Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767

    Krasniqi padit Thaçin për shpifje

    Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Florin Krasniqi ka deponuar në Gjykatën Komunale në Prishtinë padinë kundër kryetarit të PDK-së, Hashim Thaçit, duke e akuzuar atë për shpifje.

    Padia sipas tij ka të bëjë me një komunikatë të lëshuar nga kjo parti me 5 nëntor të këtij viti e në të cilës sipas Krasniqit PDK ka shpifur rëndë kundër familjes së tij, atij vetë dhe punës së tij. Për këto shpifje Krasniqi mbanë përgjegjës Hashim Thaçin si kryetar i partisë dhe bandën e tij.

    Ai ka thënë se e di që Hashim Thaçi është mbi ligjin në Kosovë, por shpreson që kjo padi është një rast që gjyqësori të dëshmojë se është i pavarur.

    Krasniqi ka mohuar që padia e deponuar në këtë kohë ka të bëjë me fushatën zgjedhore.

    PDK-ja e ka akuzuar Florin Krasniqin, të njohur si “Pullazxhiu i Amerikës” që ka ndihmuar me armë dhe para luftën e UÇK-së, për shumë vepra që fillojnë nga pastërtia e moralit të tij dhe familjes, e deri te akuzat për vrasje e përvetësim të pasurive të Kosovës.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Isa Mulaj
    Perpos Sullatanit dhe Naim Ternaves, Hashim Gjaprrit tash se voni iu bashku edhe Marjan Demaj dhe Partia Shqiptare Demokristiane (PShDK). Nuk e di cka e shtyri PShDK-ne te beje koalicion me Gjaprrin kur shume te tjere vec po ikin prej tina, sikur Gjergj Dedaj, i cili ka pas premtuar se do t'i hakmerret Gjaprrit. Te shohim a do ta mbaje fjalen Gjergji.

    Gjarpni eshte personifikim i Satanit dhe mashtrimit.

    "Gjarperi ishte me i kujdesshmi i te gjitha bishave te fushes qe kinshte bere Perendia. Keshtu ai nisi t'i thoshte gruas: Vertete ka thene Perendia qe te mos hani nga cdo peme e kopshtit" -- Zanafilla 3:1.

    "Si rrjedhim, gruaja pa qe fryti i pemes ishte i mire si ushqim dhe i lakmueshem per syte, po, fryti i pemes ishte i deshirueshem per t'u pare. Prandaj ajo mori nga fryti i pemes dhe hengri. Me pas, kur ishin bashke, i dha edhe burrit, e keshtu hengri edhe ai" -- Zanafilla 3:6.

    "Atehere Perendia i tha gruas: C'eshte kjo qe bere? Gruaja iu pergjigj: Gjarperi me mashtroj dhe une hengra" -- Zanafilla 3-13.

    Kthehemi pas 4 000 viteve se cka ndodhe ne Kosove dhe si mashtron Gjarperi, ose i e mashtroj gruan:
    http://www.zeri.info/artikulli/1/1/1...rtite-e-vogla/

    Keshtu do ta mashtroj edhe Marjan Demajn, Gjarpni. I garantoj se do te mashtroj. Edhe po qe Marjani ngritet ne pushtet sikur kjo gruja EditaTahiri, perseri do ta mashtroj, sepse edhe Zoti thote se Gjarperi mashtron.

    Hashim Gjarperi ia ka montuar akuzen edhe dajes se vet Azem Syles vec per te shpetuar vet. Gani Geci e ka pergatitur dhe shperndare CD-ne e Nazim Bllaces me urdher te Hashim Gjarperit. A permendet kund Hashim Thaci e Kadri Veseli ne CD? Duket se nuk iu ka shkrep fort ne rastin e Azem Syles dhe jane munduar te propagandojne ne media se Azemi dyshohet per nje vrasje. Ajo vrasje ish kane kunder Selim Broshes, dhe i lumte kujtdoqofte qe e ka vrare.
    Hajnat dhe kriminelet e vertete sic thote vazhdimisht Pullazxhiu i Amerikes, jane Hashim Gjarpni dhe Kadri Veseli. PSHDK-ja le t'iu bashkangjitet atyre, dhe per dallim nga Bashkesia Islame, le te kerkoj pushtet politik te udhehequr nga Gjarperi.

  3. #3
    Bravo Krasniqi! Tregon se ke mesuar nga qendrimi ne Amerike se c'do te thote njeri i lire dhe c'do te thote dinjitet njerezor.

    Thaçi ka kryer kurset e Sigurimit te Shtetit, prane LPK-se dhe ka jetuar formalisht ne shoqerine perendimore.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Kodi i procedures penale te Kosoves i ka te rregullura edhe kete qeshtje. Por e gjith kjo behet per fushte elektorale.
    Kjo eshte qeshtje civile dhe menyra si eshte deponue do te deshtoj ne starte dhe pastaj edhe nje elemente qe do te mundohet pastaj ky SHARRAGJIA te thote se Gorg Washingtoni-Hashim Thaqi eshte mbi ligjin... leni more keto prralla.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2009
    Postime
    220
    Krasniqi dhe politka e ti ,sikur ne rastin bllaca pakz para zgjedhjev ,,,
    dhe te tregon se qfare njeri dhe qafre psopatrioti eshte ky krasniqi....
    Krasniqi si nuk i vije turpi i asaj qe e paska mesuar dhe te vije ketu dhe te thot kriminel dhe sende te pa verteta ketu ne kosove aj thot,kurese dikush i thot ati se je keshtu me kane ofenduar,do me than une te them qak du e ju mos ma prishni dikur edhe politka e milloshit ishte e till,dhe ky njeri sot eshte pjelle bosit serbe ne amerik dhe pleqe gjithe jeten kane then dhe sot thojen ka je burr prej gruje edhe ky patrioti e dini mire se gruan e ka edhe sot serbe dhe kur eshte martuar me te lete tregon a para lufte ,ne lufte apo pasluifte kur ne edimi mire te shiqojmi a po e jep te verteten e vet..

    po tradhtari eshte mesuar te marr parat e qytetarev te kosoves ne diaspor dhe te del dhe te thot se une kam investuar ne kosove,po more i gjore ku i le ato dollar te qytetarev kosovre aaaaa..a tani kan nisure te shterren xhepat dhe deshiron te dilesh prap dhe te thuash diqka per diken o tradhtari i kombit shqiptare aaaaaa...

    O tradhtari i kombit po ti te ishe pjes e ushtris qlirimtare te kosoves sot gruan shkin nuk do ta kishe dhe kjo eshte deshmija me e mire e mundeshm qe egziston o psepatriot...
    ti ja kthen tyten shkavit dhe gruan serbe ,,patriot...qytetaret munden din edhe ta vlersojen..
    gjithe historin e shqiptaris ka pasur kesi patriotash edhe ne vitet e 40 e me heret dhe me von...edhe sot ti.
    O patriot dollar ma me rrena nuk ka me vjel ne perendim per pewrfitim te tua dhe atyre si jan si ti...
    ku ishe ti o patriot para dhjet viteve si nuk erdhe ti sherbeje ti si thua atdheut aaaa..sot vejen pas pavarsis aaaa...kjo te jep me kuptu se sa je per qytetaret dhe per kosoven...
    e tu kisha lute mos i flliq popllin e kosoves ne emrin e tyre,se edhe ti je sikur nje lavir i cili ke bredhur rrugve te njujorkut e sot patriot dhe pasunik,,me pare te gjakut te shqiptarev aaaaaaa se ..
    oooooooo patrioti i patriotaveeeee vete vetja e juaj te jep se sa je per kete popull po pse nuk po thua jam ardhur ti shantazhoj luften dhe luftetaret e uqk,,aaaaaaaa
    dhe je i paguar sikur ky kopuki i bllaca dy vite ne bograd dhe del e shitke trimeri se kush ishte aj po ku ishte aj zotria para 7 vitev e me shume sikur ti ku isahe deri dje ooooo tradhtari i popllit shqipatre.
    Ndryshuar për herë të fundit nga deqani2009 : 17-11-2010 më 16:35

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Per deqanin2009


    Zotri me tu pas ofrue Bllaca me shkopion nuk kishe fol sikur nuk po flet thesari i PDK-se Ibush Kllokoqi po Bllaca kishe then se Kadri Relata me ka dergue ne Beograd se SHIK-tu iu kish pas mbet nje thes dokumente pa e marr.
    A ka mrr pare prej beogradi a perj rusis a prej kut nuk e di ve jav ********* nënë SHIK-ut


    Mirpo rezultaet e Bllaces jan te barabarta me dekleraten e Sparkut

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2009
    Postime
    220
    Per L-7
    Me vjen keq nga ti se nuk e di se si i kupton situaten ,dhe shkopin.
    Jam shume i sigurte se as pdk,e as nje parti e as nje organizat bllacen nuke ka derguar ne bograd,,po jam shume i sigurte se bllacen nuk e njef dhe nuk e din se kushe ishte dhe ti flet per diqka qka je i njoftuar ne medja...
    Bllaca qka beri e lami kohen e luftes,,qka beri prej vitit 1999 e deri ne 2005 dhe ku ishte..
    Si ju qitke haragj atyre neper ferizaj dhe komunen te ciles i takon...
    si e nisi biznesin e ti me toka serbe dhe marrja e parave te gateshme qytetarve me dallavera,,dhe si i erdhi fundi i ti ,si u kercnua nga at te cilet jave hanger me qindra euro dhe ,markave ne at kohe,,,si ju kercnuan dhe si iku ky dhe shkoj ne beograd per dy vite,si e pregaditi pushteti serb ne bograd dhe disa shrbime te huaja si jane kunder popllit shqiptare dhe kosoves...
    qka tha bllaca me ta.....
    e sot ma nuk merret kerkush me te e verteta do te del ne shesh,,,
    edhe ti edhe shume te tjere se kesi psiopatrota kosova ka pasur gjithe pas gjdo lufte edhe eshte rasti i ti dhe shume te tjerev te cilet po dalin dita dites sikur eshte rasti i krasniqit,,dhe do te dalin edhe te tjer ,per qka per perfitim te veta matirjale dhe gjoj se une jam i drejt dhe i ndershem kur gjdo njerin e njohium ne aty ku eshte aj..

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    ALBAN DARDANI (STOKHOLM SUEDI ): para 57 minutave

    A THUE E KA PERNIMEND KESAJ HERE FLORIN KRASNIQI !? - Lepur i ndukun me serbet e tiger ala Arkanj kunder shqiptareve! - Shkruar prej Alban Dardanit, Stokholm Rrena dhe timena A e dini sa ndihma e kontribute ka dhene Florin Krasniqi per UCK-ne dhe populline Kosoves gjate luftes !? Sic ka thene neper intervista me televizionet amerikane dhe ne videon “Brooklyn Conection” ( Lidha e Bruklinit ) ai ka dhene 30 milione dollare ndihma gjate luftes. Vec arme e pajisje te sofistikuar ushatarake ai ka kaluar nene hunden e FBI-se dhe kontrolleve te shumta ne Aeroportin JF Kenedi te Nju Jorkut 7 milione dollare, sic thote vete Florini … Cila eshte e verteta. E verteta e shkruar e dokumentuar eshte se Florin Krasniqi ka dhene nje ndihme prej $ 400 ,00, pra gjithsejt katerqind dollare amerikane per luften per liri dhe populline Kosoves gjate kesaj lufte er gazepi te papare ne historin e tij si ai I Mars- Qershorit 1999. Ky eshte kontributi i ketij mashtruesi qe e rren edhe Nastradinin. Nuk qet fjale prej goje pa rre ky patriot qe ben thirrje per gjak e vellavrsje midis shqiptareve te Kosoves. Lepuri dhe luani : trimerimi para kamerave Ky lepur ndaj serbeve qe nuk guxoi as te rroke armen per liri, as te mbronte nenat e motrat e veta ne Kosove, ky atdhetar i rrenave neper libra, filma, video qe kurre nuk di ti shkruaj vet se eshte analfabet ( a e ndigjuet si fliste ne televizor si nje katundar pa asnje klase shkolle !) por u ka paguar te tjereve 10 000 dollare per t'a bere hero ne llibrat plot rrena qe gjoja i ka shkruar vete, na hiqet si luan kunder shqiptareve. “Jam gati me dhane pasunine, jam gati me e dhane edhe jeten" deklaron lepuri ndaj serbeve Florin Krasniqi quke e hequr veten si luan gjaksor kunder vellezerve te vete shqiptare. As vete UDB-a nuk ka perdore nje gjuhe kaq gjaksore e vellevrasese ne nje mjet informimi masiv si televizori sa Florin Krasniqi. Kane vepruar, por kane ruajtur maskat, Florini del hapur. Si duket Florini ka sindromen dhe fobine e trimerimit para kameravedhe ne faqet e librave qe paguan vet e ia shkruajne te tjeret, pasi deri sot nuk kemi pa ndonje trimeri te tij ne realitet pervec rrembimit te gruas si nje miku te tij te ngushte, qe e mashtroi per here te dyte. Cka e bashkon Florinin me Sadri Krasniqin ? Kur degjova Florin Krasniqin te fliste ne televizor, kujtova se mos ishte Sadri Krasniqi i Vranocit. A e dini cka i pat deklaruar Sadri Krasniqi gazetes amerikane " The New York Times" ne kulmin e gazepit serb ne Kosove ne prill te vitit 1999? " Une serbet i kam vllazen. I due ma fort se cdo shqiptar. Te tri cikat i kam martue me serbe. Edhe treqint me i pase kisha me i martue vec me serbe.... Serbia dhe Sllobodan Milloshevici jane miqte me te mire te familjes sime dhe te mite... Zoti e ruejte Milloshevicin, mikun me te madh te shqiptareve" pat deklarue Sadri Krasniqi ne kohe lufte e gazepi kunder shqiptareve ne Kosove. Shkalla maksimale e rrenes : njeqintmije here Florin Krasniqi ia ka kalue atij sepse Florini flet ne kohe paqeje. Ne kohe lufte rrinte si lepur e rjepun e nuk pati burrni as bujari me i dhane vecse 400 dollare per luftetaret e lirise. Sot ne kohe paqeje thote i kam dhane 30 milione dollare per luften per liri dhe UCK-ne. Ish- lideret e UCK-se thone nuk ka dhene asnje ndihme per UCK-ne... Atehere lind pyetja :kujt ia paska dhane Florin Krasniqi 30 milione dollare kur nuk ia ka dhane UCK-se!? Milloshit apo Arkanjit !? Sot ne kohe paqe na hiqet si luan. Thote jam gati me dhane jeten duke luftue kunder vellezerve te tij shqiptare, qe cliruan Kosoven dhe shpallen edhe pavaresine. Thirrje e mirefillte per gjakderdhje! Klithme qyqje per vellavrasje ndershqiptare Ja ky eshte Florin Krasniqi i vertete.... Lepur i cofte kunder serbeve. Luan gjaksor kudner vellezerve te vet shqiptare! A thue kesaj here Florin Krasniqi e ka pernimend… Shume e veshtire. E di pse!? E ka shkallen e rrenes shume te larte. Ka dhene 400 dollare… Thote e i ban ne libra e filma 40 milione dollare. Pra shkalla e rrenes se tij eshte me e larte se ta bash mizen buall apo qimen tra, qe eshte vetem 10 mije here. Shkalla e rrenes se Florinit eshte 40 000 000 : 400 = 100 mije here Cka prêt Albin Kurti ? Cka pret Albin Kurti!? Cka i duhen vellavrases e mashtrues te tille si Florin Krasniqi qe do ia largojne edhe ata pak intelektuale qe mund ti bashkohen!? Si mund te mbaje berllok te tille jo vetem ne radhet, por edhe ne kryesine e "Vetvendosjes"!? Si mund te mbajne raketera, rrenca e te korruptuar te tille si Florin Krasniqi ne " Vetvendosje" qe kerkon bashkim me Shqiperine ndersa Florini kerkon larje te hesapeve e vellavrasje me vete shqiptaret e Kosoves!? As Tadici, as Koshtunica…. vetem Milloshevici dhe Stanishici i UDB-es i kane quajtur lideret politike dhe luftetaret e lirise si "bandite e banda kriminale" Si mundet nje kriminel i hetuar e nen hetim nga FBI-ja amerikane dhe EULEX-i te quaj dike tjeter, aq me teper te gjitha partite politike te themeluara, te organizuara e te votuara ne menyre demokratike nga populli i Kosoves, pa dallim emrash, si banda kriminale!? Hajduti therret: kapeni hajdutin Krimineli therret kapeni kriminelin! Hajduti therret kapeni hajdutin ! Lepuri ndaj serbeve behet luan e tiger gjaksor si Arkanji kunder vellezerve shqiptare te nje gjaku e te nje kombi! Ka vetem nje te mire te madhe ky Florin Krasniqi. Asnjehere nuk e ka pernimend as ne intervista televizive, as ne video heroike, as ne libra me perralla ruse e me salce serbe ku ben hero veteveten. Asnjehere nuk e ka pernimend... E di pse !? Pergjigjen e japin bashkevendasit e tij ne Vranoc, Peje e krejt Rrafshin e Dukagjinit... Po edhe bashkatdhetaret e tij ne Amerike : Florini nuk qet fjale prej goje pa rre! Nje rrene me shume a nje pak nuk shton kurrgja ne kandar, asht krejt nisoj... E di pse!? Se tana i ka rrena ! Rrena e jo mahi ! Mashtrime me shkalle njeqintmije here rrena! Rrenat e Florinit ia kalojne me dhjetfishin mizes buall apo qimes tra te Nastradinit. Ndaj most e merrni asnjehere seriozisht! Ndaj mos te humbasim kohe me rrenca te tille. Jane te paperballueshem per rrena. Rrenca si Florin Krasniqi e nokautojne edhe vete baben e rrenave Nastradinin! Lanet

  9. #9
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    http://www.botasot.info/reklama/Florin-Thaci-950t.jpg




    Florin Krasniqi: Thaçi është rrugaç

    Kryeministri Hashim Thaçi sërish është bërë objekt i fyerjeve të Lëvizjes “Vetëvendosje” në Kuvendin e Kosovës. Deputeti i kësaj lëvizje Florin Krasniqi të enjten në seancën e Kuvendit të Kosovës e quajti Thaçin “rrugaç” gjatë kohës së deklarimeve të lira, gjë që nuk kaloi pa e nervozuar kryeparlamentarin Jakup Krasniqi.
    Ky i fundit kërkoi që ose të respektohet rendi i ditës dhe mos të përdoret kjo kohë për sharje dhe fyerje, ose të hiqet tërësisht nga rendi i ditës, pika e deklarimeve të lira.
    Deputeti Florin Krasniqi e ka marrë fjalën për të sqaruar akuzat që i kishte bërë deputeti i PDK-së, Fadil Demaku, për mospërfaqësim të denjë të Kosovës gjatë një vizite në Shqipëri.
    "Ne kemi pasur dy takime zyrtare në Shqipëri. Unë kam qenë tërësisht profesional. Në takimet jozyrtare unë kam thënë se Hashim Thaçi është një rrugaç. Këtë e kam thënë në Uashington dhe Tiranë, e them edhe në Prishtinë", ka thënë Krasniqi.
    Kryeparlamentari Krasniqi ka kërkuar që të ndalohen fyerjet dhe sharjet në Kuvendin e Kosovës, ose deklarimet e lira të hiqen nga rendi i ditës tërësisht.
    "Kjo pikë e rendit të ditës është për të ngritur çështje e jo për të fyer e për të sharë. Ose më mirë ta heqim fare këtë pikë. Nuk është në interesin e qytetarëve të dëgjojë fjalë fyese e joparlamentare", ka thënë kryeparlamentari Krasniqi.
    Por, deputeti Florin Krasniqi ka vazhduar duke shprehur kundërshtimin e tij për mënyrën e themelimit të Ministrisë së Diasporës, duke thënë se është pro kësaj ministrie, por është për një pjesëmarrje aktive të diasporës në themelimin e saj, e jo kjo ministri të ndërtohet mbi bazën e interesave partiake dhe pazareve politike.
    Kurse, deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka ngritur çështjen e vjedhjes në dhomën e dëshmive në Policinë e Kosovës, duke thënë se tash e sa kohë nuk ka asnjë rezultat konkret dhe askush nuk ka dhënë përgjegjësi për këtë rast.
    "I bëj thirrje nga këtu ministrit të Punëve të Brendshme dhe organeve kompetente, sepse deri tani asnjë rast konkret nuk është parë, jo vetëm në aspektin e sigurisë, por edhe në aspektin e dëmtimit material dhe moral të institucionit të Policisë së Kosovës. Kjo le të mbetet thirrje nga organi më i lartë ligjvënës, edhe pse kjo temë po anashkalohet me spektakle, gjoja për krim të organizuar. Nuk ka krim më të madh se të vidhet policia dhe të thuhet se hetimet vazhdojnë. Nuk ka krim më të madh se organet e rendit të mos mund ta mbrojnë veten. Nuk ka krim më të madh se të vidhen dosjet dhe dikush të mundohet t'i vejë në pluhurin e harresës. Andaj kërkoj nga kabineti qeveritar që kjo ngjarje të zbardhet dhe njerëzit që e kanë bërë këtë akt të vihen para drejtësisë", ka thënë Zemaj.
    Ndërkohë, deputeti i komunitetit egjiptian Xhevdet Neziraj ka ngritur çështjen e ndryshimeve kushtetuese, duke thënë se këto ndryshime të diskutohen edhe në Kuvend, e jo vetëm në komisione, ndërkohë ka kërkuar që me Kushtetutë të mbrohen interesat e të gjitha komuniteteve, e jo vetëm interesat e komunitetit serb.
    "Dua të them se komunitetet joserbe janë të përfaqësuara në Kuvend aq sa komuniteti serb dhe komuniteti serb ka 3 ministri, 1 zëvendëskryeministër, 4 pjesëtarë në komisionin për komunitetet, e udhëheq atë, e udhëheq Zyrën pranë kryeministrit, i ka fituar disa komuna me decentralizim dhe mbi 90 të buxhetit e harxhon për komunitetin e vetë. Me Kushtetutë duhet të mbrohen të gjitha komunitetet e jo vetëm një komunitet", ka thënë Neziraj.
    Ndërkohë, deputetja e PDK-së, Xhevahire Izmaku ka ngritur çështjen e ndërprerjes së energjisë elektrike në komunën e Vushtrrisë, duke thënë se kjo ka irrituar qytetarët e kësaj komune.
    Në seancën e sotme, pritet që kryeministri Hashim Thaçi të përgjigjet në interpelancë për procesin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që po zhvillohen tash e disa muaj në Bruksel. Kërkesa për interpelancë është shtruar nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, e cila vazhdon t'i kundërshtojë bisedimet Prishtinë-Beograd. Deri tani delegacioni i Kosovës i kryesuar nga zëvendëskryeministrja Edita Tahiri dhe delegacioni serb i kryesuar nga Borko Stefanoviq kanë zhvilluar tri raunde bisedimesh, ndërkaq më 17 dhe 18 maj pritet ta zhvillojnë raundin e katërt.
    Kryenegociatori serb Stefanoviq ka paralajmëruar ndërkohë që para këtij raundi ta vizitojë Kosovën, për ç'gjë edhe Qeveria e Kosovës ka shprehur gatishmëri t'i jap leje dhe të takohet me të.
    Kryeministri Thaçi sot në interpelancë
    Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi do të përballet sot me deputetët e lëvizjes “Vetëvendosje” për çështjen e bisedimeve teknike që Kosova po zhvillon me Serbinë në Bruksel.
    Kjo do të jetë interpelanca e tij e parë para këtij legjislativi.
    Deputetët e “Vetëvendosjes” në vazhdimësi e kanë kundërshtuar hyrjen në bisedime me Serbinë, të bindur se nga këto bisedime Kosova nuk do të përfitojë asgjë, ndërsa Serbisë do t’i mundësohet integrimi në BE.
    Bisedimet me Serbinë në muajin mars janë mbështetur me Rezolutë të veçantë të Kuvendit të Kosovës, edhe pse Rezoluta nuk i ka marrë votat e tri partive opozitare, LDK-së, AAK-së dhe të “Vetëvendosjes”.
    Në atë rezolutë precizohet se agjenda e dialogut me Beogradin do të përfshijë vetëm çështjet teknike të interesit të përbashkët, pa prekur në asnjë rast sovranitetin e Kosovës, subjektivitetin, integritetin territorial dhe rregullimin e brendshëm kushtetues të Kosovës.
    Përmes Rezolutës, Kuvendi ka obliguar Qeverinë që ta paraqesë dokumentin themelor të dialogut brenda një afati të pacaktuar ligjor.
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    e po keta jan rrugaqet e vetfundosjes se albin-krasniq-rrugaq-daqiqit
    qe sdin ndryshe ket e kan gjuhen dhe edukaten e tyre
    po sa mier jau ban ne kuvend ketyre rrugaqve te zgjedhurit e popullit te kosoves
    jau kan ba 8=2 rrugaqave
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
    Anëtarësuar
    27-06-2009
    Vendndodhja
    ne shkolle
    Postime
    2,050
    per mua eshte nje teater .....
    "They will not control us, We will be victorious"

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    e po keta jan rrugaqet e vetfundosjes se albin-krasniq-rrugaq-daqiqit
    qe sdin ndryshe ket e kan gjuhen dhe edukaten e tyre
    po sa mier jau ban ne kuvend ketyre rrugaqve te zgjedhurit e popullit te kosoves
    jau kan ba 8=2 rrugaqave
    hej llap a njeve qysh i tha florini thaqit
    O hashim lidhi qet se po na hajn hahahaha batut e vitit

  13. #13
    Antar i PDK-s Fitimtar. Maska e Boy_XL
    Anëtarësuar
    24-10-2010
    Vendndodhja
    n'PDK
    Postime
    678
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    e po keta jan rrugaqet e vetfundosjes se albin-krasniq-rrugaq-daqiqit
    qe sdin ndryshe ket e kan gjuhen dhe edukaten e tyre
    po sa mier jau ban ne kuvend ketyre rrugaqve te zgjedhurit e popullit te kosoves
    jau kan ba 8=2 rrugaqave

    - keta jan bijt e shkive dhe shkinav , mos u quditni , nga keta serbofilet burrni nuk pritet.
    - prej serbit gjithqka pritet....
    Vv - Palaço+LISBA :D

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    jo qen po jan zagar apo edhe me keq llaskuca te kontijerve te qyteteve qen endacak

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Llapi;

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    e po keta jan rrugaqet e vetfundosjes se albin-krasniq-rrugaq-daqiqit
    qe sdin ndryshe ket e kan gjuhen dhe edukaten e tyre
    po sa mier jau ban ne kuvend ketyre rrugaqve te zgjedhurit e popullit te kosoves
    jau kan ba 8=2 rrugaqave
    qy ju futboll keni lujt po ahaha emore endacak te rrugve ju per serbi edhe shpin e juaj e kallni

  16. #16
    he he hee... Maska e halla mine
    Anëtarësuar
    05-01-2011
    Vendndodhja
    brojë
    Postime
    1,466
    Florin Krasniqi: Thaçi është rrugaç

    Baca Adem pat thane:
    Hashimi eshte mafijoz i madh, prej ma te mdhenjeve..
    Asnjë kompromis, kurr asnjëher.. deri n'apokalips!

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin

    llapi na thuaj kur u fotografua adem jashari me hashim thacin?
    dhe kush i ka fotografuar ku jane fotografuar bashke?


    cfar fotoaporati ka qene se fotografia po duket shume interesante!

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    ne kohen kur adem jashari esht marr me qeshtjen kombtare hashimi ne zvicer ka psas nje piznis me farmerka firma dizell

  20. #20
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    hej llap a njeve qysh i tha florini thaqit
    O hashim lidhi qet se po na hajn hahahaha batut e vitit
    ...keta vetfundosja tu i than Hashes lidhi qet se naj i sakatun n*nat....

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •