Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 63
  1. #41
    brezovica









  2. #42
    brezovica









  3. #43
    BOGE, RUGOVË, PEJË,








  4. #44
    BOGE, RUGOVË, PEJË,









  5. #45
    BOGE, RUGOVË, PEJË,








  6. #46
    BOGE, RUGOVË, PEJË,









  7. #47
    BOGE, RUGOVË, PEJË,









  8. #48
    BOGE, RUGOVË, PEJË,



  9. #49
    BOGE, RUGOVË, PEJË,








    Ndryshuar për herë të fundit nga Prishtina.C : 30-11-2010 më 14:20

  10. #50
    Guri i kuqe ,Rugove ,peje







  11. #51
    Guri i kuqe ,Rugove ,peje








  12. #52
    Guri i kuqe ,Rugove ,peje








  13. #53
    Rugove ,peje











  14. #54
    Rugove ,peje








  15. #55
    BREZOVICA








  16. #56
    Rruga per Brezovice








  17. #57
    BREZOVICA








  18. #58
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    “The Guardian”: Shkoni në Brezovicë

    Gazeta autoritative britanike “The Guardian” u preferon lexuesve të saj që të zgjedhin Ballkanin për pushimet e tyre dimërore dhe skijimin. Në mesin e disa destinacioneve në Serbi, Maqedoni e Mal të Zi, ajo preferon edhe Brezovicën e Kosovës.

    “Brezovica është një nga malet më të mira në Ballkan. Madje, e ka një faqe në Facebook me 30.000 fansa. Kosova e shpalli pavarësinë nga Serbia në 2008, akt që nuk pranohet nga Serbia, prandaj tensionet ende janë të larta. Sigurohuni që do të konsultoheni me Ministrinë e Jashtme (Foreign Office) para se të udhëtoni”, porositë gazeta, shkruan Indeksonline.

    http://www.zeri.info/artikulli/2/8/1...-ne-brezovice/

    p.s. e lus modeatorin qe ta pastroj kete teme nga fotot e teperta.

  19. #59
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    NYT: Kosova, vend për t’u vizituar më 2011

    Një ndër gazetat më të mëdhe amerikane, New York Times, sugjeron Kosovën si një prej vendeve që duhet vizituar në vitin 2011.

    Kjo gazetë rekomandon 41 vende në botë që duhet parë këtë vit, dhe e rendit vendin tonë në vendin e 36-të.

    "Që kur Kosova e shpalli pavarësinë në vitin 2008, provoi të nisë gjithçka nga zeroja. Përkundër problemeve dhe kundërthënieve, ka përparim në aspektin e udhëtimit: po ndërtohet një autostradë 1 miliardë dollarëshe, hotelet që ishin pronë e shtetit janë privatizuar dhe ridizajnuar, disa vende historike kanë marrë mbrojtje nga UNESCO, dhe në Aeroportin ndërkombëtar tashmë operon edhe avio-kompania e njohur evropiane, EasyJet", thekson NYT disa nga arsyet pse duhet vizituar Kosovën.

    “Para vetëm një dekade, kjo enklavë shqiptare ishte një provincë e trazuar e Serbisë; forcat serbe të Slobodan Millosheviqit shkatërruan fshatra dhe qytete dhe vranë mijëra civilë, në kërkim të atyre që luftonin. NATO-ja i dha fund luftimeve, por tensionet vazhduan", rikujton gazeta.

    "Turistët do të mund të gjejnë male të thepisura dhe pyje të bukura. Gjithashtu do të gjejnë popullatën më të re të kontinentit, me gati gjysmën e popullatës nën moshën 25-vjeçare. Kjo statistikë bëhet realitet në Prishtinë, kryeqytet. Në saje edhe të kthimit të kosovarëve që punojnë jashtë, qyteti është i mbushur me kafe, klube nate dhe restorante".

    Së fundi, gazeta britanike Guardian ka preferuar Brezovicën për lexuesit e saj, kurse CNN e Newsweek e kanë parë Shqipërinë si mesin e atraksioneve të mëdha botërore për këtë vit.

    Nga Express më 08 janar 2011

    p.s. Lus edhe nje here moderatorin qe te fshij nje pjese te fotografive nga postimi nr.13 deri te postimi nr.56...
    Pas pasurimit te temes me shenime do te vendosni serish keto foto.
    Faleminderit.

  20. #60
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Liqeni i Batllavës gjatë dimrit.
    Fotot nga dita e djeshme 28.01.2011
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •