Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 51
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767

    Mustafa: Ta heqim qafe qeverisjen e keqe të PDK-së

    Mustafa: Ta heqim qafe qeverisjen e keqe të PDK-së
    Lideri i LDK-së, Isa Mustafa qëndroi në Gjakovë me ç’rast u takua me elektoratin e Degës së LDK-së në këtë komunë.
    Gjakovë, 14 nëntor
    Ndonëse me porosi që mos të ketë numër të lartë të pranishmëve të dielën pasdite në zyrën e LDK-së ku lideri i kësaj partie kishte paralajmëruar ardhjen, zyra ishte tepër e ngushtë dhe me anëtarë dhe ithtarë tjerë të mbetur jashtë është pritur Isa Mustafa në “Çarshinë e Madhe” në zyrët më të bukura të degëve në Kosovë. Mesazhi i tij ishte shumë i qartë, pa PDK-në në qeverisje, pasi siç tha, duhet ta heqim qeverisjen nga PDK-ja e të mos qeverisemi për interesa personale dhe grupore. Pastaj, pa koalicion parazgjedhor në pritje të partive politike për program eventual të ngjashëm , që siç u shpreh, do të shikohen me kujdes çfarë programi do ofrojnë gjatë fushatës si dhe me përcaktimin e tij i cili do të vendoset sipas të gjitha gjasave të hënën që në Gjakovë dhe në Obiliq të ketë zgjedhje brendapartiake menjëherë pas zgjedhjeve parlamentare. Për degën e Gjakovës ditë më parë është përcaktuar një grup kordinues për zgjedhjet parlamentare, që siç tha Mustafa, “jemi munduar të kordinohemi për fitore ndërsa pas zgjedhjeve parlamentare, pas fitores do të konsolidohemi për degë të fortë të LDK-së në Gjakovë”.Lideri i LDK-së që kuvendin e fundit zgjedhor dhe vet LDK-në e cilësoi si partinë më demokratike që sipas tij u shpreh edhe në kuvendin e fundit zgjedhor në Prishtinë, është shprehur kundër ndasive në parti sipas regjioneve duke thënë se “ nuk na nevojitet dhe nuk do lejojmë regjionalizimin e LDK-së dhe bazamantin e frymës rugoviane duhet ta ruajmë”. Për LDK-në në Gjakovë, në këtë kontest vlerësuar se kultura, sjellja civilizimi, tolerance dhe dashuria ndërmjet vete është fundamentalisht e lidhur me programin dhe projektin e LDK-së.
    Kastriot Shehdadi

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-03-2006
    Postime
    141
    Prap e paska permend filozofin Rugoviane,a nuk paska filozofi tjera si Jasharajve,Azem bejt a Skenderbe e shum e shum patriot e intelektual Shqiptarë .Mozo ma keq ,te gaboj dikush qe nuk ka pesh fjala e tij nuk eshte dert .

  3. #3
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Citim Postuar më parë nga shefqeti Lexo Postimin
    Prap e paska permend filozofin Rugoviane,a nuk paska filozofi tjera si Jasharajve,Azem bejt a Skenderbe e shum e shum patriot e intelektual Shqiptarë .Mozo ma keq ,te gaboj dikush qe nuk ka pesh fjala e tij nuk eshte dert .
    Filozofia e Rugoves ka qen Pacifizmi si negacion i regjimit te serbis dhe tash kjo lloj filozofie e deshtuar lidhje me te tashmen dhe te ardhmen e kosoves nuk ka. Sepse sot dhe ne te ardhmen kosova ka sfida ekonomike dhe sfida per integrime nderkombtare.

    Ky refren rutinor qe belbzohet sot neper gojrat e dehura te politikaneve eshte refreni me i kot qe bredh sot neper rrugicat e politikes se deshtuar te kosovareve.

    Mirpo kur ke nje elektorat qe shquhet per injoranc edhe po ti ofendosh kan per te te perkrah e leje te belbezosh keso refrene te kota.

    Nje dite bisedoja me nje fanatik te flakt te nje partie dhe po i them: kujdes prej filan ministri se po ta vjedh makinen qe e ke ne shtepi! - Ma ktheu: nese i vyen le ta merr
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Tema:Mustafa: Ta heqim qafe qeverisjen e keqe të PDK-së





    Shiqone se kush kan e ka hek qafe
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  5. #5
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Temaustafa: Ta heqim qafe qeverisjen e keqe të PDK-së





    Shiqone se kush kan e ka hek qafe
    Hhahhahha gjithcka i ka hije shefit, bile mas se shumti kartoni kuq dmth eliminimi me ane te votes.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    I veshur kështu me të zeza mua po më ngjet ma shumë me një Xhebrail kolektiv "tu" Kosovës...
    Inshallah si ka dhënë karton të kuq edhe liberalizimit të vizave, anëtarësisë në BE dhe Nato, zhvillimit ekonomik, lirisë së shtypit.

    Korrupcionit, hajnisë e bashkëpunimit me shkije nuk ja jep kurrë kartonin e kuq, ajo po dihet...
    Ndryshuar për herë të fundit nga laguna blu : 14-11-2010 më 16:54
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Isa dhe politki e ti,,,eshte duku qe ne fillim te zgjedhjev ne parti dhe ne krysin,per deputet e tj..
    po se isa mustafa prishtinen e kishte rregulluar e kishte be paris,,,mjer i mjeri aj qe nuk e shefe veten po niset nga te tjeret..
    Po qka kishte be aj ne at prishtin sen isha ne prishtin per veq neper rruget krysore qe jan te rregulluar deri dikun si ti leshojesh rruget krysore llame mso vete hiq,,,une nuk e di s eku e kishte be at pun aj,,kures edhe tv qdo dite e qete prishtinen dhe banoret e atyre pjesev te prishtines siku te ishin vitet e 50 dhjeta sikur dikur ne shqiperi..
    po me te vertet kur njeri po u verbojka per veten veq te tjeret po i shikojka,,,po gjithe jeten pelqet kane then shikoje shtepin tane edil tani ne kojshi e pas andej ne katunde ...po pikrishte ky ishte aj njeri i cili nuk i shefe punet e veta po te tjerev,,dhe ne fund ee ka te leme kete se i ka sherby per ku me dite sa vjete i lidhjes komuniste te milloshite..

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Kështu e kanë cilësuar vizitën e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa në Gjakovë, simpatizantë të kësaj partie. Përfaqësues të LDK-së kanë lavdëruar guximin e tij për të marrë kreun e partisë. Marjan Marku ka thënë se ardhjen e tij në krye të LDK-së e sheh sikur kthimin e Skenderbeut në Krujë.Mustafa u ka kërkuar udhëheqësve të degës që të bëhen unik dhe që të punojnë që kjo parti të fitojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, në mënyrë që, siç tha ai, të ndryshojnë qeverisjen e deritashme.

    Ne jemi të fortë dhe forca e LDK-së po rritet gjithkund, ndërsa ne do ta rikthejmë autoritetin dhe namin tonë. Ne kemi formuar një grup koordinues në degën e Gjakovës, i cili do të drejtojë punën për të zgjedhur njerëzit më të mirë, ndërsa pas zgjedhjeve parlamentare do të mbajmë një Kuvend zgjedhor, jo vetëm në Gjakovë, por edhe në degën e Obliqit. Unë premtojë se nga 15 deri më 20 dhjetor do të jenë datat kur do të mbahen këto zgjedhje në Gjakovë”, ka thënë ndër të tjera Mustafa. /indeksonline/ foto:koha


    Kosovë, o vend i bekuar, prite prite Isa Bejnë, po të vjen si pëllum i shkruar, të shpëtojë mëmëdhenë...
    Ndryshuar për herë të fundit nga laguna blu : 14-11-2010 më 16:57 Arsyeja: Skenderbeu i dytë në Gjakovë
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  9. #9
    Valla edhe do me te vertet jane ka i njellosin figurat siku qe eshte e skenderbeut e shme trjera,,
    po ky i krahasojen tyli e tyli mileti me ato figura te ndriteshme ,,po qka beri ky fare komunisti bre me i ba as krahasimesh a...
    a vetem si e mbylli lumin prishjtina ne vitin 1979 aaaa,,
    komunistate kosoves dhe popllit shqiptare nuk i duhen me askunde e jo ta qeverisin nje komun apo nje shtet...
    se keta i kan sjell kosoves keto dame edhe sot nuk po mundet te ngritet ne kembet e veta..turpi i turpi jane po ketea komunistat e ishe titos dhe te milloshit....
    po shikoni bre qe dy vite se qka beri ne qytet a nuk eshte turp aaaaaaaa...sa ka bugjet prishtina dhe as gje,,,,po benja nje pytje sa firmat i ka ky fare psiopatrioti........

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Po më vjen keq prishtinali që s'po e njihni Akademik Mustafën. Ai banon qaty te xhamia e Llapit...

    Nëse Skënderbeu me një grup ushtarësh braktisën ushtrinë turke dhe u kthyen në Krujë, Isa Mustafa me një grusht atdhetarësh, braktisi familjen e tij dhe ndërtoi bërthamat e para të rezsitencës ekonomike e politike antisllave. Mbajti popullin me bukë për 7 vite, financoi luftën clirimtare dhe me të mbaruar të saj u kthye në vendin e vet...

    Me siguri nuk din as me gjujtë allti, as me gjujtë me pushkë por matet shumë kur të folë dhe është ekonomisti më i mirë në Kosovë...

    Shembull se si ndërtohet me përkushtim vendi...

    Mos harro, per 7 vjet ka futë në Kosovë ç'do muaj nga 2-3 milionë marka në thasë dhe asnjëherë njerëzit e tij nuk janë zënë. Sa ja dha Xhavit Halitit nja 8 milionë marka( me urdhër të Bukoshit) për popullatën civile në luftë " u avulluan" si mos me pasë qenë...

    Ky është Isa Mustafa që do ta shpëtojë Atdheun...
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    kush din me na kallxue se.. si punon mustafa vet?

    a mundet nji qytetar i prishtines (nji i vobegt se bosat skan nevoj) me e takur mustafen ne zyra te bashkise?

    bujrum tregoni..

    Po kta kryekomunaret e tjere?

  12. #12
    i nënshtruar Maska e master2006
    Anëtarësuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,238
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    kush din me na kallxue se.. si punon mustafa vet?

    a mundet nji qytetar i prishtines (nji i vobegt se bosat skan nevoj) me e takur mustafen ne zyra te bashkise?

    bujrum tregoni..

    Po kta kryekomunaret e tjere?
    Pershendetje Brari,

    Isa Mustafa ka qene profesor i imi ne fakultetin ekonomik. Dhe e them me plot pergjegjesi se ka qene dhe eshte profesori me i mire dhe me i drejte ne ate Universitet. Ka qene gjithmone i drejte me studente si dhe ka qene mjaft i mire ne ligjerim.

    Si njeri mund te them se eshte mjaft i thjeshte (per aq sa e njoh). Pothuajse cdo dite mund ta takosh aty kah fakulteti ekonomik, duke perjashtuar ketu kohet e fundit qe sigurisht eshte me i zene.

    Me beso qe Isa eshte shume me ndryshe sesa keta "politikanet" tane qe vetem ne TV mund ti shohesh si edhe neper eskortat e tyre kalimthi neper qytet.

  13. #13
    Eshte mir ti heqim qafe me ldk, me pdk, me ldd, e me ldk-2, me aak e me psdfllmnj !

    Le t'ia lirojn tani vendin atyre qe kan nevoje ta ndertojn te ardhmen e tyre, e jo atyre qe deshtuan njeri pas tjetrit !
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  14. #14
    Antar i PDK-s Fitimtar. Maska e Boy_XL
    Anëtarësuar
    24-10-2010
    Vendndodhja
    n'PDK
    Postime
    678
    I veshur kështu me të zeza mua po më ngjet ma shumë me një Xhebrail kolektiv "tu" Kosovës...

    te ngjet te ngjet edhe ma i zi bile.
    po per zotin ky qashtu ju doket kejtve serbeve.
    shqyqyr qe duket i till per ju serbet.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Jo vallaj me shkije kënaqet tuj pi shlivë e ju duket si engjull. I ndëgjon për gjithçka...

    Unë s 'kam pi kurrë me to. Estokfurullah....!

    Edhe tash kur ti po mundohesh mi mbrojtë ai është duke i mbushur hundët kokainë në Osojan a Janjevë me ta, dhe ashtu me kokë të rënduar edhe nga alkooli kushedi se çfarë kobi i përgatitë Kosovës...
    Ndryshuar për herë të fundit nga laguna blu : 14-11-2010 më 18:18
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Isa Mustafa eshte profesor i zoti,ketu nuk po flasim per Mustafen si profesor po per Mustafen si politikan,problemi i Mustafes dhe politikanve tjer eshte se ata jane te rrethuar nga njerez servil e te korruptuar.Jam i bindur se po te pyeteshin Mustafa,Thaci shume nga keta servilet nuk do te ishin ne kryesit e partive e as ne listat e deputetve,po nuk munen me i largu se ata jane te fuqishem brenda partive dhe per cudi kan elektorat,me i largu prej partie e themeloin nje parti tjeter,bejn koalicione e ta shkatrroin partin,qytetaret me voten e tyre kan rastin ti pastroin partite nga servilet e te korruptuarit.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Drenica 97, shyqyr që ki fillu me i pa gjonat e me tu çelë sytë...

    Pse Isa Mustafa deklaroi se në asnjë mënyrë nuk do të bën koalicion me PDK-në?

    Arësyeja është shumë e thjeshtë: ai e din se Thaçi tashmë ka hyrë në rrugën e tradhëtisë dhe asnjëherë nuk do të pranoj të nënshkruaj bashkë me të asnjë dokument që do ta dëmtonte Kosovën në bisedimet që pritet të ndodhin...

    Isa Mustafa i ka dy alternativa: ose ti fitoj zgjedhjet dhe me legjitimitetin e tij elektoral të bëhet pengesë për ekspansionin serb në Kosovë, ose ti humbë ato e të mos bëhet pjesë e tradhëtisë së madhe...

    Në të dyja rastet del i fituar edhe si politikan por edhe si njeri...
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    laguna blu, Mustafa sot deklaron keshtu se ldk eshte ne krize,nje nga menyrat per ta mobilizu elektoratin e ldk eshte edhe kjo qe po ben Mustafa,nese Mustafa deklaron se do te bej koalicion me pdk atehere elektorati i ldk nuk do te dilte ne votime.

    Gjuha paksa e ashper ne fushata zgjedhore eshte normale me kusht qe ajo mos te kaloi ne armiqesi e banilitete siq ben aak dhe disa nga vetvendosja.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Vallaj as agjitpropi i PDK-së nuk u tregu i butë ndaj Isës. Sa u zgjodh ja nisën shpifjet për to nëpër gazeta e forume. Ata nuk e kanë veq me Isën po me ç'do gjë që frymon shqip... ndaj nuk mund të ketë kurrë koalicion mes atdhetarëve nacionalista të LDK-së e dishepujve prosllavë të Enver Hoxhës.

    Më thuaj ashtu zemërhapur: kur ishte Atdheu më ngushtë se sa tash (hiq vitet 1998-1999) me gjithë inflacionin "patriotik" që ka përfshi klikën udhëheqëse të Kosovës?
    Ndryshuar për herë të fundit nga laguna blu : 14-11-2010 më 19:38
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Atdheu i kishte punet me ngushte ne vitet e 80,90-99 ,sot as qe duhet te krahasohemi me ate kohe,nuk eshte gjendja krejt zi,disa mediume prone e politikanve te deshtuar e paraqesin gjendjen shume te rend,ata gjith diten vajtoinper vitet e "arta" 70,80.

    Nese jane pro sllave adhuruesit e enver hoxhes cka jane adhuruesit e shokut tito ?

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •