Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 91 prej 91
 1. #81
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-11-2010
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pershendejte te gjithve arsyja pse kam mungu ka qen perjashtimi per 2 muaj

  Po shof se jeni gzuar shum per kapjen e vllahut tim po shof se jeni gzuar jasht mase o ju vllezer apo shifni nje ne tv,se shkav vret sheptar dhe lirohet per 2 dit
  ndersa na vuajm padrejtsish nje gje po ju tham Allahu i madheruar dot jet aj qe dot na denoj nuk i trembem askuj perpos allahut
  Hoxha.m me vjen keq qe pot tham por kam vrejt se as i postim se ke ber qe ish dasht mu ber e tlutam En Allahun e Madheruar pos shkruj mo as gje sa i perket vllahut tim kam mendovt se je djal i zoti por sishe kon

  Ne dot japim qdo gje qe serish tjem te lir

 2. #82
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  limuth..

  me qe e ke shok kte bedriun besoj ja di dhe veprimtarin..

  na trego or shoq se sa shkie e sa shqiptar ka vra ky bedriu..

  nese del se ka vra ma shum shkie se shqiptar ather po e quajm hero..
  e ne se del se me shum ka vra shqiptar se shkie po e qujm m.ut.

  a ka lidhje ky bedriu me vrasjen e atyre luftarve te FARK-ut?
  po me vrasjen e Sabahetes?
  Po me vrasjen e djalit te Tahirit dhe te atij djalit tjeter a ka lidhje?

  Allahu nuk besoj se i respekton ata qe vrasin ne pabesi bashkatdhetaret..
  a mos kini ndoj allah tjeter ju..

  .

 3. #83
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime nė 43 postime
  Abdyl Mushkolaj: KA ARDHUR KOHA QĖ GJYQĖSIA JONĖ T’I ULĖ NĖ BANKĖN E TĖ AKUZUARVE KRIMINELĖT DHE T’I LIROJĖ TĖ PAFAJSHMIT

  Ritheksojmė qėndrimin tonė se besojmė fuqishėm nė pafajėsinė e bashkėluftėtarit tonė Bedri Krasniqi nga Turjaka e Pejės, njėrit nga ish-luftėtarėt e denjė tė UĒK-sė, pėr veprėn penale pėr tė cilėn ėshtė arrestuar dhe dėnuar nga (pa)drejtėsia e Kosovės. Menjėherė pas ikjes nga burgu i Dubravės i Bedri Krasniqit, ministrja e drejtėsisė Nekibe Kelmendi, bėri njė kualifikim tė zhdrejtė duke u paraqitur menjėherė para medieve, duke pėrdorur shabllonin e vjetėr sa ishte avokate e tė ndjerėve Sebahate Tolaj dhe Isuf Haklaj, po ashtu pjesėtarė tė UĒK-sė, pėr vrasjen e tė cilėve ėshtė akuzuar pa tė drejtė Bedri Krasniqi.

  Ne veteranėt e UĒK-sė pėr Dukagjin mendojmė se kualifikimi i ministres sė drejtėsisė Nekibe Kelmendi, se Bedri Krasniqi “i ka vrarė policėt” dhe “e ka vrarė shtetin” ėshtė tendencioz, i gabueshėm dhe i paqėndrueshėm, ngase Bedri Krasniqi ka dhėnė prova tė shumta se nuk ėshtė vrasės i shtetit, por njė nga ata qė me tė gjitha mundėsitė luftoi pėr ta fituar lirinė dhe pėr ta bėrė shtetin, duke e larė edhe me gjakun e plagėve tė veta nė beteja tė shumta pėr ēlirimin e Kosovės.
  Siē ėshtė thėnė edhe nė reagimet tona tė herave tė tjera lidhur me rastin e Bedri Krasniqit (si kur ėshtė akuzuar, arrestuar e dėnuar pa tė drejtė) Bedriu ėshtė i pafajshėm dhe ėshtė pėrdorur pėr tė qenė njėri nga fajtorėt kujdestarė. Ngase pjesėtarėt e UĒK-sė, siē kanė treguar tė gjitha proceset gjyqėsore tė deritanishme, kanė qenė fajtorė kujdestarė madje edhe nėse nuk kanė qenė nė Kosovė fare kur kanė ndodhur rastet pėr tė cilat janė akuzuar dhe kanė mbajtur nga 6 e 7 vjet burg pa fakte e prova, pėr t’u liruar mė pas tė pafajshėm.
  Bedri Krasniqi dhe familja e tij janė keqtrajtuar e terrorizuar vazhdimisht nga organet e rendit dhe tė ligjit, vetėm pse dikujt i ka konvenuar dhe ka mundur ta instrumentalizojė policinė dhe drejtėsinė pėr ta bėrė kėtė. Nė rastin konkret, ka konflikt interesi mes ministres sė drejtėsisė dhe Bedri Krasniqit, ngase nė procesin e montuar gjyqėsor kundėr Bedriut, Nekibe Kelmendi ka qenė avokate e tė ndjerėve Isuf Haklaj dhe Sebahate Tolaj.
  Ėshtė e udhės tė pėrsėrisim se secili nga ne e di cilėt janė vrasėsit e Sebahate Tolajt dhe tė Isuf Haklajt, pėr vrasjen e tė cilėve kemi ndjerė dhe ndjejmė keqardhje tė thellė. Ėshtė pikėrisht UNMIK-u dhe nomenklatura serbo-komuniste qė ka bashkėpunuar me ta, qė i ka kurdisur kėto vrasje dhe vrasjet tjera si kėto, prapavija e tė cilave ka qenė nxitja e vėllavrasjeve dhe mbajtja nėn tension e situatės nė Kosovė. Ministrja Kelmendi por edhe njė pjesė e aparatit shtetėror e dinė fare mirė se si dhe pse kanė ndodhur kjo seri vrasjesh.
  Me pretekst tė zbulimit dhe hetimit tė tyre janė mbajtur nėn hetime dhe kėrcėnime komplet strukturat e larta tė UĒK-sė, shumė prej luftėtarėve tė UĒK-sė edhe janė likuiduar fizikisht, kurse nė fakt vrasėsit kanė qenė njerėzit e shėrbimeve sekrete serbe dhe hallkat zingjirore tė Klanit tė Zemunit me veprim nė Kosovė dhe organizatave tjera ushtarako-policore serbe, tė cilėt nė kėtė drejtim kanė bashkėpunuar me segmente tė caktuara drejtuese tė UNMIK-ut.
  Parimisht, ministrja Nekibe Kelmendi ėshtė dashur tė ofroj[ dorėheqje shumė mė herėt pėr ikjen nga burgjet e Kosovės tė shumė tė burgosurve, pėr obstruksionet qė po ndodhin nėpėr burgjet e Kosovės dhe pėr aktet skandaloze qė po ndodhin nė vazhdimėsi nė sferėn e drejtėsisė e tė gjyqėsisė tė cilėn ajo e drejton. Asnjėri nga serbėt e arrestuar pėr krime lufte nuk ėshtė dėnuar, edhe pėrkundėr fakteve e dėshmive tė shumta. Vetėm nė njė rast mbi 20 prej tyre kanė ikur kolektivisht nga Burgu i Mitrovicės dhe askush nuk ėshtė marrė me kėtė rast. Ndėrkaq gjatė tėrė viteve tė pasluftės, pjesėtarėt e UĒK-sė kanė qenė dhe vazhdojnė tė mbeten viktima apo fajtorė kujdestarė tė pazareve tė mėdha qė po i bėn Serbia me aleatėt e vet.
  Kujtojmė me kėtė rast se Bedri Krasniqi u shpall person nė kėrkim pėr vrasjen e Sebahates dhe tė Isuf Haklajt, vetėm pėr tė arritur efekte politike. Pikėrisht dy ditė para zgjedhjeve pėrmes mjeteve tė informimit dhe televizioneve nacionale tė Kosovės, pėr Bedri Krasniqin u dha lajmi i shoqėruar me fotografi se ėshtė “vrasėsi” i dy policėve tė lartcekur, sepse dikush donte tė paraqitej viktimė pėr tė pėrfituar nė kurriz tė kėtyre vrasjeve, pėr tė fituar zgjedhjet siē edhe ndodhi. Struktura tė njohura politike kanė pėrfituar nga kėto vrasje. Dy ditė para zgjedhjeve tė radhės, Bedriu u dėnua ad hoc, sėrish pėr tė pėrfituar politikisht dikush. Nė kundėrshtim me tė gjitha normat e drejtėsisė, pėr Bedri Krasniqin u paragjykua nė tė gjitha rastet. Ai u shpall fajtor para se tė gjykohej, duhej vetėm tė linēohej. Por sidoqoftė e vėrteta ėshtė njė, pa marrė parasysh kush e vuan dėnimin dhe kush akuzohet.
  I pėrkujtojmė ministres Kelmendi se askush nuk ėshtė dėnuar nga radhėt e UNMIK-ut dhe tė tjerėve tė cilėt kanė vjedhur miliona nga Kosova dhe kanė ikur jashtė vendit. Askush nuk ėshtė dėnuar nga radhėt e tyre as pėr vrasje tė njohura qė nuk kanė qenė tė pakta. Askush nuk ėshtė dėnuar as pėr keqpėrdorimin seksual tė fėmijėve as pėr abuzimet seksuale tė zyrtarėve tė UNMIK-ut me vajza tė reja, po flasim pėr afera tė hapėta mediale. Qindra tė tjerė kanė qenė tė implikuar nė afera korruptive dhe askush nuk ka dhėnė pėrgjegjėsi para ligjit. UNMIK-u ndėrhynte nė ligj kur donte, ishte mbi ligjin.
  Thjesht ju, “drejtėsia” nė Kosovė i gjykoi e dėnoi vetėm pjesėtarėt e UĒK-sė. Pėr ēdo gjė qė ka ndodhur nė Kosovėn e pasluftės ata u trajtuan fajtorė kujdestarė me tė cilėt padrejtėsisht janė mbushur burgjet e Kosovės, kurse fajtorėt e vėrtetė e kanė mbrojtjen e shteteve prej nga vijnė. Deri mė tani, drejtėsi pėr pjesėtarėt e UĒK-sė pothuajse asnjėherė nuk ka pasur, ka pasur vetėm ndėshkime tė padrejta. Njėanshmėria shumė e theksuar nė gjyqėsinė kosovare ka bėrė qė ky segment mjaft i rėndėsishėm i shtetit tė jetė tėrėsisht i dėshtuar. Ka prej tyre qė ende sillen dhe mendojnė sikur nė kohėn e pushtetit tė diktatorit Millosheviq, jo rrallė herė edhe duke u shėrbyer me ligje komuniste.
  Gjyqėsia nė Kosovė ende shikon pas. Ka ardhė koha tė shikojmė pėrpara dhe ta shikojmė tė ardhmen.. Ka ardhė koha qė gjyqėsia jonė t’i ulė nė bankėn e tė akuzuarve kriminelėt e vėrtetė dhe t’i lirojė tė pafajshmit.

  Kryetari i OVL tė UĒK-sė pėr Dukagjin: Kolonel Abdyl Mushkolaj

  http://www.radiokosovaelire.com/aktualitetet.php?id=291

 4. #84
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-11-2010
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  un

  po shof se te gjith po jan kunder bedri krasniqit nje gje dua te ju them un kam ndejt dhe dot rri me te ishalla poor denimi ti e di vetem ata qysh ja kan montu bedri krasniqi gjethmon ka dhen per ket vend por ju birt e kurvav po shitni koqke por nje dit allahu dot na jep at qe meritojm edhe nje na nuk tutem prej juve o bit e kurvav

 5. #85
  ta ruajm amanetin Maska e deqanas
  Anėtarėsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  diku tjeter
  Mosha
  42
  Postime
  268
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  cudi si s“paska shkruar askush gje per lirimin e gazit?!?

  per ata qe ju gezuan burgosjes se tij dhe shokve te tij:
  gazmendi i kerkuar nga interpoli eshte liruar nga organet hetimore si i pafajshem.
  athua pse?

  ashtu si u lirua gazi, pritet te lirohen te gjith te akuzuarit per rastin e kidnapimit te biznesmenit,
  dhe do dale e verteta ne shesh qe keto arrestime ishin spektakel i fushates parazgjedhore.
  inskenim i shik-ut per ta ulur reputacionin e ramushit!
  duke ngritur ne te njejten kohe reputacionin e "gjarpnit"...

  mesohuni me lojerat e thaqit, o njerez. mesohuni sa s“eshte bere vone!
  shihemi n“gjykate

 6. #86
  ta ruajm amanetin Maska e deqanas
  Anėtarėsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  diku tjeter
  Mosha
  42
  Postime
  268
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  mbreme mora lajmin e gezuar, qe ish liruar edhe faik lulaj...
  dhe sa per cudi asnje fjale e vetme as ne media,
  as ketu nga forumistat e nderuar per lirimin e luftetareve te dalluar?!?

  u mytem tuj u ankue per dick marty-n pse po e njollos luften e uck-se,
  e nuk i shofim dick-at (ka.r.at) tane thaqisto-mutoista te cilet lere me qe
  shkelin gjakun e deshmoreve, por edhe burgosin dite e perdit luftetar te dalluar -
  vetem e vetem qe t“i ruajn prapashtesat e tyre te ndyta...

  por hajt se nuk ju shkon gjat jo, se kah fundi ju e hani njeri tjetrin.
  rasti limaj/krasniqi ishte veq fillimi i vetshkaterrimit te bandave komuniste!
  shihemi n“gjykate

 7. #87
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-11-2010
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  lirimi i gazit lirimi i faikit kan dhen nje mesazh shum te qart se rrafshi i dukagjinit osht ka i behet nje e padrejt bedria ne tv ka dal qe ti tregoj te gjithve se osht ka na behet shum e padrejt o ju popull ne qoft se un jam vrases ne qoft se un jam idijot pse ju po na akuzoni krejt rrafshin e dukagjinit
  shum shpejt dot lirohen edhe hamdia dervishi ahameti ilmia dhe shum shpejt ne nje ko te shkurter dot lirohet e
  dhe njeri i padvekshem e aj osht bedri krasniqi ne nuk ngutem kurr nket jet

  brar un ty gjethmon tka deklaru se jam ne gjendje te takohem por ti ishe bir kurve dhe spo ke qka me fol sen

 8. #88
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-02-2010
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga deqanas Lexo Postimin
  mbreme mora lajmin e gezuar, qe ish liruar edhe faik lulaj...
  dhe sa per cudi asnje fjale e vetme as ne media,
  as ketu nga forumistat e nderuar per lirimin e luftetareve te dalluar?!?

  u mytem tuj u ankue per dick marty-n pse po e njollos luften e uck-se,
  e nuk i shofim dick-at (ka.r.at) tane thaqisto-mutoista te cilet lere me qe
  shkelin gjakun e deshmoreve, por edhe burgosin dite e perdit luftetar te dalluar -
  vetem e vetem qe t“i ruajn prapashtesat e tyre te ndyta...

  por hajt se nuk ju shkon gjat jo, se kah fundi ju e hani njeri tjetrin.
  rasti limaj/krasniqi ishte veq fillimi i vetshkaterrimit te bandave komuniste!
  Nga mbeten keta mu.tat e forumit...qe lehjshin

 9. #89
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  lim.. qysh i ben ti takimet?

  ulesh ne kafiq e bisedon me bashkatdhetaret apo.. ndryshe..

  ne gerxhet e tropojes jan gjet mbas lufte kufoma vajzash..

  aty ska hi ushtria serbe..
  kini hi ju o lim
  edhe sabaheten e kini lajmeru (mashtru) ..eja se po te kerkojn ne zyre..
  dhe kini zan prit.. e e kini vra ne te pabese..

  nuk di trimeri tjeter tuajen..

  trimnija ma e madhe e llojit tand eshte..qe kur ka perzan NATO ushtrin e Sllobes.. ju kini gjet ndoj plake serbe 90 vjece sakate.. e kini shti ne nji Fuci e tuj ba hajgare e tuj qit batare.. e kini lshu fucin me u rrukullis pi malit te poshte..
  krejt pa asnji qellim "clirimtar"..thjesh se kini qen pa-burra zagare..

  triminja ma e madhe e juaja gjat luftes ka qen..me cyt..me nxit.. me ndjell ushtrin serbe qe pse po vonon me e masakrue popullaten e qytetit te gjakoves..
  krejt meraku juj ka qen at koh..se pse spo e rrafshon serbia popllin e gjakoves dhe..per kte pun kini bo plane te bukra.. kini dal naten rreth cabrati e kini gjujt pushk.. e kini lshu britma..UCK UCK.. e ja kini mbath per tropoj.. e pastaj ja kini vnue veshin radionave derisa ju ka ardh lajmi gzushem se.. ushtria arkane ka hi e po e ban llom gjakoven.. e po i myt e po i vret mija gjakovar neper shpija e badrume..e kjo ju ka lumturue e i kini festue batare tuj qellue gurve tuj burracakerue..

  kta jini ju..

  kurse Clirimtar kemi njoft KLARKUN e ate do ta njohim per jet te jetve..

  Pse i vrate djemt shqiptar te FARK-ut..

  O shtaze..


  Ata ishin LUFTARA.. te betuar ne institucionet e Kosoves e jo kulish celulash te klosit e togerit e katanes e shaba brah kopilit qe ju msoj me vra shqiptar..

  e ju msoj me vra shqiptar bash kur Arkana vriste femij e gra shqiptare..

  o berlloga..

  o kudra te kqija qe ditet bukur me ja sjell aradhen arkane cdo fmije e nane shqiptare te kosoves ne der te shpis e vet kurvnojshit neper bordelo te shqipnise..

 10. #90
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-11-2010
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o jaro ti tu kje i pajtushem me raportinin e Dic Martyt por maje mend se na vet jem qata njerz qe jem ka ja ngulim thiken vetit un takime akam majt ajo kta e di vetem Allahu askush tjeter se un deklaratav tua nuk i trembem se skam arsyje me i trem as i deklarate edhe bedriu u arrestua vetem se ju idijotat na qit ne kurth por aj del shum shpejt siq dol eren e par del edhe tash se aj e ka shpirtin lufterak dhe si trembet as kuj

  qe ke deshir mem njoft me afer takohu me mu kur dush se un nuk trmbem

 11. #91
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-11-2010
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ja qe drejesia ma ne fund pe kallzon veten u liruan shoket e Bedris qe shumica i quajten kriminel po ja qe dul e kunderta e u liruan shpresojm qe se shpejti do te lirohet edhe Bedri Krasniqi dhe do te dal drejtesia ne vend e shpijunat e tradhtaret le te tranohen.

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •