Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 89
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    161
    Kam ndegjuar qe thone se ne jemi gjenerate jo e mire krejt budalla atj atj si mos te jemi , duke marr parasysh me cfare perallash na kane rritur me perralla per Pinokion qe ka qene renacak, me perralla per Te perhituren qe ne 12 te nates ka ikur per te shkuar ne party, me perala per Borebardhen e cila ka qendruar vetem vajze me 7 bura ne shtepi... Si te jemi te mire??!!!:P:P:P

    cka mendoni per kete

  2. #22
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Pershendetje edhe urime per temen Albo.
    roli i babit eshte shum i rendesishem tek femija
    un kam nje djal gati po vete 3 vjec tani edhe bej cmos qe sa kohe te lir kam ta kaloj me te
    mbase jam i marr por gjithmon i flas cdo muabet e mar edhe eci nga parku edhe tere kohes i flas lloj gjerash [ai me shikon ne drit te syrit edhe si kupto edhe me qesh ]

    jam shum i lidhur pas ti sic eshte ai mbas meje
    sa per sa baba i mire deshiroj te jem ose te behem sa gjysma e babit tim eshte idhulli im
    Partizoni

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    duket sikur babai jeton ne shtepi part-time, me keto pyetje qe behen...
    ndoshta roli i nenes ne lidhje me femijen mund te duket me i rendesishem ne vitin e pare te femijes, pasi e ushqen me gji, dhe duket sikur femija eshte me teper i lidhur me nenen, por kur fillon rritet femija nuk ka me dallim ndermjet prinderve...

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga bebi im Lexo Postimin
    duket sikur babai jeton ne shtepi part-time, me keto pyetje qe behen...
    ndoshta roli i nenes ne lidhje me femijen mund te duket me i rendesishem ne vitin e pare te femijes, pasi e ushqen me gji, dhe duket sikur femija eshte me teper i lidhur me nenen, por kur fillon rritet femija nuk ka me dallim ndermjet prinderve...
    Ashtu eshte. Le te jete e mire sa te doje nena, po qe babai i dhunshem, i ashper, indiferent, etj, femijet do marrin shume nga ai, sidomos djemte. Kur njeri mundohet te edukoje e tjetri "c'edukoje" eshte veshtire. Mire edhte qe te dy prinderit te jene ne te njejten menyre edukimi. Baballaret indiferent qe nuk marrin pjese aspak drejtperdrejt ne edukimin e rritjen e femijeve gjithashtu ndikojne shume negativisht te femija.
    Feelings change - memories don't.

  5. #25
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    femija me shume se cdo gje tjeter ka nevoje per dashuri. ka nevoje te ndjeje dashurine qe prindi ndjen per te dhe gjeja me e rendesishme qe duhet te beje prindi eshte t'ia shprehe femijes se tij kete dashuri...jo vetem me fjale, puthje apo perqafime por duke u kujdesur per te ne te gjitha aspektet, duke i ndjenjur prane ne momentet me te veshtira, duke i mesuar te mendoje gjithmone pozitivisht, duke e vleresuar per arritjet e tij, duke e frymezuar per gjera te reja, duke luajtur me te cdo dite sidomos ne moshe te vogel, jo ta qortoje vazhdimisht kur ben gabime, akoma me keq ta poshteroje ne syte e te tjereve por t'i tregoje qe eshte ne gjendje te kuptoje pse e beri ate gabim dhe ta binde qe eshte mire te sillet/veproje ndryshe, dhe duke mos pasur frike t'i kerkoje femijes falje kur gabon dicka ne lidhje me te. femijet kane nevoje per dashurine dhe mbeshtetjen e prindit ne cdo moshe...dhe per kete nuk ka rendesi dallimi ne gjini. gjerat e tjera pastaj jane vetem detaje...

    vendosa te shkruaj edhe une, ndonese nuk jam prind por ama kam qene dhe jam femije (tani pak me e rritur) si te gjithe ne
    Ndryshuar për herë të fundit nga broken_smile : 31-07-2012 më 10:55

  6. #26
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    I vetmi rol I babait pas lindjes se femijes eshte ,qe t'ia doje nenen femijes dhe t'ia mbaje asaj nervat e qeta. Per kaq duhet babai,se nena eshte e zonja pastaj vete te kujdeset per te gjitha. Keshtu mendoj une duke u nisur nga shembulli I prinderve te mi.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Come on Cora! Seriozisht e ke? Si mund te jete e qete nena kur duhet te beje gjithcka vet kurse burri te rrije ne qoshe duke i falur shikime dashurie e japi kurajo?!Mua do me beheshin nervat me keq.lol Ky eshte mentalitet i vjeter ku burri kishte "lezet" vetem ne qoshe, e gruaja rrobtohej per gjithcka. E shikojme te prinderit tane sa kane vuajtur lol. Sot nuk funksionon me. Babai im nuk ka bere vertet pune shtepie, por pazarin, faturat, argetimin tone ai e bente lol. Na ndihmonte dhe me detyrat apo na shtynte te lexonim libra jashteshkollore. Mami shume e zene me punet e tjera, plus me hyrje -dalje shume nga qe kishim gjysherit, lol.
    Feelings change - memories don't.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Mia pse perdor lol ne fund te cdo fjalie??

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    E di qe e perdor ca si rendshem, por pa arsye. Me eshte bere si ves. Ehhh! Jo ne cdo fjali dhe ti!
    Feelings change - memories don't.

  10. #30
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Mia pse perdor lol ne fund te cdo fjalie??
    Ndonjehere lolin e perdorim kur nenqeshim.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  11. #31
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Po Mia,seriozisht e kam,por ta spjegoj me vone me detaje,se tani po ha pak buke.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Ndonjehere lolin e perdorim kur nenqeshim.
    ndonjehere
    mia e perdor kot se ketej flet seriozisht ketej thote lol ne fund, me duket s'ia di kuptimin
    lol- laugh out loud

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    hahaha, ju vertet te kenaqni. LOL
    Feelings change - memories don't.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    me vjen mire qe e mer me sportivitet kshu

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Po shkaterruam nervat me lloj-lloj ne virtual, cfare na ngelet te themi per jeten reale.
    Feelings change - memories don't.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    une te isha si ty do e falenderoja tjetrin kur me tregon dicka qe e perdor gabim

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    mia falenderon vetem ne realitet
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    mia thote me mire me le ta perdor gabim sa tme korigjosh lol

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    mia falenderon vetem ne realitet
    Per cfare ti falenderoj aman?! Se citon per tu grricur sic e ka zakon? Ai qe te do te miren, te sqaron ne mp ose rep. Po shitet pordhe dot me internet perpara? lol se perdor vetem une. Qenka me mire te ironizosh dhe ta perfundosh fjaline me nje buzeqeshje?! Mos duhet ti korrigjojme dhe keta qe e perdorin buzeqeshjen gabim? Ja keshtu ti Endless kur duan te luajne rolin e te zgjuares dhe ironikes. Vertet me vjen per te qesh kur shikoj ca qe mundohen te ironizojne anetare qe si njohin fare. P. s Sa per dijeni nuk besoj se ka njeri qe nuk e di kuptimin e LOL.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 31-07-2012 më 19:21
    Feelings change - memories don't.

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    e dija qe ishte sportivitet fallco
    lol

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •