeriu . PLEASE .
  Ti mbase ke lexuar Kuranin,apo Biblen,por njohurite e mia rreth historise Semite ,apo Arabe jane te pakten 2000 vjet para Krishtit.
  Pra mos u mundo te me mesosh.
  Te ka thene ndonjeri qe Hebrejte mendonin qe njeriu u krijua nga Zoti rreth 4004 B C ,kur Iliret benin luftera me shpata.
  Kete e ke te (Book of Genesis)
  E dyta;
  C fare jane Kurani dhe Bibla ? Ta thom une.
  Pjesa me e madhe e Bibles ,duke filluar nga Genesis ,
  Garden of eden, Caini ,Abeli ,The flood.
  Jane mite Babilonase te periudhave 1500 Para Krishtit .
  Pra Hebrejte i moren nga Babilonasit dhe bene Biblen ,dhe nga Bibla i kaluan Kuranit .
  Keshtu i dashur Orku mos na trego perralla me mbret.
  Ti je besimtar ,no problem , por prano realitetin.
  Sa per Turkun ne Shqiperi ,ata e ncorren nje Prift nga varri ,dhe i pren koken , etj.
  Dhe ai Skenderbeu nuk ishte budalla qe nderroi fe dhe shpalli lufte.
  Flm

 11. #31
  Survivor Maska e Orku
  Anėtarėsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  37
  Postime
  981
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  Gladiator habitem si ke harxhuar kaq shume fjale per dicka qe ishte krejt jashte debatit tone. Une te thashe qe librat e shenjte flasin per shkaterrimin e tokes perpara shkences.
  Pamvaresisht nga prejardhja e ketyre librave ti kete nuk e mohon dot.
  Nese do te futemi ne prejardhjen e tyre atehere hap nje teme tjeter dhe e diskutojme.

  Skenderbeu i shpalli lufte jo kaq per aresye fetare sesa per aresye politike apo kombetare.

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-02-2003
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ate qe beri ne kohen qe e ndertoi.
  Si te doni

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e gladiator
  Anėtarėsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  Iliria
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Adoraci;
  Mund te me thuash c fare beri kur e ndertoi.
  Por dua realitet jo perralla.
  Flm

 14. #34
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  38
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  une besoj shume te zoti , por kurr nuk dua ta di se kur do shembet dynjaja, tezja ime eshte ne Itali dhe eshte me Jehoven kur tregon ajo disa gjera si psh; do te shembet bota dhe njerzit e mire dhe ata te Jehoves do te jetojne perjet, une filloj te qesh , sepse sme pelqen ta di se ēfare do te ndodhi. Kur ta kejt shkruajtur zoti le te behet .
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e gladiator
  Anėtarėsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  Iliria
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Mis Malli ;
  Jam dakord me ty, une jam Budist dhe nuk besoj te Zoti
  dhe nuk me intereson e ardhmja .
  Po nuk me pelqejne ca tipa qe jane plot me mekate dhe behen si fetare ,sidomos keta forumistat ,qe po grinden me njeri -tjetrin.
  Flm

 16. #36
  Survivor Maska e Orku
  Anėtarėsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Mosha
  37
  Postime
  981
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  o gladiator se besojme nuk dmth se jemi pa mekate por kjo nuk do te thote se nuk kemi te drejten e fjales se nuk ma do mendja qe ti te jesh perfekt

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e gladiator
  Anėtarėsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  Iliria
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Orku ;
  Nje besimtar mekatar ,nuk eshte besimtar . Ose ai po ka bere mekate me pare mundohet ti evitoje ato.
  Dhe une personalisht mbase nuk jam perfekt ,por po mundohem ti afrohem perfektes ,dhe them se do tia arrij qellimit .
  Flm

 18. #38
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  38
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ne kete jete te gjithe bejne mekate , por ne qoftese i beson zotit ti lutesh ta fali mekatin qe ke bere , ose ta kuptosh gabimin dhe te mendosh mire para se te besh diēka .
  per ata qe nuk besojne ,nuk jam kundra se ēdo njeri ka deshiren dhe besimin e vet.
  Flm
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 19. #39
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  KUR TE SHKATERROHET BOTA ZOTI- DO NGELI PA DASHNORE

 20. #40
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  38
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  hahahahahaha gjera te reja .
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •