Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 77
  1. #1

    Keto zgjedhje ia nxine faqen Drenices

    Drenica dikur ka qen e njohur edhe per pushk edhe per pend.
    E kisha bindjen se kesaj treve po i behej nje e padrejt e madhe, sepse kurr Drenica nuk ka qen ne pushtet.
    Para tri vitesh na u dha rasti. Deshtuem. Quam atje nejrez qe na turpruan: me hajni, me korrupcion e tana marret e dynjas.
    Humbe Drenic, humbe. U truprove Drenic.
    Hashim t mloft turpi qe i qite hije te zez Drenices.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 06-11-2010 mė 14:26

  2. #2
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    ardit, e lexova shkrimin tend dhe me interesoj ti shoh edhe 126 shkrimet tua qe te mund ta jap nje mendim timin per temen e hapur(duke e kuptuar sado pak karakterin njerezor te postuesit), por pas leximit te shkrimeve tua mu kujtua nje fjale e urte te ciles do i permbahem kesaj here .
    Ajo thot :Asnjehere mos debato me nje budalla.Nje tjeter qe mund te jete duke shikuar nuk do te dije te beje diferencen.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Foleja_ : 06-11-2010 mė 16:46

  3. #3
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914

    Din,din..

    Titulli i ksaj teme nuk te ben ta vlersosh ket edhe temen lart, ne ket prizem ,te pakten titullin e temes se Hapsit/es.
    Nji thenje e bukur e nji antareje shum te nderuar te f.sh (f. tonė)''kur don trandafilin duhet respektu edhe gjembat e tija" ben c'te japi pergjigjen e duhur temes suaj.
    Se di karakterin tuaj ,por shpresoi se s'ishte qellimi juaj te nenqmoni as Drenicen ,as lideret politik por brenga juaj qe po katandiset kjo shoqri se ciles edhe ne i takojm.Kuptohet se nuk kemi arsye per tu knaqur me ket qeverisje, pore ti hedhesh nji krahin te ter ne nji shport, sesht jo vetem logjik e arsyeshme por esht shum e gabuar.


    Po pse si ben nji sy historis komtare nder me te lavdishme te ksaj Drenice ,qe u dashka te ndihet e turpruar per shkas te nji individi apo nji rrethi te cilet edhe mund ti ket verbruar lakmija per kolltuqe ,por asesi ti ngarkohet mekati e turpi njerzve tan te cilet jon dhe do mbeten ne kujtesen e krenaris komtare gjithshqiptare.
    Drenica e Shaban Polluzhes,Shaban Jashari,madje perkujto nji emer cilin do dhe do te dalin dy heronj te pakten nga kjo treve e lavdis dhe e krenaris komtare.

    Me kaq po e mbyll temen ,se me duket sikur edhe muret e dhomes ndihen keq ta trajtojm temen ne prizmin e argumentit kure ai flet vet per ata qe duan ta shofin.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganimet : 06-11-2010 mė 16:33

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-06-2008
    Postime
    5
    Afrim,a mos je i verbuar apo je i paguar me shkrue ashtu.Se shqiptaret jane shkurtpames.Per nje gja te kisha pyetur:"Po te mos ishte pushka e Drenices,a mendon se do te isha i lire siq je tash a.

  5. #5
    JUDO Maska e Gogi
    Anėtarėsuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,669
    Citim Postuar mė parė nga ardit mustafa Lexo Postimin
    Drenica dikur ka qen e njohur edhe per pushk edhe per pend.
    E kisha bindjen se kesaj treve po i behej nje e padrejt e madhe, sepse kurr Drenica nuk ka qen ne pushtet.
    Para tri vitesh na u dha rasti. Deshtuem. Quam atje nejrez qe na turpruan: me hajni, me korrupcion e tana marret e dynjas.
    Humbe Drenic, humbe. U truprove Drenic.
    Hashim t mloft turpi qe i qite hije te zez Drenices.
    Ti nuk e ke problemin me drenicen mirepo e ke problemin me Thaqin ... edhe vertet eshte per te qeshur. More I pa ditur drenica ka vuajtur per gjysem shekulli dhe vetem tani I erdhi koha qe ti hap syt dhe te merr frym lirshem. Ne kohen kur nga gjakova shkonin per te marr punetor dhe per ti derguar ne gjakove seeps te gjithe gjakovaret ishin te punesuar dhe drenica dergjej nga skamja dhe ti me fol per turpin qe qenka duke ta shkaktuar drenica, turp duhet te te vije Ty sepse nuk ke desire ta shohesh vendin tend duke u zhvilluar. Me e keqja eshte sepse Thaqin do e shohesh edhe nje kohl te gjat duke udhehequr vendin dhe lus zotin se ti nuk do verberohesh duke e shikuar.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Hanny
    Anėtarėsuar
    28-10-2010
    Vendndodhja
    qitu..
    Postime
    349
    Shimi, si qdo krijes njerzore, perfaqson veq veten e tij...me thon qe ka turpnu kejt Drenicen osht fjal pak si e modhe...njerzit ja kan jep voten Shimit veq sps ka luftu ne UCK... nuk nalen me menu t'shkretit qe per mu bo kryeminister duhet me pas cilesi t'caktume e "qobanizmi" nuk osht sigurisht njo nga kto..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hanny : 06-11-2010 mė 18:06
    MOS MA TESH, QAQ DI ME T'THON

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Ne Gjdo kohe te kralit dhe te mretit dhe prej qe eshte kurdisure kjo dynja Drenices gjithe here ja kane zili edhe tani po ,se jane po keta tradhtare te cilet gjithe jeten e tyre kane punuar dhe sot punojen per pushtetin e kaluar millosheviq jane,,Po kote e keni nuk ka pasur as kral e as krali qe e ka shkelur drenicen e as qe do te munde ndonje here dikushe ta neper kembe dhe ta shkel,e aq me large sot kur tuli tuli papaku dhe tradhtari ..
    Drenica ishte dhe do te mbete gjithe here trungu i gjdo shqiptari dhe gjdo patrioti per sa kohe ka me egzistuar poplli shqiptare ne gjitha troje shqiptare,,se Drenica nuk ndin per tuli halabaku dhe tradhtari,nuk ka degjuar kurr as kral e as krali e sot tradhtaret e keti kombi jo.....

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-11-2009
    Postime
    220
    E more ardite mustafa ...sa i afet koke dhe paske id ete forta ,,po keto ti qka thua nuk qendrojen,,dhe me nise sa qeni i turret drenices ajo nuk do egzistonte sot hiq,,, edhe ne kohnat me te veshtira ju kan turr po kane mbeture me thembe te ngrire e le sot,,,po ti shko andej ku je mesuar me be politk dhe lindjen ku e ke se ti besoj nuk je gjak shqipatri po je gjake tradhtri dhe i ri at shume lete mundet me ndodhe si je pjelle e milloshit .....

  9. #9
    Jo miq te mi Drenica do ta ket gjithmon krenarin edhe qashtu qysh po thoni asht, por ksi heri na ka korit ky llakaqi - qe i lyn flokt me llak.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anėtarėsuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Citim Postuar mė parė nga ardit mustafa Lexo Postimin
    Drenica dikur ka qen e njohur edhe per pushk edhe per pend.
    E kisha bindjen se kesaj treve po i behej nje e padrejt e madhe, sepse kurr Drenica nuk ka qen ne pushtet.
    Para tri vitesh na u dha rasti. Deshtuem. Quam atje nejrez qe na turpruan: me hajni, me korrupcion e tana marret e dynjas.
    Humbe Drenic, humbe. U truprove Drenic.
    Hashim t mloft turpi qe i qite hije te zez Drenices.
    Fshije ket tem dhe zhduku , ti ke mbet ta diskutosh ketu per krenarin dhe humbjen e Drenices .

    Sa i perket Thaqit ai ka ber shum jo vetem per Drenic por ne tersi per Kosoven e ty ta ka dhon shancen qe te hysh te shkruash per turpin ik baju e haje turpin me buk

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Eshte e vertet qe sot nuk eshte e leht te thuash se je nga drenica,kete e kam perjetu ne lekuren time,dhe krejt kjo si pasoj e politikes se sotme.
    U futa ne nje lokal me nje shokun tim dhe kete shokun tim e njihte pronari,po sa e kuptoi qe jam nga drenica mu drejtua tha nuk te sherbej sepse nga ju jemi duke vuajtur u mundova te ja spjegoi se as une nuk jam i knaqur me politiken bile jam nje nder ata qe kritikoi por aq kam mundesi.
    Une nuk besoi qe drenica eshte hashim thaq,bile ne asnje rajon nuk eshte ber me shume padrejtesi se sa ne drenic.
    Drenica nuk guxon te identifikohet me politikaj sepse sa kastraveci behet politikan askush nuk ka te drejt ta sulmi drenicen e cila historikisht ka kontribua per kombin shqipetar.Ne qdo rajon ka te mire dhe te keqinje,ne kete rast drenices ju ka dhen mundesia ta udheheq shtetin dhe te ju them te verteten aspak nuk jan tregua te zot,por kjo nuk do te thot qe politikaj te nje rajoni tjeter mund te jen ma te sukseseshem sepse si shqipetar ne gjak e kemi lakmin per te vjedhur dhe ket e kemi tregua ku kemi shku qoft ai drenicak llapjan shaljan dugagjinas apo cili do rajon.
    ketu ka te bej me vetedijen dhe kulturen qe per fat te keq na mungon dhe askush nuk po investon ne te

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-07-2010
    Postime
    146
    Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
    Eshte e vertet qe sot nuk eshte e leht te thuash se je nga drenica,kete e kam perjetu ne lekuren time,dhe krejt kjo si pasoj e politikes se sotme.
    U futa ne nje lokal me nje shokun tim dhe kete shokun tim e njihte pronari,po sa e kuptoi qe jam nga drenica mu drejtua tha nuk te sherbej sepse nga ju jemi duke vuajtur u mundova te ja spjegoi se as une nuk jam i knaqur me politiken bile jam nje nder ata qe kritikoi por aq kam mundesi.
    Une nuk besoi qe drenica eshte hashim thaq,bile ne asnje rajon nuk eshte ber me shume padrejtesi se sa ne drenic.
    Drenica nuk guxon te identifikohet me politikaj sepse sa kastraveci behet politikan askush nuk ka te drejt ta sulmi drenicen e cila historikisht ka kontribua per kombin shqipetar.Ne qdo rajon ka te mire dhe te keqinje,ne kete rast drenices ju ka dhen mundesia ta udheheq shtetin dhe te ju them te verteten aspak nuk jan tregua te zot,por kjo nuk do te thot qe politikaj te nje rajoni tjeter mund te jen ma te sukseseshem sepse si shqipetar ne gjak e kemi lakmin per te vjedhur dhe ket e kemi tregua ku kemi shku qoft ai drenicak llapjan shaljan dugagjinas apo cili do rajon.
    ketu ka te bej me vetedijen dhe kulturen qe per fat te keq na mungon dhe askush nuk po investon ne te
    Drejt ke fole,drenicaku.
    Ne cdo krahine shqiptare ka te mire e te keq.Ne pergjithesi,une kam respekt per Drenicen,kam disa shoke nga atje.Drenicaket jane ne pergjithesi mikprites dhe kombetare,nuk diskutohet kjo.Tjeter eshte puna e ketyre sahanlepiresave, qe sot i kane ne dore do pune te Kosoves.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Si nuk te vije fije turpi more Drenicaku te thuash se je nga drenica..
    Po si nuk e pranon se je nga Deqani dhe je shume i aferte me keta kriminelet te cilet u zune ne rastin e fundit dhe njerit emrin nuk po ja permendi se cili eshte ,,,eshte valllau i yt..
    dhe ti je i njete si aj lulaj...
    E per ty dhe ata si ti une epranoj se e keni shume veshtire tani te veproni se ju ka ngushtuar rrethi i haraqit...

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Teme palidhje,ti vetem done te beshe perqajre,dhe don ta kritikoshe qeverin,gjoja se ti je nga Drenica e kishe po e kritikoj Qeverin.Turp..........per ty.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  15. #15
    Shtegtari! Maska e Gregu
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    869
    Citim Postuar mė parė nga Flora82 Lexo Postimin
    Fshije ket tem dhe zhduku , ti ke mbet ta diskutosh ketu per krenarin dhe humbjen e Drenices .

    Sa i perket Thaqit ai ka ber shum jo vetem per Drenic por ne tersi per Kosoven e ty ta ka dhon shancen qe te hysh te shkruash per turpin ik baju e haje turpin me buk
    I ke lexuar vlersimet e kshillit te europes, amerikes se fundi?!
    Eshte e vertet se i ka sjellur mjaft Kosoves!

    Habitem se sa ceket e leni veten!
    "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

  16. #16
    Shtegtari! Maska e Gregu
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    869
    Citim Postuar mė parė nga Fehmi_fer Lexo Postimin
    Afrim,a mos je i verbuar apo je i paguar me shkrue ashtu.Se shqiptaret jane shkurtpames.Per nje gja te kisha pyetur:"Po te mos ishte pushka e Drenices,a mendon se do te isha i lire siq je tash a.
    Cektesi e thell te thuash :"Po te mos ishte pushka e Drenices,a mendon se do te isha i lire siq je tash a."
    Po vendet tjera, hengren lajthia gjate 98/99-es?!

    Krenaria e ka kohen e vet. Drenica ka tentuar te jet cdo here krenare e patriote, por ky qendrim nuk duhet ta shfaqet vetem kur eshte koha per te kapur pushken.

    Pas lufte, drenica ka qene nje mini Texas.
    Kur emisioni Jeta ne Kosove i ben vizite drenices, per pak iu iku koka.
    Sot eshte koha per te ngritur ekonomin dhe jo me e permendur pushken!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gregu : 07-11-2010 mė 19:16 Arsyeja: gabim ne nje shkronje.
    "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Ju Lutem O Vllezer Drenica Heroike Nuk Mund As Nuk Duhet Te Identifikohet Me Njerz Te Profilit Politik Qe Kemi Ne Sot Ne Kosove Populli I Drenices Duhet Te Gezoj Respekt Si Gjdoher

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga kruja78 Lexo Postimin
    Si nuk te vije fije turpi more Drenicaku te thuash se je nga drenica..
    Po si nuk e pranon se je nga Deqani dhe je shume i aferte me keta kriminelet te cilet u zune ne rastin e fundit dhe njerit emrin nuk po ja permendi se cili eshte ,,,eshte valllau i yt..
    dhe ti je i njete si aj lulaj...
    E per ty dhe ata si ti une epranoj se e keni shume veshtire tani te veproni se ju ka ngushtuar rrethi i haraqit...
    Une jam nga drenica dhe me ket krenohem,sikurse qe turprohem se kush po na udheheq,ka me miliona arsye perse turprohem,por ajo qka ka len gjurm te pa shlyera eshte ndarja e popullit ne lokalizma dhe per ket eshte kujdes fort politikajt.
    Une kam te drejten time qe askush nuk mund te ma ndaloj te shprehem shlirshem se qfar mendoj per qeverin.
    Koha do te deshmoi se une kam te drejt ,por tipat si ti nuk marrin vesh ne politik me sa pula ne telefon.
    Perse me quan ti mua te deqanit kete nuk e kuptoi une mund te deshmoi katerqiprisht se une jam drenicak dhe per ket mburrem siq me vjen turp se kush na udheheq.Perse ne duhet te gjith te mendoim si ti,me qfar te drejte me sulmon mua pse une nuk pajtohem me hajna qe na rjepen,me qka je ti i knaqur me qeverisje,a ke rrym 24 or,a ke uj 24 or a te noften 100 shtete deri me 2008 a ne e bashkuan mitrovicen ,qfar sherbimesh mjeksore ke ,a je i punesuar qfar niveli shkollimi kemi sot eshume e shum dobesi tjera qe kete qeveri do ta kujtoim si qeverin me famkeqe qe ka pas ndonjeher kosova.
    Me thuaj ti se me qka duhesh te krenohesh me keta hajna,apo ndoshta ta kan hudh ndonje ashte sa per ta lepir dhe per ti sulmua ata qe mendojn ndryshe nga ti.
    Do ishte katastrof sikur shumica e drenicakve do ishin te nivelit tend,por fatbardhesisht shumica mendoin ngjajshem si une dhe ne rruget e skenderaji hapur fyhet kjo qeveri sepse perveq qe ja ka marr fetyren ja ka ven edhe lakun ne fyt sepse me gjithate rajoni i drenices ka mbet me i vorfuri ne ter kosoven

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin
    Teme palidhje,ti vetem done te beshe perqajre,dhe don ta kritikoshe qeverin,gjoja se ti je nga Drenica e kishe po e kritikoj Qeverin.Turp..........per ty.
    A ban me dit pse ne te drenices nuk paskemi te drejten me kritiku qeverin,qfar turpi eshte ti kritikosh hajnat qe komplet jan nen hetime per krimet me te ndryshmet.
    Pse duhet ti themi te keqes mir,me qka je ti i knaqur me kete qeveri?une jam i zhgenjyer deri ne palc.

  20. #20
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
    A ban me dit pse ne te drenices nuk paskemi te drejten me kritiku qeverin,qfar turpi eshte ti kritikosh hajnat qe komplet jan nen hetime per krimet me te ndryshmet.
    Pse duhet ti themi te keqes mir,me qka je ti i knaqur me kete qeveri?une jam i zhgenjyer deri ne palc.
    Drenicaku je i madh ...
    Po te kishim shqiptar te till te mdhej besoi se sdo na shkonte moti neper zgjedhje duke dal c'do muaj.
    Te lumt,je shum i sinqert.
    Te pershendes dhe te pergzoj ,sepse je vetvetja dhe diskuto pa ngjyrime si thot populli e bardha e bardh e e zeza e zez. Te pergezoi me titullin ,po qese me lejohet ..si penda me e sinqert shqiptare.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •