Close
Faqja 12 prej 14 FillimFillim ... 21011121314 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 240 prej 279
 1. #221
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga VladimirKOSTURI Lexo Postimin
  Kjo deklarate e bere ne menyre budallallekshe, i ka dhene dore formalisht akuzes per te thene, se nuk mund te dale, sepse perben RREZIKSHMERI SOCIALE (d.m.th. mund ta perserise ).

  Por sido qe te jete, as mund te quhet, sikur i arrestuari "te kete genjyer", sepse edhe kjo, per ne qe e kuptojme njeri.tjetrin, nuk eshte asgje... Ne shpesh mburremi, me nje KRENARI BOSHE (te cilet ne shume raste e paguajme) : "Sikur te ma beje gruaja ime keshtu, une e vras...", "sikur te me beje femija im keshtu, une e zhdep ne dru...", por e verteta dhe mburrjet jane krejt larg njera-tjetres, sepse ata qe thone keto fjale, shpesh here i gjeme te kene vene ndonje fasho ne fytyre, sepse i ka rrahur gruaja, apo i ka rrahur femija..

  Per kete jane te domosdoshme protestat..Ne kete rast eshte i domosdoshem nje NDERMJETESIM KULTUROR MIDIS GJYQTAREVE DHE TE AKUZUARIT...

  Edhe dy rumunet ne per ngjarjen "Caffarella", deklaruan se KISHIN PERDHUNUAR NJE VAJZE ITALIANE, por e verteta ishte ndryshe : "DY RUMUNET ISHIN TE PAFAJSHEM" ; ATA BENE KETO DEKLARATA NGA FRIKA E PRESIONIT TE POLICISE.
  Ajo deklarate qe ka bere babai eshte e demshme per te, pavaresisht se e ka bere per burreri apo kokfortesi. Duhet te degjoj avokatin e vet dhe te thote ate qe duhet te thote, ose mos thote gje fare, se cdo fjale mund te merret sipas qefit te akuzes. Hajde shjegoje ti pastaj ne gjyq, qe ishte me shaka, apo eshte shprehje shqiptare, apo ishte per burreri. Nuk eshte koha per te treguar burrerine, kur po ta ndajne nga gruaja dhe femijet.

 2. #222
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-04-2010
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pse Shtypi Shqiptar Shpif Me Shume Se Ai Italian????!!!

  Ja si shkruan ARANITA BRAHAJ ne gazeten shqiptare "PANORAMA" :

  " Pėr tė kryer me sukses kėtė veprim hetimor, policia nė Reggio Emiglia ka stimuluar njė alarm pėr rrezikshmėri nga tubacioni i gazit nė godinėn ku banonte familja Qepi dhe gjatė evakuimit disa orėsh tė banorėve janė vendosur mikrokamera pėr tė siguruar pėrgjimin. Vetėm njėzet e katėr orė pas vendosjes sė mikrokamerave, oficerė tė policisė dhe prokurorisė italiane kanė siguruar provėn e veprimit. Brenda pak orėsh, babai ka zhveshur fėmijėn tė paktėn tri herė nga mesi e poshtė, ka prekur me dorė dhe ka puthur nė mėnyrė tė pėrsėritur organin gjenital tė fėmijės. Sekuencat kanė shėnuar zgjatje nė kohė tė veprimit pėrkatėsisht me pesė, shtatė dhe pesėmbėdhjetė sekonda. Veprimi ėshtė kryer nė prezencė tė vajzave tė mitura tė ēiftit dhe ėshtė shoqėruar me artikulimin e disa fjalėve - epitete tė frazeologjisė popullore"

  Nga e gjeten kete informacion te genjeshtert???... Ku i pa kjo zonje videoregjistrimet, qe babai e xhvishte djalin nga mesi e poshte... Pse kjo zonje nuk permend edhe versionin e mbrojtjes dhe te manifestuesve, por vetem ate te akuzes??? apo shpifje te shtypit??? ... Realiteti : "BABAI NUK E KA XHVESHUR ABSOLUTISHT FEMIJEN ; ESHTE FATI I TIJ, SEPSE MUND TE ISHIN EDHE TE XHVESHUR" "Tre sekuencat u verifikuan ne te njejten dite rreth ores 19,00 te darkes ne dhomen e gjumit, duke pare televizor dhe gruaja duke bere punet e shtepise. Telekamerat regjistruan rreth dy muaj dhe vetem nje dite u verifikuan gjestet e trasmetimit te dashurise, ku Nexhipi i beri ne prezence te gruas, sepse nuk kishte pse te kishte frike, sepse nuk po bente ndonje gje"

  Duke njohur direkt gruan e Nexhipit (grua vertete heroine; shume punetore, korajoze ; e paster, me tre femijet shume te paster, megjithe stresin qe po kalon, po tregon force ; flete rrjedhshem gjuhen italiane dhe nuk eshte ndonje grua e humbur apo e nenshtruar, perkundrazi... mund te shikoni foton e profilit ne f.b. Vladimir Kosturi ) , NUK BESOJ KURRE SE GRUAJA, E CILA ISHTE DUKE RREGULLUAR MBULESEN E TAVOLINES NE ATE CAST KUR NEXHIPI PERKEDHELTE DJALIN, NUK DO TE NDERHYNTE, NE RAST SE FLITEJ PER ABUZIM...

  Ne jemi te bindur 100,00000000%... per pafajesine e tij... Problemi eshte te arrihet fitorja.... Por pavaresisht nga formalitetet juridike, ne nuk duam te dime, sepse NJE TE PAFAJSHEM NUK MUND TA BESH TE FAJSHEM PSE NGATERROHET ME VETEN E TIJ KUR FLET ETJ...

 3. #223
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  Sigurisht qe tregon se ligji respektohet, por tregon se dhe policet jane njerez si gjithe te tjeret. Ka qe e zbatojne ligjin, dhe ka qe jane kriminele dhe vete. Ti po kerkon dicka te paarritshme. Po qe se zbulon se si mund te parandalohen shkeljet e ligjit, i ben nder gjithe botes se s'do kete me nevoje per prokurori e polici. Po burgjet prandaj jane plot, se krimet zakonisht vetem denohen, se jane shume te veshtira te parandalohen. Nuk mund ti lexosh mendjen prokurorit apo policit dhe te kuptosh qe ai do vere kamera pa leje.
  Nuk mund t'i lexosh mendjen, por mund te ndermarresh te gjitha ato qe shihen si te nevojshme per parandalimin e veprimeve te tilla (joligjore) nga hulumtuesit. P.sh. ta largosh menjehere nga puna, ta denosh me heqje lirie. Te instalosh mekanizma kontrollues te hulumtueseve, p.sh. punetore brenda policise dhe prokurorise, te cilet cdo plan per anashkalim te ligjit e paralajmerojne dhe me kaq e parandalojne. Apo gjera tjera akeduate. Cfare nuk mund te besh assesi per te thene pastaj se ke shtet ku sundon ligji dhe e drejta, eshte te thuash se keso gjera jane "normale". Keshtu sic ben edhe ti pak a shume. Nuk po flasim per dukuri natyrore, per termete, vershime e gjera jashte influences se njerezve, por per veprime te grupeve te njerezve, te cilet nuk kane mesuar asgje me shume gjate shkollimit te tyre sesa cfare lejon dhe cfare nuk lejon ligji. Sikur te benim keto mendimet tua "rregull", sikur t'i multiplikonim, do kishim nje shtet qe dhunon ligjin dhe te drejtat themelore dhe thirret ne gabueshmerine e paparandalueshme te punonjeseve te tij. E nese shtetit i pranohet ky "justifikim", atehere perse jo edhe subjekteve tjera? P.sh. mjekeve. Pse te mos thuhet "mjeku i dha pacientit helm si medikament, por kjo eshte normale, secili gabon, kjo nuk do te thote se mjeku shperfill detyren e tij primare"? Pse te mos thuhet "kompania helmoi tere liqenin dhe vdiqen qindra persona, por njerezit jane te gabueshem..."? Plot shembuj ka.

  Ato elemente qe thua ti per mundesite qe ka nje 5-vjecar per te arsyetuar e per te njohur pasojat qe ka ajo qe po thote, e dobesojne, por edhe e forcojne deklaraten e femijes. Mbase gruaja nuk pranon te thote se me rref burri, se e di qe burri iken ne burg, kurse femija e thote, se nuk eshte i afte te kuptoje domethenien e deklarates se tij. Pastaj ti shpiki ato histori eshte paksa e pamundur se ku i ka pare? Nuk besoj se e le babai te shikoje filma porno.
  Po sigurisht, ekziston mundesia qe femiu te tregoje te verteten me para sesa nje i rritur. Pra duhet shikuar rasti konkret, femiu konkret.

  Nuk eshte e paimagjinueshme te shpike femiu nje ndodhi. Ndoshta jo te ketij kalibrit sic behet fjale ne kete rastin tone, por te pakten ne raste tjera shpikin sa te duash.

  Prej ketij momenti e tutje ne nuk mund te shkojme me tej ne bisede, sepse as nuk i njohim deklaratat e verteta te femiut dhe rrethanat, ku dhe kur ato jane dhene. Nuk e dime a ka thene femiu vertet keto gjera, te cilat raportohen ne shtyp. Jo secilit, por te pakten disa femijeve mund t'ju vesh lehte fjalet ne goje. Dhe ai pastaj ai do mendoje se i ka perjetuar vete ato gjera. Nuk do te di me se eshte nje gje, e cila thjesht i eshte treguar nga dikush tjeter. Policia e prokuroria jo rralle kane bere te rriturit te "pranojne" gjera, te cilat nuk kane ndodhur fare. Ose me metoda psikologjike ose me presione e zenka tjera. P.sh. ka dallim, a e pyet dike: "Cfare ka ndodhur?" apo: "Kur ndodhi?" Ne rastin e dyte vec ia ke paradhene itinerarin, vec i ke treguar se pyetja, a ka ndodhur, nuk qendron. Qendron vec modaliteti si ka ndodhur, modalitetit kohor ne kete rast. I kupton femiu keso gjera? Nje femij i zakonshem, shumica e femijeve qe kemi njohur secili deri sot? Nuk besoj. Shembull tjeter kemi edhe obligimin (per gjykatesin apo policin dhe prokurorin) per informimin e deshmitarit se ai nuk eshte i obliguar te jep deklarate, nese kjo e rendon ate vete (deshmitarin) apo ndonje anetare te familjes se ngushte te tij. Pastaj obligimin per te thene te verteten, se ndryshe plotesohet nje veper penale qe quhet genjeshter ne proces penal. I kupton nje femi keto informime, domethenien e tyre? Perse i kerkon ligji keto obligime per informim te deshmitareve? Kot? Sigurisht se jo. I kerkon per shkak se jane qenesore ne lidhje me deshmitare. Sepse nepermjet te mosrealizimit te tyre nderhyret ne te drejta kushtetutore. Nepermjet te mosrealizimit te tyre shteti mund t'i krijoje deshmitarit bindjen se deshmitari eshte i obliguar te jap deshmi cdo here, se eshte i obliguar per te mos lene pa pergjegjur asnje pyetje, qofte edhe ne menyre te pasakte. Keshtu ne fund do te kishim nje denim me deshmi te pasakta, te bazuar ne mos realizimin e obligimeve te permendura apo ne mos ekzistimin e kushteve themelore per realizimin e tyre (pjekuria e mjaftueshme intelektuale per t'i kuptuar obligimet dhe pasojat). Po e zeme se femiu jep nje deklarate te gabueshme. Cfare behet pastaj? Femijet nuk denohen penalisht. Perderisa te rriturit do denoheshin ne rast te deshmise se gabueshme, pra deshmitaret e rritur duhet te llogarisin me kete sanksion te mundshem, tek femijet kjo bie teresisht poshte. Per ata nuk ka denime, pavaresisht se cfare kane thene. Edhe kjo luan rol.

  Por se sa e besueshme eshte deklarata, kjo i mbetet eksperteve per ta vleresuar dhe gjykatesit ne baze te asaj qe thone ekspertet. Ata mesa duket e kane pare si te besueshme deklaraten e tij dhe me sa po thuhet ketu se e kemi tradite, dhe nga ato qe thote dhe vete babai qe do ja bej prap, me duket se nuk ka dyshim qe mund te jete mese e vertete.
  Po po, por keta ekspertat duhet te japin bindjen se jane te interesuar ne te drejten objektive. Jo te thyejne ligjin njehere per te thene me pas "ishte veprim joligjor i eksperteve, kompetenteve".

  Nuk eshte e rendesishme, a te duket, por perse te duket se nuk ka dyshim qe mudn te jete e vertete. Kjo "dukja" jote mund te bazoje edhe ne influencen e informacioneve te gabueshme qe ke marrur deri tani qofte nga shtypi, qofte nga policia, qofte nga prokuroria dhe gjyqi italian. Kur jane ne pyetje jeterat e njerezve, nuk mund te "fshehemi" prapa "dukjeve", sepse me se largu atehere, kur jemi ne vete ne rolin e nje viktime te investigimeve te pabazuara, do pendoheshim perse kemi perhapur kete bindjen se ne keso raste duhet te punohet me "dukje".

 4. #224
  el kafirun Maska e chino
  Anėtarėsuar
  04-02-2008
  Postime
  5,240
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga VladimirKOSTURI Lexo Postimin
  Ja si shkruan ARANITA BRAHAJ ne gazeten shqiptare "PANORAMA" :

  " Pėr tė kryer me sukses kėtė veprim hetimor, policia nė Reggio Emiglia ka stimuluar njė alarm pėr rrezikshmėri nga tubacioni i gazit nė godinėn ku banonte familja Qepi dhe gjatė evakuimit disa orėsh tė banorėve janė vendosur mikrokamera pėr tė siguruar pėrgjimin. Vetėm njėzet e katėr orė pas vendosjes sė mikrokamerave, oficerė tė policisė dhe prokurorisė italiane kanė siguruar provėn e veprimit. Brenda pak orėsh, babai ka zhveshur fėmijėn tė paktėn tri herė nga mesi e poshtė, ka prekur me dorė dhe ka puthur nė mėnyrė tė pėrsėritur organin gjenital tė fėmijės. Sekuencat kanė shėnuar zgjatje nė kohė tė veprimit pėrkatėsisht me pesė, shtatė dhe pesėmbėdhjetė sekonda. Veprimi ėshtė kryer nė prezencė tė vajzave tė mitura tė ēiftit dhe ėshtė shoqėruar me artikulimin e disa fjalėve - epitete tė frazeologjisė popullore"

  Nga e gjeten kete informacion te genjeshtert???... Ku i pa kjo zonje videoregjistrimet, qe babai e xhvishte djalin nga mesi e poshte... Pse kjo zonje nuk permend edhe versionin e mbrojtjes dhe te manifestuesve, por vetem ate te akuzes??? apo shpifje te shtypit??? ... Realiteti : "BABAI NUK E KA XHVESHUR ABSOLUTISHT FEMIJEN ; ESHTE FATI I TIJ, SEPSE MUND TE ISHIN EDHE TE XHVESHUR" "Tre sekuencat u verifikuan ne te njejten dite rreth ores 19,00 te darkes ne dhomen e gjumit, duke pare televizor dhe gruaja duke bere punet e shtepise. Telekamerat regjistruan rreth dy muaj dhe vetem nje dite u verifikuan gjestet e trasmetimit te dashurise, ku Nexhipi i beri ne prezence te gruas, sepse nuk kishte pse te kishte frike, sepse nuk po bente ndonje gje"

  Duke njohur direkt gruan e Nexhipit (grua vertete heroine; shume punetore, korajoze ; e paster, me tre femijet shume te paster, megjithe stresin qe po kalon, po tregon force ; flete rrjedhshem gjuhen italiane dhe nuk eshte ndonje grua e humbur apo e nenshtruar, perkundrazi... mund te shikoni foton e profilit ne f.b. Vladimir Kosturi ) , NUK BESOJ KURRE SE GRUAJA, E CILA ISHTE DUKE RREGULLUAR MBULESEN E TAVOLINES NE ATE CAST KUR NEXHIPI PERKEDHELTE DJALIN, NUK DO TE NDERHYNTE, NE RAST SE FLITEJ PER ABUZIM...

  Ne jemi te bindur 100,00000000%... per pafajesine e tij... Problemi eshte te arrihet fitorja.... Por pavaresisht nga formalitetet juridike, ne nuk duam te dime, sepse NJE TE PAFAJSHEM NUK MUND TA BESH TE FAJSHEM PSE NGATERROHET ME VETEN E TIJ KUR FLET ETJ...
  Per skandalet justiciale, fenomenet, faktoret e tyre, dhe demet qe mund te dalin nga to kendej ne Perendim ekziston nje genre e tere e literatures, por te cilat per shume shqiptare fatkeqesisht jane nje pyell i pashkelur. Keshtu e kuptoj artikullin e z. Brahaj. Keto gjera per disa shqiptare jane sikur armet qe ishin dikur per afrikanet, kur ua conin kolonizatoret e bardhe ne vendlindje per t'i eksploatuar keto.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga chino : 03-12-2010 mė 05:42 Arsyeja: ne vend te eksploruar, u be "eksploatuar"

 5. #225
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-04-2010
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ne ITALI, drejtesia udhehiqet NGA SHQIPTAROFOBIA.

  Ne Reggio Emilia , por jo vetem, "INJEKTOHEN VIRUSE" per shkaterrimin e familjeve... DIKUSH MBRAPA KETYRE SHKATTERIMEVE BEN BIZNESE TE FELLIQUARA...

  Para ngjarjes se NEXHIP QEPIT, ne Reggio Emilia ka ndodhur nje ngjarje tjeter, qe per ne eshte shume e dyshimte : "Brenda ne Tribunale ndodhe nje masaker ; CLIRIM FEJZO nga Durresi (Sukth) nga frika se po humbiste dy vajzat gjate ndarjes me te shoqen shkakton vdekjen e tij, te te shoqes dhe te kunatit.... Ne te vertete objektivi i tij kishin qene avokatja GIOVANNA FAVA dhe sherbimet sociale te perfaqesuara nga shoqata "CASA DELLE DONNE NONDASOLA"... Diten e djele, 5 dhjetor gjate protestes se shtate per drejtesi per Nexhip Qepin, do te MBJAME NJE MINUTE HESHTJE PER FAMILJEN E VRARE... Do te reflektojme, duke bere pyetjen: "SI ESHTE E MUNDUR QE AKUZOHEJ PER VIOLENCE NJE BABA, KUR NE TE NJEJTEN KOHE VAJZAT 14 DHE 16 VJECE KERKONIN TE JETONIN ME BABAIN MBAS NDARJES SE PRINDERVE?"...Perse e largonin vajzen e madhe, e cila donte te jepte intervista, se e donte babain? Si ka mundesi qe kur u be varrimi i te dy bashkeshorteve NJEREZIT E FAMILJEVE TE TYRE NUK U NDANE ???... Kush e coi kete familje deri ne kete pike??????. Protestat tona, do te nxjerrin ne shesh te verteten dhe punetoret italiane do te jene krah nesh, KRAH DREJTESISE.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga VladimirKOSTURI : 03-12-2010 mė 07:59 Arsyeja: harrova nje fjale

 6. #226
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  toka kini marre vila po cifligje po.. ejani ne shqiperi o shoke..

  bejini m.utin italise..

 7. #227
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga VladimirKOSTURI Lexo Postimin
  Ne Reggio Emilia , por jo vetem, "INJEKTOHEN VIRUSE" per shkaterrimin e familjeve... DIKUSH MBRAPA KETYRE SHKATTERIMEVE BEN BIZNESE TE FELLIQUARA...

  Para ngjarjes se NEXHIP QEPIT, ne Reggio Emilia ka ndodhur nje ngjarje tjeter, qe per ne eshte shume e dyshimte : "Brenda ne Tribunale ndodhe nje masaker ; CLIRIM FEJZO nga Durresi (Sukth) nga frika se po humbiste dy vajzat gjate ndarjes me te shoqen shkakton vdekjen e tij, te te shoqes dhe te kunatit.... Ne te vertete objektivi i tij kishin qene avokatja GIOVANNA FAVA dhe sherbimet sociale te perfaqesuara nga shoqata "CASA DELLE DONNE NONDASOLA"... Diten e djele, 5 dhjetor gjate protestes se shtate per drejtesi per Nexhip Qepin, do te MBJAME NJE MINUTE HESHTJE PER FAMILJEN E VRARE... Do te reflektojme, duke bere pyetjen: "SI ESHTE E MUNDUR QE AKUZOHEJ PER VIOLENCE NJE BABA, KUR NE TE NJEJTEN KOHE VAJZAT 14 DHE 16 VJECE KERKONIN TE JETONIN ME BABAIN MBAS NDARJES SE PRINDERVE?"...Perse e largonin vajzen e madhe, e cila donte te jepte intervista, se e donte babain? Si ka mundesi qe kur u be varrimi i te dy bashkeshorteve NJEREZIT E FAMILJEVE TE TYRE NUK U NDANE ???... Kush e coi kete familje deri ne kete pike??????. Protestat tona, do te nxjerrin ne shesh te verteten dhe punetoret italiane do te jene krah nesh, KRAH DREJTESISE.
  e pra konspiracia ndodh vetem te shqiptaret atje, sidomos ato nga fshatrat, se jane me te lehte per t'u manipuluar dhe bien viktima te nje dore te fshehte mafioze. Kush e di, kush donte te perfitonte nga kjo histori makaber? me siguri, dikush, nje dore e forte.

  apo prape krenaria e tepruar qe na karakterizon ne shqiptareve, i zgjidhim gjerat me kobure n'brez? Pak e nga pak, do i nxirrni te gjithe te pafajshem. Bravo Z. Kosturi.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 8. #228
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-04-2010
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Rasti i Nexhip Qepit, zbulon se sa PRAPASKENA U BEHEN SHQIPTAREVE

  Gjate protestave ne Reggio Emilia, thjeshte e kam permendur masakren brenda ne gjykaten e Reggio Emilia, por pa i kushtuar rendesi shume... Shqiptaret (burra dhe gra), me flisnin fjale shume te mira per CLIRIM FEJZO... Mbreme kam kerkuar materiale per gati 10 ore rresht. Konkluzioni qe kam nxjerre per ate ngjarje :
  "Vjosa, gruaja e Clirimit nuk e donte me Clirimin, sepse ndofta mendonte se jeta ishte si ne telenovela (shikonte shume telenovela ne t.v.)... Kerkonte te ndahej, por problemi ishin dy vajzat 12 dhe 16 vjece... Me ke do rrinin vajzat me nenen apo me babain???.. VAjzat nuk donin te rrinin me nenen e tyre, sepse ishin deshmitare te raportit midis dy prindeve qe nuk shkonin mire... Ne kete kohe nderhyjne SHERBIMET SOCIALE me shoqaten "NONDASOLA", te cilat gjeten "GJAHUN" per te ngritur bizneset e tyre : E VETMJA MENYRE QE VJOLLCA TE MBANTE VAJZAT, ISHTE TE DENONCONTE NE POLICI SE BURRI I KEQTRAJTONTE. Dhe kete Vjollca e beri. Kjo shkaktoi qe CLIRIMI, te mos kishte te drejte te shikonte vajzat e tij, te cilat e donin shume babain e tyre... Clirimi, i deshperuar se po HUMBISTE VAJZAT, E HUMBI MENDJEN DHE NDODHI MASAKRA... Gjykata asnjehere nuk provoi, se Clirimi e keqtrajtonte gruan.. Une personalisht nuk besoj ABSOLUTISHT NE DINAMIKEN E NGJARJEVE QE KA NDERTUAR SHTETI ITALIAN "

  Masakra e shqiptarit nė Itali, e bija akuzon tė ėmėn !
  « Pėrgjigju #11 mė: 03-12-2010, 04:48:34 »

  Ne te vertete Clirim Fejzo kerkoi te vriste avokaten GIOVANNA FAVA dhe asistentet e shoqates "CASA DELLE DONNE NONDASOLA"... Grindjet e tyre familjare u inkurajuan nga sherbimet sociale per te tjera interesa... Shoqata e mesiperme organizoi protesten kunder violences se burrave, ku moren pjese 1000 persona (kryesisht burokrate zyrash)... Si ka mundesi i AKUZUAR PER VIOLENCE NJE BABA QE E DUAN KAQ SHUME FEMIJET???!!! Denoncimi nga gruaja eshte pilotuar prej sherbimeve sociale , me qellim qe te merrnin vajzat, te cilat donin te jetonin me babain mbas ndarjes...

  Ngjarja e fundit e Nexhip Qepit, tregon se ne Reggio Emilia ka rene "EPIDEMIA E
  SHKATERRIMIT TE FAMILJEVE", por VIRUSI KA ARDHUR NGA JASHTE FAMILJEVE...

  Dy ngjarjet jane shume te NGJASHME..

 9. #229
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Atehere, si mendon ti, kush eshte fajtori ne kete ngjarje? Mbas ketyre qe shkruajte ketu?
  Dhe ku eshte ngjashmeria, se une spo shoh ndonje aty mes rreshtave ...
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #230
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Se harrova, kisha dhe 1 pyetje tjeter (jam pak kurioze kshu nga natyra) lol

  Kush e tha me mbrapa: " Qe qellimi i ketij, kish qene te vriste avakoten me ndihmesen, dhe gabimisht ja futi gruas dhe kunatit"? Dhe si mund te vritet gabimisht nje njeri?
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 11. #231
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-04-2010
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Goditet Dashuria Prind-femije-prind

  Masakra e shqiptarit nė Itali, e bija akuzon tė ėmėn !
  « Pėrgjigju #3 mė: 19-10-2007, 14:03:53 »

  RREFEHET MBESA E VRASĖSIT “VJOSA DONTE TĖ JETONTE SI ITALIANET”

  “Ēifti shkonte shumė mirė fillimisht. Sherri nisi me dėshirėn e Vjosės, e cila duke parė se si jetonin gratė italiane kėrkonte edhe ajo mė shumė liri. Daja punonte me orare tė zgjatura nė punė nga mė tė rėndat nė Itali. Ai i kishte duart me kallo”, thotė mbesa e Ēlirim Fejzos, Jonida Biba. Sipas
  saj, daja i adhuronte fėmijėt e tij dhe familjen. “Pėr dajėn tim familja ishte gjėja mė e shtrenjtė nė botė, ndėrkohė qė Vjosa nuk la gjė pa bėrė pėr tė arritur divorcin, shpeshherė edhe duke bėrė denoncime tė rreme pėr dhunė fizike, tė cilat
  drejtėsia italiane nuk arriti t’i provonte kurrė. Kėto gjyqe pa fund ishin shpenzime kolosale. Avokati kėrkonte para pėr ēdo proces dhe Ēimi i fitonte kėto para me djersė. Nė kėto kushte i shtyrė nga streset e mėdha daja humbi arsyen duke
  shkaktuar tragjedinė”. Me sy tė ėnjtur nga tė qarėt Jonida shprehet se nuk i besohet ende se ēka ndodhur.


  E perbashketa eshte se , ne te dy rastet jane perballe BABAI DHE FEMIJET, TE CILET E DUAN NJERI TJETRIN.. Dhe nje "dore e zeze" kerkon shkaterrimin me cdo kusht te ketyre ndjenjave, gjoja ne EMER TE MBROJTJES SE FEMIJEVE, TE GRAVE, TE FAMILJES... Hipokrizia ketyre njerezve, qe u dhimbsen kaq shume te tjeret (bejne llogarite e xhepit...), coi deri ne gjestin EKSTREM TE CLIRIM FEJZO dhe ne kemi dhene ALARMIN EDHE NE RASTIN E NEXHIP QEPIT, PER TE PARANDALUAR SURPRIZA TE PA PELQYESHME... (i kemi shkruar zyrtarisht presidentit te Italise dhe Ministrise se drejtesise italiane)... Ndersa nga ana juridike, faji eshte i moskontrollit te armeve gjate hyrjes ne sallen e gjyqit... POR NE NA INTERESOJNE PAK MEKANIZMAT JURIDIKE ; LUFTOHET SHKAKU DHE JO PASOJA... Clirim Fejzos, ju be gjyqi, sepse u vra nga policia, por PSE TE ARRIHEJ DERI KETU??????!!!!!
  Panorama

 12. #232
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  O Vladimir, ka qene fjala e gruas kundra tij.
  Mbase ai vertete e ka dhunuar (ka shume raste, meshkuj qe dhunojne grate, dhe jo femijet). Pse duhet te mendosh, qe gruaja eshte shtyre nga nje dore e zeze, e fshehte ? Ky eshte nje problem, qe ekziston dhe ne shume fshatra dhe qytete te Shqiperise dhe sot. Ke shume raste te ngjashme dhe atje. Po atje, kush "dore e zeze" u shkaterron jeten atyre?

  E pse duhet te besohet - fjala e mbeses se burrit?! Vajzat ku jane, 16vjece eshte e rritur per te vendosur se me ke do jetoj. E jema skish pse te merrte" me dhune" te bijen nese ajo vertete donte te jetonte me te jatin !!

  Keto jane probleme ordinere te disa familjeve, eshte e kote ta ngaterrosh me sistemin atje, dhe t'i fajesosh.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #233
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-04-2010
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Informohuni Me Mire Para Se Te Shkruani!!!

  "Sipas dėshmive tė marra nė gjykatė, motivi i kėsaj tragjedie duket se ėshtė kujdestaria e vajzave, ndėrsa shkaku nxitės ėshtė bėrė vizita surprizė e Fejzos tek njėra prej vajzave, dy ditė mė parė. Mėsohet se ai kishte shkuar pėr tė marrė tė bijėn nga shkolla pa lajmėruar, ndėrkohė qė ishte pėrplasur pėr kėtė gjė me tė shoqen. " (marre nga gazeta "shekulli").


  E shoqja (Vjosa), e nxitur nga GIOVANNA FAVA (avokate dhe dirigjente e shoqates "NONDASOLA" (afariste sociale)), denoncon te shoqin (Clirimin) per violence... Fillon "PROJEKTI" (marrim njeqend euro dhe i japim viktimave nje euro). Gruaja se bashku me vajzat merren prej "GRABITQAREVE SOCIALE" dhe gjoja merren nen mbrojtje (vajzat donin te rrinin me babain... ndofta duhet t'i mbronin nga e ema, sepse e ema i rrifte, por nje shoqate ku gruaja violenton burrin, akoma nuk egziston). Si rrjedhim, Clirimi , nuk kishte te drjte t'i takonte vajzat pa lejen e te emes... Ai nje here mori nga shkolla vajzen pa lejen e te emes dhe pa lejen e "GRABITQAREVE SOCIALE", dhe gruaja e denoncoi... Mbi bazen e atij denoncimi, gjyqi kurre nuk do t'i jepte vajzat nje "VIOLENTI", edhe pse vajzat e donin...

  Nje pytje : "SI KA MUNDESI QE VAJZES SE MADHE, QE SOT ESHTE 19 VJECE, I VJEN SHUME KEQ PER BABAIN DHE NUK E KUJTON FARE NENEN????!!!"... A NUK DUHET TE ISHTE E KUNDERTA????!!!! Keto pytje do bejme publikisht ne shesh diten e djele dhe do ta shoqerojme me nje leter zyrtare, ku do te kerkojme LARGIMIN NGA PUNA TE PROKURORES DHE MBYLLJEN E KESA SHOQATE PSEUDOUMANITARE.

 14. #234
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-04-2010
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Neser, e djele, 5 dhjetor - PROTESTA E SHTATE.

  Marre nga shenimet facebook ing. BESNIK DERVISHAJ :


  "GJYKATA RREZON AKUZAT AKUZAT NEXHIP QEPI AKOMA NE BURG. PROTESTAT I "KERKON" VETE PROKURORJA.
  pubblicata da Besnik Dervishaj il giorno venerdģ 3 dicembre 2010 alle ore 11.55
  DATA 5.12.2010 SHQIPTARET DO TE PROTESTOJNE PERSERI NE SHESHIN VIKTORIA TE RREXHO EMILIES.
  EDHE PSE GJYQTARI NE UDIENCEN E BERE NE QYTETIN E BOLONJES HODHI POSHTE AKUZAT MBI BAZEN E TE CILAVE ARRESTOHET Z. NEXHIP QEPI, SHQIPTAROFOBIA E TRUPIT TE AKUZES PO E MBAN AKOMA NE BURG Z. QEPI.
  I HABITESHME DHE PARADOKSAL EDHE QENDRIMI I GJYQTARIT.
  SE AKTI I AKUZES BIECFARE THOTE LIGJI?
  NGA NJERA ANE S'NJEH AKTIN E AKUZES MBI BAZE TE SE CILEZ. NEXHIP ARRESTOHET DHE NGA ANA TJETER KONTESTON VETVEHTEN DUKE MOS I DHENE LIRINEQE VETE LIGJI JA NJEH.
  PRANIMI I HIPOTEZAV, TE PREZANTUARA NGA SIGN. PANTANI ULIN AKOMA ME SHUME DINJITETIN , PRESTIGJIN BESIMIN DHE KREDIBILITETIN E NJERZVE NDAJ ORGANEVE TE DREJTESIE.
  PYETJA E FEMIJEVE NEN MOSHEN 14 VJEC NDALOHET PA PREZENCEN E PRINDERVE.
  TRUPI I AKUZES KA PYETUR EDHE FEMIJEN 4 VJEC PER NENTE HERE ME RADHE.HEREN E FUNDIT FEMIJA KA QARE NDOFTA SE DUHEJ TE THOSHTE ATE QE DONTE AJO.
  FEMIJEN E RRITUR S'PATTI KURAJO TA PYESTE SIGN. PANTANI.
  PERGJIGJEN E SAJ E MORI VESH NE MITING.
  KEMI EDHE TE DREJTE TA PYESIM?
  A E DINI SE ME VEPRIMET TUAJA C'NJEREZORE DHE TE JASHTELIGJESHME PER SHKATERIMIN E NJE FAMILJE TE NDERSHME PO SHKATERONI VEHTEN, FAMILJEN TUAJ DHE KARRIEREN NJEKOHESISHT.
  A E DINI SE NJE DITE DO TE PERGJIGJENI JU PARA LIGJIT PER DISKRIMINIMTE JETES SE NJEREZVE?
  HIQNI DORE NGA HIPOTEZA FANTASIOZE DHE VERGONJOZE QE ULN AKOMA ME SHUME PROFESIONALITETIN DHE DINJITETIN E SAI.
  SHQIPTARET SE LEJOJNE KURRE NJE VEPRIM TE TILLE.
  SHOQATA "ILIRIA" DHE "SHQIPONJA" E REGGIO EMILIES I THONE NDAL KETI AKTI DISKRIMINUES NDAJ QYTETARIT Z.NEXHIP QEPI DHE FAMILJES SE TIJ
  SDO TE LEJOJME KURRE TE PREKEN NJERZIT E PAFAJSHEM.
  I THEMI NDAL OFEZAVE QE PREKIN DINJTETIN DHE KULTUREN E KOMBIT SHQIPTAR.
  I THEMI NDAL SHQIPTEROFOBISE.
  I THEMI NDAL PRISHJES SE MIQESISE MIDIS DY POPUJVE.
  I THEMI NDAL RAZIZMIT I CFAREDOLOJ FORME QOFTE.
  I THEMI NDAL MAFIES PEDOFILISE, KRIMIT TE CFAREDOLLOJ FORME ILEGALE DHE ANTILIGJORE.

  I THEMI PO, MIQESISE SE PANDASHMEDHE SHEKULLORE, RESPEKTIMIT TE LIGJIT, REGULLAVE DHE TRADICIONIT TE POPULLIT ITALIAN"

 15. #235
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Anėtarėsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  ma dai ! kte gje e bojne gjith shqipetaret ! aq me teper kur eshte cuni i vetem ! kam ngel pa fjale!

 16. #236
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Dhe nuk eshte aspak e vertete qe kjo eshte nje "tradite shqiptare", eshte e vertete qe ka plot shqiptare qe bejne nje akt te tille me foshnja te porsalindura. Kjo eshte nje tradite osmane, qe ngeli ne Shqiperi nga ato 500 vjetet qe Shqiperia ishte pushtuar nga osmanet. Dhe ka patur plot funksionare osmane ne Shqiperine Otomane qe vinin ne Shqiperi vetem e vetem per te "perkedhelur" femijet e vegjel shqiptare qe i pelqenin per nga bukuria. Kadareja e ka pershkruar kete tradite edhe ne nje nga tregimet e tij titulli i te cilit nuk me kujtohet tani. Albo
  Absolutisht dakort me ty jam, puthja apo cfardo loje me organin seksual te femijes nuk asht tradit shqiptare por turke dhe myslimane. Ne Studimet e Praktikave Seksuale neper kombet me shumice popullate myslimane, kerkuesit shkencor si Evelyn Blcakwood, Christopher Mason, Brat & Kate Mckay etj rraportojn qe riti i puthjes apo lepirjes se organit seksual te femijes nga prinderit dhe te afermit shoqeron kalimin e tij nga femije ne te rritur. Pra ata praktikojne kete rit si celebrim te kalimit te femijes tyre nga femij ne grupmoshen e te rriturve.
  Persa i perket artikullit te Ismail Kadarese lidhur me importimin dhe glorifikimin e pedofilizmit nga turqit ne shqiperi quhet "Identiteti Europjan i Shqiptarve".
  Albo kalofsh mire
  Regards
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 17. #237
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-04-2010
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Vazhdojne Protestat... Duam Te Lirohet Per Krishtlindje!

  Protesta e shtate ne Reggio Emilia perfundoi me sukses-- PROTESTA E TETE,TE DJELEN E ARDHSHME NE PIAZZA ESQUILINO, DATA 12 DHJETOR, ORA 14,00--- DUAM NEXHIP QEPIN PER KRISHTLINDJE NE FAMILJEN E TIJ !!! Gjykata e Reggio Emilia, e mban ne burg pa ASNJE PROVE...STOP RRACIZMIT!

 18. #238
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Citim Postuar mė parė nga fashion_girl Lexo Postimin
  ma dai ! kte gje e bojne gjith shqipetaret ! aq me teper kur eshte cuni i vetem ! kam ngel pa fjale!
  Jo nuk e bejne gjithe shqiptaret. Kryesisht kete zakon te prapambetur e gjen te moshat e thyera,mbi 70, por te me te rinjte vertet me habit qe mund ta bejne akoma.
  Feelings change - memories don't.

 19. #239
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-04-2010
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Dikujt i ka mbetur ora mbrapa. Protesta e tete ne Rome.

  Dikush, qe diskuton ne kete sit, let njelloj si dy muaj me perpara... Gjerat evolojne... Gjykata e Bolonjes hodhi poshte videoregjistrimet e fshehta, d.m.th. AKUZEN E PEDOFILISE. Gjykata e Reggio Emilia na ka shkruar zyrtarisht, sepse do te ZBARDHTE EPISODET QE KISHIN CUAR NE ARRESTIM (videoregjistrimet)... TANI KERKOJME PERGJIGJE ZYRTARE, TE SHKRUAR : "Keto videoregjistrime nuk egzistojne me - PER CFARE E MBAJNE AKOMA NE BURG????!!!"

  Protesta e ardhshme ne Rome, perpara Ministrise se Brendshme, diten e djele, 12 dhjetor, ora 14,00 - ne p.zza Esquilino.  KERKOJME, QE BABAI T'I BASHKOHET FAMILJES PER KRISHTLINDJE!

 20. #240
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga chino Lexo Postimin
  Nuk mund t'i lexosh mendjen, por mund te ndermarresh te gjitha ato qe shihen si te nevojshme per parandalimin e veprimeve te tilla (joligjore) nga hulumtuesit. P.sh. ta largosh menjehere nga puna, ta denosh me heqje lirie. Te instalosh mekanizma kontrollues te hulumtueseve, p.sh. punetore brenda policise dhe prokurorise, te cilet cdo plan per anashkalim te ligjit e paralajmerojne dhe me kaq e parandalojne. Apo gjera tjera akeduate. Cfare nuk mund te besh assesi per te thene pastaj se ke shtet ku sundon ligji dhe e drejta, eshte te thuash se keso gjera jane "normale". Keshtu sic ben edhe ti pak a shume. Nuk po flasim per dukuri natyrore, per termete, vershime e gjera jashte influences se njerezve, por per veprime te grupeve te njerezve, te cilet nuk kane mesuar asgje me shume gjate shkollimit te tyre sesa cfare lejon dhe cfare nuk lejon ligji. Sikur te benim keto mendimet tua "rregull", sikur t'i multiplikonim, do kishim nje shtet qe dhunon ligjin dhe te drejtat themelore dhe thirret ne gabueshmerine e paparandalueshme te punonjeseve te tij. E nese shtetit i pranohet ky "justifikim", atehere perse jo edhe subjekteve tjera? P.sh. mjekeve. Pse te mos thuhet "mjeku i dha pacientit helm si medikament, por kjo eshte normale, secili gabon, kjo nuk do te thote se mjeku shperfill detyren e tij primare"? Pse te mos thuhet "kompania helmoi tere liqenin dhe vdiqen qindra persona, por njerezit jane te gabueshem..."? Plot shembuj ka.  Po sigurisht, ekziston mundesia qe femiu te tregoje te verteten me para sesa nje i rritur. Pra duhet shikuar rasti konkret, femiu konkret.

  Nuk eshte e paimagjinueshme te shpike femiu nje ndodhi. Ndoshta jo te ketij kalibrit sic behet fjale ne kete rastin tone, por te pakten ne raste tjera shpikin sa te duash.

  Prej ketij momenti e tutje ne nuk mund te shkojme me tej ne bisede, sepse as nuk i njohim deklaratat e verteta te femiut dhe rrethanat, ku dhe kur ato jane dhene. Nuk e dime a ka thene femiu vertet keto gjera, te cilat raportohen ne shtyp. Jo secilit, por te pakten disa femijeve mund t'ju vesh lehte fjalet ne goje. Dhe ai pastaj ai do mendoje se i ka perjetuar vete ato gjera. Nuk do te di me se eshte nje gje, e cila thjesht i eshte treguar nga dikush tjeter. Policia e prokuroria jo rralle kane bere te rriturit te "pranojne" gjera, te cilat nuk kane ndodhur fare. Ose me metoda psikologjike ose me presione e zenka tjera. P.sh. ka dallim, a e pyet dike: "Cfare ka ndodhur?" apo: "Kur ndodhi?" Ne rastin e dyte vec ia ke paradhene itinerarin, vec i ke treguar se pyetja, a ka ndodhur, nuk qendron. Qendron vec modaliteti si ka ndodhur, modalitetit kohor ne kete rast. I kupton femiu keso gjera? Nje femij i zakonshem, shumica e femijeve qe kemi njohur secili deri sot? Nuk besoj. Shembull tjeter kemi edhe obligimin (per gjykatesin apo policin dhe prokurorin) per informimin e deshmitarit se ai nuk eshte i obliguar te jep deklarate, nese kjo e rendon ate vete (deshmitarin) apo ndonje anetare te familjes se ngushte te tij. Pastaj obligimin per te thene te verteten, se ndryshe plotesohet nje veper penale qe quhet genjeshter ne proces penal. I kupton nje femi keto informime, domethenien e tyre? Perse i kerkon ligji keto obligime per informim te deshmitareve? Kot? Sigurisht se jo. I kerkon per shkak se jane qenesore ne lidhje me deshmitare. Sepse nepermjet te mosrealizimit te tyre nderhyret ne te drejta kushtetutore. Nepermjet te mosrealizimit te tyre shteti mund t'i krijoje deshmitarit bindjen se deshmitari eshte i obliguar te jap deshmi cdo here, se eshte i obliguar per te mos lene pa pergjegjur asnje pyetje, qofte edhe ne menyre te pasakte. Keshtu ne fund do te kishim nje denim me deshmi te pasakta, te bazuar ne mos realizimin e obligimeve te permendura apo ne mos ekzistimin e kushteve themelore per realizimin e tyre (pjekuria e mjaftueshme intelektuale per t'i kuptuar obligimet dhe pasojat). Po e zeme se femiu jep nje deklarate te gabueshme. Cfare behet pastaj? Femijet nuk denohen penalisht. Perderisa te rriturit do denoheshin ne rast te deshmise se gabueshme, pra deshmitaret e rritur duhet te llogarisin me kete sanksion te mundshem, tek femijet kjo bie teresisht poshte. Per ata nuk ka denime, pavaresisht se cfare kane thene. Edhe kjo luan rol.  Po po, por keta ekspertat duhet te japin bindjen se jane te interesuar ne te drejten objektive. Jo te thyejne ligjin njehere per te thene me pas "ishte veprim joligjor i eksperteve, kompetenteve".

  Nuk eshte e rendesishme, a te duket, por perse te duket se nuk ka dyshim qe mudn te jete e vertete. Kjo "dukja" jote mund te bazoje edhe ne influencen e informacioneve te gabueshme qe ke marrur deri tani qofte nga shtypi, qofte nga policia, qofte nga prokuroria dhe gjyqi italian. Kur jane ne pyetje jeterat e njerezve, nuk mund te "fshehemi" prapa "dukjeve", sepse me se largu atehere, kur jemi ne vete ne rolin e nje viktime te investigimeve te pabazuara, do pendoheshim perse kemi perhapur kete bindjen se ne keso raste duhet te punohet me "dukje".
  Chino, ne thjesht nuk biem dakort nese duhet te quhet si prove apo jo deshmia e femijes dhe nese mjafton per ta mbajtur babain ne paraburgim. Une them mjafton, ti thua jo. Per kete po bejme debat vetem.

  Ne nuk dime tamam asgje, por po shkojme nga ato qe na kane thene neper gazeta apo qe ka thene z. Kosturi ketu. Edhe sipas tij deklarata e femijes ka qene shume e qarte.

  Po nuk ka qene e qarte deklarata, s'do mend qe jam dhe une dakort me ty qe nuk duhet te mbahet ne paraburgim dhe madje nuk besoj se do kete fare as gjyq. Por nese eshte ashtu sic thuhet ne kete teme qe deklarata eshte mese e qarte dhe femija e ka thene tamam se cfare i ka bere babai, une mendoj se gjykata italiane po vepron drejt. Ti nuk mendon keshtu. Ku eshte i vetmi ndryshim, qe nuk kemi per te rene dakort ndonjehere.

Faqja 12 prej 14 FillimFillim ... 21011121314 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •