Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  In My Dreams... Maska e linnda...
  Anėtarėsuar
  26-11-2010
  Postime
  215
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Familja dhe vlerat e saj.

  Ceshte per ju familja?

 2. #2
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  eh... Gjithcka!!
  Po e permbledh me pak fjale : Pika e riferimit dhe mbeshtetjes... !

  La vita non si spiega, si VIVE!

 3. #3
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  dashuri

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  themelet e karakterit tone

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  31
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 8 postime
  familja eshte gjithqka pa te cilen nuk ja vlen te jetohet

  F – father
  A - and
  M - mother
  I - I (aj)
  L - love
  Y - you.

 6. #6
  ღ Ƴℓℓėʓ ღ Maska e RiGerta
  Anėtarėsuar
  01-11-2010
  Vendndodhja
  Perendim
  Postime
  947
  Faleminderit
  11
  9 falenderime nė 9 postime
  Familja per mua eshte gjeja me e rendesishme ne bote. Ajo te lind, te rrite dhe edukon, ajo te jep ngrohtesi dhe te qendron prane ne cdo situate.
  Nuk ka gje me te shtrenjt se familja. E varfer apo e pasur, ajo eshte e shenjte gjithmone.

 7. #7
  Proud 2 b Albanian Maska e Linda-uk
  Anėtarėsuar
  10-08-2009
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  298
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Familja eshte ai grup njerzish qe jane te rendesishem per njeri - tjetrin, qe duan njeri tjetrin dhe supportojne njeri tjetrin sidomos ne kohe te veshtira e kriza.
  Familja ime per mua eshte shume e rendesishme, vlera e saj eshte gjithmone e padiskutueshme, dashuria pa kushte e dera e hapur gjithmone per cdo problem ne jete, boshti i jetes deri sa te vdes.
  U cant judge a book by its cover but you can tell its price

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Si-hanA
  Anėtarėsuar
  17-02-2010
  Vendndodhja
  Nė bukurin e hėnės dhe mrekullin e diellit!
  Postime
  315
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Familja eshte ''gjeja'' e pa zevendesuar dhe me e rendesishme ne jeten e njeriut,eshte ajo cka ne e konsiderojm ''jeta jone''. Eshte baza e shoqeris,nje shoqeri me familje te konsoliduar eshte ne baza te forta dhe e kunderta...!

 9. #9
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime nė 159 postime
  Nje thenie nga poeti Haniel Long per familjen, qe me ka pelqyer

  "So much of what is best in us is bound up in our love of family that it remains the measure of our stability because it measures our sense of loyalty."

  (Pjesa me e mire e vetes tone eshte e lidhur me dashurine per familjen, e cila mbetet njesia matese e stabilitetit tone, sepse mat sensin tone te besnikerise)
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 10. #10
  Inxhinier Maska e albani1
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  33
  Postime
  842
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Familja

  Familja eshte institucioni i pare qe ka egzistuar ne kete bote.
  Familja eshte krijuar nga Perendia.

  Familja eshte vendi ku do te mesohen te verteta e Peendise si dhe vendi ku njeriu merr edukaten baze.
  Perendia eshte aq i madh, saqe ne na duhet perjetesia per ta njohur Ate plotesisht.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-12-2010
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  familja eshte gjeja me e shtrenjte e jetes eshte vazhdueshmeria e saj

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Familja eshte ajo qe eshte,per dikend shum e rendesishme,dhe shume e pazevendsueshme,mirepo per disa nuk eshte asgje....thjesht kshtu,nje gjerman qe e njohe eshte diku 45...ska as femije as grua,dhe babin e ka ne dom te pleqeve....me thot nje dite,kur e kujtoi se babi im si me ka perzen nga shtepia kur i bera 18te,nuk kam dashur kurre te kem familje,dhe babin tim kurre se kam pare,vetem e dij se eshte gjalle....dua te them,per shqiptaret familja ka shum rendesi te vecante,por jo edhe per gjith popujt e botes.
  Jetė e rėndė.......!!!

 13. #13
  i love my friends Maska e *romantiku*
  Anėtarėsuar
  25-01-2011
  Vendndodhja
  mes luleve...
  Postime
  176
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  familja eshte gjeja me shtrejte..ajo eshte gjithcka per mua..
  NE QOFTE SE NJEREZIT FLASIN PRAPA KRAHEVE TE MI,ATEHERE DO TE THOTE QE UN JAM NJE HAP PERPARA TYRE.?

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  tttttttttttttt
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  ttttttttttt
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  rrrrrrrrrrrr
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga derjansi : 07-04-2011 mė 13:54
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •