Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,710
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Lugina e Ujqve (Palestine)  Pas serialve
  Lugina e Ujqve dhe Lugina e Ujqve Kurthi
  dhe filmave
  Lugina e Ujqve Irak dhe Lugina e Ujqve Gladio.

  PANA FILM sjell edhe nje film te ri : LUGINA E UJQVE : PALESTIN.

  Filmi I shumė pritur nga I gjithė publiku, i cili me 28 Janar 2011 do tė publikohet nė tė gjitha kinemajat botrorė nė tė njejtėn kohė.

  Nė kėtė film si artistė kryesor do jenė Nexhati Shashmaz (Polat Alemdar), Gurkan Ujgur (Memati), dhe Kenan Coban (Abdylhej)

  Pėrmbajtja e Fimit

  Nė kėtė film, Polat Alemdar me shokėt e tij, do tė mundohet tė hakmeren nga autoritetet Izraelite, qė dhanė urdhėn nė bastisjet e gjakosura , tė anijeve Turke tė cilėt dėrgonin material humanitare , pėr nė Gazze.

  Pas kėsaj bastisje ato vendosin tė shkojnė nė Palestinė pėr tė rrėmbyer gjeneralin Izralit Moshe, I cili dha urdhėr pėr njė bastisje tė tillė, por kėtu Polat Alemdar do tė hase edhe nė vrasjet dhe malltretimet e Palestinezve tė cilėt bėhen nga ana Izraelite.

  Kostoja e filmit shkon ne 20 milion euro.  PS : Ju kisha lutur qe komentet te jenė te matura dhe te mos kete ofendime.
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,920
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime
  Eshte thjesht film,o dokumentar,apo thjesht propagand?...
  Apo duhet komentuar kostoja e filmit?

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e extrem
  Anėtarėsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  kumanovė
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Eshte thjesht film,o dokumentar,apo thjesht propagand?...
  Apo duhet komentuar kostoja e filmit?
  Esht film, filmi me real qe ka egzistuar ndonjehere ndryshe nga gjitha filmat tendencioze propagandistike Amerikano-Cioniste
  Life is what happens to you, while you are making other plans...

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga extrem Lexo Postimin
  Esht film, filmi me real qe ka egzistuar ndonjehere ndryshe nga gjitha filmat tendencioze propagandistike Amerikano-Cioniste
  Per ēfar realizmi po na flet pash nje Zot ?
  Thjesht film fikcion qe do ti provokon ndjenjat e iraeliteve nazist per disa dit, dhe asgje me shume se dy ore film.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  6,920
  Faleminderit
  406
  498 falenderime nė 419 postime
  Citim Postuar mė parė nga extrem Lexo Postimin
  Esht film, filmi me real qe ka egzistuar ndonjehere ndryshe nga gjitha filmat tendencioze propagandistike Amerikano-Cioniste
  Ah!Nuk qenka nga ata filmat qe fitojn kaubojsit,duhet te jet film ku fitojn indianet.
  (O eshte film,o eshte "real"?Te dyja bashke nuk mund te jete).

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e extrem
  Anėtarėsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  kumanovė
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
  Per ēfar realizmi po na flet pash nje Zot ?
  Thjesht film fikcion qe do ti provokon ndjenjat e iraeliteve nazist per disa dit, dhe asgje me shume se dy ore film.
  Masmedia eshte nje nga faktoret kryesore qe ndihmon t'i jape nje forme indentitetit social, prandaj ne ket forum ka njerez qe kundershtojn c'do gje qe ka te bej me islamin duke mos kuptuar fare se jan vetem polic te papaguar te objektivave cioniste, kete nuk e them rastesisht kur dihet fakti se gjitha korporatat e medha filmike kontrollohen nga amerikanet me prejardhje cioniste.
  cionistet luajne me falsitetet e llogjikes ne argumente, te cilet ne dukje tingellojne te vertete por ne fakt nuk jane, fare pak njerezit qe nuk kane studiuar llogjiken i njohin keto koncepte
  Media ka aq shum ndikim te madh ne jeten e njeriut, saqe kufiri midis realitetit dhe virtualitetit esht aq i dobet, nganjehere edhe esht veshtir te dallohet.
  c'ka mendoni ju zoteri pse jemi ne situat kur islami eshte ne qender te shenjestres. Psikollogjia e krijuar te jep pershtypjen se Islami eshte demoni qe duhet sulmuar.
  Ne te vertete po te shikojme situaten me pak realizem edhe te perdorim llogjiken e drejtperdrejte do te arrijme ne konkluzionin qe islami eshte pre e propagandes zioniste , dhe gjith kjo esht fal mesazheve te fshehur ne filmat dhe emisioneve qe drejtohen nga ta.
  Life is what happens to you, while you are making other plans...

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mirebrema...Une jam nje nga fansat me te zjarrta te filmit serial"KURTLAR VADISI PUSU" per mua eshte dhe do te mbetet nje nga serialet me te bukura ne BOTE,dhe me reali.Kete film nuk e pelqejne ato qe nuk duan realitetin , d.m.th kane qejfe filma "Mami +Babi" ose filma qe nuk flitet realiteti flitet vetem mashtrimet, thjesht nuk duan "REALITET"....
  "KURTLAR VADISI FILISTIN" ose "LUGINA E UJQVE PALESTINA" do te beje buje ne te gjithe BOTEN, me te vertete do te jete nje Superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrr film, me nje realizim te shkelqyer me Superrrrrrrrrr aktoret POLAT ALEMDAR, MEMATI BASH, ABDYLHEJ COBAN, dhe e falendoroje te gjithe stafin e ketij SUPERRRRRRRRRRRRRRRR FILMI....
  --------------------------HELAL OLSUN TURKIYE-------------------HELAL OLSUN TURKIYE------------
  ---------------------"LUGINA E UJQVE PALESTINE" NUMER 1 NE BOTE-------------------
  Me vjen keq qe ky film eshte ndaluar ne Gjermani, dhe nje veprim jo i mire i Gjermaneve ky sepse duke ditur se ne Gjermani jetojne afersisht 4 Milione shtetas Turq. Shpresojme qe SUPERRRRRRRRRRRR REALITET FILM, te shfaqet ne kinemate Shqiptare.

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-01-2011
  Postime
  96
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  real fans sikur me mi lexuar mendimet e mija ,


  filmi eshte fantastik dhe e shtjellon tamam problemin e turqise me izraelin , nuk ka asgje propagandistike por eshte reale

  ku mund te gjej nje cd dvd te ketij filmi????

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Flm, Amra27, gezohem shume kur ka fansa qe e kuptojne se cfare do te thote "REALITET",
  Pra ky film shtjellon problemin e TURQISE me Izraelin, por ka nga ato qe nuk e pelqejne "REALITETIN" dhe flasin fjale boshe, sepse duan filma horrore, mami + babi, filma me mashtrime, pra nuk jane "REALISTE" dhe nuk jane "PATRIOTE", se po t'i kishte ndodhur shtetit te tyre nje ngjarje e tille , nuk do ishin te zotet te benin nje film te tille, sepse jane "Frikacake"...........Me kete superrrrrrrrrrrrrrrrr film TURQIA do t'i tregoje BOTES se kush eshte , pak rendesi ka sa ore eshte filmi 2 ore, 3 ore, rendesi ka qe per aq ore sa eshte filmi do te shfaqi "TRIMERINE" e madhe qe ka ky shtet, dhe "REALITETIN" se cfare ndodh atje, nuk eshte perralle por "FILM".................
  TURQIA per mua eshte nje shtet superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr i fuqishem, dhe "PATRIOTIK", dhe te them te drejten si shqiptare qe jam e kam zili shume "TURQINE" per "PATRIOTIZMIN" qe kane, dhe sidomos tek ky film qe ka nje ndjenje te madhe te "PATRIOTIZMIT", ne shqiptaret fjale kemi kot, por vepra jo.......
  Kete film mund ta gjejme vetem mbas dhenies ne kinema, ndoshta ne ndonje adrese webi, une personalisht do te mundohem t'a perkthej vete kete superrrrrrrrrrrrrrr film, dhe shpresoj t'ja arrij qellimit. Tani per momentin po perkthej filmin "LUGINA E UJQVE GLADIO" nje tjeter superrrrrrrrrrrrr film.

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Filmin e keni ketu

  Lugina e uqerve Palestine
  http://www.scenedowns.com/movies/foreign/28165/

  Kurse ketu keni serine e pare

  Lugina e uqerve Irak

  http://www.filmahd.com/valley-of-the-wolves-iraq/

  Filmi ne fjale ka disa dervishe qe jane jashte kontekstit islam te fese ne adhurimin e tyre qe bejne.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •