Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 63
 1. #1
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Turizmi dimror n Kosov

  Jeni t ftuar t postoni t gjitha ato informata dhe foto q mendoni se mund t kontribuojn n kt tem. Kemi pr ka t flasim. Posedojm nj ndr resortet me t mrekullueshme n rajon siq sht Brezovica. Shpresoj q s shpejti t privatizohet dhe t prjetoj investimet q i meriton ky resort. Gjithashtu e kemi edhe qendrn e skijimit dhe bukurit natyrore n Boge t Rugovs, dhe shume mundesi te tjera pr 'hiking'.
  Pasi q mungon nj nnforum pr sportet dimrore, ktu mund t shkmbejm edhe eksperiencat e ndryshme lidhur me rrshqitjen me ski dhe snowboard.
  Ndryshuar pr her t fundit nga illyrian rex : 19-11-2010 m 17:39

 2. #2
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime
  Brezovica

  Brezovica sht qendr kosovare e turizmit dimror dhe veror n Malet e Sharrit. Shtigjet e skijimit gjenden 12 km larg fshatit me t njjtin emr n komunn e Shtrpcs. Me mundsit q Brezovica ofron pr dashamirt e skijimit, ajo sht qendra turistike m e vizituar gjat dimrit n Kosov.
  Hapsira e qendrs s skijimit sht rreth 2500 ha, n lartsin mbidetare 1718-2522 m. Prbrenda ksaj hapsire jan shtigjet e skijimit me gjatsi mesatare rreth 4 km dhe me nj lakueshmri mesatare prej 38%. N lartsin mbidetare prej 1718 m, n Livadhin e Madh gjendet teleferiku m i ri. Stacioni i daljes nga ky teleferik sht n lartsin 2212 m mbi nivelin e detit. Qendra e skijimit "Brezovica" sht e hapur pr dashamirt e skijimit gjat gjitha stinve t vitit, ku n ver, siprfaqja e mbuluar me bor zvoglohet por prap l mundsin e shfrytzimit.
  Kjo qendr ka disa hotele q ofrojn shrbime cilsore t kategorive m t larta. Ndr hotelet m t njohura sht Hoteli Narcis i kategoris s par i cili gjendet n lartsin mbidetare prej 900 m, dhe sht 9 km larg shtigjeve t skijimit. N lartsin mbidetare 1700 m gjendet hoteli i kategoris "B", Hoteli Molika, i cili gjendt pran shtigjeve t skijimit. N kt hotel kryhen shrbimet q kan t bjn me pajisjet pr rrshqitje.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 3. #3
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime
  Teleferikt dhe shtigjet n Brezovic

  N ski qendr ndodhen 5 teleferik dhe 4 skilifta, mirpo gjat viteve '90 shumica e tyre jan prishur ose nuk punojn. Momentalisht punojn vetm 2 teleferika dhe 1 skilift. Me raste te rralla leshohet edhe teleferiku i tret.
  Shumica e shtigjeve t skijimit n kt qendr nuk jan pr skijator me pervoj t shkurtr ose pr fillestar. Pr shkak t pjertsis s madhe, skijatort t cilt kan skijuar nj koh relative, jan m t vrtet skijator t mir.N Brezovic gjenden gjithsejt 20 km shtigje t skijimit, t cilat kryesisht jan t lidhura ndrmjet veti. Gjatsia e shtigjeve t veqanta sht prej 3.5-4.0 km. Shtigjet e skijimit mund t pranojn m s 50.000 skijator n t njejtn koh.
  Kto shtigje jan t aprovuara nga FIS (Federata Internacionale), dhe shpresojm q n t ardhmn e afrt, n to do t zhvillohen garat botrore.
  Ndryshuar pr her t fundit nga illyrian rex : 19-11-2010 m 17:40

 4. #4
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime
  Brezovica.......
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Disa t dhna shtes pr shtegun turistik dimror n Brezovic:

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=110621
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 6. #6
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime
  Rugova

  Regjioni i Rugovs ndodhet n pjesn perndimore t Kosovs, dhe n veri-perendim t Pejs

  Rugova prben regjionin e tret t Bjeshkve t Nemuna, ndodhur n veri t teritorit e duke u kufizuar me kufirin e Malit t Zi, q vazhdon Brenda ktij kufiri e njohur si Malsia e Madhe q prfshin terenin e lshuar nga Hajla deri n Rozhaj

  Regjioni prbhet nga 13 vendbanime t shtrira n t Dy ant e lumit Lumbardhi

  Ky regjion sht vazhdim i vargmaleve t Alpeve Shqiptare,q lshohen nga Guri i Kuq(2532m)n lumin Lumbardhi dhe vazhdon shtrirjen me vendbanimet,pastaj ngjitet n veri deri n majen e Hajles.

  Rugova ka shtrirje duke filluar n jug nga Kisha e Pejs,Bjeshka e Milishevs, Lumbardhi 2335m dhe me Gurin e Kuq 2522m,duke rn paksa n nivel takon gurt e Dem Husit,pastaj ngrihet deri n Lugun e Shkodrs 2341m pr t vazhduar n Bjeshkn e Malsorit 1220m,lshohet n Grykn e Bjelluhs dhe ngjitet n aksin perendimorn majen e Licit(Kuqisht),fshati Haxhaj vazhdon e ngritet Livadet e Bukura,duke krijuar kufirin m verior t regjionit nga Qafa e Dasmorve(Bog) Livadi i Gjakut ,Livadi i Turkut(Koshutan),Gropat e Hysen Ibre’ dhe arin pikn m t lart n veri t regjionit Maja e Hajles 2400m.

  Kufizimi natyror nga Hajla ne Shtedim dhe ngrihet n Majen e Zez .Ne ann veri-lindore ndodhet Maja e Rusolis q zbret deri n rrugn Pej-Kull,vazhdon n lindje me kanionin e Shushices deri n Lip ,ngrihet n Majen e Hasanit 1871m,Qafa e Qyqes,dhe zbret prmes Peklens tek Kisha e Pejs,duke prfshir edhe vet kishn

  sht me rndsi t theksohet se ky kufizim sht br nga njeriu q ka prdorur barriera natyrore ,duke rrudhur siprfaqen n at q sht sot 20.330 ha,por se regjioni i Rugovs vazhdon shtrirjen deri n Qaf t Qakorit,duke u kthyer n kalan e Stakajve ,Malsia e Rugovs (fshatrat Husaj,Dacaj,Bukl,Peshkaj e Buxhov)duke zbritur n qytezn e Rozhajs.

  MORFOLOGJIA
  Regjioni i Rugovs prbhet nga lumi Lumnardhi q buron ne jug, rrz majes s Jelenkut, vazhdon rrjedhn deri n Kuqisht pr tu bashkuar me rrjedhn q buron n Hagjaj.

  Kto dy rrjedha krijojn lumin Mbushtria e Pejs q krijon nj kanion n gjatsi prej 30km pastaj hapet n shtratin e gjere prgjat qytetit duke u derdhur n Drinin e Bardh .Pra ktu sht edhe kanioni I Rugovs ose prndryshe siq quhet “Gryka e Rugovs”(rreth 6 km kanion tipik)duke filluar 3km larg Pejs deri n kilometrin e 9-t kur edhe ngadal fillon t hapet.

  Kuota mesatare e lugins sht 650-1000m e cila banohet kryesisht n ann e majt t saj por edhe t djatht sidomos gjat muajve t vers

  Faqet e malit jan me pjertsi 15-30-shkall,por ka reaste q pjertsia arrin nga 45-90 shkall (Gurin e Kuq e Hajl)por edhe n brendi t terenit si lshimi i podeve t Dukajevs etj.Shpatet e jugut t regjionit kan ekspozim kah veriu,ndrsa ato n pjesen veriore jan t kthyera n gjysmhark kah jugu n prgjithsi.Ndrsa kuota m e ult vendbanimeve t regjionit sht n fshatin Stupeq i Madh 700m pastaj Drelaj 720-800m,Kuqisht afr 800-900m,e duke u ngritur n pikn m t lart t banuar n fshatin Pepaj dhe Qafa e Hajles 2300m.

  RRJETI UJOR

  Regjioni prbhet nga nj rjet i dendur ujor.N prgjithsi i tr regjioni ka ujra prveq bjeshks s Lumbardhit q sht komplet i that.Duke filluar nga lartsit n ann jugore t regjionit ndodhn liqeni glacial i Kuqishts1900m i mbushur me uj gjat gjith stinve dhe liqeni i Drelajve1800m,q thahet gjat vers s nxeht.

  Lumi Lumbardhi sht ujmbledhsi kryesor burimi i s cilit sht n Dy puse: njri buron n fshatin Haxhaj (Vrella shume trheqse) dhe tjetri n rrz t majes s Jelenkut.Kto dy rrjedha duke mbledhur edhe ujin e prockave dhe t gurravetakohen n Kuqishtduke krijuar lumin Mbushtria.

  Ky lum me nj kapacitet t madh ujor vazhdon rrjedhn e tij n gjatsi prej 56 km.Gjat rrjedhs s tij fillimisht krijon lugin dhe m pas kanionin e Rugovs apo”Gryka e Rugovs”siq quhet dhe hapet n qytetin e Pejs ku e prshkon qytetin dhe derdhet n Drinin e Bardh.

  Para se t hysh n pikn q karakterizon kt gryk si kanion tipik n kilometrin e 6-sht ndodhet ujvara e gjat 25m q buron n shkmb nga ana jugore e derdhet n lum.

  KLIMA

  Regjioni i Rugovs ka nj klim t lagsht kontinentale me ndikim malor,ver t shkurtr dhe t nxeht,ndrsa dimri i gjat dhe i ashpr.Pranvera sht e von ,vera e nxeht mesatarisht por q temperatura ndryshon shume brenda dits,dhe ort me djell varsisht nga ekspozimi n prgjithsi nuk jan t gjata.T reshurat jan m t shumta gjat vjeshts dhe n dimr.Debora sht e pranishme n majat e bjeshkve t ans jugore dh veriore t regjionit deri n gusht,lartsia e bors arin nga 30-50cm deri n 2m.

  Temperaturat mesatare n pranver 4-7 shkall Celsius,n ver 10-17 shkall Celsius,n vjesht 5-9 shkall Celsius,dhe n dimr nga +10deri 0dhe –10 deri n –15 .

  FLORA

  Ambienti malor tipik, klima dhe bimsia i japin ktij regjioni vler t veant si peizazh natyror.Regjioni i Rugovs karakterizohet nga nj larmi habitatesh si:

  Livadhe e kullota subalpine e alpine

  Shkurre e shkurreta

  Pyll qarri, ahu e halor

  Kodrina, gropa e shpat

  Prrenj e gryka, zallishte, uj lumi, gurrash e pusesh

  Shpella, kthina e gropa karstike

  Massive shkmbinjesh e gur t derdhur

  N regjionin e Rugovs dallojm katr zona bimore

  Zona e ahut

  Zona e dushkut

  Zona e pyllit halor

  Zona e kullotave alpine

  FAUNA
  Gjitart e regjionit t Rugovs prfaqesohen n gjasht rende:
  Rendi Insectivora, ky rend prfaqsohet me tri familje: fam.Erinaceidae, Talpidae
  dhe Soricidae
  Rendi Rodentia, ky rend prfaqesohet me kto familje: fam.Sciuridae, Grilidae dhe
  Muridae
  Rendi Chiroptera, prfaqesohen me tri familje: fam.Rhinolophidae, Vespertiolidae
  dhe Molossidae
  Rendi Carnivora, prfaqesohet nga kto familje: fam.Ursidae, Canidae, Mustelidae
  dhe Felida
  Rendi Lagomorpha ktu takojm familjen Leporidae
  Rendi Artiodactyla me kto familje: Suidae, Bovidae dhe Cervidae-Kaproli
  Shpendt q ndodhen n regjionin e Rugovs: Shqiponja e malve, thllza e malit,shkaba,pllumbi i egr qyqja,kukuvajka,qukapiku i gjelbrt, qukapiku larosh, mllenja e zez,trishtili i zi,korbi,sorra,harabeli i shtpis,dredhsi i alpeve,zog bore,trumcaku,meillizeza, pupza,orrli,skifteri.
  Insektet prfaqesohen nga kto rende:
  Rendi: Ephemeroptera, Odonta, Hemiptera, Coleoptera, Lepidoptera.
  Peshqit e mundshem: Salmo trutta fario, salmo trutta macrostigma, salmo marmoratus Cuver, Gobio gobio lepidolaemus.
  SPEOLOGJIA

  Shpellat n regjionin e Rugovs jan t pranishme pothuajse kudo, prej atyre si kthina n faqet e shkmbinjve deri n shpellat me nj gjatsi t konsiderushme si gropa krastike e deri n shpellat me interes t veant pr studiuesin si Shpella e Radacit q ndodhet n fund t territorit t Rugovs n ann verilindore, pastaj shpella e Karamakazit n Grykn e Rugovs n ann veriore t lumit n km e 3-t,shpella afr Gurrs s Rut’s n Drelaj,ndonse e pa eksploruar trsisht,ku shihen mir gjurmt e njeriut t asaj kohe dhe krijimet natyrore nga stalakmidet dhe stalaktidet pr t dhn banjo si t skalitura e forma t tjera dhe mbishkrime.

  Shpella e Radacit sht padyshim shpella m e madhe n regjion, ndonse e pa eksploruar shum.T dhnat e studimit tregojn se shpella sht studiuar n gjatsin prej 200m, n thellsi prej 30-40m q prbhet prej korridoresh, m i rndsishmi sht korridori ku jan zbuluar kadat e ujit me madhsi prej 3cmderi n 2m,t krijuara nga procesi i gjat i krijimit t stalakmiteve nga uji gelqeror.N thellsi t shpells ndodhen 3 liqe t vegjel me diameter 3-4 ku njri prej tyre n thatsi t madhe shteret.N korridorin e djatht me pjerrsi 45dhe i gjat rreth 60m sht gjetur femuri i kmbs s njeriut, duke vlersuar se ky njeri mund t ishte i gjat 2.40m.N pjesn kryesore t shpells arrin t dgjosh shushurimn e ujrave nntoksor t rrjedhes s Drinit t Bardh por pasi q shpella ndodhet nn nivelin e burimit, andaj ky uj qarkullon mbi tavanin e shpells.sht vlersuar nga speleololog ekspert shpella ka hapsi ku mund t strehohen rreth 30000 veta.

  SKIJIMI

  Bjeshkt e Nemuna dhe Rugova si regjion m verior i tyre sht qender e skitaris Kosovare dhe ballkanike duke marr n konsiderate shtigjet e gjata 3-5km t prshatura nga natyra me dbor stabile q arrijn lartsin deri n 2m.sht e rndsishme q dbora nuk rrshqet, pra orteqet n shtigjet e skijimit nuk jan t pranishme dhe jan pikat me prani m t madhe t dbores nga Dhjetori deri n Prill.Bjeshket e Nemuna ndahen n tri regjione si qendra potenciale pr zhvillimin e turizmit n trsi e sidomos atij dimror.
  Regjioni Bjeshka e Belegut n kouten 2200-2300m lartsi mbidetare si qender me mundsi
  pr
  zhvillimin e skitarise me kapacitet prej 17000/dit vetash
  Regjioni Bjeshka e Lumbardhit, Milishevs dhe livadhet e Tiganve me kuot prej 85000
  100000/dit vetash
  Regjioni Bjeshka e Rusolis, Shtedimi, Hajla dhe Gropa e Madhe
  Si masiv i veant i studiuar sht Kopraniku, maja m e lart e quajtur ferle 2430m lartsi mbidetare, kapacitet 15-20.000veta.E veanta e ksaj qendre sht se ajo lidhet drejtprsdrejti me qytetin e Pejs n ann jugperendimore ku vizitot kan mundsi q mbrenda dits t shijojn ambientin e pastert dhe bukurit e rralla dhe n mbremje t kthehen n qytet.

  TREKKING

  Regjioni i Rugovs me potencialin e saj natyror me bukurit e shumta dhe pasurit e saja, me ujra si burime natyrore liqej n naltesi t ndryshme, shpella t shumta, peisazhe piktoreske t vargmaleve t lidhura n mes veti me maje t larta,me flor dhe faun t pasur t shtrire n tr regjionin ofron mundsi t mdha pr kryrjen e aktivitetit t trekingut .Shtigjet pr kryrjen e trekingut jan t shumta dhe jan t punuara n mnyr t veant t cilat kalojn prgjat bukurive t shumta natyrore, ku gjat shtitjes mund t mahniteni me bukurit mahnitese qe ofron mjedisi si: liqenjt, peisazhe bjeshke, flore e faune etj.

  Disa nga shtigjet e punuara pr aktivitetin e trekingut:

  Drelaj-Liqeni i Vogel-Liqeni i Madh– Kuqisht

  Reke e Allages-Stanishte e eperme

  Drelaj-Dugaiv

  Drelaj-Leqinat-Lugu i Shkodres

  Si dhe shum shtigje tjera.Ekzistojn shtigje t ndryshme t cilat mund t bsh ecje nj ditore deri n nj javore

  Poashtu shtigjet jan t punuara n mnyre q ti prshtaten t gjitha grupmoshave, prej ecjeve m t lehta gjer ato m ekstreme, ku ecja mund t kombinohet me pushtim te majeve, ngjitjen ne shkembinj, via ferata etj

  PUSHTIMI I MAJEVE

  Ecje, ngjitje n lartsi derisa t ndeshsh me pengesa natyrore –skembinj te lart e t rrpinjte, pr t kaprcyer kto pengesa natyrore njeriu duhet t prdor mjetet ndihmese andaj quhet ngjitje

  Ne regjionin e Rugoves ka mundesi te zhvillimit te ngjitjes ne masivin shkmbor ne regjionin e dyte te Bjeshkeve te Nemuna si maja e Gjeravices 2656m, duke shkuar ne drejtim te trekufirit ne Boriqe 2330m etj.Si maje tjera t preferueshme pr pushtim jan Marijashi,Hajle,Kopraniku,Guri i Kuq etj.

  Nga rugova.de

 7. #7
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime
  Rugova............
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Rugova me pelqen me shume se brezovica valla,si veres ashtu edhe dimrit ka pamje mahnitese.

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  illyrian rex

  Te pergezoj per kete tem,shum e bukure.
  Por mua ajo qe me pengon eshte se ende Brezovicen e kan ne dore serbet,dhe paret i marrin ata,keq shum.

 10. #10
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Disa Lexo Postimin
  illyrian rex

  Te pergezoj per kete tem,shum e bukure.
  Por mua ajo qe me pengon eshte se ende Brezovicen e kan ne dore serbet,dhe paret i marrin ata,keq shum.
  Edhe ndonje dite Disa. Ata e paten ne dore krejt Kosoven, por a e kan me?

  Brezovica do te rregullohet shpejt, besom. Serbet nuk mundemi me i debu, por do te mbesin punetor me rroge...edhe ashtu gati krejt pleq kane mbet.

  Do te ndodhe privatizimi shume shpejt, dhe Brezovica do te jete qendra e skijimit me terheqese ne Ballkan.

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  555
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga illyrian rex Lexo Postimin
  Edhe ndonje dite Disa. Ata e paten ne dore krejt Kosoven, por a e kan me?

  Brezovica do te rregullohet shpejt, besom. Serbet nuk mundemi me i debu, por do te mbesin punetor me rroge...edhe ashtu gati krejt pleq kane mbet.

  Do te ndodhe privatizimi shume shpejt, dhe Brezovica do te jete qendra e skijimit me terheqese ne Ballkan.
  Loqka jeme.

  'fare fjale inspiruese.

 12. #12
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime
  Gjeravica

  Gjeravica me 2.656 m lartsi mbidetare sht maja m e lart n Alpet Shqiptare (Bjeshkt e Nemuna). Ka mundsi q kjo maje t jet edhe pr disa metra m e lart, por kjo mbetet t konfiromohet. Radhitet si maja e dyt pas majs s malit Korab i cili gjendet n Alpet Shqiptare dhe ka lartsin 2764 metra, Mali i Korabit 4148'N-2030'E).

  Kjo maje malore gjendet n perndim t Kosovs, gjegjsisht n vargmalet e Bjeshkve t Nemuna q ndajn 'kufirin shtetror' t komuns s Deanit me Shqiprin. Maja e Gjeravics gjendet n gjersin gjeografike veriore 42.53 dhe 20.13 t gjatsis gjeografike lindore.

  Kjo sht njra nga atraksionet turistike m t vizituara nga alpinistt e shteteve t ndryshme q nga viti 1975.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga illyrian rex : 25-11-2010 m 16:09

 13. #13
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Antarsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  BREZOVICA
 14. #14
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Antarsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  brezovica 15. #15
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Antarsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  brezovica
 16. #16
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Antarsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  brezovica

 17. #17
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Antarsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  brezovica

 18. #18
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Antarsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  brezovica
 19. #19
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Antarsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  brezovica

 20. #20
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Antarsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  brezovica
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •