Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 42
  1. #21
    Citim Postuar më parë nga Flora82 Lexo Postimin
    Pacolli thot qe do behet si Tito e Drashkoviqi , se tash ka ardh nga kazikistani e ka gjet kosoven e lire dhe mund te pretendon edhe per president "ftyr majmuni".

    Ne qofte se dikush ka ftyr majmuni aje esht Hashim Profiter Thaqi drejten me ta than shum po me vjen inat turp qe po na perfaqsone ky njeri se jemi shum RACE e mire ndersa po na paraqet ne bote nje njeri si Hashim Thaqi me ate lekur te ftyres siku te ishte gabel/magjup .

    Shikone si duket si me kan magjup apo hashkali une turperohem si RACE e bardhe evropiane te me perfaqsoje nje njeri me pamje gabelo-kaukaze si Hashim Thaqi .






    Une ndjehem krenar si shqiptare dhe si nje nga RACAT me te bukura ne evrope te me perfaqsoje nje njeri 100% tip evropian si BEHGJET PACOLLI


  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Tani keni filluar edhe kush e ka fetyren me te mir a nc nc.

  3. #23
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Pacolli eshte toshe fare...,nuk te vyne leket,nese nuk ke menquri,dhe bagazhe te punve te mira,qe i ke bere per popullin shqiptar...
    Ky u taku disa here me Miloshovicin,presidentin e Rusis ne ate kohe.
    Nuk pi kryne pun leket,gjithe keto para i ka dhe ende nuk e fitoje nje Komune pff.ehhh po leket nuk te bejne te menqur.
    :

    Behgjet Pacolli esht model i suksesit i shkolluar ne evrope i rritur ne evrope njeri i cili ne moshen 17 vjeqare iku ne evrope dhe arriti ti perballoje i vetem te gjitha peripecit e jetes deri ne krijimin e nje perandorie

    Sa per info Pacolli FLET 12 gjuhe (Keshtu qe mos e vlersoni Pacollin ne ate se si e flet shqipen)

  4. #24
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Te lutem mos ofendo majmunet!

    Kur mbretrit nuk jan ne pushtet majmunet hedhin valle

  5. #25
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Oj Nete,le te vije moj,por jo si Tito,se na mori djalli atehere,e sa per qe ka mos mendo qe te pasurit ngopen ndojhere!

    Kushe te thote ty si Tito , Po leri kta putanta e kohes-ditore se e kan manipuluar konstruktuar intervisten sipas deshires se tyre duke nxjerrur fjale nga konteksti


    Behgjeti Pacolli askund nuk ka then apo specifikuar se do te jet Tito i ksoves shikoje Intervisten ne orgjina aty ku e ka dhen Pacolli te GLOBUS.

    http://globus.jutarnji.hr/svijet/mil...srbe-i-albance

  6. #26
    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Mire e ki gani+met,ky nuk di me vjedhur pak besa,ky kur vjedh vjedh!
    Shyqyr qe nuk u takua me personin qe ne zgjedhjet e kaluara i premtoj te ja ndertoj shtepin,dhe vetem sa doli neper gazeta i shkreti e asgje nuk beri per te!Nese nuk beson te jap edhe emrin e mbiemrin e tij,qe atehere nga gezimi flutronte i shkreti!

    Shum bukur na trego emrin dhe mbiemrin e kti personi ne te kunderten mos shpekullo

  7. #27
    Shqiptar Ka ardhe koha per ndryshime radikale ne kosove.


    ZOTI Na dhuroje Ibrahim Rugoven me kriju shtetin e kosoves

    ZOTI Na dhuroje Adem Jasharin me Qliru kosoven

    ZOTI Na dhuroj Behgjet Pacollin me Ndertu kosoven


    Po dolem nga rruga e ZOTIT do te na mallkoje Zoti

  8. #28
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Shqiptar Ka ardhe koha per ndryshime radikale ne kosove.


    ZOTI Na dhuroje Ibrahim Rugoven me kriju shtetin e kosoves

    ZOTI Na dhuroje Adem Jasharin me Qliru kosoven

    ZOTI Na dhuroj Behgjet Pacollin me Ndertu kosoven


    Po dolem nga rruga e ZOTIT do te na mallkoje Zoti
    Te gjitha ato qe ke shkru me lart vetem me Zotin nuk kane lidhje.

    Kosoven shtet e krijuan shqiptaret e Rugova apo Thaçi ishin dy prej tyre.

    Kosoven e çliroi sakrifica kombetare e sa e sa brezave dhe ndihma historike e NATO-s te prire nga SHBA.

    Kosoven do ta ndertoje qytetari i saj i lire, do ta ndertoja iniciativa e lire, do ta ndertoje nje qytetar qe krijon institucione demokratike.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    :

    Behgjet Pacolli esht model i suksesit i shkolluar ne evrope i rritur ne evrope njeri i cili ne moshen 17 vjeqare iku ne evrope dhe arriti ti perballoje i vetem te gjitha peripecit e jetes deri ne krijimin e nje perandorie

    Sa per info Pacolli FLET 12 gjuhe (Keshtu qe mos e vlersoni Pacollin ne ate se si e flet shqipen)
    Pacovi... eshte Injoranti me i madhi....

    Nje femi 3 vjeq,e munde ne debat,eshte aq i dobete....nuk ka as 1 % oratori,me politike eshte large.... sa qjelli prej tokes...me nje fjale eshte toshe.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  10. #30
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    asht e vetet qe asht tosh, pacolli, ska fjal,

    por ka lek, e keta tjert deri sa te pasurohen , na rrjepin,

    a nuk po i sheh se qfar pasurije kan ba pa pupu kurr.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-04-2006
    Postime
    560
    "Prishtina.c"
    Po ku e gjete ma te mirin me perqesh[ keshe], ani kishe po e keshi Hashim Thaqin, per bukuri!!!! edhe une jame nga Prishtina, dhe nuk jame antare i asnje partie, momentalishte jetoj dhe punoj ne Australi, po nje e dije se Hashim Thaqi, eshte njeri nder udheheqsat me te buker dhe me te zotet qe ka pase kosova ndohere!
    ne zgjedhje le te fiton kushe te done , kuna te ja jepe voten populli, por eshte marre ti thuhet Hashim Yhaqit i keq[pa bukuri] ngase eshte i bukur dhe elegant!

  12. #32
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Pacovi... eshte Injoranti me i madhi....

    Nje femi 3 vjeq,e munde ne debat,eshte aq i dobete....nuk ka as 1 % oratori,me politike eshte large.... sa qjelli prej tokes...me nje fjale eshte toshe.

    Kosova nuk ka nevoje per Oratore
    Kosova nuk ka nevoje per Zhurmagjinje
    Kosova nuk ka nevoje per Gallamgji
    Kosova nuk ka nevoje per Filozofe te kote
    Kosova nuk ka nevoje per Opinjonista
    Kosova nuk ka nevoje per Debatuse zhurmus brek grisur
    Kosova nuk ka nevoje per njerz pa referenca
    Kosova nuk ka nevije per Eksperta te debateve zhurmuse
    etj etj.


    Behgjet Pacollit i Flasin VEPRAT
    Behgjet Pacolli nuk ka nevoje te flas ati i flasin REFERENCAT ne ter BOTEN
    Behgjet Pacolli nuk esht Oratore Behgjet Pacolli esht PUNTORE
    Behgjet Pacolli nuk esht Filozofe Behgjet Pacolli esht Ekspert i Ekonomis


    Kosova ka nevoje per EKSPERT si Behgjet Pacolli





  13. #33
    barcelona Maska e shpresa-gazi
    Anëtarësuar
    28-09-2010
    Vendndodhja
    NE TOKE
    Postime
    128

    Smile

    Nuk e duan pacollin sepse ai ka para nuk hyn ta vjedh shtetin e vet siq po e bejn te tjeret .....me llogari kane ta udheheq ai shtetin po qe se duan ta shohin parisin ne kosove hehehe.
    BARCA IS DIE BESSTE!!!

  14. #34
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Eshte absurditet te mendosh qe meqenese dikush eshte biznesmen i zoti, atehere kjo e ben k/minister te zotin.
    Eshte akoma me absurditet te mendosh qe i varfri do vjedhe, kurse i pasuri nuk do vjedhe.

    Kush qenka ky bizensmen qe ka 1 milion dollare dhe nuk do t`i beje 10 milione?
    Kush qenka ky biznesmen qe ka 1 miliard dollare dhe nuk do t`i beje 50 miliarde?
    -

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    KURESHTJA PËR KARRIERË DHE POSTE POLITIKE TË LË PA FYTYRË!

    Prishtinë, 7 dhjetor 2010 (Kosovapress) Koha 22:54


    Qerim Pllana

    Mosnjohja e historisë dhe tragjikës kombëtare është më shumë sesa makabër mizorish!

    Një pretendent udhëheqës partie, për të ardhë në pushtet, këtyre diteve më një intervist dhënë një të përditshme zagrebase u deklarua: “Do të bëhem Tito i Kosoves”! Te merret një si sarkazëm, kjo s`ka kur far kuptimi aktual filozofik, por as historik! E për ta kuptuar seriozisht, është edhe më keq, madje ofendim për tërë kombin shqiptar! Deklarim i tillë i njeriut, i cili pretendon ardhjen dhe marrjen e pushtetit, me të nominuaren znj. Mimoza Kusari Lila, gjithashtu është injorim, nënçmim dhe humbje votash, mu në prag te zgjedhjeve të 12 shkurtit. Tani, znj. Mimozë më mirë do të ishte të dorheqet, sepse e ka të kotë arritjen e kuotës për kryetare të ekzekutivit, mu si me rastin e Gjakovës, kur pat konkuruar për kryetare të kësaj komune. Mbase asaj nuk i pëlqen kjo thirrje në emër të Titos!

    Nëse një pjesë e shqiptarëve i thonë periudhës titiste, “pasha ato vite” kjo s`do koment! Por, është pjesa tjetër e historisë dominante si edhe pjesa tjetër absolute e kombit dhe e hapësirës kombëtare, e cila pas Luftës së Dytë Botërore (1945-1966), u nda në tri republika, Drenica u ridogj sërish, ne vitin 1944 ndodhi Ploja makabre e tragjedisë së Tivarit, ku vdekjen e gjeten mbi 3.800 djemë të zgjedhur shqiptar. Në vitin 1951 në Split, u nënshkrue marrveshja e quajtur “Xheltelmen”, ne mes Turqis dhe Jugosllavisë Tito - Ineni për shpërnguljen e 1.000.000 shqiptarve. Dhe nga viti 1952-1966 për në Turqi, zonat shkretinore të saj, u shpërngulen mbi 425.000 shqiptar nga Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi! Aktualisht, TV 21, është kah e shfaq emisionin e pergatitur nga z. Bahtir Cakolli, duke i kujtuar vuajtjet e asaj pjese të popullsisë aneekënd Turqisë, pasojë e atyre shpernguljeve, pikerisht me strategjinë memorandumioane serbe, por të nënshkruar nga Mareshalli Tito!

    Gjatë viteve 1948-1953, u ndoqën, u likuiduan dhe u zhgarkuan nga detyrat me të larta ushtarake mbi 14.000 oficer me grada gjeneralë deri në kapiten, shumica malazez, por kishte nga te gjitha kombet e Jugosllavise. U bë kjo në të ashtuquajturën periudha Infrombyroiste 1948-1953 me prishjen e mardhenieve jugosllavo-ruse! Gjate viteve ne vijim kazamatat dhe burgjet serbo-sllave aneekënd ish-Jugosllavis u mbushën me shqiptarë. U shkatërrua dhe u ndoq ENDSH-ja, shumë patriotë u likuiduan pa dorë e pa shej! Kurse shqiptarët ne territoret e tyre në Kosovë, Mal të Zi dhe në Maqedoni mbetën pjesët më të pazhvilluara në Evropë.

    Këto dhe ngjarjet e tjera, sidomos ato nga viti 1959, kur u burgos z. Demaçi me nje grup shqiptarësh, herën tjetër me 1964 me 400 shokë dhe më 1974, prapë i dënuar me shumë shokë, mbi 15 vjet burg te rendë politike, pse kerkohej republika dhe ndarja e Kosoves, respektivisht bashkimi i kombit shqiptar. Kosova po vendnumronte, edhe pse më 1. korrik të vitit 1966, Rankoviqi ishte rrëzuar në të ashtu-quajturën Mbledhja në Brione të Kroacisë. Pas kësaj ngjarje, Tito u përpoq së arsyetuari, duke ia hidhur fajin Rankoviqit dhe Serbisë për unitarizem dhe çdo të keqe që u erdhi shqiptarve dekada më radhë bashkë me te, dhe me memorandumet shoviniste shfarosese serbe…
    Tani, z. Behgjet Pacolli, deklarohet se në Kosovë do të jetë një far Tito! Por pa e shpjeguar se nëse e merr pushtetin, çfar do të jeta ai farë Tito!? Tito i madh e Jozha i vogël”, apo Tito grykësi për pozitë, për karierë dhe për t`u shpallë tri herë hero si “shpetimtar i Kosoves”!? Ndjekjen e shqiptarëve për inat së “resë me vdekët djali”, apo do ta rikthej vëllazërim-bashkimin e famshëm, të cilin ortaku i tij z. Thaçi, është duke kopjuar, vazhduar më denjësisht, ma më kurajo dhe ma më dëshirë se të gjithë titistet e vegjel e te mëdhenj! Nuk i dihet se me çfarë qëllimi z. Pacolli do të bëhet Tito i Kosovës, Tito, pas Titos apo edhe “shpetimtar i kombit shqiptar! Pra, ata që u betuanë për Titon, duan për ta rikthyer, por e kanë paksa më të vështirë, sepse ketë është duke bërë shumë më mirë z. Thaçi me kompani!

    Ata të cilët e harrojnë ose nuk e njohin historinë më të re te kombit, tragjeditë makaber të tij, nga një apo dy-tre njerëz, armiq të përbetuar të shqiptarëve absulut shumicë, historia u ripërsëritet në mënyrë edhe më tragjike! Të thuash se due të bëhem Tito i Kosovës, sot per sot do të përkrahet, madje fsheurazi vetëm nga kumrovasit të shkollës se farkatarisë në Zagorjen Kroate! Atje ku shkuan në haxhilluk shumë shqiptarë! Të proklamohesh sot në emër të Titos, ose është një shaka prej më të paciptave, ose një humbje e vetisë kryesore te kombit, qenies dhe gjenezës, ose një mëri-inati, se të tjerët këtë lojë marrëzie janë kah e luajnë, madje më mirë dhe pa fije turpi, duke mos u shqetësuar fare!

    Ore zoti Behgjet, ç`tu desh tani në këto rrethana një proklamat, deklaratë, një intervistë e tillë provokuese, e cila ka për të kushtuar në nominim për vendin në ekzekutiv, sidomos për znj. Mimozë! Mbase edhe ajo e pëlqen ketë deklaratë, por me votën e elektoratit, i cili di se kush ishte “Marëshall Tita në Kali të Bardhë”, e di çdo përjetues, cdo qytetar, i cili vuajti nëpër kazamatat njësoj si ato të Leninit, Çausheskut, apo Stalinit… Ç`tu desh një krahasim, dëshirë apo villnet që të bëhesh “Tita i Madh i Kosovës”, Jozha i Vogël i Zagorjes!? Hajde Kosovë hajde, sa ke vuajtur dhe do te vuash, për bashkim e për zhvillim, për mend e për koka që akoma nuk i ke, në kohë, hapësirë dhe në atdhe! Mbase Vetevendosjes dhe z. Albin Kurti, kjo “sarkazem”, nese mund të quhet kështu, do t`i konvenojë më së shumti dhe më së miri! Kurse, qytetari është ai, që do të zgjohet dhe do t`i kuptojë këto “finesa dhe këto prapështi”!.. Elektorati duhet kuptuar se, tirania dhe tiranët kanë përfunduar njëherë e më! Se shqiptaret kudo që janë dhe Kosova në veçanti, kanë nevojë për të shenjtën liri dhe demokraci! Urime Kosovë, dhe ju të sinqerëtve fitorja!
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  16. #36
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Shpresoje qe Vetvendosja ose AKR te fitojne ne zgjedhje se u lodhem me do idiota qe edhe breket dojne me na vjedhe.
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  17. #37
    Citim Postuar më parë nga Kavir Lexo Postimin
    Eshte absurditet te mendosh qe meqenese dikush eshte biznesmen i zoti, atehere kjo e ben k/minister te zotin.
    Eshte akoma me absurditet te mendosh qe i varfri do vjedhe, kurse i pasuri nuk do vjedhe.

    Kush qenka ky bizensmen qe ka 1 milion dollare dhe nuk do t`i beje 10 milione?
    Kush qenka ky biznesmen qe ka 1 miliard dollare dhe nuk do t`i beje 50 miliarde?

    Nje biznesmen i mir esht menagjer i mire
    Nje kryeminister i mir esht menagjer i mire (Pozita e kryeministrit esht pozit menagjeriale )

    Ndersa kosova nuk ka menagjer me te mir se sa Behgjet Pacolli nje Menagjer i deshmuar ne vepra me renome BOTRORE

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin

    Kosova nuk ka nevoje per njerz pa referenca
    Kosova ka nevoje per EKSPERT si Behgjet Pacolli
    Adresat ku mund të merren referencat për Zotin Pacolli mund ti gjeni në këto linqe:

    www.sllobodanmillosheviç.com
    www.rademarkoviç.com
    www.borisjelcin.com
    www.alqaida.com
    www.jozhaivogëltitoimadh.com
    www.bisedimetmeserbinëpandërmjetësues.com
    www.unënuknjohasnjëinstituciontëkosovës.com.

    Besoj se mjaftojnë për ta kaluar pragun zgjedhor.

    Sa për info: Pacolli të gjitha gjuhët (pos serbishtes) i flet shumë më keq se gjuhën shqipe...
    Ndryshuar për herë të fundit nga laguna blu : 08-12-2010 më 13:58
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  19. #39
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    KURESHTJA PËR KARRIERË DHE POSTE POLITIKE TË LË PA FYTYRË!

    Prishtinë, 7 dhjetor 2010 (Kosovapress) Koha 22:54


    Qerim Pllana

    Mosnjohja e historisë dhe tragjikës kombëtare është më shumë sesa makabër mizorish!

    Një pretendent udhëheqës partie, për të ardhë në pushtet, këtyre diteve më një intervist dhënë një të përditshme zagrebase u deklarua: “Do të bëhem Tito i Kosoves”! Te merret një si sarkazëm, kjo s`ka kur far kuptimi aktual filozofik, por as historik! E për ta kuptuar seriozisht, është edhe më keq, madje ofendim për tërë kombin shqiptar! Deklarim i tillë i njeriut, i cili pretendon ardhjen dhe marrjen e pushtetit, me të nominuaren znj. Mimoza Kusari Lila, gjithashtu është injorim, nënçmim dhe humbje votash, mu në prag te zgjedhjeve të 12 shkurtit. Tani, znj. Mimozë më mirë do të ishte të dorheqet, sepse e ka të kotë arritjen e kuotës për kryetare të ekzekutivit, mu si me rastin e Gjakovës, kur pat konkuruar për kryetare të kësaj komune. Mbase asaj nuk i pëlqen kjo thirrje në emër të Titos!

    Nëse një pjesë e shqiptarëve i thonë periudhës titiste, “pasha ato vite” kjo s`do koment! Por, është pjesa tjetër e historisë dominante si edhe pjesa tjetër absolute e kombit dhe e hapësirës kombëtare, e cila pas Luftës së Dytë Botërore (1945-1966), u nda në tri republika, Drenica u ridogj sërish, ne vitin 1944 ndodhi Ploja makabre e tragjedisë së Tivarit, ku vdekjen e gjeten mbi 3.800 djemë të zgjedhur shqiptar. Në vitin 1951 në Split, u nënshkrue marrveshja e quajtur “Xheltelmen”, ne mes Turqis dhe Jugosllavisë Tito - Ineni për shpërnguljen e 1.000.000 shqiptarve. Dhe nga viti 1952-1966 për në Turqi, zonat shkretinore të saj, u shpërngulen mbi 425.000 shqiptar nga Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi! Aktualisht, TV 21, është kah e shfaq emisionin e pergatitur nga z. Bahtir Cakolli, duke i kujtuar vuajtjet e asaj pjese të popullsisë aneekënd Turqisë, pasojë e atyre shpernguljeve, pikerisht me strategjinë memorandumioane serbe, por të nënshkruar nga Mareshalli Tito!

    Gjatë viteve 1948-1953, u ndoqën, u likuiduan dhe u zhgarkuan nga detyrat me të larta ushtarake mbi 14.000 oficer me grada gjeneralë deri në kapiten, shumica malazez, por kishte nga te gjitha kombet e Jugosllavise. U bë kjo në të ashtuquajturën periudha Infrombyroiste 1948-1953 me prishjen e mardhenieve jugosllavo-ruse! Gjate viteve ne vijim kazamatat dhe burgjet serbo-sllave aneekënd ish-Jugosllavis u mbushën me shqiptarë. U shkatërrua dhe u ndoq ENDSH-ja, shumë patriotë u likuiduan pa dorë e pa shej! Kurse shqiptarët ne territoret e tyre në Kosovë, Mal të Zi dhe në Maqedoni mbetën pjesët më të pazhvilluara në Evropë.

    Këto dhe ngjarjet e tjera, sidomos ato nga viti 1959, kur u burgos z. Demaçi me nje grup shqiptarësh, herën tjetër me 1964 me 400 shokë dhe më 1974, prapë i dënuar me shumë shokë, mbi 15 vjet burg te rendë politike, pse kerkohej republika dhe ndarja e Kosoves, respektivisht bashkimi i kombit shqiptar. Kosova po vendnumronte, edhe pse më 1. korrik të vitit 1966, Rankoviqi ishte rrëzuar në të ashtu-quajturën Mbledhja në Brione të Kroacisë. Pas kësaj ngjarje, Tito u përpoq së arsyetuari, duke ia hidhur fajin Rankoviqit dhe Serbisë për unitarizem dhe çdo të keqe që u erdhi shqiptarve dekada më radhë bashkë me te, dhe me memorandumet shoviniste shfarosese serbe…
    Tani, z. Behgjet Pacolli, deklarohet se në Kosovë do të jetë një far Tito! Por pa e shpjeguar se nëse e merr pushtetin, çfar do të jeta ai farë Tito!? Tito i madh e Jozha i vogël”, apo Tito grykësi për pozitë, për karierë dhe për t`u shpallë tri herë hero si “shpetimtar i Kosoves”!? Ndjekjen e shqiptarëve për inat së “resë me vdekët djali”, apo do ta rikthej vëllazërim-bashkimin e famshëm, të cilin ortaku i tij z. Thaçi, është duke kopjuar, vazhduar më denjësisht, ma më kurajo dhe ma më dëshirë se të gjithë titistet e vegjel e te mëdhenj! Nuk i dihet se me çfarë qëllimi z. Pacolli do të bëhet Tito i Kosovës, Tito, pas Titos apo edhe “shpetimtar i kombit shqiptar! Pra, ata që u betuanë për Titon, duan për ta rikthyer, por e kanë paksa më të vështirë, sepse ketë është duke bërë shumë më mirë z. Thaçi me kompani!

    Ata të cilët e harrojnë ose nuk e njohin historinë më të re te kombit, tragjeditë makaber të tij, nga një apo dy-tre njerëz, armiq të përbetuar të shqiptarëve absulut shumicë, historia u ripërsëritet në mënyrë edhe më tragjike! Të thuash se due të bëhem Tito i Kosovës, sot per sot do të përkrahet, madje fsheurazi vetëm nga kumrovasit të shkollës se farkatarisë në Zagorjen Kroate! Atje ku shkuan në haxhilluk shumë shqiptarë! Të proklamohesh sot në emër të Titos, ose është një shaka prej më të paciptave, ose një humbje e vetisë kryesore te kombit, qenies dhe gjenezës, ose një mëri-inati, se të tjerët këtë lojë marrëzie janë kah e luajnë, madje më mirë dhe pa fije turpi, duke mos u shqetësuar fare!

    Ore zoti Behgjet, ç`tu desh tani në këto rrethana një proklamat, deklaratë, një intervistë e tillë provokuese, e cila ka për të kushtuar në nominim për vendin në ekzekutiv, sidomos për znj. Mimozë! Mbase edhe ajo e pëlqen ketë deklaratë, por me votën e elektoratit, i cili di se kush ishte “Marëshall Tita në Kali të Bardhë”, e di çdo përjetues, cdo qytetar, i cili vuajti nëpër kazamatat njësoj si ato të Leninit, Çausheskut, apo Stalinit… Ç`tu desh një krahasim, dëshirë apo villnet që të bëhesh “Tita i Madh i Kosovës”, Jozha i Vogël i Zagorjes!? Hajde Kosovë hajde, sa ke vuajtur dhe do te vuash, për bashkim e për zhvillim, për mend e për koka që akoma nuk i ke, në kohë, hapësirë dhe në atdhe! Mbase Vetevendosjes dhe z. Albin Kurti, kjo “sarkazem”, nese mund të quhet kështu, do t`i konvenojë më së shumti dhe më së miri! Kurse, qytetari është ai, që do të zgjohet dhe do t`i kuptojë këto “finesa dhe këto prapështi”!.. Elektorati duhet kuptuar se, tirania dhe tiranët kanë përfunduar njëherë e më! Se shqiptaret kudo që janë dhe Kosova në veçanti, kanë nevojë për të shenjtën liri dhe demokraci! Urime Kosovë, dhe ju të sinqerëtve fitorja!
    Shume njerze te lodhte jeni bre po mir edhe pse Behgjeti nuk ka then se “Do të bëhem Tito i Kosoves” Ta zem se paska then por edhe ne qofte se e ka then ket Behgjeti aje e ka then ne nje kontekst tjeter ne ate Ekonomik.

    Une uroje qe kosova ta ket nje njeri sikurse ishte Tito ne Aspektin Ekonomik pasiqe dihet tashme se ish-Jugosllavia ne aspektin ekonomik ne kohen e Titos ka qen nje nder vendet me te zhvilluara te botes po ashtu nje nder vendet ku njerzit kan jetuar me se miri ne bote gjithashtu ne kohen e Titos popujt e Ish-jugosllavis kan qen te vetmit ne bote te cilet kan udhtuar ne ter boten pa VIZA etj etj.

    Keshtu qe edhe ne qofte se Behgjet Pacolli esht shpreh se "Do të bëhem Tito i Kosoves” Aje esht shpre duke menduar ne ket kontekst dhe ne aspektin ekonomik keshtu qe une mendoje se askush ne kosove perveq disa injorantve nuk esht kunder qe ne te kemi nje Tito te tille


    Kam parasyshe gjithmon aspektin ekonomik ndersa aje politik esht diqka tjeter
    Ndryshuar për herë të fundit nga Prishtina.C : 08-12-2010 më 14:07

  20. #40
    Citim Postuar më parë nga laguna blu Lexo Postimin
    Adresat ku mund të merren referencat për Zotin Pacolli mund ti gjeni në këto linqe:

    www.sllobodanmillosheviç.com
    www.rademarkoviç.com
    www.borisjelcin.com
    www.alqaida.com
    www.jozhaivogëltitoimadh.com
    www.bisedimetmeserbinëpandërmjetësues.com
    www.unënuknjohasnjëinstituciontëkosovës.com.

    Besoj se mjaftojnë për ta kaluar pragun zgjedhor.

    Sa për info: Pacolli të gjitha gjuhët (pos serbishtes) i flet shumë më keq se gjuhën shqipe...

    Propagan e deshtuar asnje nga Linket qe ke sjellur ketu nuk funksionon .




    Qfare don ti te thuash me ket ore shqiptare ne duhet te jemi krenar qe kemi kaq njerz te medhenj te cilet kan arritur deri aty sa te ken kontakt edhe me njerzit me te fuqishem te botes

    Une si shqiptare ndihem krenar qe nje shqiptare ka arritur te ket kontakte edhe me boris Jelzingin pse jo fundi i fundit ky kontakt i ka sjellur nje shqiptari Miliarda te cilat Miliarda ky shqiptar sot poj investon ne KOSOVE duke i mbajtur mbi 13.000 mije familje

    Nje shqiptare i cili takon Boris Jelsingin per biznes dhe burra tjer te medhenje te botes mua me ben krenar

    Mua me turperon nje shqiptare mjeran i cili sillet verdalle me berk te grisura metrove te evropes ,Apo nje shqiptare i mejer i cili nuk arrin te siguroje dot as edhe kafshaten e gojes per femijet e tija keta me turperojn mua si shqiptare dhe kursesi ata shqiptare te cilet i qajne majet e koridoreve BOTERORE

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •