Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 44
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950
    Qenke ba burre me pak llafe...
    E ca bo forumi mer daj te mer ne djep e te ba azgan

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Kujdes

    Citim Postuar mė parė nga astriku Lexo Postimin
    Pershendetje te gjitheve deshiroj te ju them se konsulta me Endokrinologun ka qene e efektshme dhe kam patur edhe zgjedhje per kete problem , eshte zbuluar se kam nivel shume te ulet te Testosteronit dhe me ka rekomanduar TRT Testosteron Replacement Therapy 1 injection ne 3 jave 250 mg , jam ne terapi ce 6 muaj dhe mund te ju them lirshem se ndihem si njeriu me i lumtur ne Bote sepse ne mua ka ndryshuar gjithqka si Zeri ashtu edhe mjekra me ka dale etj etj , thjesht ju falenderoj shume per ndihmen e juaj jeni me te miret ju pershendes.
    Kujdes sepse nuk eshte aq e thjeshte saē e pershkruan ti, testosteroni i injektuar ka problemet e veta sepse vet testosteroni eshte anabolizant qe nxit rritjen, por jo vetem te mjekres por te gjith trupit, pra te gjitha qelizave dhe problemi ketu qendron qe rritja qelizore te mos dale jashte kontrolli.

    Mjeket din te bejne vetem nje gje, ate te analizes dhe nese ke mangesi te ngopin me ate qe te mungon.

    Tani shko prap tek mjeku qe te dha testosteronin dhe thuaj,
    Perse trupi im nuk e prodhon testosteronin ?
    Postoje pergjegjen ketu dhe te shohim si do pergjigjet.

    Per mendimin tim problemi jot eshte pak me i thelle se testosteroni, testosteroni eshte pasoja, shkaku eshte tjeter, dhe do ta them mbasi te na sjellesh pergjigjen e mjekut tend.

  3. #23
    ***VIP***
    Anėtarėsuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    Hajt, ta gezosh leshin.
    Moderator, e di vet ti...

  4. #24
    Perjashtuar Maska e Deni_Boy
    Anėtarėsuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    2,322
    Ka lezet pa mjeker mer daj.. rri ftyra e paste pa pucra e gjona

    robi duhet steril jo si majmun

  5. #25
    buli Maska e astriku
    Anėtarėsuar
    23-01-2009
    Vendndodhja
    prishtin
    Postime
    73
    Citim Postuar mė parė nga dardajan Lexo Postimin
    Kujdes sepse nuk eshte aq e thjeshte saē e pershkruan ti, testosteroni i injektuar ka problemet e veta sepse vet testosteroni eshte anabolizant qe nxit rritjen, por jo vetem te mjekres por te gjith trupit, pra te gjitha qelizave dhe problemi ketu qendron qe rritja qelizore te mos dale jashte kontrolli.

    Mjeket din te bejne vetem nje gje, ate te analizes dhe nese ke mangesi te ngopin me ate qe te mungon.

    Tani shko prap tek mjeku qe te dha testosteronin dhe thuaj,
    Perse trupi im nuk e prodhon testosteronin ?
    Postoje pergjegjen ketu dhe te shohim si do pergjigjet.

    Per mendimin tim problemi jot eshte pak me i thelle se testosteroni, testosteroni eshte pasoja, shkaku eshte tjeter, dhe do ta them mbasi te na sjellesh pergjigjen e mjekut tend.

    I nderuar Dardajan kam harruar te cek se jam konsultuar me nje Doktor te specializuar per kete lemi dhe me ka udhezu ti bej analizat hormonale Testosteronin,LH U/L,FSH U/L , Estradiol U/L ,ndersa kur i bera analizat verehet se vetem testosteroni dhe Lh U/L jante te uleta testosteroni ka cen 0.98 ku per meshkuj duhet te jet 8.7-33.0 ndersa Lh U/l ishte 0.94 ku per meshkuj duhet te jet 1.0-5.8 dhe problemi im cendronte tek truri im i cili gjat pubertetit seshte zgjuar fare ce te punoj ndersa pas 6 muaje perdorimi te Testosteronit eshte rritur Testosteroni ne 31.2 ndersa Lh U/L ne 1.40 ky ishte mendimi i Doktorit...

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga astriku Lexo Postimin
    Jam nje 20 vjeqar dhe ende nuk me ka dal mjekra gje qe me besdis shum kur sho shoket e mi me mjekra kur sho edhe me te rinje se une qe ju ka dalur mjekra ju lutem mjeku te me ndihmoj rreth kesaj qeshtije te me rekomandoj ndonje gje se qka te bej apo si te veproj,sepse me vije turp te shkoj te mjeku , e pata deshir te dij mendimin e juaj apo edhe te me ndihmoni nese keni mundesi ju lutem ??
    Te uroj fat me analizat.
    Por te garantoj qe kokes me shqelma ke per ti rene kur te dal mjekrra , qefi math do jete e shumta muajin e pare, mbase per ty qe e pret me paduriom 6-mujorin e pare. Pastaj do i besh leket gillete, shkum e pasrroje .

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anėtarėsuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    rri se je mire vetem brisqe e shkume sa do kursesh

  8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar landi45 pėr postimin:

    user010 (13-10-2014)

  9. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Citim Postuar mė parė nga astriku Lexo Postimin
    I nderuar Dardajan kam harruar te cek se jam konsultuar me nje Doktor te specializuar per kete lemi dhe me ka udhezu ti bej analizat hormonale Testosteronin,LH U/L,FSH U/L , Estradiol U/L ,ndersa kur i bera analizat verehet se vetem testosteroni dhe Lh U/L jante te uleta testosteroni ka cen 0.98 ku per meshkuj duhet te jet 8.7-33.0 ndersa Lh U/l ishte 0.94 ku per meshkuj duhet te jet 1.0-5.8 dhe problemi im cendronte tek truri im i cili gjat pubertetit seshte zgjuar fare ce te punoj ndersa pas 6 muaje perdorimi te Testosteronit eshte rritur Testosteroni ne 31.2 ndersa Lh U/L ne 1.40 ky ishte mendimi i Doktorit...
    Pyetja ime ishte ndryshe, qe dmth pse ti e kishe dhe e ke testosteronin qe prodhon vet kaq te ulet ?
    Ajo vlere testosteroni qe ke tani eshte vlere fallco sepse eshte i injektuar nga jashte, dhe nuk eshte ai qe prodhon ti. Pra nese ti nuk ben me injeksione nga jashte vlera e tij pas disa muajsh mund te ulet perseri, dhe pyetja ime eshte
    A ja vlen gjith jeten te injektosh testosteron ?
    Per mendimin tim shkaku i mos prodhimit te mjaftueshem te organizmit tuaj me testosteron mund te jete mungesa totale e ZINKUT Zinku eshte koenzima kryesore qe hyn ne reaksionet per prodhimin e testosteronit , dhe kur ai mungon ose eshte i paket edhe testosteroni mungon ose eshte i paket.
    Zinku per meshkujt eshte njesoj si hekuri per femrat, femrat humbasin hekurin me mestruazionet, kurse ne humbasim zinkun me Eiaculazione dmth gjate mardhenieve seksuale, dhe gjate masturbimit sepse zinku eshte pjese perberese e spermatoziteve dhe e spermes. Cdo spermatozo ne maje te kokes ka zink i cili ben te mundur shkrirjen e membranes se vezores dhe hyrjen brenda per tu pllenuar. Nje tjeter arsye e humbjes se Zinkut eshte edhe aktiviteti i forte fizik.
    Zinku hyn si koenzim edhe ne 200 reaksione te tjera, qe fillojne me imunitetin, e mbarojne me prodhimin e insulines. Mungesa e zinkut mund te coje ne sterilitet,ne diabet, ne lodhje fisiche, ne semundje te perseritura per shkak te imunitetit te dobet, etj...

    Prandaj do te keshilloja te beje analizat minerale dhe te kontrollosh permbajtjen e zinkut.

    Ne forme natyrore si ushqim eshte pak i gjindshem, dhe mund ta gjesh me shume se kudo tek midhjet.

    Por mund ta marresh edhe si integrator si kjo ketu ne link
    http://www.my-personaltrainer.it/int...-anderson.html
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dardajan : 03-02-2012 mė 10:42

  10. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-01-2011
    Postime
    106
    masi e paska hap ky ket tem. qfar ushqime duhet te perdorim qe te rrisim nivelin e testosteronit ? sepse dhe un jam pak a shum i brengosur 17 vjet i kam po nuk kam hiq tek ne i themi zylyf anglisht e di qe i thojn siderburns e ndersa mjekerr po kam fillu mem dal e bardh e dendur !

  11. #30
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Ore lutu te kesh ne koke se sa per faqe hiq merak mos te te mbetet

    Nuk kan thane kot populli, Qka se pata Malle e Pata.

  12. #31

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    Citim Postuar mė parė nga astriku Lexo Postimin
    Pershendetje te gjitheve deshiroj te ju them se konsulta me Endokrinologun ka qene e efektshme dhe kam patur edhe zgjedhje per kete problem , eshte zbuluar se kam nivel shume te ulet te Testosteronit
    Mos e vrit mendjen shume per qimet ne fytyre. Me mire te jesh pa qime sa te rruhesh perdite dhe te te nxihet jeta. Po ti me ate nivel testosteroni qe ke duhet te merakosesh per probleme te tjera. Beji derman testosteronit se sdo te fishkelleje me bilbili perpara se te shkosh 40 vjec.

  13. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Darius pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    2043 (02-06-2015),martini1984 (27-04-2015)

  14. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-04-2015
    Postime
    2

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    pershendetje jam 19 vjecar dhe ende sme ka dal mjekrra mustaqet pak por mjekrra 2-3 qime kam nevoj per ndihm

  15. #33
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    Vendos mjekerr e mustaqe fallco.

  16. #34
    not exist Maska e skender76
    Anėtarėsuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    Do i pres une ca qime dhe t'ju a jap ti vini per mjekerr...
    Kondriboni edhe ju te tjeret, se kan hall cunat...
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

    martini1984 (27-04-2015)

  18. #35

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    skendero duhet me gjet ngjyren se do bohet lara lara Une per vete e kam bjonde. Si do e kombinojme

  19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

    martini1984 (27-04-2015)

  20. #36
    i/e regjistruar Maska e JuliusB
    Anėtarėsuar
    06-08-2012
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    620

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    Citim Postuar mė parė nga tooniy Lexo Postimin
    pershendetje jam 19 vjecar dhe ende sme ka dal mjekrra mustaqet pak por mjekrra 2-3 qime kam nevoj per ndihm
    Mos e vrit mendjen. Po t dhan lesh forumistat, ke per tu bo ari

  21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar JuliusB pėr postimin:

    martini1984 (27-04-2015)

  22. #37
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    Konsultohu me personat perkates

  23. #38
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Konsultohu me personat perkates
    Ilaci qe jep sukses quhet Minoxidil!
    Pasojat ti ka dhene postimi 31.
    Amen
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  24. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-05-2015
    Postime
    2

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    dmth qka po muj me kuptu un .. qe per me rrit sadopak Testosteronin me mastrubu sa ma pak ??

  25. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-04-2015
    Postime
    2

    Pėr: Cka te bej qe te me dal mjekra sepse ende sme ka dal ??

    o vlla sjom tu bo hajgare spo di qka me bo 19 vjecar pa mjekerr a nuk te duket kja pak sikur marre

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •