Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Antarsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime n 36 postime

  Harta e Serbis, pa Luginn e Preshevs

  18-11-2010
  Nj hart pr Serbin, duke mos prfshir zonat shqiptare t Lugins s dhe m gjer jan shprndar pr nevojat e turistve evropian. Harta sht hetuar nga agjencit turistike n Serbi, t cilt kan par se turistt nga vendet e Bashkimit Evropian shfrytzojn harta, n t cilat Presheva, Bujanoci, Medvegja dhe deri n afrsi t rajonit t Vranjs hyjn n territorin e Kosovs.

  Pas reagimit t disa shoqatave joqeveritare serbe, agjencit turistike n Bruksel kan br t ditur se harta sht marr nga nj faqe interneti e Bashkimit Evropian, q jep informacionet pr qytetart evropian q udhtojn n vendet e tjera. Pas krkimit t sqarimeve pran prfaqsuesit t ksaj faqeje q prfaqson BE-n, sht theksuar se harta sht siguruar nga agjencia amerikane e inteligjencies CIA n faqen Word factbook.

  Nj shoqat joqeveritare serbe Nasi 1389 ka theksuar se harta nuk sht e rastit, ajo ka dal n momentin kur shqiptart e Lugins s Preshevs krkojn autonomi dhe se sipas saj, publikimi i harts sht nj gjest armiqsor i SHBA-ve. (INA)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
  Antarsuar
  25-01-2010
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Hem, harta eshte interesante por i mungon Kosova e veriut qe me te drejte i duhet lene serbise.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-01-2008
  Postime
  386
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Besoj qe e ke than kta per injorim se qose jo *** e paske ba.
  Per ju zotri Basha.

 4. #4
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Antarsuar
  13-01-2005
  Postime
  876
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kete harte e kane bere vete serbet. ata nuk i keshillojne te huajit te vene atje ku ka shqiptare.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
  Antarsuar
  25-01-2010
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga urani29 Lexo Postimin
  Besoj qe e ke than kta per injorim se qose jo *** e paske ba.
  Per ju zotri Basha.
  e kam shume seriozisht.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •