Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Selami2006
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Te ?
    Postime
    367

    E mbyt gruan shtatëzënë me shufër hekuri

    E mbyt gruan shtatëzënë me shufër hekuri

    Nga Express më 01 dhjetor 2010 në ora 12:05
    Një vrasje e rëndë ka ndodhur në fshatin Burojë të Skenderajt. Polici ka njoftuar se një femër 24-vjeçare ka mbetur e vdekur si pasojë e dhunës fizike nga bashkëshorti i saj. Gruaja ishte shtatzënë në muajin e gjashtë.

    Rasti ka ndodhur rreth 45 minuta pas mesnatës së ditës së sotme, ndërsa autoritetet policore kanë dalë në vendngjarje pasi kishin pranuar informatën nga një banor i fshatit Burojë.

    “Ekipi i kujdestar nga shtëpia e shëndetit në Skenderaj, i cili ka dalë në vend ngjarje ka konfirmuar se viktima e këtij rasti, S. Canaj 24-vjeçare, ishte pa shenja jete”, ka njoftuar Besim Hoti, zyrtar për informim publik i policisë rajonale.

    “Në bazë të informatave preliminare të hetuesve policor, besohet se i dyshuari 32-vjeçar, bashkëshorti i viktimës, gjatë një mosmarrëveshjeje me bashkëshorten e tij, kishte përdorur forcën fizike dhe një mjet të fortë, një shufër metalike, për të goditur viktimën në pjesë të ndryshme të trupit përfshirë këtu edhe goditjet në kokë, të cilat dyshohet të kenë qenë shkaktar për vdekjen e viktimës”.

    I dyshuari, F. H., 32-vjeçar, është arrestuar dhe dërguar në stacionin policor për inicim të procedurave të parapara me ligj dhe sqarim të rrethanave të këtij rasti të rëndë.

    Prokurori Publik i Prokurorisë së Qarkut në Mitrovicë, cili është informuar lidhur me rastin dhe veprimet e ndërmarra policore, ka dalë në vend të ngjarjes ndërsa i njëjti ka autorizuar që trupi i pajetë e viktimës të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për autopsi.

    Viktima 24-vjeçare, besohet të ishte në muajin e gjashtë të shtatzënisë, ndërsa hetuesit policorë janë në pritje të raportit zyrtar të ekspertëve mjeko-ligjorë për sqarim të shkaktarit të vdekjes dhe rrethanave të tjera të dyshimta.

    Hetuesit rajonal të skuadrës për krime serioze në Mitrovicë, janë duke udhëhequr hetimet e tyre lidhur me rastin e kualifikuar si vrasje e rëndë ndërsa motivet e këtij akti kriminal janë ende nuk janë bërë të ditura.
    Mos lejoni që imtësitë t’ua prishin disponimin

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e toni karlosi
    Anëtarësuar
    24-10-2005
    Postime
    295
    Citim Postuar më parë nga Selami2006 Lexo Postimin
    E mbyt gruan shtatëzënë me shufër hekuri

    Nga Express më 01 dhjetor 2010 në ora 12:05
    Një vrasje e rëndë ka ndodhur në fshatin Burojë të Skenderajt. Polici ka njoftuar se një femër 24-vjeçare ka mbetur e vdekur si pasojë e dhunës fizike nga bashkëshorti i saj. Gruaja ishte shtatzënë në muajin e gjashtë.

    Rasti ka ndodhur rreth 45 minuta pas mesnatës së ditës së sotme, ndërsa autoritetet policore kanë dalë në vendngjarje pasi kishin pranuar informatën nga një banor i fshatit Burojë.

    “Ekipi i kujdestar nga shtëpia e shëndetit në Skenderaj, i cili ka dalë në vend ngjarje ka konfirmuar se viktima e këtij rasti, S. Canaj 24-vjeçare, ishte pa shenja jete”, ka njoftuar Besim Hoti, zyrtar për informim publik i policisë rajonale.

    “Në bazë të informatave preliminare të hetuesve policor, besohet se i dyshuari 32-vjeçar, bashkëshorti i viktimës, gjatë një mosmarrëveshjeje me bashkëshorten e tij, kishte përdorur forcën fizike dhe një mjet të fortë, një shufër metalike, për të goditur viktimën në pjesë të ndryshme të trupit përfshirë këtu edhe goditjet në kokë, të cilat dyshohet të kenë qenë shkaktar për vdekjen e viktimës”.

    I dyshuari, F. H., 32-vjeçar, është arrestuar dhe dërguar në stacionin policor për inicim të procedurave të parapara me ligj dhe sqarim të rrethanave të këtij rasti të rëndë.

    Prokurori Publik i Prokurorisë së Qarkut në Mitrovicë, cili është informuar lidhur me rastin dhe veprimet e ndërmarra policore, ka dalë në vend të ngjarjes ndërsa i njëjti ka autorizuar që trupi i pajetë e viktimës të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për autopsi.

    Viktima 24-vjeçare, besohet të ishte në muajin e gjashtë të shtatzënisë, ndërsa hetuesit policorë janë në pritje të raportit zyrtar të ekspertëve mjeko-ligjorë për sqarim të shkaktarit të vdekjes dhe rrethanave të tjera të dyshimta.

    Hetuesit rajonal të skuadrës për krime serioze në Mitrovicë, janë duke udhëhequr hetimet e tyre lidhur me rastin e kualifikuar si vrasje e rëndë ndërsa motivet e këtij akti kriminal janë ende nuk janë bërë të ditura.
    A mos eshte edhe Gjorgji yne nga ky vend??
    Moto e qeveritareve tane : merr gjithçka që të ofron jeta! Tash dhe këtu. Tash ose kurrë!”,

  3. #3
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga toni karlosi Lexo Postimin
    A mos eshte edhe Gjorgji yne nga ky vend??
    kush eshte Gjorgji?
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Selami2006
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Te ?
    Postime
    367
    Hashim Thaçi eshte nga ky vend.
    Mos lejoni që imtësitë t’ua prishin disponimin

  5. #5
    TOMORROW NEVER DIES Maska e A.V.A.T.A.R
    Anëtarësuar
    28-01-2010
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    272
    Cka ka lidhje Hashim Thaqi ketu?!

    me vjen keq shume per kete ngjarje

  6. #6
    No coment!!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  7. #7
    ღ Ƴℓℓëʓ ღ Maska e RiGerta
    Anëtarësuar
    01-11-2010
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    946
    Perpara se ne shqipetaret te kerkojme te behemi pjese e BE-se, duhet te ndryshojme disa mentalitete preverse qe bota e qyteteruar ka mbi 100 vjet qe i ka hedhur mbas kraheve. E keto ndryshime kerkojne kohe, por mbi te gjitha edhe vullnet shteteror per te luftuar malokerine mendore te nje pjese te madhe te popullates shqipfolese. Prandaj mereni shtruar se Europa akoma nuk eshte per ne, ose me mire me thone se ne nuk jemi akoma te arrire per tu bere pjese e saj.

    Po dhe burre i paska thene vetit tipi.Forca nuk tregohet ne grate o burraaaaaaaaaaaaaaaa.Po te jeni burra kapeni pushken e clirohuni nga sllavo-greket

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga RiGerta Lexo Postimin
    Perpara se ne shqipetaret te kerkojme te behemi pjese e BE-se, duhet te ndryshojme disa mentalitete preverse qe bota e qyteteruar ka mbi 100 vjet qe i ka hedhur mbas kraheve. E keto ndryshime kerkojne kohe, por mbi te gjitha edhe vullnet shteteror per te luftuar malokerine mendore te nje pjese te madhe te popullates shqipfolese. Prandaj mereni shtruar se Europa akoma nuk eshte per ne, ose me mire me thone se ne nuk jemi akoma te arrire per tu bere pjese e saj.

    Po dhe burre i paska thene vetit tipi.Forca nuk tregohet ne grate o burraaaaaaaaaaaaaaaa.Po te jeni burra kapeni pushken e clirohuni nga sllavo-greket

    po i ben thirrje burrave te vene ne lufte?
    grate teorikisht jane kunder luftes.
    djem nenash vriten nga te dy anet

    Buri qe eshte burre ................................
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  9. #9
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Na mbyten kafshet !
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  10. #10
    Larguar Maska e Noellag
    Anëtarësuar
    23-09-2009
    Vendndodhja
    Ne zemrat tuaja
    Postime
    2,583
    Ai qe e quan veten burre duke perdorur dhune fizike ndaj gruas gabohet, eshte nje cope mishi qe i humbet te gjitha virtytet e burrit

    Te kalbet ne burg
    Larguar

    Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

  11. #11
    Perjashtuar Maska e DARDANI.ZH
    Anëtarësuar
    18-01-2009
    Postime
    156
    Citim Postuar më parë nga RiGerta Lexo Postimin
    Perpara se ne shqipetaret te kerkojme te behemi pjese e BE-se, duhet te ndryshojme disa mentalitete preverse qe bota e qyteteruar ka mbi 100 vjet qe i ka hedhur mbas kraheve. E keto ndryshime kerkojne kohe, por mbi te gjitha edhe vullnet shteteror per te luftuar malokerine mendore te nje pjese te madhe te popullates shqipfolese. Prandaj mereni shtruar se Europa akoma nuk eshte per ne, ose me mire me thone se ne nuk jemi akoma te arrire per tu bere pjese e saj.

    Po dhe burre i paska thene vetit tipi.Forca nuk tregohet ne grate o burraaaaaaaaaaaaaaaa.Po te jeni burra kapeni pushken e clirohuni nga sllavo-greket

    Ka raste te tilla per qdo dite ne evrope mbase shum shume me te tmerrshme keshtu qe te mos bejm gjdoher digresione te tilla ne dhe evrope por thjesht te trajtohet si nje fatkeqsi individuale

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Sa po shtohen kto plehratt kshtu

    Po ky mortje pse nuk ja dha vetes se tij BAM,por mer jeten e tjetres,sikur ta ket pronen e vet

    Edhe une me Noellagun jam,te kalbet ne burg
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  13. #13
    Perjashtuar Maska e DARDANI.ZH
    Anëtarësuar
    18-01-2009
    Postime
    156
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Na mbyten kafshet !


    Po por edhe kurvat nuk duhet me qu bishtin se ndoshta ka mbetur shtatzan me ndonje tjeter kjo fisnikja ku ta dish se perndryshe vetem nje njeri i qmendur 100% mund ta mbyt femijen e vete

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga DARDANI.ZH Lexo Postimin
    Po por edhe kurvat nuk duhet me qu bishtin se ndoshta ka mbetur shtatzan me ndonje tjeter kjo fisnikja ku ta dish se perndryshe vetem nje njeri i qmendur 100% mund ta mbyt femijen e vete
    i cmendur eshte edhe ai qe mbyt femijen e tjetrit
    cdo burre qe mbyt nje femer , aq me teper me nje femije ne bark, pavaresisht se i kujt eshte ky femije, eshte nje burre i cmendur qe meritin te mos dali me nga biruca e qelise
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    No coment.

    Burgim te perjetshem,ketij kafshe,dhe gjithe atyre kafsheve tjera se njerez nuk quhen keta tipa,skan as tru as zemer ,felliqesira.

  16. #16
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga DARDANI.ZH Lexo Postimin
    Po por edhe kurvat nuk duhet me qu bishtin se ndoshta ka mbetur shtatzan me ndonje tjeter kjo fisnikja ku ta dish se perndryshe vetem nje njeri i qmendur 100% mund ta mbyt femijen e vete
    Kurve apo e ndershme , askush s'ta jep te drejten ti marresh jeten tjetres .
    Sa vite kishte viktima ne trup, aq vite u kalbt ne burg kafsha .


    Nje burre qe perdore dhune tek femra ( e kam then dhe here te tjera ) eshte burracak .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    Citim Postuar më parë nga RiGerta Lexo Postimin
    Perpara se ne shqipetaret te kerkojme te behemi pjese e BE-se, duhet te ndryshojme disa mentalitete preverse qe bota e qyteteruar ka mbi 100 vjet qe i ka hedhur mbas kraheve. E keto ndryshime kerkojne kohe, por mbi te gjitha edhe vullnet shteteror per te luftuar malokerine mendore te nje pjese te madhe te popullates shqipfolese. Prandaj mereni shtruar se Europa akoma nuk eshte per ne, ose me mire me thone se ne nuk jemi akoma te arrire per tu bere pjese e saj.

    Po dhe burre i paska thene vetit tipi.Forca nuk tregohet ne grate o burraaaaaaaaaaaaaaaa.Po te jeni burra kapeni pushken e clirohuni nga sllavo-greket


    une nuk e kuptoj se cdo te thuashe" perpara se te behemi pjese e be duhet te ndryshojme mentalitetin preverse"
    a ka me preverser se vete evropjanet?
    pse duhet te ndryshoje ky mentalitet ,vetem per te hyre ne be
    Ndryshuar për herë të fundit nga OPARI : 01-12-2010 më 17:14

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    nga bo... ta varin jo ne burg se se merito te jetoje
    JO SEKS PARA MARTESE

  19. #19
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Ky s'meriton te shkoje ne burg, por te mbyllet ne kopshtin zoologjik!
    Perchè er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  20. #20
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar më parë nga Selami2006 Lexo Postimin
    E mbyt gruan shtatëzënë me shufër hekuri

    Nga Express më 01 dhjetor 2010 në ora 12:05
    Një vrasje e rëndë ka ndodhur në fshatin Burojë të Skenderajt. Polici ka njoftuar se një femër 24-vjeçare ka mbetur e vdekur si pasojë e dhunës fizike nga bashkëshorti i saj. Gruaja ishte shtatzënë në muajin e gjashtë.

    Rasti ka ndodhur rreth 45 minuta pas mesnatës së ditës së sotme, ndërsa autoritetet policore kanë dalë në vendngjarje pasi kishin pranuar informatën nga një banor i fshatit Burojë.

    “Ekipi i kujdestar nga shtëpia e shëndetit në Skenderaj, i cili ka dalë në vend ngjarje ka konfirmuar se viktima e këtij rasti, S. Canaj 24-vjeçare, ishte pa shenja jete”, ka njoftuar Besim Hoti, zyrtar për informim publik i policisë rajonale.

    “Në bazë të informatave preliminare të hetuesve policor, besohet se i dyshuari 32-vjeçar, bashkëshorti i viktimës, gjatë një mosmarrëveshjeje me bashkëshorten e tij, kishte përdorur forcën fizike dhe një mjet të fortë, një shufër metalike, për të goditur viktimën në pjesë të ndryshme të trupit përfshirë këtu edhe goditjet në kokë, të cilat dyshohet të kenë qenë shkaktar për vdekjen e viktimës”.

    I dyshuari, F. H., 32-vjeçar, është arrestuar dhe dërguar në stacionin policor për inicim të procedurave të parapara me ligj dhe sqarim të rrethanave të këtij rasti të rëndë.

    Prokurori Publik i Prokurorisë së Qarkut në Mitrovicë, cili është informuar lidhur me rastin dhe veprimet e ndërmarra policore, ka dalë në vend të ngjarjes ndërsa i njëjti ka autorizuar që trupi i pajetë e viktimës të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për autopsi.

    Viktima 24-vjeçare, besohet të ishte në muajin e gjashtë të shtatzënisë, ndërsa hetuesit policorë janë në pritje të raportit zyrtar të ekspertëve mjeko-ligjorë për sqarim të shkaktarit të vdekjes dhe rrethanave të tjera të dyshimta.

    Hetuesit rajonal të skuadrës për krime serioze në Mitrovicë, janë duke udhëhequr hetimet e tyre lidhur me rastin e kualifikuar si vrasje e rëndë ndërsa motivet e këtij akti kriminal janë ende nuk janë bërë të ditura.
    Kane berre sherr, e ka vrare per motive shume te dobeta.
    Sa eshte jetgjatesia mesatare ne Kosove? 75 vjet?
    Jepi burgim te perjetshem dmth 75 vjet.Fute ne burg dhe hidhi celsat.
    Te kalbet aty plera.
    Te behet nje shembull dhe ti jepet nje mesazh i qarte publikut qe gruaja nuk
    qellohet me shuplaka,grushta,nuk rrifet,vritet.Eshte krim dhe e papranushme,
    e patolerushme.Toleranca duhet te jete zero per keto raste.
    Te denohet me maksimumin qe lejon ligji.
    Burri apo gruaja nuk duhet te qelloje me shuplake, grushta,shkelma as femijen
    cun apo goce.Eshte krim.Njerez qe bejne gjera te tilla meritojne burg.
    Kush ta jep ate te drejte te qellosh,vrasesh?
    Ndryshuar për herë të fundit nga benseven11 : 01-12-2010 më 18:10
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •