Close
Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 173
  1. #121
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Ky fare hoxhe ku eshte ritur dhe edukuare ?? Ne qofte se ky fare hoxhe nuk e ka te qarte atehere ne te shkoje ne Samoli dhe ne te ligjeroje atje . Per shqipetaret muslimane nuk vlejne keta pislleqe.

    Shqipetaret muslimane nuk martohen ne familje . Kjo eshte tradita jone kombetare dhe .

    Citim Postuar më parë nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Unë kisha shtuar edhe këtë: Jo në Somali, por në RR.S...hehehee..
    Deri diku hoxha nuk ka faj. Sepse si hoxhe eshte i obliguar te tregoje se cfare meson Kurani. Kur Kurani thote se martesat me vajzen e axhes jane te lejuara, cfare faji ka hoxha, kur e tregon kete mesim te Kuranit?

    E vetmja gje per te cilen hoxha mund te fajesohet, eshte perse ai nuk e shperfille Kuranin ne kete pike. Per te u nderlidhur me fjalet e juaja: Po e cove hoxhen ne kete rast ne rr.s., nuk e ke cuar vetem ate ne rr.s., por Kuranin, Muhamedin, Allahun.

    Keshtu e sheh nje kaurr si une kete pune.

  2. #122
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Shtetet e Bashkuara te Evropes , jane ne halle me keta kamikaz arab,turq,pakistanes,e samoles . Martesa ne gjake dhe familje sjelle edhe semundje te pa aftesise per femijet.

    Kriminaliteti i femijeve muslimane eshte shume i madhe ne evrope, per arsye se nje pjese e madhe e krimineleve adoleshente jane te lindur nga familjet e martuara me lidhje gjaku. Pjesa me e madhe e femijeve qe jane te martuare ne familje ,jane me semundje psyqike.
    Ineresante dhe ky kendveshtrim.OK!
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Shtetet e Bashkuara te Evropes , jane ne halle me keta kamikaz arab,turq,pakistanes,e samoles . Martesa ne gjake dhe familje sjelle edhe semundje te pa aftesise per femijet.

    Kriminaliteti i femijeve muslimane eshte shume i madhe ne evrope, per arsye se nje pjese e madhe e krimineleve adoleshente jane te lindur nga familjet e martuara. Pjesa me e madhe e femijeve qe jane te martuare ne familje ,jane me semundje psyqike.


    Po baballaret qe martohen me vajzat biologjike te pjelles se vet,dhe krijojn femi ,na trego me qfar pasoja ata lindin .
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  4. #124
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga dijetari Lexo Postimin
    Po baballaret qe martohen me vajzat biologjike te pjelles se vet,dhe krijojn femi ,na trego me qfar pasoja ata lindin .
    Ne te vertete shume studiues te medicines dhe biologjise ne BE,jane ne hall me kete fenomen. Keto majmun arab kamikaz i kushtojne shume arkes se shtetit perkates . Skandinavet posacerishte jane duke e paguare nje cmim shume te larte te tatimeve shteterore dhe komunale, per ti mbuluare shpenzimet e pansionisteve te parakohshem arabe ,pakistan ,turq ,libanez, irakian , palestinez etj.etj.

    Behet pyetja ?? C'fare faji kane skandinavet te paguajne tatime te rrenda per komunen dhe shtetin , pse ky kamikazi arab linde femije me te meta psyqike fizike etj.etj.???

  5. #125
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    Deri diku hoxha nuk ka faj. Sepse si hoxhe eshte i obliguar te tregoje se cfare meson Kurani. Kur Kurani thote se martesat me vajzen e axhes jane te lejuara, cfare faji ka hoxha, kur e tregon kete mesim te Kuranit?

    E vetmja gje per te cilen hoxha mund te fajesohet, eshte perse ai nuk e shperfille Kuranin ne kete pike. Per te u nderlidhur me fjalet e juaja: Po e cove hoxhen ne kete rast ne rr.s., nuk e ke cuar vetem ate ne rr.s., por Kuranin, Muhamedin, Allahun.

    Keshtu e sheh nje kaurr si une kete pune.
    Debati i juaj eshte shume radikal. Kurre behet fjale per hoxhallarte ,edhe ata kane interesat e tyre . Paramendoni hoxhallaret sa jane te korruptuare ,kurre eshte fjala e haxhit. Nje numer shume i madhe i hoxhallareve organizojne grupe te medha per te vizituare Medinen dhe Meken. Miliona ,miliona euro fitohen nga hoxhallaret vetem per organizimin e haxhit . C'do haxhi paguane nga 1 ,mije euro ekstra per organizuesin, per hoxhen.

    Religjioni aktualishte nuk eshte mision , pore eshte bisnes i profesionalizuare,bile bile ne shume raste i korruptuare ne emer te religjionit.

  6. #126
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anëtarësuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Debati i juaj eshte shume radikal. Kurre behet fjale per hoxhallarte ,edhe ata kane interesat e tyre . Paramendoni hoxhallaret sa jane te korruptuare ,kurre eshte fjala e haxhit. Nje numer shume i madhe i hoxhallareve organizojne grupe te medha per te vizituare Medinen dhe Meken. Miliona ,miliona euro fitohen nga hoxhallaret vetem per organizimin e haxhit . C'do haxhi paguane nga 1 ,mije euro ekstra per organizuesin, per hoxhen.

    Religjioni aktualishte nuk eshte mision , pore eshte bisnes i profesionalizuare,bile bile ne shume raste i korruptuare ne emer te religjionit.
    Bravo njeri.

    Hajde silli keto fakte te tema "Cfare keni pergatitur per vdekjen" te Komuniteti Musliman se po lypin fakte do ekstremista atje!
    Mos ja bëj të tjerëve atë që nuk ke qejf të ta bëjnë ty!

  7. #127
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Debati i juaj eshte shume radikal. Kurre behet fjale per hoxhallarte ,edhe ata kane interesat e tyre . Paramendoni hoxhallaret sa jane te korruptuare ,kurre eshte fjala e haxhit. Nje numer shume i madhe i hoxhallareve organizojne grupe te medha per te vizituare Medinen dhe Meken. Miliona ,miliona euro fitohen nga hoxhallaret vetem per organizimin e haxhit . C'do haxhi paguane nga 1 ,mije euro ekstra per organizuesin, per hoxhen.

    Religjioni aktualishte nuk eshte mision , pore eshte bisnes i profesionalizuare,bile bile ne shume raste i korruptuare ne emer te religjionit.
    Nuk e ke gabim, aspak jo, por une ne postimin te cilit i referohesh, u mora vetem me temen konkrete, pra me mendimin e hoxhes se martesa me vajzen e axhes eshte e lejuar sipas Kuranit dhe me kerkesen e tij per te implementuar kete kerkese te Kuranit ne jetesen shqiptare.

    Pra jo me veprimtarine e hoxheve ne teresi, por me kete mendim.

    Nisur nga kjo, erdha tek perfundimi i mesiperm. Hoxha nuk e ka thene kete gje prej vetes, por e ka marrur nga Kurani. Kush e con kete hoxhe ne rr.s. (bashkebiseduesi yt), e ka cuar Allahun ne rr.s.

    Keto gjera duhen sqaruar, se u beme hore me njerez qe pellitin ne emer te Allahut, por indirekt e cojne ne maje te rr. te s.-se.

  8. #128
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    Bravo njeri.

    Hajde silli keto fakte te tema "Cfare keni pergatitur per vdekjen" te Komuniteti Musliman se po lypin fakte do ekstremista atje!

    Vellai mirre nga Prizreni !!

    Une jetoje jashte vendit , pore kame shume argumente te cialt kohen e fundit tregojne se religjioni me nuk eshte mision ,pore bisnes i pastert i profesionalizuare , bile bile ne disa raste i ngufatur ne korrupcion ne emer te bemiresise dhe meshires.
    Une personalishte jame besimtare ne Zote , pore kohen e fundit kame arritur qe te dalloje besimin dhe bisnesin .

  9. #129
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    Nuk e ke gabim, aspak jo, por une ne postimin te cilit i referohesh, u mora vetem me temen konkrete, pra me mendimin e hoxhes se martesa me vajzen e axhes eshte e lejuar sipas Kuranit dhe me kerkesen e tij per te implementuar kete kerkese te Kuranit ne jetesen shqiptare.

    Pra jo me veprimtarine e hoxheve ne teresi, por me kete mendim.

    Nisur nga kjo, erdha tek perfundimi i mesiperm. Hoxha nuk e ka thene kete gje prej vetes, por e ka marrur nga Kurani. Kush e con kete hoxhe ne rr.s. (bashkebiseduesi yt), e ka cuar Allahun ne rr.s.

    Keto gjera duhen sqaruar, se u beme hore me njerez qe pellitin ne emer te Allahut, por indirekt e cojne ne maje te rr. te s.-se.
    Chino , Nuk guzojme qe nje liber hynore te keqeperdorim ,pa marre parasyshe cili liber eshte ,qofte Kur'ani apo Bibla. Pra duhet te jemi te kujdesshem te ndajm ,interpretimin e fese religjionit nga njeresit dhe librit te shejte .

    Traditat e disa popujve muslimane arabe,turk,pakistanes apo afrikane nuk ka pasur ndikim te populli shqipetare sai perket martesave ne familje dhe gjake .

    Ne Maqedoni keto fenomene te marteses ne familje apo gjake te shqipetaret muslimane nuk praktikohen.

  10. #130
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Vellai mirre nga Prizreni !!

    Une jetoje jashte vendit , pore kame shume argumente te cialt kohen e fundit tregojne se religjioni me nuk eshte mision ,pore bisnes i pastert i profesionalizuare , bile bile ne disa raste i ngufatur ne korrupcion ne emer te bemiresise dhe meshires.
    Une personalishte jame besimtare ne Zote , pore kohen e fundit kame arritur qe te dalloje besimin dhe bisnesin .
    Qenkemi te njejte. Ndoshta klima skandinave na ka zgjuar nga gjumi?
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  11. #131
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    Bravo njeri.

    Hajde silli keto fakte te tema "Cfare keni pergatitur per vdekjen" te Komuniteti Musliman se po lypin fakte do ekstremista atje!

    Prizrenasi hej !

    Realitei eshte i hidhur, pore shume njeres per interesat e tyre e geltitin realitetin.

    Rasti me i fresket, se sa ne muslimanet jemi te realte : Ne aeroportin e Kobenhages ,para dy javeve , me te kthyere haxhillarte nga haxhi ,ndodhi nje skandal i cuditshem . Ispektoret shteterrore danez ,kishin kontrolluare nje numer te madhe te haxhijve qe ktheheshin nga Medina, dhe Meka, ne aeroport te Kobenhages , dhe per fate te keqe 50% e udhtareve ne aeroplane kishin leshuare Danimarken, per kryerjen e haxhit ilegalishte. Nje numer i madhe haxhillareve njekohesishte duke qene ne haxhe kishin marre te ardhurat sociale nga komuna dhe sindikata.

  12. #132
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Chino , Nuk guzojme qe nje liber hynore te keqeperdorim ,pa marre parasyshe cili liber eshte ,qofte Kur'ani apo Bibla. Pra duhet te jemi te kujdesshem te ndajm ,interpretimin e fese religjionit nga njeresit dhe librit te shejte .
    Nuk e paske lexuar temen qe nga fillimi. Jja ku e ke Kuranin, e interpreto si te duash:

    Kuran, kapitulli 2, fjalia 23:
    "U janë ndaluar juve (të martoheni me): nënat tuaja, bijat tuaja, motrat tuaja, hallat tuaja, tezet tuaja, vajzat e vëllait, vajzat e motrës."


    Dhe m'trego pastaj, kush ka faj, hoxha apo Allahu.

    (vec mund ta perseris: nje nga tipicitetet e fese eshte pervertimi i vlerave. do te thote: kur thote allahu te besh seks ne familje, kjo eshte normal. por kur thote njeriu, ai eshte kriminel apo njeri i piste. feja amputon trurin. njeriu pa tru bishe. shoqeria me bisha krim. ndaj lufte fese.)

  13. #133
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    Nuk e paske lexuar temen qe nga fillimi. Jja ku e ke Kuranin, e interpreto si te duash:

    Kuran, kapitulli 2, fjalia 23:
    "U janë ndaluar juve (të martoheni me): nënat tuaja, bijat tuaja, motrat tuaja, hallat tuaja, tezet tuaja, vajzat e vëllait, vajzat e motrës."


    Dhe m'trego pastaj, kush ka faj, hoxha apo Allahu.

    (vec mund ta perseris: nje nga tipicitetet e fese eshte pervertimi i vlerave. do te thote: kur thote allahu te besh seks ne familje, kjo eshte normal. por kur thote njeriu, ai eshte kriminel apo njeri i piste. feja amputon trurin. njeriu pa tru bishe. shoqeria me bisha krim. ndaj lufte fese.)

    Pajtohem me, ju pore ndoshta ka pasur keqekuptime ndermjet tradites ,lakmise, dhe Kur'anit.

    Chino !! Keni ndegjuare prej me te vjeterve kurre cikat (vajzat shqipetare )jane shitur me shuma te medha ,per martese te miku ,nga disa baballare apo prinde nder shqipetaret ???

    Chino ! Keni ndegjuare prej me te vjeterve se vellau martohet me gruane e vellaut te shqipetaret ???

    S'i munde te i japim nje vleresim te kaluares ,ishin lakmi apo tradita ??

    Kush ishte fajtori pse kishin ndodhur keto fenomene ??

  14. #134
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anëtarësuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    El Ahzab Sure 33; 50.

    O ti Pejgamber, Ne të kemi lejuar gratë, të cilave u ke dhënë shpërblimin e kurorës, dhe ato që me ndihmën e Allahut hynë në posedimin tëned (robëreshat e luftës) dhe bijat e axhës tënd, bijat e hallave tua e dajës tënd, bijat e tezeve tua (të janë lejuar, pos grave me niqah dhe të afërtat), të cilat kanë migruar (kanë bërë hixhret
    S’çarmatosem sa t’jetë jeta!

  15. #135
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Debati i juaj eshte shume radikal. Kurre behet fjale per hoxhallarte ,edhe ata kane interesat e tyre . Paramendoni hoxhallaret sa jane te korruptuare ,kurre eshte fjala e haxhit. Nje numer shume i madhe i hoxhallareve organizojne grupe te medha per te vizituare Medinen dhe Meken. Miliona ,miliona euro fitohen nga hoxhallaret vetem per organizimin e haxhit . C'do haxhi paguane nga 1 ,mije euro ekstra per organizuesin, per hoxhen.

    Religjioni aktualishte nuk eshte mision , pore eshte bisnes i profesionalizuare,bile bile ne shume raste i korruptuare ne emer te religjionit.
    Une kam njoft nje rast qe hoxha pasi eshte nxene duke vjedhur parate e xhamise, eshte perzene nga ajo xhami, dhe ai tashme nuk kryen asnje rit fetar (prishtina.le do te thoshte eshte materializu). Kjo ka ndodhur ne perendim.

  16. #136
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Skandinavet posacerishte jane duke e paguare nje cmim shume te larte te tatimeve shteterore dhe komunale, per ti mbuluare shpenzimet e pansionisteve te parakohshem arabe ,pakistan ,turq ,libanez, irakian , palestinez etj.etj.
    Perderisa keta ekstremiste fetare e bejne kete, disa te tjere jane bere me te mencur se keta haxhilere, keta tjeret po perdorin dhune ndaj cdo kujt qe i kritikon... ne shtetin fqinj te Danimarkes, Suedi.



    OMG

  17. #137
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Une kam njoft nje rast qe hoxha pasi eshte nxene duke vjedhur parate e xhamise, eshte perzene nga ajo xhami, dhe ai tashme nuk kryen asnje rit fetar (prishtina.le do te thoshte eshte materializu). Kjo ka ndodhur ne perendim.
    Ka shume fakte se religjioni eshte i materializuare , i korruptuare ,sa qe disa here per interesa hoxhallaret dhe militantet e tyre ,i perdorin edhe kallashnikovet.

    Ne kohen e komunizmit nje numer shume i madhe i hoxhallareve ne tokat etnike shqipetare ishin militante te komunizmit sllave . Kjo tradite ende vazhdon ,duke i marre parasyshe marredheniet e mirra qe jane ndermjet shkijeve sllave dhe kamikazeve arabe .

    Bota eshte e mbushur me njeres te mirre dhe injorante !

  18. #138
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Perderisa keta ekstremiste fetare e bejne kete, disa te tjere jane bere me te mencur se keta haxhilere, keta tjeret po perdorin dhune ndaj cdo kujt qe i kritikon... ne shtetin fqinj te Danimarkes, Suedi.

    http://www.youtube.com/watch?v=vyExa...eature=related

    OMG


    Per mby 50% e muslimaneve aktualishte ne nje apo forme tjeter, jetojne nga buka dhe ekonomia e perndimit. Eshte mekat qe te vrasesh dhe te masakrojshe ,terrorizojshe dike qe ti ushqene femijet , Nuk zhvillohet bota duke u numruare tehspijte tane diten .

    Bota eshte konkurrence per gjithe njerezimin , per fate te keqe ne kete konkurrence muslimanet nuk jane te afte te konkurrojne.

  19. #139
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952

    Post

    Citim Postuar më parë nga TetovaMas Lexo Postimin
    Pajtohem me, ju pore ndoshta ka pasur keqekuptime ndermjet tradites ,lakmise, dhe Kur'anit.

    Chino !! Keni ndegjuare prej me te vjeterve kurre cikat (vajzat shqipetare )jane shitur me shuma te medha ,per martese te miku ,nga disa baballare apo prinde nder shqipetaret ???

    Chino ! Keni ndegjuare prej me te vjeterve se vellau martohet me gruane e vellaut te shqipetaret ???

    S'i munde te i japim nje vleresim te kaluares ,ishin lakmi apo tradita ??

    Kush ishte fajtori pse kishin ndodhur keto fenomene ??
    Behet fjale per interpretim te Kuranit, jo per traditen shqiptare. Une e di qe nuk ju rruhet shqiptareve (as muslimaneve) per keso pislleqe te Kuranit. Por eshte fjala per "interpretimin" qe the se duhet t'i behet me kujdes Kuranit. Beje ate interpretim, urdhero. Lexo pastaj edhe fjaline tjeter qe solli biseduesi me nofken Pa Doreza. Interpreto keto fjali si te duash, pa dalur tek rezultati se Kurani meson te kurverosh ne familje, nuk mundesh.

    Mos e shih veten si teresisht te pafajshem ne kete katrahuren qe shkaktojne ane e kene botes besimtaret muslimane, te cilen e permende me lart. Sepse kjo bazon poashtu tek njerez si ti. Sepse njerez si ti petullaven ne teme e nuk kane b*the te thone ate qe shohin e qe lexojne shkurt dhe shqip: Kurani meson te kurverosh ne familje. Allahu meson te kurverosh ne familje. Per kete arsye Kurani eshte liber i piste. Per kete arsye Allahu eshte instance e piste. Pike.

    Keshtu duhet te flasesh nese vertet je kunder kurverimit ne amilje. Jo te oshilosh ne teme e te tentosh t'ia vesh fajin hoxhes. Hoxha nuk ka faj. Kurverimin ne familje e ka urdheruar Kurani. Jo hoxha. Hoxha vetem ka treguar cfare shkruan ne Kuran. Kete duhet te thuash, jo kinse po tregohesh kunder kurverimit ne familje duke share e kritikuar hoxhen. Brockulla jane keto. Keshtu po krijohet bindja se ne tjeret jemi njerez agresive apo genjeshtare. Kinse po genjejme ne lidhje me Kuranin. Kinse po kemi deshire te sulmojme Kuranin (pa arsye).

  20. #140
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    The Shi'a constitute 10–20% of Islam and are its second-largest branch.[9][12] They believe in the political and religious leadership of Imams from the progeny of Ali ibn Abi Talib, who according to most Shi'a are in a state of ismah, meaning infallibility. They believe that Ali ibn Abi Talib, as the cousin and son-in-law of Muhammad, was his rightful successor, and they call him the first Imam (leader), rejecting the legitimacy of the previous Muslim caliphs.

    Ja ku e ke Ali ibn Abi Talib, ishte dhe kusheriri dhe djali i Muhamedit.Ky paska qene palace.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •