Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 87
 1. #21
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga sirena_adria Lexo Postimin
  Ne vijim te citimit te Besos & postimit te Gloretes .....

  E c'te keqe ka. Dje ishim popull ushtar ..... sot jemi popull kengetar ! ..... shaka

  E ku ka me bukur ! Shqiptari kengen e ka ne gjak, i rrjedh nder damare! Jemi popull artist e virtuoz !

  Talente pacim ngahera ! Plot talente qofte dhe ky festival !

  Bashkombas le t'i vleresojme vlerat & t'i respektojme ato ! Kenga e bukur shqiptare do mbese gjalle nese ajo do transmetohet brez pas brezi !

  Rinia ka nevoje per inkurajim e vleresim ! Jane ata qe do marrin stafeten neser dhe do kenaqin shpirtrat tane ! Muzika e bukur shqiptare ka vend per te gjithe !!!


  Ashtu eshte, por duhet shume perpjekje te arrish atje ku do.

  Kenga e bukur, mbetet gjithmone mes nesh, jo vetem kengetaret, por edhe ata qe e kane shkruar ate, po ashtu meriten e ka dhe orkestra, me daulle, klarineta .....

  Dhe po nuk fitove, kjo nuk do te thote se deshtove perfundimisht, ka gjithmone nje rruge tjeter. Jeta vazhdon........

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Antarsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Agim Doi Lexo Postimin
  erind
  Po keshtu edhe me kengen e Keisi Toles qe perseri Zhulali dhe une merituam vendin e 11 (u be koregjimi se piket tona ia kishin kaluar "hajduterisht" nje kengetareje franceze qe erdhi me 8 bodigarde dhe 1 klysh qeni kinez ne Moske.
  Ne nuk kishim buxhet per te bere LOBING(!). Deri edhe Maqedonia qe eshte "shtet" me xhetona...(!) organizoj Party per te promovuar kengen ndersa Delegacioni Shqiptar, mbeti ne "meshiren" e nje Drejtoreshe Psikopate qe tashme eshte pushuar nga puna nje far Zamira Koleci. As ne konferencen per shtyp nuk begenisi kjo Koleci te marr 2 autoret Zhulali - Doi, por na vuri ne presidiumin e Konferences ca pederaste balerine, qe desh i rraha se kishin ardhur nga Athina dhe BEGIN e kishin te shkruar GREECE (Julian Bulku dhe 2 xhuxha nga Llakatundi. Ndersa balerini i futur ne "prezervativ blu" ishte nje ukrainas qe vallzonte me Bulkun n Athin.
  Une po ta kem ne dore dergoj ne EUROSONGUN e sivjetshem Aurela Gaen qe do konkuroje me nje kenge te Shpetim Sarait, qe eshte nje nder Yjet e Muzikes Shqiptare! Pra tek mua nuk ekziston xhelozi!!!!!...Ne skenen e EUROSONGUT duhet te kesh kllqe se atje kendohet LIVE. Dhe kete detyre e arrin me se mire vetem Aurela!
  Respekt per te gjithe dashamiresit e Kenges Shqiptare
  Agim Doi
  Pajtohem, kenga e Kejsit u shkaterrua nga koreografia e kot e Julianit. Gjithashtu edhe veshja ishte katastrofale.
  Por dua edhe te them se kenga fituese e Kejsit qe u kendua ne festivalin e kenges ne RTSH ishte me e fuqishme se sa versioni qe u be per Eurosong. Vargjet dolen bukur edhe ne anglisht, Carry me in your dreams.

  Mendoj se gjithe vemendja do shkon kete vit tek Aurela Gae.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Antarsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga sirena_adria Lexo Postimin
  Thoma Gaqi - Kompozitor

  Hajg Zaharian - Kompozitor

  Zef oba - Kompozitor

  Mefarete Laze - Kengetare

  Altin Goci - Kengetar

  Kozeta Mamaqi - Poete

  Fatmir Hysi - Muzikolog
  Keta ishin antaret e komisionit qe benen zgjedhjen e kengeve.
  Juria do caktohet se shpejti..

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  6,185
  Faleminderit
  233
  302 falenderime n 281 postime
  Citim Postuar m par nga erindi_al Lexo Postimin
  Keta ishin antaret e komisionit qe benen zgjedhjen e kengeve.
  Juria do caktohet se shpejti..

  Erind , s'e ke lexuar me vemendje titullin e postimit ..... Aty thote Komisioni Perzgjedhes !

  Eshte e parakohshme te flitet per juri. Jurite mbahen sekret e prezantohen naten e pare te Festivalit .

 5. #25
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  A i ka degjuar njeri kenget? lol Linda Halimi ka bere mire nese ka ikur, nese e kane perjashtuar akoma me mire per ato qe ka thene. Nese nuk ka fakte, perse duhet te hapi fjale kot. Kenga e Albanit me Miriam mund te fitoj se eshte vertete me e realizuara dhe tani mqs ka thene Linda Halimi, nuk duhet te ndodh keshtu. Thashetheme te tilla pa baze, vetem demtojne konkurencen e festivalit.
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  6,185
  Faleminderit
  233
  302 falenderime n 281 postime
  Franesku, nj kng pr romt

  Franesk Radi iu kushton nj kng njerzve shoqria i mban larg pr ngjyrn e lkurs dhe mnyrn e jetess. Kthehet n Festivalin e Dhjetorit pas 7 vjetsh


  Franesk Radi po i jep dorn e fundit me orkestrn e Radio-Televizionit Shqiptar kngs "Jets i kndova". Ai po rikthehet n Festivalin e Dhjetorit. Teksti i shkruar nga Agim Doi i zgjoi dshirn t ngjitet n sken si kantautor pas 7 vitesh.


  "Jets i kndova" sht varianti i par i kngs i hedhur n nj letr. Sa her ulet para krijimit Radit i duket se sheh probleme t reja, kur i zgjidh, ia behin t tjera. Prvoja nuk e lejon q t veproj shpejt.


  sht nj kng pr ata q shoqria i mban larg, pr shkak t ngjyrs s lkurs dhe mnyrn e jetess. Jan romt. N tekstin e Doit, "jan njerzit me shpirt t lir e sy t qeshur, ndrrimtart". Muzika e Radit, "i kap" n nj moment t hareshm, n nj dasm, ku ata i gzohen knaqsive t jets.


  "Knga sht nj dasm rome. Rrfej n kng pr shpirtin e tyre, botn e ktyre shtegtarve pa atdhe", tregon kngtari. Aty przihen motivet folklorike dhe tingujt reggaeton. Deri tani dim q ai do ta shoqroj me kitarr. Nuk ka dshir t zbuloj element t tjer t krijimit, q publiku ta zbuloj natn e festivalit.


  Megjithse i ka pak rezerva pr teknikn q ende nuk arrin t prballoj t knduarit live, pr Franesk Radin, Festivali i Kngs n Radio-Televizion sht momenti m i rndsishm n jetn muzikore shqiptare t nj viti.


  "Ky festival i tradits, sht nj moment i bukur pr autort, pr kompozitort", shpjegon kngtari. Ai vlerson logjikn e przgjedhjes s kngve e cila prfshin t gjitha moshat, t gjitha zhanret.


  sht e largt koha kur Franesk Radi 22-vjear, sapo kishte mbaruar Institutin e Lart t Arteve, merrte pjes n Festivalin e 11-t t Kngs n Radio-Televizion. Knga "Kur dgjojm zra nga bota", me tekst t Sadik Bejkos, ishte nj protest pr luftn n Vietnam. Shqipria ishte n krahun e popullit vietnamez.


  "Ishte nj kng rrok. Ne ishim msuar q temave politike t'iu kndonim me marshe, me hymne. Knga bri prshtypje n qarqet e larta.


  Madje ministri i asaj kohe, deklaroi n nj mbledhje: "Franesk Radi, i kndon Vietanimit, me kitarr si amerikant". Kjo s'ishte pak. Interpretimi i ksaj knge m kushtoi disa vite n qytetin e Fush-Arrzit. M larguan nga Tirana, pr prirjet moderne q ishin par n muzikn time dhe pr 8 vjet kam punuar n Shtpin e Kulturs atje", kujton kngtari.


  U rikthye n festival vetm n vitin 1993 me kngn "Nj nn, fmijt, koha dhe un", me tekst t Romina Power. M 1994 me Mariza Ikonomin kndon "Telefonat zemrash".
  M von erdhn kngt: "Rroku i burgut" (1996), "Jeta s't l fmij" (1997), "Erdha Erdha" (1998), "Ky fat na ra" (1999), "Zemr trembur s'kam jetuar" (2002) dhe pr her t fundit ka marr pjes me "Syri i saj po m verbon" n vitin 2003, me tekst t Demir Gjergjit.


  Kjo retrospektiv e shkurtr t kujton se kantautorit Franesk Radi i plqen t jet n korrent me kohn. Kujtojm, "Rroku i burgun" kushtuar jets nn diktatur apo "Erdha, erdha" reflektimi pr ngjarjet e viti 1997.


  Ka afro 30 vjet q hyn e del n Radio-Televizionin Shqiptar. Po t lm jasht vitet e Fush-Arrzit. Nj fill i holl e ndan jetn profesionale, nga jeta private, q ka br jasht ktyre mureve. Edhe njeriu m i rndsishm, gjendet brenda atyre mureve, n studiot e transmetimit t lajmeve.


  Si ndihet pas tre dekadash? A ia ka vlejtur? A ka nj mim n fund e gjitha kjo?
  "Profesioni i muzikantit mbetet ndoshta m i papaguari n vend. Ka edhe shum t tjer, me prvoj, q ndoshta nuk jan trajtuar ashtu si duhet t trajtoheshin."


  Jorida Pasku - Gazeta Shekulli

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  6,185
  Faleminderit
  233
  302 falenderime n 281 postime
  Albani dhe Miriami; “Nuk e fshehim ambicien ton, n festival hyjm pr t fituar”

  "Ende ka shpres” sht nj kng plot dashuri, sa balad aq dhe energjike, pr t ciln Alban Sknderaj dhe Miriam ani kan shum shpres se mund t rrmbejn trofeun e vitit n Festivalin e 49-t t RTSH-s. “N festival sjellim kngn ton t zemrs dhe hyjm pse jo pr t fituar… Dy kngtart shprehen kshtu pr gazetn “Panorama”, duke mos e fshehur aspak ambicien e tyre pr t fituar kupn e ktij edicioni. ifti i kngtarve t sukseshm, q tashm jan duke jetuar dhe nj bashkjetes n Gjermani, u bn objekt i thashethemeve mes kngtarve dhe zhurms s krijuar n media se kishin br pazare paraprake duke bler mimin e par t festivalit, nj kup q i on kngtart automatikisht n skenn e Festivalit Europian. Pasi zjarri i thashethemit brenda mureve t Radio-Televizionit Publik Shqiptar mori prmasa mediatike, Miriami dhe Albani pohojn nga Gjermania se po prgatiten q n festival t sjellin nj kng vrtet t zjarrt. Alban Sknderaj tregon se si ndihet para gars, ku n skenn e Pallatit t Kongrereseve n datat 23, 24, 25 dhjetor do t ndajn ethet e gares mes 32 kngtarve t rinj e VIP, ndrsa do t performojn “live” n skenn ku nj vit m par provuan pr her t par emocionet e moderatorve:

  Alban, ende pa u shpallur lista e pjesmarrsve n festival, gjithandej gluan fjal se ju kishit rn n marrveshje pr t pasur nj fitore t sigurt. Ke ndonj koment?

  N fakt, kjo gj ndodh vetm n Shqipri dhe nuk sht aspak e hijshme, pasi edhe kur nuk ekziston dika, do t krijohet patjetr. Zhurma u krijua si fillim nga nj kngtare kosovare, Linda Halimi, dhe pas ksaj mbeti thjesht nj thashethemnaj q u shua shpejt.

  Pse mendoni se u krijua kjo thashethemnaj pikrisht pr ju t dy, ndrkoh q n gar ka dhe emra t tjer t njohur?

  Po, mendoj thjesht nga ideja q ne vitin e kaluar ishim moderator t festivalit dhe q tashm jemi t suksesshm. Kjo mund t krijonte iden se pas atij promocioni, natyrisht q do hamendsohej se ksaj here nj ngjitje e jona n sken mund t bhej vetm nse do kishim t sigurt mimin e par. Por jo, s’ka lidhje…

  E shihni kt zhurm si nj reklam tashm, apo si disfavor pasi hyni n gar ndoshta me nj paragjykim...

  Nuk e di nse mund t quhet reklam. Gjithsesi, edhe pse asgj s’kishte t vrtet n at q u tha, shpesh kto thashetheme t prishin pun, ndrsa krkon t hysh n nj gar si i barabart me kngtart e tjer. Mendoj se pas ktij zjarri, t cilit i sht hedhur benzina ende pa filluar gara, mund t ndodh q edhe t paragjykohemi… Por prap them se bashk me Miriamin n kt gar hyjm pr t fituar dhe s‘kemi pse ta mohojm kt dshir.

  Ku bazoheni n ambicien tuaj pr t fituar? A keni realizuar vrtet nj kng pr shijet e Festivalit Evropian?

  Knga “Ende ka shpres” sht nj kng shum e zjarrt, vargjet i kam shkruar un, ndrsa pr muzikn kemi punuar bashk me Miriamin. Kemi nj koh t gjat q punojm pr kt kng dhe natyrisht jemi optimist dhe t lumtur, pasi kemi realizuar nj kng shum t fort, sa balad aq dhe energjike.


  Gazeta " Panorama "
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 04-12-2010 m 11:49

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-10-2003
  Vendndodhja
  Elbasan. Shqiperi.
  Mosha
  62
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Kile Lexo Postimin
  Personalisht mendoj qe Alban Skenderaj dhe aq me pak Miriam cani nuk jane ne stadin per te perfaqesuar shqiperin ne fest europian.... Albani akoma nuk ka nje karier te plote kurse Miriami nuk eshte kengetare dhe skendon asnje moment live. Duhet ti shmangim kengetaret butaforik mendoj dhe te na perfaqesoj nje kengetar me karier dhe suksese,mjaft kane shkuar turli kengetaresh.
  tani para pak ditesh Miriami dhe nje kocert live me orkester sinfonike duke kenduar 7 kenge ne Zwikau afer Berlinit
  degjoje dhe bindu si kendon Mirimi live ...e vetmja kengetsare shqipetare qe ka kenduar ne MTV dhe VIVA gjermane
  Tung
  :T

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-12-2010
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Kile Lexo Postimin
  Personalisht mendoj qe Alban Skenderaj dhe aq me pak Miriam cani nuk jane ne stadin per te perfaqesuar shqiperin ne fest europian.... Albani akoma nuk ka nje karier te plote kurse Miriami nuk eshte kengetare dhe skendon asnje moment live. Duhet ti shmangim kengetaret butaforik mendoj dhe te na perfaqesoj nje kengetar me karier dhe suksese,mjaft kane shkuar turli kengetaresh.

  Fatkeqesisht jane njerez si ju qe nuk e lene shqiperine te eci perpara.
  Kur arrini te flisni keq per keta te dy qe jane ne majen e suksesit qe prej vitesh,atehere nuk ka me shprese.
  Kengetare me te suksesshem se alban skenderaj nuk ka patur 6 vitet e fundit ne shqiperi..Dhe thua qe ska karjere?Kur prej 6 vitesh ndodhet knostant ne majen e botes muzikore shqipetare??!!e ka mbajtur konstant suksesin e tij.
  Miriam Cani ka bere karjere ne gjermani dhe ka shitur mbi 2 milljon kopje,dhe ka qene vendi i pare ne hitet gjermane.Dicka qe ne HISTORINE E MUZIKES SHQIPETARE NUK KA NDODHUR ME PARE.

  Degjova performances e saj qe ka patur koncert para 2 javesh ne gjermani.Ka qene me sa lexova me nje nga orkestrat me te medhaja gjermane duke kenduar 7 kenge.Nje LIVE qe me mbushi syt me lote.Nje performance e shkelqyer dhe perendimore.Nje artiste e kompletuar.

  Une e quaj fat te na perfaqesojne 2 artiste te tille,qe nuk jane vetem te talentuar por kane nje qendrim prej artistesh te vertete.
  Ja uroj shqiperise kete gje sepse ka merituar njehere te kete dicka me te cilen mund te matet per here te pare me pjesetaret e tjere te evropes.

  Suksese dhe fat i uroj dhe fitoft me i miri

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  70
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime
  Miriamit i uroj sukses kudo qe te jete! Lus Zotin qe te gjithe artistat qe nderojne Kombin tone fisnik te arrijne majat e suksesit.
  Le te degjojme ne 3 netet e Festivalit se kush mund te na perfaqsoje denjesisht, por "ujkonja" Aurela Gae sht DIVA e kenges son!
  Persa i perket trukut "live" ose "play back" nuk emocionohem shume, se gjermanet e hengren nje here ne Luften e Dyte Boterore!....lol

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Antarsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Kush e din se nga cili kengetare do zavendsohet Linda Halimi?

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  6,185
  Faleminderit
  233
  302 falenderime n 281 postime
  Citim Postuar m par nga Agim Doi Lexo Postimin

  Le te degjojme ne 3 netet e Festivalit se kush mund te na perfaqsoje denjesisht, por "ujkonja" Aurela Gae sht DIVA e kenges son!
  Ashtu eshte vertete AURELA eshte DIVE e kenges shqiptare ! E falenderoj me shpirt qe e mon, vlereson & respekton PUBLIKUN SHQIPTAR anekand botes duke i dhene kuptim ARTIT TE VERTETE TE KENGES SHQIPE pikerisht ne skenen ku eshte shkruar historia e saj !

  Ajo plate, Ky Festival qe eshte VLERE E KOMBIT, zbukurohet, merr kuptim, merr jete kur ne te ngjiten me te mirt !

  Ai ka qene i me te mireve & duhet te mbetet i tille ! Jo thjesht nje gare per nje cmim , per nje prezantim ne Festivalin Europian - po nje MOZAIK i ME TE MIRAVE TE KRIJIMTARISE SHQIPTARE TE VITIT , sic qe ne vitet e tij me te mira !

  Sa keq qe gazetaria kulturore shqiptare ka rene ne duar ca njerezish qe e bejne punen per rroge e jo nga pasioni per artin ! Sa do doja te ishte ndryshe !

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  6,185
  Faleminderit
  233
  302 falenderime n 281 postime
  Festivali i 35 - Dhjetor 1996

  mimi i Trete (Kompozimi i Markeljan Kapedanit ) & mimi i Interpretuesit me te Mire :
  Festivali i 36 - Dhjetor 1997

  mimi i Dyte ( Kompozim i Ferdinand Deds , Vargjet e Ilirian Zhupes )
  Festivali i 37 - Dhjetor 1998

  mimi i Trete ( Kompozim i Adi Hils )
  Festivali i 38 - Dhjetor 1999

  mimi i Pare ( Kompozim i Adi Hils, Vargjet e Jorgo Papingjit )
  Festivali i 40 - Dhjetor 2001

  mimi i Pare ( Kompozimi i Adi Hils, Vargjet e Jorgo Papingjit )


 14. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  6,185
  Faleminderit
  233
  302 falenderime n 281 postime
  Prezantuesit e Festivalit

  Jonida Maliqi
  Josif Gjipali
  Mirela Naska

 15. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-12-2010
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Cool Rikthimi i aurela gaces ka nje emer...

  Aurela Gace eshte kthyer ne Fastival pas shume vitesh,thjesht sepse i kane garantuar vendin e pare...Shume gjera me bejne te mendoj qe kane vendosur tja japin asaj...Jam me te vertete kurjoz te shoh se si do shkojne gjerat...

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Antarsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Lista e kompletuar e kengetareve qe do marrin pjese ne Festivalin e Kenges 49 ne TVSH.

  Gjysem finalja e pare - 23 dhjetor
  Kengetaret profesionalist
  1. Selami Kolonja – Marmara
  composer: Selami Kolonja, lyricist: Selami Kolonja

  2. Alban Skenderaj & Miriam Cani – Ende ka shpres
  composer : Alban Sknderaj / Miriam Cani, lyricist : Alban Sknderaj / Miriam Cani

  3. Orges Toe – Mari
  composer: Orges Toe, lyricist: Orges Toe

  4. Kamela Islami – Jetova pr ty
  composer : Alban Male, lyricist : Olti Curri

  5. Blerina Shalari – Lutjes apo dashuris
  composer : Blerina Shalari, lyricist : Blerina Shalari

  6. Ernis ili - Fam
  composer: Ernis ili, lyricst : Ernis ili

  7. Dorian Nini – Mirsevini n Shqipri
  composer: Jetmir Barbullushi, lyricist: Perikli Papingji

  8. Etmond Mancaku – Dashuri pas emrit
  composer: Etmond Mancaku, lyricist: Edmond Mancaku

  9. Ardita Tusha - Dikur besoja
  composer: Dritan Caushi, lyricist: Gjergj Jorgaqi

  10. Klajdi Musabelliu – Vetm ti
  composer: Lambert Jorganxhi, lyricist Zhuljana Jorganxhi

  11. Evans Rama - Sonte
  composer: Evans Rama, lyricist: Evans Rama

  12. Dorina Garuci – Mirmbrma engjlli im
  composer: Sokol Marsi, lyricist: Jorgo Papingji

  13. Hersiana Matmuja – Me cilin rri ti dashuri
  composer: Gent Myftarai, lyricist: Agron Tufa

  14. Agim Poshka – Bota com.vetmi
  composer: Agim Poshka, lyricist: Olsa Poshka

  15. Marsida Sarai – Vetm s’jemi n bot
  composer: Valentin Veizi, lyricist: Arben Duka

  16. Entela Zhula – Loj n dashuri
  composer: E. Veizaj, lyricist : Entela Zhula

  Te rinjet
  1. Ilir Kazaferi – Nuk je ktu
  composer: Ilir Kazaferi, lyricist : Ilir Kazaferi

  2. Maria Prifti – Pasuri e pasurive
  composer: Frederik Ndoi , lyricist: Agim Doi

  3. Megi Laska – Endrrat ekzistojn
  composer: Fabian Asllani, lyricist: Megi Laska

  Gjysem finalja e dyte - 24 dhjetor

  Kengetaret profesionalist
  1. Adhurim Demiri – 24 ort
  composer: Adhurim Demiri, lyricist: Adhurim Demiri

  2. Besa Kokdhima – E bukura dhe bisha
  composer: Besar Likaj, lyricist: Dalina Buzi

  3. Emi Bogdo – Letr pr ty
  composer: Suela Kalaja, lyricist: Suela Kalaja

  4. Denis Hasa – Mbi xhaketn time
  composer: Xhavit Ujkani, lyricist: Ismail Kadare

  5. Kujtim Prodani – Ti ishe kreyvepr
  composer: Kujtim Prodani, lyricist: Arben Duka

  6. Goldi Halili – N kraht e tua
  composer: Fatrin Krajka, lyricist: Fatrin Krajka

  7. Marjeta Billo – Prjetsi
  composer: Klodian Qafoku, lyricist: Dr. Flori

  8. Franesk Radi – Kemi dasm’o
  composer: Franesk Radi, lyricist : Agim Doi

  9. Aurela Gae – Knga ime
  composer : Shptim Sarai, lyricist : Sokol Marsi

  10. Heldi Kraja – E diela pa ty
  composer : Heldi Kraja, lyricist : Heldi Kraja

  11. Sonila Mara – Egoist
  composer : Sonila Mara, lyricist : Sonila Mara

  12. Mateus Frroku – Dimr n shprit
  composer : K. Bahiti, lyricist : Dr. Flori

  13. Xhejsi Jorgaqi – Rastsi
  composer : Genti Lako, lyricist : Jorgo Papingji

  14. Enkelejda Arifi – Nj dashuri
  composer : Adrian Hila, lyricist : Pandi Lao

  15. Kejsi Tola – Pran
  composer : Kristi Popa, lyricist : Florian Zyka

  16. Saimir Braho – Shtegtar i jets time
  composer: Endri Sina, lyricist: Saimir Braho

  Te rinjet
  1. Albi Xhepa & Semi Jaupaj – Drit
  composer : Bojken Lako, lyricist : Bojken Lako

  2. Bledi Polena – T jemi t dy
  Composer : Mihal & Eugen Bica, lyricist : Monika Katro

  3. Rudina Delia – Tek ti gjeta dashurin
  composer: Rudina Delia, lyricist: Rudina Delia

  Marr nga esctoday.com
  http://esctoday.com/news/read/16357

 17. #37
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-11-2010
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Agim te vleresoj shume per sinqeritetin dhe vertetsin qe te pershkruan.Une nuk jam profesionist i kesaj fushe por si shikues dhe adhurues i artit tone ju jap shume te drejt kur thoni se Aurela eshte Diva jone. Me sa kam lexuar ne media flitet se ka nje kenge te bukur te Shpetim Saracit dhe Sokol Marsit. Do ti uroja ketyre artsteve shume fat dhe asaj kengetareje te madhe si Aurela nje fitore te merituar. Albani dhe Miriami jane dy te rinj te talentuar por per mua asnjeri nuk eshte AURELA GACE .Respekte

 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-11-2010
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  [QUOTE=SilvaSH;2942417]Fatkeqesisht jane njerez si ju qe nuk e lene shqiperine te eci perpara.
  Kur arrini te flisni keq per keta te dy qe jane ne majen e suksesit qe prej vitesh,atehere nuk ka me shprese.
  Kengetare me te suksesshem se alban skenderaj nuk ka patur 6 vitet e fundit ne shqiperi..Dhe thua qe ska karjere?Kur prej 6 vitesh ndodhet knostant ne majen e botes muzikore shqipetare??!!e ka mbajtur konstant suksesin e tij.
  Miriam Cani ka bere karjere ne gjermani dhe ka shitur mbi 2 milljon kopje,dhe ka qene vendi i pare ne hitet gjermane.Dicka qe ne HISTORINE E MUZIKES SHQIPETARE NUK KA NDODHUR ME PARE.

  Degjova performances e saj qe ka patur koncert para 2 javesh ne gjermani.Ka qene me sa lexova me nje nga orkestrat me te medhaja gjermane duke kenduar 7 kenge.Nje LIVE qe me mbushi syt me lote.Nje performance e shkelqyer dhe perendimore.Nje artiste e kompletuar.

  Une e quaj fat te na perfaqesojne 2 artiste te tille,qe nuk jane vetem te talentuar por kane nje qendrim prej artistesh te vertete.

  Une nuk mendoj fare keshtu,perkundrazi nuk eshte ndonje fat i madh te na perfaqesoj Albani apo Miriami ne fest europian.Do te ishte fat te ishte Elca Lila,Aurela Gace,Mariza Ikonomi,Anjeza Shahini,Alma Bektashi,Aleksander Gjoka,Elton Deda,Redon Makashi apo ndonje tjeter. Mbi cfare bazash vlereson ti dhe thua se 6 vjet qenkan ne majat e muzikes shqiptare????? Artisti nuk behet i madh me 6 vjet por me me shume se kaq.....Nese je fanse e Albanit e pranoj dhe nuk te paragjykoj absolutisht,por mos fol me superlativa qe as vet se di ku te cojn. Sa per karieren e Miriamit nuk po i futem fare diskutimit

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e erindi_al
  Antarsuar
  21-04-2006
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Me kenget shqiptare futen 2 kengetare ne finalen e festivalit kombetar ne Azerbejxhan. Ky festival dergon fituestin ne Eurovizion.
  Kenget e tyre i kish te zgjedhura si kenget e dyt te tyre.

  Kejsi Tola - Carry me in your dreams  Juliana Pasha - It's all about you

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-12-2010
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Eurovizioni nuk premion karrieren..

  "Une nuk mendoj fare keshtu,perkundrazi nuk eshte ndonje fat i madh te na perfaqesoj Albani apo Miriami ne fest europian.Do te ishte fat te ishte Elca Lila,Aurela Gace,Mariza Ikonomi,Anjeza Shahini,Alma Bektashi,Aleksander Gjoka,Elton Deda,Redon Makashi apo ndonje tjeter. Mbi cfare bazash vlereson ti dhe thua se 6 vjet qenkan ne majat e muzikes shqiptare????? Artisti nuk behet i madh me 6 vjet por me me shume se kaq.....Nese je fanse e Albanit e pranoj dhe nuk te paragjykoj absolutisht,por mos fol me superlativa qe as vet se di ku te cojn. Sa per karieren e Miriamit nuk po i futem fare diskutimit[/QUOTE]"


  Eurovizioni Kile nuk vlereson karrieren po kengen qe prezanton,sdq alban skenderaj ka bere ne keto gjashte vjete,2 albume,single te ndryshme, musical,prezantime etj, gjera qe te cituarit e tu nuk i kane bere gjate gjithe karrieres se tyre..Mund te te citoj te njejtat gjara dhe per Miriam Cani-n..Historia e kenges duhet ruajtur por edhe ndryshuar vazhdimisht..(per mire normalisht)
  Ndryshuar pr her t fundit nga rollercoaster : 18-12-2010 m 15:35

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •